- 1 Pasaż Podwale, nie City Forum. Nowy wygląd (213 opinii)
- 2 Muszą rozebrać do parteru nowy budynek (58 opinii)
- 3 Przy Żabim Kruku powstaje nowy hotel (250 opinii)
- 4 Nieruchomości premium na wynajem coraz popularniejsze (47 opinii)
- 5 Semeko. Sprzedaż budynku siedziby firmy (154 opinie)
- 6 Młode pokolenie w pułapce wynajmujących (894 opinie)
Aranżacje wnętrz. Pokój dla dwóch dziewczynek w wieku szkolnym
Pokój dziecięcy lub młodzieżowy musi uwzględniać aktualne i przyszłe potrzeby użytkowników oraz stanowić przestrzeń, która będzie stymulować ich rozwój. W zależności od wieku dziecka trzeba zaplanować w nim strefy do przechowywania, wypoczynku i zabawy lub nauki oraz przewidzieć, że z czasem potrzeby dzieci będą się zmieniały.
Gdy w grę wchodzi konieczność uwzględnienia w jednym małym pokoju potrzeb dwójki dzieci, urządzenie pomieszczenia staje się nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji znaleźli się nasi czytelnicy Monika i Jurek, którzy chcą zaaranżować przestrzeń dla swoich córek: Natalii i Basi.
- Dziewczyny trenują gimnastykę sportową oraz taniec. Córki nie chcą już mieć pokoju typowo dziecięcego, a bardziej neutralny - napisała w wiadomości do redakcji Monika.
Naszym czytelnikom zależy na stonowanych, neutralnych kolorach, stylu skandynawskim oraz drewnie.
- Córki mają masę książek oraz trochę lego, które są schowane w szafach i szufladzie pod łóżkiem. Nie wiemy, jak rozwiązać kwestię łóżek. Natalia i Basia chciałyby mieć osobne łóżka lub jedno piętrowe z wygodnymi schodami - dodaje nasza czytelniczka.
Córki naszych czytelników wieszają ubrania na wieszakach, dlatego komoda byłaby rozwiązaniem, które je usatysfakcjonuje.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza powstały w trójmiejskiej pracowni ip-design.
Ponieważ pokój dziecięcy i młodzieżowy musi być wielofunkcyjny, urządzenie pomieszczenia o powierzchni 13 m kw. dla dwóch dziewczynek w wieku szkolnym nie jest łatwym zadaniem. Propozycje układów funkcjonalnych zostały zróżnicowane z uwzględnieniem łóżek wolnostojących lub piętrowych ze schodami.
Propozycja kolorystyczna została dopasowana do koloru farby, jaką nasi czytelnicy pomalowali już ściany.
Koncepcja pierwsza
Pierwszy wariant zakłada symetryczny i klasyczny układ funkcjonalny pomieszczenia. Dwa łóżka znalazły się po obu stronach okna. Pomiędzy nimi stanęło biurko z dwoma miejscami do odrabiania lekcji, na którego końcach znajdują się szafki z szufladami, zamykanymi szafkami oraz wnęką, która może pełnić funkcję zarówno przechowywania zeszytów, jak i szafki nocnej. Takie samo zastosowanie może mieć półka przy zagłówku łóżka.
W tym wariancie grzejnik został przeniesiony nad zagłówek, co jest także korzystnym rozwiązaniem ze względu na to, że bezpośrednia bliskość grzejnika przy głowie nie jest wskazana w trakcie snu.
W ciągu dnia biurko jest dobrze doświetlone przez światło wpadające przez duże okno, a wieczorem skutecznie oświetlają je oprawy sufitowe, które znajdują się bezpośrednio nad biurkiem.
Duża szafa została podzielona na dwa segmenty dla każdej z dziewczynek i zawiera również półki na książki.
Koncepcja druga
W drugim wariancie jedno z łóżek znajduje się na podwyższeniu, do którego prowadzą wygodne stopnie. Miejsce pod łóżkiem zostało zagospodarowane jako szafa, a pod otwieranymi stopnicami również znajduje się miejsce do przechowywania.
Zagłówek drugiego łóżka został zaprojektowany tak, by w jego głębokości mogły znaleźć się półki służące zarówno łóżku stojącemu na podłodze, jak i temu na meblowej antresoli.
Wzdłuż ściany z drzwiami do pokoju znajduje się strefa nauki z długim biurkiem oraz regałem na książki. Nad grzejnikiem znalazło się również miejsce na dodatkowe półki wiszące.
Obie wersje zostały utrzymane w kolorystyce wybranej przez dziewczynki, dodatkowo ożywionej tapetą z motywem florystycznym.
Masz problem z aranżacją wnętrza?
Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?
Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl
Miejsca
Opinie wybrane
-
2024-03-11 12:14
(1)
Mało miejsca na przechowywanie, na rzeczy inne niż ubrania i książki, na zabawę. Jedno wspólne biurko daje mało miejsca na pracę.
- 35 1
-
2024-03-12 07:09
Starsze dzieci to już często brak zabawek, samo wymusi czy gablotki czy pułki na książki czy haki na deskorolkę lub gitarę.
Fakt wąskie biurko 120 to mało można by pokombinowac inaczej.
Jest szafa, jest pod łóżkiem miejsce- 3 0
-
2024-03-11 14:16
kolory (1)
ładna kolorystyka
- 5 9
-
2024-03-12 19:20
Kwestia gustu
Mi się nie podoba, taki mdły kolor.
- 3 0
-
2024-03-13 13:35
Układ jak w koncepcji 1. Zamiast łóżek na ziemi - dwie antresolki. Pod każdą biurko (tylko dobre oświetlenie trzeba dać tam!) z małą szafką, ewentualnie biurko wdłuż całej ściany pod oknem. Na wolnej ścianie szafa/regał. Coś w tym rodzaju, do dopracowania. Każda dziewczynka ma swoją przestrzeń wtedy, a śpiąca na łóżku z prawej nie ma już wtedy głowy przy grzejniku.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.