stat
Wydarzenie już się odbyło

Blog Forum Gdańsk

Fake newsy, przekraczanie granic własnego "ja" czy profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych to tematy wybranych prelekcji podczas najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów/vlogerów i twórców internetowych. 8 edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w weekend 23-24 września 2017, a tegorocznym hasłem przewodnim jest "przekraczanie granic".

W Gdańsku zostaną przekroczone granice nie tylko geograficzne. Wśród blisko 300 uczestników z Polski gościć będą w Europejskim Centrum Solidarności mówcy z USA, Szwecji, Anglii, Wielkiej Brytanii, Węgier czy Francji. Michał Kosiński - naukowiec z Uniwersytetu Stanforda opowie o badaniach społecznych, w których używa autorskiej metody określania m.in. poglądów, zainteresowań i orientacji seksualnej na podstawie zostawianych w internecie wirtualnych śladów. Magdalena Gacyk - dziennikarka, socjolożka i tłumaczka z Doliny Krzemowej postara się odpowiedzieć na pytanie "Czy sztuczna inteligencja przekroczy granice człowieczeństwa?".

"Co roku podczas Blog Forum Gdańsk staramy się poruszyć ważne społecznie tematy, podejmowane w środowisku twórców internetowych" - tłumaczy Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, organizatora #BFGdansk. "W 2017 będą to z jednej strony m.in fake newsy i ich wpływ na społeczeństwo, a z drugiej - przekraczanie granic psychologicznych i kulturowych."

Dzięki współpracy z Komisją Europejską w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności będzie można zapoznać się z wystawą multimedialną, powstałą jako efekt wizyty studyjnej dziennikarzy i blogerów na wyspie Lesbos.

Po raz drugi partnerem strategicznym #BFGdansk jest T-Mobile Polska. "W ramach ubiegłorocznej współpracy przygotowaliśmy wraz z Natalią Hatalską specjalny raport o polskiej blogosferze, który - jak widzimy - jest pobierany do dziś." - mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska. "Dlatego i w tym roku, dyskutując nad kształtem Blog Forum Gdańsk edycja 2017, położyliśmy mocniejszy akcent na aspekt wymiany wiedzy. W efekcie tego powstała idea stworzenia warsztatów m.in. z twórczego pisania, współpracy z marką czy podstaw produkcji materiałów video, z których wiedza zebrana zostanie do ogólnodostępnego e-booka i specjalnej sekcji w serwisie Prowly. Mamy nadzieję, że dzięki temu, #BFG2017 będzie wartościowe nie tylko dla doświadczonych twórców, ale także dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mediami" - dodaje.

W ramach Blog Forum od 2014 roku odbywa się plebiscyt na twórców internetowych i markę przyjazną twórcom. To już 4 jego odsłona. Twórcy internetowi, rejestrujący się na konferencję Blog Forum Gdańsk 2017, wytypowali nominowanych do nagrody w trzech kategoriach: Twórca Odpowiedzialny Społecznie, Twórca Wpływowy oraz Marka Przyjazna Twórcom.

Spośród blisko 400 propozycji ostatecznie do etapu głosowania przeszło 18 twórców i 9 marek. Zwycięzców plebiscytu poznamy 23 września, na uroczystej gali po zakończeniu pierwszego dnia #BFGdansk 2017. Lista laureatów Blog Forum Gdańsk Award 2017 będzie dostępna na stronie www.blogforumgdansk.pl.

Wszystkie prelekcje oraz panele dyskusyjne będą transmitowane na stronie
www.blogforumgdansk.pl.

Bieżąca komunikacja Blog Forum Gdańsk:
www.facebook.com/BlogForumGdansk
www.twitter.com/BlogForumGdansk
www.twitter.com/TMobilePolska

Opinie 5 zablokowanych

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.