Rosyjski statek stoi od 7 lat w Porcie Gdynia
-
Lubię to
-
Super
-
Trzymaj się
-
Ha ha
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 0
Zbiornikowiec Khatanga stoi w Porcie Gdynia już od 2017 r. i... chyba jeszcze postoi. Armator upadł, a z syndykiem nie ma kontaktu. O statku na chwilę "przypomniano" w marcu 2022 r., kiedy to kilka dni po ataku Rosji na jego burcie zawisła - na chwilę - ukraińska flaga z "wiadomością" dla Putina.
Statek Khatanga, a właściwie "Хатанга", przybył do Portu Gdynia w październiku 2017 r. i został zatrzymany przez rutynową kontrolę - tzw. Port State Control, czyli kontrolę państwa portu. Takie inspekcje na statkach są przeprowadzane przez administrację morską państwa, w porcie którego statek się znajduje. Wykonuje się je w celu sprawdzenia stanu technicznego statków czy warunków określonych w międzynarodowych konwencjach, ale także po to, by sprawdzić kompetencje kapitana i oficerów. Khatanga nie przeszła kontroli pomyślnie i została zatrzymana. Zwykle na taki "areszt" szybko reaguje armator i stara się wypełnić zalecenia pokontrolne, bo statek jak stoi, to nie zarabia. W tym wypadku stało się inaczej.
- Statek został zatrzymany w październiku 2017 r. i nadal posiada status "zatrzymany" (nie "aresztowany") w świetle Ustawy o bezpieczeństwie morskim oraz procedur Port State Control (Inspekcji Państwa Portu, Memorandum Paryskiego). Zgodnie z ww. procedurami zwolnienie z zatrzymania może nastąpić dopiero po zgłoszeniu przez kapitana/armatora statku gotowości do re-inspekcji i jej pozytywny wynik. Takie zgłoszenie jeszcze nie wpłynęło. Podjęte są działania prawne między Zarządem Morskiego Portu Gdynia a przedstawicielami prawnymi armatora - poinformowała nas Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni.
Nie wypełniono zaleceń po PSC, więc statek pozostał w Gdyni w basenie niedaleko skweru Kościuszki. W 2018 r. Kathanga została przeholowana do nabrzeża
- W roku 2017 r. statek o nazwie Khatanga, w posiadaniu armatora z Federacji Rosyjskiej, został przyjęty przez jedną z gdyńskich stoczni w celach remontowo-naprawczych. Prace nad jednostką zostały wstrzymane przez stocznię ze względu na upadłość armatora. W związku z tym jednostka została zatrzymana przez Urząd Morski w październiku 2017 r. i na początku 2018 r. została odholowana do nabrzeża Śląskiego w Basenie II. W lipcu tego samego roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia odkupił nabrzeże, przy którym stała Khatanga od stoczni. Dopiero po zakupie nabrzeża powzięto wiedzę, że statek jest pod banderą rosyjską i jej armator ogłosił upadłość. Na ten moment statek pozostaje zatrzymany przez Urząd Morski i jest on zabezpieczony przed osobami trzecimi - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezeska Portu Gdynia.
Z armatorem od początku był utrudniony kontakt. Ostatecznie w 2020 r. Murmansk Shipping Co. ogłosił upadłość. Niestety z syndykiem upadłego armatora kontakt nie jest lepszy, a właściwie w ogóle go nie ma.
Wyburzenia w centrum Gdyni
A Khatanga to całkiem duży kawał stali. Jednostka ma 158 m długości i 26 m szerokości. Jest to statek do przewozu produktów naftowych. Co jakiś czas padają pytania o zagrożenie, jakie niesie obecność niszczejącej jednostki.
- Z naszej strony są podejmowane ciągłe próby kontaktu z armatorem, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację, w międzyczasie podejmowane są także kroki prawne, aby umożliwić wyprowadzenie statku z basenu portowego. Nowy zarząd ZMPG prowadzi intensywne działania dążące do rozwiązania tej sprawy. Celem zarządu jest także zminimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia środowiska i/lub ryzyk technicznych związanych z obecnością nieużytkowanego statku. Dołoży wszelkich starań, aby jednostka opuściła teren Portu Gdynia najszybciej jak to możliwe. Mimo zaangażowania największym problemem uniemożliwiającym natychmiastowe rozwiązanie tego problemu są obostrzenia prawne, które wymagają wykonania koniecznych procedur - dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Na terenach po Nautcie przy ul. Waszyngtona 1 od 2023 r. trwają wyburzenia. Mówiło się, że część tego terenu zostanie przeznaczona pod zabudowę biurowo-usługową. Obecnie w dużej mierze jest to zaplecze budowy prowadzonych prac związanych z pogłębieniem basenów portowych oraz przebudową nabrzeży. W tym rejonie jest planowane jednak zalądowienie, na którym zostanie wybudowane połączenie kolejowo-drogowe prowadzące do Portu Zewnętrznego. Obecność Khatangi w basenie portowym może jednak utrudnić swobodne działania na tym obszarze.
Miejsca
Opinie (290) ponad 10 zablokowanych
-
2024-08-14 09:53
Opinia wyróżniona
Skoro to ruski statek to powinien zostac Przejety jak wszystkie inne i albo wyremontowany i sprzedany albo oddany na złom!! (39)
Przeciez statek nie stoi tam za damo!!!Co dzienny postój jego to koszt skoro nikt za to nie płaci to powinni naliczac oplaty kary i odsetki za nieoplacone koszty!!
- 251 26
-
2024-08-17 22:25
To byłoby możliwe gdyby armator w lutym 2022 wciąż działał
Ale że zwinął się wcześniej i nie ma następcy prawnego to już tak prosto się nie da.
- 3 0
-
2024-08-16 10:59
Zapakować koalicję 13 grudnia i wysłać do Berlinstanu
- 5 4
-
2024-08-14 23:38
Panta.gda.pl Wezmą nawet swoją lawetą ;)
- 4 1
-
2024-08-14 21:58
Nie ruski (6)
tylko Rosyjski.
- 12 19
-
2024-08-16 10:59
To są Rusini , nacja pomongolska
- 1 3
-
2024-08-15 07:21
Nie rosyjski a kacapski (4)
- 15 8
-
2024-08-15 10:06
a probowales kiedys pomyslec? nie, bo horyzont intelektualny zawezony przez bezmyslne lykanie propagandy od banderowcow? (3)
i pomysl, kradli klozety i pralki (to taka prymitywna nacja) a teraz z tych pralek buduja rakiety, ktorych technologia nato nie moze zestrzelic
- 6 11
-
2024-08-16 11:00
Dodaj że gwałcili za zgodą Stalina
- 0 1
-
2024-08-15 22:34
A na kolanach po uzbrojenie do Kim Dzong Una, do Iranu i do Pandy Wołodis biega, bo lubi klęczeć przed mężczyznami?
- 2 1
-
2024-08-15 11:41
Bajki piszesz
Ale to standard w Rosji.
- 8 5
-
2024-08-14 18:04
Dawny marynarz .. (1)
Armator ogłosił upadłość , syndyk nie mam ochoty babrać się ze starym statkiem który nie mam aktualnych papierów , port nalicza opłaty za postój statku ale i tak od nikogo tego nie ściągnie jedyne wyjście to rozprawa sądowa i wtedy sąd może przejąć statek ale to jest duży problem bo co dalej z tą jednostką zrobić ? Sprzedać no ale chętnych może być
Armator ogłosił upadłość , syndyk nie mam ochoty babrać się ze starym statkiem który nie mam aktualnych papierów , port nalicza opłaty za postój statku ale i tak od nikogo tego nie ściągnie jedyne wyjście to rozprawa sądowa i wtedy sąd może przejąć statek ale to jest duży problem bo co dalej z tą jednostką zrobić ? Sprzedać no ale chętnych może być brak odholować na złom ale to też kosztuje tak że port ma problem na lata ... Byłem kiedyś w USA na przejęciu statku który też był porzucony przez armatora i wiem w jakim stanie są urządzenia na takim statku wszystko do remontu to był 6 letni a stał 8 lat przy kei
- 14 0
-
2024-08-14 20:56
Coś ci się ta opowieść nie klei, 6 letni statek stał 8 lat przy kei. Taa... na pewno.
- 4 10
-
2024-08-14 16:40
Może i płacą za postój a ktoś ma z tego zysk
- 7 2
-
2024-08-14 15:58
Zlicytować
- 5 3
-
2024-08-14 15:00
Tylko zlom (1)
Statek z lat 80 i obsadzony ruskimi... nikomu bym nie zyczyl pracy na takim koszmarze.
- 14 3
-
2024-08-14 16:17
Pracowałem kiedyś z Ukraińcami i Rosjanami na statku wybudowanym w latach 90.
Koszmar. Na kolejną podmianę odmówiłem powrotu. Nigdy więcej pracy z niekompetentnymi Ukraińcami i Rosjanami.- 25 2
-
2024-08-14 14:51
rusofobia jak i kazdy inna fobia jest objawem niemoznosci opanowania stanow wynikajacych z braku myslenia (16)
- 12 38
-
2024-08-16 12:16
ok putinowski bocie
- 1 3
-
2024-08-16 11:02
Sovieticus to nacja plemienna pozostałość po najazdach mongolskich i Wikingów
- 0 1
-
2024-08-15 07:24
Kacapy już udowodniły jak sparszywiałą są nacją. Więc to nie fobia, a realna obawa i uzasadniona niechęć.
- 16 5
-
2024-08-15 02:16
rosjanie są wyprani mózgowo (4)
3 pokolenia totalitaryzmu w społeczeństwie, które i przed tym było prymitywne (arystokratów wymordowali/wypędzili reszta to chłopi pańszczyźniani),
wyprodukowało produkt człowiekopodobny.
Niby wygląda normalnie, a duszy i moralności brak.- 12 7
-
2024-08-15 10:08
i patrza na ciebie ze swojej stacji kosmicznej i widza jak dumnie kleczysz przed klerem oraz przed usa (2)
- 6 8
-
2024-08-15 22:44
Jedyne na co patrzy Putin to przyrodzenie Kim Dzong Una kiedy robi mu dobrze za broń i amunicję. (1)
- 3 2
-
2024-08-16 11:03
Sovieci piszemy sovieci to ich najbardziej boli
- 0 1
-
2024-08-15 07:25
3 pokolenia?
Człowieku... oni od zarania dziejów pod knutem!
- 6 4
-
2024-08-14 17:33
Ruski zawsze zazdrościli Polakom i w rozmaity prymitywny sposób to okazywali. (3)
Gdybys czytal na Youtube co za prymitywna ruska propaganda tam jedna za druga idzie to bys wreszcie zrozumiał.
- 11 7
-
2024-08-15 10:09
czego zazdroscili? odciskow na kolanach od kleczenia przed usa? (2)
- 5 6
-
2024-08-16 11:03
To dzicz
- 1 2
-
2024-08-15 22:44
Tak, bo znudziły im się odciski od klęczenia przed Kim Dzong Unem.
- 1 1
-
2024-08-14 16:09
(3)
Tak, tylko nie po to byli "szkoleni do ciemnoty" (np.Radio Maryja z Centralą w Chicago) aby myśleć racjonalnie i z korzyścią dla samych siebie.
- 4 2
-
2024-08-14 17:27
Ja ufam właśnie tylko Radiu Maryja. (2)
Każdy inny ogólnopolski portal jest stekiem prowokacji mającymi na celu podzielenie społeczeństwa polskiego i tak juz do reszty ogłupionego. Zamieszczane komentarze (jak twoj) na to wskazuja.
- 5 12
-
2024-08-16 11:04
Oddać Ukraińcom niech wysadza go pod Moskwą
- 0 2
-
2024-08-16 11:05
Przemianować na Kursk ,miasto już ukraińskie
- 0 2
-
2024-08-14 10:03
Dokładnie - nie rozumiem tej niemożności - nie ma właściciela, nikt się nie zgłasza, to na licytację... (5)
- 18 3
-
2024-08-14 10:59
czekaja na zgody wlascicieli Polski (4)
- 7 4
-
2024-08-14 11:01
PIS czekał faktycznie przez te lata, ale Putin milczał, to PIS trząsł portkami i niczego nie robił (3)
- 15 7
-
2024-08-14 17:36
Kilka lat temu nikt nie zwracał uwagi na to.
Ale dzis po latach problem zaczyna byc palacy.
- 1 4
-
2024-08-14 14:08
Czemu wy totalni nie myślicie (1)
Tu rządziło PO, I nic do tego było PiS-owi. To peowcy zaniedbywali ta sprawę, ale najlepiej swoje nieudacznictwo zganić na innych.
- 8 21
-
2024-08-14 15:10
Urząd morski należy do KO?
A to ciekawe. Jakaś nowość.
- 16 1
-
2024-08-14 09:23
Opinia wyróżniona
Znacjonalizować i zezłomować (7)
A pieniądze za złom przeznaczyć na wyremontowanie 50 metrów Estakady!
- 236 15
-
2024-08-14 18:56
Estakada
Nie opłaca się złomować koszt pocięcia jest o wiele wyższy niż wartość złomu
- 2 7
-
2024-08-14 14:26
Apachee za hatangę
Za taką hatangę to by nawet 1/20 helikoptera Apachee kupił...
- 0 3
-
2024-08-14 11:44
Zająć, wyremontować, eksploatować i zarabiać!!! (1)
- 7 4
-
2024-08-14 18:09
Rzeczywiście jesteś "ass".
Ponad czterdziestoletni wrak to tylko na złom.
- 5 1
-
2024-08-14 09:39
Każdy grosz inwestować w samochodziki! (2)
- 1 21
-
2024-08-14 09:57
Lepiej w samochodziki niż w 800+ (1)
- 13 10
-
2024-08-14 14:52
zwlaszcza dla wczasowiczow z ukrainy
- 8 3
-
2024-08-14 11:43
A co z załogą? (2)
- 5 1
-
2024-08-14 12:41
piją
- 0 0
-
2024-08-14 12:38
od 5 lat w domu są, a co?
- 0 0
-
2024-08-14 09:23
Opinia wyróżniona
Znacjonalizować i zezłomować (7)
A pieniądze za złom przeznaczyć na wyremontowanie 50 metrów Estakady!
- 236 15
-
2024-08-14 09:39
Każdy grosz inwestować w samochodziki! (2)
- 1 21
-
2024-08-14 09:57
Lepiej w samochodziki niż w 800+ (1)
- 13 10
-
2024-08-14 14:52
zwlaszcza dla wczasowiczow z ukrainy
- 8 3
-
2024-08-14 11:44
Zająć, wyremontować, eksploatować i zarabiać!!! (1)
- 7 4
-
2024-08-14 18:09
Rzeczywiście jesteś "ass".
Ponad czterdziestoletni wrak to tylko na złom.
- 5 1
-
2024-08-14 14:26
Apachee za hatangę
Za taką hatangę to by nawet 1/20 helikoptera Apachee kupił...
- 0 3
-
2024-08-14 18:56
Estakada
Nie opłaca się złomować koszt pocięcia jest o wiele wyższy niż wartość złomu
- 2 7
-
2024-08-14 09:30
(7)
Z ruskimi wieczne problemy.
- 51 12
-
2024-08-14 09:37
Dlatego 15 października Polacy pogonili PiSowietów. (5)
- 12 18
-
2024-08-14 09:51
(4)
I zastąpili PoKo PZPR I sługami Moskwy.
- 19 11
-
2024-08-14 09:53
Sługi Moskwy to twoje kochane Prawo i ZPRawiedliwość. (3)
A ten statek pewnie przywiózł wypłatę dla Moradzieckiego i spółki, milion euro w rublach jednak trochę waży.
- 11 16
-
2024-08-14 09:59
(1)
Z Moskwa i Berlinem najlepiej układa się i ściska Donaldinio)Ale już zaPOmniales)
- 13 11
-
2024-08-14 10:04
Pamiętam.
Nasi przyjaciele Rosjanie - Jarosław Kaczyński i to już po Smoleńsku. Bliżej nam do konserwatywnej Rosji, niż do lewackiej UE - Krystyna Pawłowicz, sędzia TK.
- 9 14
-
2024-08-14 18:16
Ale ty prymitywny glupek.
To właśnie PiS trzymał ruskow na odległość od Polski. Kaczynski nigdy nie przebaczy ruskim za zabicie jego brata.
- 5 2
-
2024-08-14 10:49
z ludzmi twojego pokroju niestety tez. Zero wiedzy ale za to 100% pustego gadania
- 2 2
-
2024-08-14 09:46
Kacap (21)
Dlaczego został wpuszczony do portu? Kto mu pomógł? Pisuary są wszędzie.
- 65 167
-
2024-08-14 10:18
Bo mu pozwoliłem.
- 12 8
-
2024-08-14 10:23
już czas na badania, stan
- 23 5
-
2024-08-14 10:41
ja bym sprawdził, który PISowiec wtedy handlował z Putinem przy pomocy tego statku (10)
- 12 31
-
2024-08-14 10:49
Dorośnij (4)
- 21 9
-
2024-08-14 10:51
PISowski troll uaktywnił sie od rana? (3)
Przecież nie jest tajemnicą, że PISowskie macki ośmiornicy obsiadły firmy, które handlowały z Rosja i to nawet po wybuchu wojny
- 14 30
-
2024-08-14 12:09
(1)
Czy ci PISowcy są teraz z Tobą w pokoju?
- 16 7
-
2024-08-14 12:11
Nie ty jesteś gdzieś indziej, ile ci płaci Nowogrodzka za trolling?
- 5 13
-
2024-08-16 15:25
Troll jest jeden Rudy
- 0 0
-
2024-08-14 12:04
O Umowy prorosyjskie to jeszcze Tusk i Komorowski zadbal do 2015 (2)
Wszedł na starych umowach.
- 21 9
-
2024-08-14 12:14
Import ruskiego węgla rósł zaraz po wygranej pisu
Przyjaciele Rosjanie
- 8 12
-
2024-08-17 20:54
Dlatego trzeba pilnować Polski Ryży wrócił wiemy komu służy
- 0 0
-
2024-08-16 15:25
Nazywa się Oskar z Sopot
- 0 0
-
2024-08-17 20:54
Tylko od Ryżego mogli Bolcu wybudowany na TVN
- 0 0
-
2024-08-14 10:50
poniewaz sa ludzie, ktorzy sa madrzejsi od ciebie (co nie jest duzym problemem)
- 12 3
-
2024-08-14 14:10
(1)
Ruskich to rudzielce wpuszczają a nie pisowcy. Ale co ty barani łbie możesz wiedzieć
- 11 6
-
2024-08-15 07:16
Jesteś pilotem - ale ruskich spraw tu w PL.
- 1 2
-
2024-08-14 19:38
putin nim przyplynal na kawe do ryżego
- 4 4
-
2024-08-15 08:14
Ten statek jest tam juz kilka lat, sa filmiki z eksploracji
- 1 0
-
2024-08-15 15:17
Kaczywirus
Szczera prawda , czego się dotkną to spieprzą ️️
- 0 1
-
2024-08-16 15:24
Pewnie Ryży slup
- 0 0
-
2024-08-17 20:53
Ryży świr chyba wyhodowany na WSI 24 całą dobę
- 0 0
-
2024-08-14 09:47
Dawaj go na rede i niech tam gnije (7)
- 14 20
-
2024-08-14 09:48
Towarzysze z PO (2)
Pilnujcie tu aby nikt piachu w tryby nie sypał,a dostaniecie POdwyzke, spasiba
- 13 11
-
2024-08-14 09:50
Przecież on wypłatę w rubelkach dla Prawych i ZPRawiedliwych przywiózł.
- 10 11
-
2024-08-14 12:15
Przyjaciele rosjsnie
Towarzysze pisopaty pilnujcie ocieplenia stosunków z ruskimi. Partia podziękuje w imieniu Kacapczyńskich
- 3 3
-
2024-08-14 09:51
reda nie ma dostępu do morza
- 2 4
-
2024-08-14 09:56
Jak tam Reset towarzysze z PO?? (1)
- 9 10
-
2024-08-14 10:05
Ta PiSowiecka bajka?
Więcej prawdy zobaczysz w Muminkach.
- 7 11
-
2024-08-14 09:58
Aha on przywiózł ruble dla tych co pili w Kadynach i chodzili w czapkach Aurora
- 5 3
-
2024-08-14 09:52
przejąć (3)
wyremontować i pod polską banderę niech zarabia. Ewent. zrobic tam muzeum dla żydów i/lub pokrzywdzonych nazistów
- 28 19
-
2024-08-14 14:10
a moze muzeum rzezi wolynskiej? ukraincy jut wieszali tam swoja flage
- 8 1
-
2024-08-14 14:43
remont najprawdopodobniej nieopłacalny, zresztą zatrzymano go podczas remontu w Naucie.
- 3 0
-
2024-08-14 14:52
Jak chcesz przejąć jak z syndykiem nie ma kontaktu? A cała dokumentacja, rysunki statku itp ? To nie jest samochód któremu przebija się numery i wio.
- 4 0
-
2024-08-14 09:53
Opinia wyróżniona
Skoro to ruski statek to powinien zostac Przejety jak wszystkie inne i albo wyremontowany i sprzedany albo oddany na złom!! (39)
Przeciez statek nie stoi tam za damo!!!Co dzienny postój jego to koszt skoro nikt za to nie płaci to powinni naliczac oplaty kary i odsetki za nieoplacone koszty!!
- 251 26
-
2024-08-14 10:03
Dokładnie - nie rozumiem tej niemożności - nie ma właściciela, nikt się nie zgłasza, to na licytację... (5)
- 18 3
-
2024-08-14 10:59
czekaja na zgody wlascicieli Polski (4)
- 7 4
-
2024-08-14 11:01
PIS czekał faktycznie przez te lata, ale Putin milczał, to PIS trząsł portkami i niczego nie robił (3)
- 15 7
-
2024-08-14 14:08
Czemu wy totalni nie myślicie (1)
Tu rządziło PO, I nic do tego było PiS-owi. To peowcy zaniedbywali ta sprawę, ale najlepiej swoje nieudacznictwo zganić na innych.
- 8 21
-
2024-08-14 15:10
Urząd morski należy do KO?
A to ciekawe. Jakaś nowość.
- 16 1
-
2024-08-14 17:36
Kilka lat temu nikt nie zwracał uwagi na to.
Ale dzis po latach problem zaczyna byc palacy.
- 1 4
-
2024-08-14 14:51
rusofobia jak i kazdy inna fobia jest objawem niemoznosci opanowania stanow wynikajacych z braku myslenia (16)
- 12 38
-
2024-08-14 16:09
(3)
Tak, tylko nie po to byli "szkoleni do ciemnoty" (np.Radio Maryja z Centralą w Chicago) aby myśleć racjonalnie i z korzyścią dla samych siebie.
- 4 2
-
2024-08-14 17:27
Ja ufam właśnie tylko Radiu Maryja. (2)
Każdy inny ogólnopolski portal jest stekiem prowokacji mającymi na celu podzielenie społeczeństwa polskiego i tak juz do reszty ogłupionego. Zamieszczane komentarze (jak twoj) na to wskazuja.
- 5 12
-
2024-08-16 11:04
Oddać Ukraińcom niech wysadza go pod Moskwą
- 0 2
-
2024-08-16 11:05
Przemianować na Kursk ,miasto już ukraińskie
- 0 2
-
2024-08-14 17:33
Ruski zawsze zazdrościli Polakom i w rozmaity prymitywny sposób to okazywali. (3)
Gdybys czytal na Youtube co za prymitywna ruska propaganda tam jedna za druga idzie to bys wreszcie zrozumiał.
- 11 7
-
2024-08-15 10:09
czego zazdroscili? odciskow na kolanach od kleczenia przed usa? (2)
- 5 6
-
2024-08-15 22:44
Tak, bo znudziły im się odciski od klęczenia przed Kim Dzong Unem.
- 1 1
-
2024-08-16 11:03
To dzicz
- 1 2
-
2024-08-15 02:16
rosjanie są wyprani mózgowo (4)
3 pokolenia totalitaryzmu w społeczeństwie, które i przed tym było prymitywne (arystokratów wymordowali/wypędzili reszta to chłopi pańszczyźniani),
wyprodukowało produkt człowiekopodobny.
Niby wygląda normalnie, a duszy i moralności brak.- 12 7
-
2024-08-15 07:25
3 pokolenia?
Człowieku... oni od zarania dziejów pod knutem!
- 6 4
-
2024-08-15 10:08
i patrza na ciebie ze swojej stacji kosmicznej i widza jak dumnie kleczysz przed klerem oraz przed usa (2)
- 6 8
-
2024-08-15 22:44
Jedyne na co patrzy Putin to przyrodzenie Kim Dzong Una kiedy robi mu dobrze za broń i amunicję. (1)
- 3 2
-
2024-08-16 11:03
Sovieci piszemy sovieci to ich najbardziej boli
- 0 1
-
2024-08-15 07:24
Kacapy już udowodniły jak sparszywiałą są nacją. Więc to nie fobia, a realna obawa i uzasadniona niechęć.
- 16 5
-
2024-08-16 11:02
Sovieticus to nacja plemienna pozostałość po najazdach mongolskich i Wikingów
- 0 1
-
2024-08-16 12:16
ok putinowski bocie
- 1 3
-
2024-08-14 15:00
Tylko zlom (1)
Statek z lat 80 i obsadzony ruskimi... nikomu bym nie zyczyl pracy na takim koszmarze.
- 14 3
-
2024-08-14 16:17
Pracowałem kiedyś z Ukraińcami i Rosjanami na statku wybudowanym w latach 90.
Koszmar. Na kolejną podmianę odmówiłem powrotu. Nigdy więcej pracy z niekompetentnymi Ukraińcami i Rosjanami.- 25 2
-
2024-08-14 15:58
Zlicytować
- 5 3
-
2024-08-14 16:40
Może i płacą za postój a ktoś ma z tego zysk
- 7 2
-
2024-08-14 18:04
Dawny marynarz .. (1)
Armator ogłosił upadłość , syndyk nie mam ochoty babrać się ze starym statkiem który nie mam aktualnych papierów , port nalicza opłaty za postój statku ale i tak od nikogo tego nie ściągnie jedyne wyjście to rozprawa sądowa i wtedy sąd może przejąć statek ale to jest duży problem bo co dalej z tą jednostką zrobić ? Sprzedać no ale chętnych może być brak odholować na złom ale to też kosztuje tak że port ma problem na lata ... Byłem kiedyś w USA na przejęciu statku który też był porzucony przez armatora i wiem w jakim stanie są urządzenia na takim statku wszystko do remontu to był 6 letni a stał 8 lat przy kei
- 14 0
-
2024-08-14 20:56
Coś ci się ta opowieść nie klei, 6 letni statek stał 8 lat przy kei. Taa... na pewno.
- 4 10
-
2024-08-14 21:58
Nie ruski (6)
tylko Rosyjski.
- 12 19
-
2024-08-15 07:21
Nie rosyjski a kacapski (4)
- 15 8
-
2024-08-15 10:06
a probowales kiedys pomyslec? nie, bo horyzont intelektualny zawezony przez bezmyslne lykanie propagandy od banderowcow? (3)
i pomysl, kradli klozety i pralki (to taka prymitywna nacja) a teraz z tych pralek buduja rakiety, ktorych technologia nato nie moze zestrzelic
- 6 11
-
2024-08-15 11:41
Bajki piszesz
Ale to standard w Rosji.
- 8 5
-
2024-08-15 22:34
A na kolanach po uzbrojenie do Kim Dzong Una, do Iranu i do Pandy Wołodis biega, bo lubi klęczeć przed mężczyznami?
- 2 1
-
2024-08-16 11:00
Dodaj że gwałcili za zgodą Stalina
- 0 1
-
2024-08-16 10:59
To są Rusini , nacja pomongolska
- 1 3
-
2024-08-14 23:38
Panta.gda.pl Wezmą nawet swoją lawetą ;)
- 4 1
-
2024-08-16 10:59
Zapakować koalicję 13 grudnia i wysłać do Berlinstanu
- 5 4
-
2024-08-17 22:25
To byłoby możliwe gdyby armator w lutym 2022 wciąż działał
Ale że zwinął się wcześniej i nie ma następcy prawnego to już tak prosto się nie da.
- 3 0
-
2024-08-14 10:02
Jakaś paranoja - nie ma przepisów zezwalających na licytację?
Skoro właściciela nie ma...?
Kiedyś widziałem taki dokument o cmentarzysku statków (w Indiach) - tam lądowały statki do złomowania, czy Gdynia ma stać się podobnym złomowiskiem?- 56 5
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
