- 1 Plan ogólny Sopot. Konsultacje w toku (44 opinie)
- 2 Tarasy coraz bardziej przypominają salony (6 opinii)
- 3 Będzie kort i "plażówka" na starym osiedlu (27 opinii)
- 4 Nie będzie rozbiórki Infoboksu w Gdyni (110 opinii)
- 5 Czy w Trójmieście powstaną osiedla senioralne? (101 opinii)
Powstanie nowa przychodnia i parking przy szpitalu Copernicus
Przychodnia, apteka oraz otwarty parking wielopoziomowy mają powstać przy ul. Powstańców Warszawskich 1/2 w Gdańsku, przy budynku Przychodni Przyszpitalnej. Realizacja projektu została zaplanowana do grudnia 2027 r.
Przychodnia przyszpitalna nazywana również Szpitalem Kolejowym, która jest częścią Szpitala im. Mikołaja Kopernika, ma zostać rozbudowana. Placówka mieści się przy ul. Powstańców Warszawskich 1/2
Chodzi o zwiększenie efektywności wykorzystania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, by pacjenci korzystali z porad specjalistów, badań diagnostycznych i zabiegów w poradniach specjalistycznych, w poradni, a nie w szpitalu.
- Zakres inwestycji obejmuje budowę nowego budynku w kompleksie szpitalnym przy ul. Powstańców Warszawskich 1/2 w Gdańsku, służącego rozbudowie funkcjonującej obecnie Przychodni AOS. Realizowana inwestycja ma na celu znaczącą poprawę warunków świadczenia usług ambulatoryjnych, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie komfortu obsługi pacjentów oraz optymalizację warunków pracy personelu medycznego - informuje Katarzyna Brożek, kierownik Działu PR i Komunikacji Copernicus.
Przychodnia Przyszpitalna przyjmuje nawet 650 pacjentów dziennie
Jak przekonuje, Przychodnia Przyszpitalna, wcześniej funkcjonująca jako Przychodnia Kolejowa, obsługuje obecnie ok. 650 pacjentów dziennie, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu usługi medyczne w regionie.
- Równocześnie planowana jest rozbudowa Zakładu Rehabilitacji, który miesięcznie przyjmuje ok. 600 pacjentów. Modernizacja infrastruktury rehabilitacyjnej przyczyni się do skrócenia czasu powrotu pacjentów do pełnej sprawności, co z kolei umożliwi szybszą aktywizację zawodową oraz przyczyni się do redukcji szeroko rozumianych kosztów społecznych wynikających z wykluczenia lub ograniczenia aktywności życiowej pacjentów i ich rodzin - podkreśla.
Szpital planuje również działania z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki chorób oraz edukacji zdrowotnej pacjentów, a także inicjatywy mające na celu poprawę wykrywalności chorób przewlekłych prowadzących do niepełnosprawności.
Inwestycja ma być gotowa do końca 2027 r.
- Nowo powstały budynek zostanie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wytycznymi "Dostępność Plus dla Szpitali", dzięki czemu zarówno Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna, jak i Zakład Rehabilitacji będą w pełni dostępne i przyjazne dla osób niepełnosprawnych oraz starszych - informuje Katarzyna Brożek.
Realizacja projektu została zaplanowana do grudnia 2027 r. Łączna wartość inwestycji wynosi 81 461 600 zł, przy czym finansowanie projektu zostanie zapewnione ze środków Funduszy Europejskich dla Polski w wysokości 45 mln zł oraz środków własnych szpitala w kwocie 36 461 600 zł.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2025-07-02 08:03
A co ze starym budynkiem? Tam jest remont potrzebny na 20 lat temu (1)
Jak ktoś ma za mało wrażeń, to polecam pójść na sor w copernicusie że złamaniem i spróbować umówić się na kontrolę do tej właśnie przychodni. Kto tam był, ten się w cyrku nie śmieje. O ile uda się wam dodzwonić, bo szybciej że złamana noga tam dojdziecie na piechotę niż się umowicie telefonicznie. Klasycznie na jedną godzinę umówionych dwóch
Jak ktoś ma za mało wrażeń, to polecam pójść na sor w copernicusie że złamaniem i spróbować umówić się na kontrolę do tej właśnie przychodni. Kto tam był, ten się w cyrku nie śmieje. O ile uda się wam dodzwonić, bo szybciej że złamana noga tam dojdziecie na piechotę niż się umowicie telefonicznie. Klasycznie na jedną godzinę umówionych dwóch pacjentów. Ciasny, wąski korytarzyk, ludzie nie mają jak usiasc. Tak, pod gabinetem u ortopedy nie ma jak usiasc. Nie ma okna,.więc zaduch możecie sobie wyobrazić. Świat widać tylko przez drzwi balkonowe we wnęce, ale nie można ich otwierać, bo jak mówi pani pielęgniarka - kiedyś były otwarte i pacjent wyskoczył z wysokiego parteru. Jak i Barei, kurtyna. Czy z tym bajzlem są się cokolwiek zrobić?
- 8 1
-
2025-07-02 15:46
pisz na Wiejska, zeby zwiekszyli naklady na sluzbe zdrowia, a nie marudz
- 1 1
-
2025-07-01 17:16
Parking w tym miejscu powinno sfinansować miasto (1)
- 27 9
-
2025-07-02 15:52
miasto nie moze finansowac inwestycji na nie swojej dzialce
- 1 0
-
2025-07-01 17:18
(5)
dlaczego w Copernikus nie odbieraja telefonów? Dlaczego w Trójmieście czeka sie 1 rok i 6 miesiecy lub wiecej na kolonosopię? Dlaczego tylko 2 obiekty maja w znieczuleniu?
- 31 2
-
2025-07-02 07:27
Z tą kolonoskopią to przegiąłeś (1)
W czerwcu rejestracja i termin na listopad. W Copernicusie. Na Zaspie. I jeszcze badanie zupełnie kontrolne bez zapisu CITO.
- 5 0
-
2025-07-02 15:45
znowu jekis trol psuje dobra opinie o copernicusie
- 2 0
-
2025-07-02 07:04
Jacy politycy rządzący taka opieka. To nie brak pieniędzy, to
ochrona interesów
- 2 4
-
2025-07-02 06:53
A w którym szpitalu czy przychodni odbierają?
Znasz taki?
- 5 0
-
2025-07-01 21:34
a dlaczego do chirurga naczyniowego czekamy do października 2o26r. ?
- 6 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
