Remont Pałacu Ślubów spóźniony

am
4 czerwca 2003 (artykuł sprzed 23 lat)
Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, która przez najbliższe 5 lat będzie gospodarzem w dawnym Pałacu Ślubów we Wrzeszczu, wciąż nie rozpoczęła remontu budynku. Za przyczynę opóźnienia podaje się zmianę na stanowisku konserwatora zabytków. Nowy termin przedstawienia harmonogramu prac wyznaczą wkrótce władze miasta.

W 2001 roku zabytkowy Pałac Ślubów, znajdujący się przy ul. Grunwaldzkiej 5 we Wrzeszczu, dwukrotnie był wystawiany na przetarg. Ponieważ nie znaleźli się chętni na zagospodarowanie budynku Zarząd Miasta Gdańska podjął decyzję o przekazaniu obiektu na potrzeby fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. 12 listopada 2002 roku gdańscy radni wyrazili zgodę na oddanie budynku fundacji w dzierżawę na 5 lat.

Zadaniem organizacji było dokonać pełnej rewaloryzacji pałacu zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Fundacja miała przedstawić harmonogram prac do końca maja br. Ponieważ nie zmieściła się w czasie, przesłała pismo na ręce wiceprezydenta Wiesława Bielawskiego o przedłużenie terminu. Czy i do kiedy miasto przedłuży termin, będzie wiadomo po konsultacji wiceprezydenta z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Jerzy Boczoń, szef fundacji, wyjaśnia, że opóźnienia są spowodowane zmianą na stanowisku konserwatora.

- Dwa miesiące temu poprzedni konserwator zrezygnował z pełnionej funkcji. Próbowaliśmy umówić się z nowym i skonsultować z nim nasze oczekiwania co do modernizacji budynku, ale okazało się to niemożliwe. Spotkanie udało się zaplanować dopiero na 12 czerwca - relacjonuje J. Boczoń. - Jeśli dostaniemy ostateczną zgodę na remont zrobimy projekt budowlany, a do niektórych prac przystąpimy natychmiast.

Od razu będzie można zająć się naprawą lub wymianą okien w salach szkoleniowych. Do wymiany jest też dach, na remont którego pieniądze przekazali holenderscy sponsorzy. Koszt prac i wyposażenia szacuje się na 1,5 mln zł, choć - jak twierdzi J. Boczoń - możliwe, że wystarczy 1 mln. Jeśli nie będzie większych przeszkód konserwatorskich, prace uda się zakończyć jesienią.
Głos Wybrzeżaam

Opinie (16)

  • a ja nie wierzę
    słowo fundacja samo w sobie jest mi podejrzane

    • 0 0

  • gallux musi odejść!!!:P

    • 0 0

  • Gallux wez sie walnij

    Gallux, prosze Cie, nie kompromituj sie. Oskarzenie Jerzego Boczona o cokolwiek jest naprawde dowodem na twoja zaawansowana chorobe. RCI jest wzorem, na podstawie ktorego powinna byc budowana kazda organizacja pozarzadowa. Dzieki RCI istnieja dziesiatki NGO'sow w calym regionie, bez ktorych zycie wielu ludzi byloby duzo trudniejsze. Jak sie nie znasz, to siedz cicho.

    • 1 0

  • dziery
    to ty sie nie KOMPROMITUJ
    napisałem, że nie wierzę w fundacje
    takie moje zbójeckie prawo
    NIKOGO O NIC NIE OSKARŻYŁEM
    to co zrobiłeś nazywa się NADINTERPRETACJĄ
    pewnie sie sugerujesz moimi wypowiedziami o fundacji kwaśniewskiej, tym bardziej byś sie KOMPROMITOWAŁ bo tam mowa była O ROLI prezydentowej w akcjach charytatywnych (z grubsza rzecz biorąc).......

    • 0 0

  • niech zaczna ten remont zanim nam się pałac ślubów (teraz jak się będzie nazywał?) całkiem nie sypnie

    • 0 0

  • mama

    w sumie Tobie i mnie to przysłowiowy "pikuś" kiedy skończą remont,
    klientami tej szacownej instytucji już raczej nie będziemy (chyba że jest coś o czym nie wiem),
    a nasze dzieci będą brały ślub za ho ho ho...

    • 0 0

  • piotrukas

    ja tylko i wyłącznie w trosce o zabytki :>

    • 0 0

  • mamo

    o wiele rzeczy mógłbym Ciebie podejrzewać, ale nigdy w życiu o "jakieś tam takie",
    zganiłem się przed chwilą, że w ogóle coś takiego mogło mi przemknąć przez myśl...
    w naszym wieku oraz sytuacji rodzinnej pozostaje tylko i wyłącznie troska o zabytki!

    • 0 0

  • poco wassze swasy głupie, wszak i tak zginiemy w...

    a mnie nie obchodzi kto i jak, byle jak najszybciej zabrał się do roboty. póki co - tak to widzę - jakiś tłum w biurzach (nie wiem gdzie) ciągnie kasę, a chałupa się wali. w polsce to nic nowego.

    co do komentaża na temat NGO - super, tylko, że jak się ktoś do czegoś bierze, to fajnie gdyby robił to dobrze ale sprawnie, a nie najpierw się zabierał, potem czekał - "bo nie ma pieniędzy" i tak to rozwlekał, że w tym miejscu w końcu stanie supermarket.

    pozdrawiam, i wściekam się, że u nas tak niewiele się zmienia....

    • 0 0

  • gallux ma rację, jak zawsze, fundacje to gnioty i siedlisko złodziei w majestacie prawa

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Forum Rynku Nieruchomości

3890 zł
konferencja, forum

Dzień Otwarty inwestycji Aleja Wiśniowa Pogórze

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
23000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23000 zł/m2
Gdynia Orłowo
22750 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22400 zł/m2
Gdańsk Jelitkowo
29950 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20900 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18300 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
17200 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane