Inwestycje mieszkaniowe

Inwestycja: Nowa Wałowa

Nowa Wałowa zrealizowana zostanie razem z nadwodną promenadą, która pieszych prowadzić będzie ze Starego do Młodego Miasta.

materiały inwestora

Nowa Wałowa zrealizowana zostanie razem z nadwodną promenadą, która pieszych prowadzić będzie ze Starego do Młodego Miasta.
Więcej zdjęć 12

Nowa Wałowa

Rodzaj nieruchomości wielorodzinna
powierzchnia
26 do 139 m kw.
realizacja
do I kw. 2027 r.
w budowie
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Nowa Wałowa powstaje w sąsiedztwie historycznego centrum i dawnego terenu stoczniowego. Inwestycja realizowana jest nad Motławą, na obszarze, który przechodzi obecnie intensywną przemianę urbanistyczną. Młode Miasto – dzielnica, w której powstanie Nowa Wałowa - stale zyskuje nowe funkcje, przyciąga nowe inwestycje i staje się coraz ważniejszym punktem na mapie współczesnego Gdańska.

Bliskość rzeki, niedaleka odległość od głównych ulic, atrakcji Śródmieścia oraz oferty Młodego Miasta, a także dostępność terenów rekreacyjnych i handlowo-usługowych sprawiają, że lokalizacja może odpowiadać osobom, które chcą mieszkać w centrum miasta, a jednocześnie mieć kontakt z otwartą przestrzenią i widokiem na wodę. W planach jest także budowa tunelu pod Motławą, który ma ułatwić komunikację w tym rejonie.

Z zewnątrz inwestycja nawiązuje do stoczniowej przeszłości okolicy. Elewacje budynków mają być wykończone stalowymi elementami i płytami elewacyjnymi układanymi w zmiennym rytmie, co przypominać ma przemysłowy charakter dawnych doków. Wysokie przeszklenia i tarasy mają otwierać budynki na rzekę i łączyć je wizualnie z otoczeniem. Całość zabudowy zostanie wkomponowana w nowy układ ulic i ogólnodostępnych przestrzeni spacerowych, z planowanym bulwarem nad Motławą i zielenią. W parterach budynków przewidziano miejsce na restauracje i kawiarnie.

Wnętrza mieszkań w Nowej Wałowej zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i dostępie do światła dziennego. Służyć temu będą m.in. duże drewniane okna, loggie, tarasy i balkony. Pomieszczenia mają mieć ponadstandardową wysokość, a w mieszkaniach będzie możliwość zainstalowania klimatyzacji oraz systemów automatyki domowej. Planowane są różne metraże - od niewielkich lokali po większe apartamenty z widokiem na wodę.

Część wspólna obejmie m.in. strefę fitness, saunę i wewnętrzne patio z zielenią. W budynkach znajdzie się też lobby z portiernią oraz pomieszczenia na przechowywanie przesyłek. Zapewniony będzie monitoring oraz kontrola dostępu.

W ramach pierwszego etapu inwestycji (pierwszy kwartał zabudowy) do I kw. 2027 r. powstaje 168 apartamentów o powierzchni od 26 do 139 m kw. Realizacja drugiego budynku, który podobnie jak pierwszy, graniczył będzie z nadwodnym deptakiem, ruszyła w lutym 2026. 149 lokali o powierzchni od 31 do 130 m kw. na być gotowe w marcu 2028 r.

Projekt inwestycji przygotował Wojciech Wyka i Marek Pawłowski.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia - inwestycja Nowa Wałowa

Inne inwestycje tego dewelopera

Dobre Miejsce

Dobre Miejsce (2 opinie)

127 ogłoszeń

ROBYG Biuro Morena

Gdynia Pogórze, Pucka Mapa

28 do 83 m2 zakończona
Leszczyńskich 2

Leszczyńskich 2 (12 opinii)

61 ogłoszeń

ROBYG Biuro Morena

Gdańsk Zaspa, ul. Leszczyńskich Mapa

25.6 do 108 m2 w budowie
Foresteria

Foresteria (10 opinii)

130 ogłoszeń

ROBYG Biuro Morena

Gdynia Wielki Kack, ul. Bieszczadzka Mapa

27 do 70 m2 w budowie
58 333... pokaż numer
Polityka prywatności

Opinie (2)

  • Cena mieszkań

    Gdzie jest cena mieszkań ! Przepisy to wymagają ! Wzięli kasę za reklamę a ceny mieszkań nie podadzą

    • 5 1

  • Brzmi jak obiecująca inwestycja w rozwijającym się regionie. Lokalizacja blisko rzeki i centrum miasta czyni ją atrakcyjną, a postępująca transformacja może przynieść wiele nowych możliwości.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.