- 1 Ranking biur podróży w Trójmieście (8 opinii)
- 2 Apartamenty z usługą concierge (34 opinie)
Stocznia Conrad zaprezentowała kolejny luksusowy jacht. W niedzielę chrzest jednostki
Stocznia Conrad z Gdańska ukończyła budowę najnowszego jachtu, nazwanego Extra Time. Podobnie jak ich poprzedni model, jacht mierzy 44,27 m. Może pomieścić do 10 gości w 5 kabinach, ma też kabiny dla 9 członków załogi. W niedzielę odbędzie się uroczysty chrzest jednostki zacumowanej obecnie przy hotelu Hilton.
Czarter jachtów
"Ogranicza nas tylko wyobraźnia"
Wprowadzony na rynek w marcu tego roku jacht Extra Time został zaprojektowany przez Reymonda Langtona Design, z architekturą morską autorstwa Diana Yacht Design i wnętrzem autorstwa M2Atelier.
Nazwa "Extra Time" została zaproponowana przez klienta i nawiązuje do czasu spędzonego na pokładzie z bliskimi. Jednostka może pomieścić do 10 gości w 5 kabinach, w tym w apartamencie głównym, i oferuje kabiny dla 9 członków załogi. Jacht wyposażony jest w podwójne silniki CAT, pozwalające na osiągnięcie prędkości maksymalnej 14 węzłów i zasięgu 5100 mil morskich. Pierwszy sezon spędzi na południu Francji.
Rekord: penthouse za 24,8 mln zł w Gdańsku
- Cała budowa jachtu zajęła ponad dwa i pół roku - mówi Paweł Polak, project manager Stoczni Conrad - Różnice względem poprzednika, czyli jachtu Ace, są raczej kosmetyczne. Mamy tutaj nieco większe silniki, które pozwalają na poprawienie osiągów (ten jacht płynie prawie węzeł szybciej niż Ace) oraz drobne zmiany wnętrza, takie jak na przykład wprowadzenie pianina, ponieważ klient lubi muzykę klasyczną. My jesteśmy w stanie spełnić każde marzenie. To statek-marzenie. A ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Serwerownia i centrum rozrywki
Jacht został zaprojektowany w nowoczesnym stylu, który wyróżniają charakterystyczne, mocne linie sylwetki. Przestrzenne wnętrze z bardzo dużymi panoramicznymi oknami tworzy nietypową i luksusową atmosferę. Zewnętrzny pokład łączy kilka wielofunkcyjnych stref, zaczynając od platformy rufowej z tarasem plażowym, poprzez 4 strefy wypoczynkowe, 2 bary i 2 strefy jadalne, kończąc na jacuzzi na najwyższym pokładzie.
- W ostatnich latach produkcja jachtów mocno się zmieniła. To zasługa stale rozwijającej się elektroniki. Jeszcze dwadzieścia lat temu na jachtach systemy elektroniczne były niewiele więcej rozwinięte od tego, co mieliśmy w domach. Dziś mamy tutaj całą serwerownię, która obsługuje centrum rozrywki - mówi Paweł Polak. - Zmieniły się też narzędzia do projektowania, odbywa się ono teraz w 3D, co umożliwia stworzenie bardziej wyrafinowanych kształtów i wnętrz. Nie bez znaczenia ma rozwój materiałów i technologii. Jachty rosną i stały się też dużo bardziej luksusowe.
Reaktywacja salonu Jaguara i Land Rovera w Gdańsku. Marki te same, ale dealer inny
- Mój wkład w powstawanie tego jachtu zaczął się kilka miesięcy temu - mówi kapitan Oliver Mardsen. - Z każdą stocznią pracuje się trochę inaczej, muszę przyznać, że zespół grupy Conrad jest bardzo elastyczny, otwarty na sugestie. Co więcej, chcą stale się rozwijać i produkować coraz lepsze jednostki.
Jacht można podziwiać przy nabrzeżu
Dokładna cena jachtu nie jest znana, wiadomo natomiast, że szacowana cena czwartego kadłuba z tej serii wyniesie ok. 28 mln euro. W przygotowaniu jest kolejny kadłub dla klienta z Bliskiego Wschodu, który będzie gotowy w maju 2025 r.
W niedzielę odbędzie się uroczysty chrzest jednostki. Wstęp na wydarzenie wyłącznie z zaproszeniem, jednak jacht już teraz można podziwiać z nabrzeża. Zacumowany jest tuż przy hotelu Hilton.
Jacht i czerwony dywan (41 opinii)
Wydarzenia
Miejsca
Opinie wybrane
-
2024-04-21 08:24
Niezły. Ach bogaci to mają klawe życie. Ale tylko ci co myślą. Stocznia Conrad to ta co na Stogi się wjeżdża? To oni robili jakiś czas temu ten mega drogi jacht?
- 47 5
-
2024-06-07 17:32
Ale zamkniętej hali do budowy jachtów nie mają.
To chyba największa bolączka naszych stoczni. Pod chmurką nie da się dobrze zbudować.
- 0 0
-
2024-04-21 18:29
I co w tym pięknego? Kasa. (1)
Żadna rewelacja, takich jachtów, a nawet lepszych za grube miliony USD w portach zachodniej i południowej Europy zwłaszcza pod brytyjską banderą jest bardzo dużo. Tyle tylko, że kiedyś projektanci bardziej się starali i np. dzioby jachtów wyglądały elegancko, dzisiaj to prosty, toporny dziób wygląda, jak stary lodołamacz.
- 23 46
-
2024-05-10 14:17
rewelacja
- złej baletnicy to i majtki przeszkadzają ;-)
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.