Właściciel Galerii Przymorze chce postawić trzy wieże akademików
Właściciel Galerii Przymorze ubiega się o zgodę na budowę domu studenckiego na działce, na której znajduje się obiekt handlowy. Pojawiły się spekulacje, że to oznacza koniec działalności kolejnego centrum handlowego w Gdańsku. Prostujemy plotki na ten temat.
- Akademiki i galeria na tej samej działce? Zaczęły się spekulacje
- Trzy 16-kondygnacyjne wieże między galerią a ulicą
- Galeria Przymorze szykuje się do modernizacji
Akademiki i galeria na tej samej działce? Zaczęły się spekulacje
I się zaczęło. Internet szybko napęczniał od plotek i spekulacji. Najczęściej powielana była obawa, że to oznacza koniec istnienia kolejnego centrum handlowego w Gdańsku (po Alfie Centrum i Manhattanie).
Również czytelnicy pytali o przyszłość Galerii Przymorze w Raporcie z Trójmiasta.
Raport: Czy dni Galerii Przymorze są policzone?
Czy dni Galerii Przymorze są policzone? (30 opinii)
Trzy 16-kondygnacyjne wieże między galerią a ulicą
Żeby nie powielać plotek, dotarliśmy do rzetelnych informacji w tej sprawie, zarówno z miasta, jak i od właściciela obiektu.
- Planowany akademik ma powstać między Galerią a ulicą Obrońców Wybrzeża
Galeria Przymorze szykuje się do modernizacji
Potwierdza to właściciel Galerii Przymorze.
- Planowana inwestycja związana z budową akademików jest przedsięwzięciem niezależnym od funkcjonowania Galerii Przymorze i nie ma wpływu na jej dalszą działalność - zapewnia Monika Paduch, rzeczniczka Galerii Przymorze.
Na potwierdzenie tych słów dodaje, że galerię czeka modernizacja, a już wkrótce do grona najemców dołączą m.in. marki Douglas i Ochnik, a nieco później pojawi się dwóch nowych najemców dużo powierzchniowych z branży modowej.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-21 10:12
(54)
Wszędzie wcisną zabudowę, nawet na taki wąski odcinek zieleni. Jeszcze do tego "akademiki", które albo będą stały puste albo zapełniały turystami. Wstyd dla miasta, że wyrażają zgodę na takie działanie. Poza tym infrastruktura drogowa w tym miejscu jest już tak obciążona, że przy aktualnej zabudowie ledwo daje rade.
- 1008 55
-
2026-05-21 20:59
Policzymy się na wyborach, na obecną władze już nie zagłosuje po tym co się dzieje
- 15 2
-
2026-05-21 15:32
Akademiki (2)
A czy te akademiki docelowo nie mają być zamieszkałe przez Inżynierów i lekarzy
- 24 2
-
2026-05-21 19:13
Tak, przez Szwedów - Makebe, Abdula i Hasana dzielnych wikingów z Kongo
- 10 1
-
2026-05-21 16:41
lekarze
a co masz przeciwko inzynierom i lekarzom? Nie udało się skończyc studiów?
- 3 25
-
2026-05-21 14:36
To jest budowalne idioctwo!
- 24 1
-
2026-05-21 14:22
Jeżeli się z tym nie zgadzasz (2)
To kup tę działkę i koś tam trawnik, do końca świata i jeden dzień dłużej. A nie mów jak ktoś na swojej prywatnej działce na realizować twoje pomysły o widzimisię
- 8 40
-
2026-05-21 21:10
(1)
Prywatna działka nie oznacza, ze jej właściciel nie musi się liczyć z otoczeniem. Wprost przeciwnie, musi
- 19 1
-
2026-05-21 21:33
kiedy i od kogo kupił ?
- 2 0
-
2026-05-21 14:04
Jest to koncepcja nieprzemyślane,w bliskiej przyszłości będą tutaj jeździły tramwaje,trzeba więc zostawić przestrzeń komunikacyjna,akademiki mogą powstać w innym miejscu
- 17 5
-
2026-05-21 13:02
Jaki wstyd? W Małej Sycylii liczy sie uklad i pieniądze...
- 24 4
-
2026-05-21 11:46
jeśli to władze miasta odpowiadają za prawo budowlane to wstyd, ale chyba tak nie jest
- 11 4
-
2026-05-21 11:34
A może to będą nowe miejsca zamieszkania dla uchodźców? (7)
- 30 14
-
2026-05-21 15:34
Ponton (2)
Mi się też Tak Wydaje patrząc na inne europejskie kraje
- 7 0
-
2026-05-22 16:27
(1)
Też tak poczatkowo myślałam. Ale cóż ci uchodźcy mieliby tam robić? Żadnych zakładów pracy w okolicy nie ma.
- 0 0
-
2026-05-27 18:52
Brać zasiłki a co innego?
- 1 0
-
2026-05-21 13:09
Sam jesteś uchodźcą mentalnym.
- 3 16
-
2026-05-21 12:40
Matecki przestan
juz...
kto ich najwiecej nawpuszczal?- 10 10
-
2026-05-21 11:47
nie dla foliarzy (1)
- 3 14
-
2026-05-21 13:03
Foliarze to juz za rok bedą wyp...lać do Berlina i Brukseli...
- 7 5
-
2026-05-21 11:22
(13)
akurat dokladnie w takich miejscach miasto nalezy dogęszczać - inaczej wszystko bedzie rozbudowywac sie za obwodnicę. Jak mieszkasz w takim miejscu naprawde nie potrzebuejsz auta w codziennym funkcjonowaniu (za to mieszkajac za obwodnica juz tak i to powoduje kolejne setki aut wjezdzajacych do miasta). mamy rozlane slabo zageszczone miasta z czyms
akurat dokladnie w takich miejscach miasto nalezy dogęszczać - inaczej wszystko bedzie rozbudowywac sie za obwodnicę. Jak mieszkasz w takim miejscu naprawde nie potrzebuejsz auta w codziennym funkcjonowaniu (za to mieszkajac za obwodnica juz tak i to powoduje kolejne setki aut wjezdzajacych do miasta). mamy rozlane slabo zageszczone miasta z czyms jak na zdjeciu (bieda trawnik ktory z rekreacja nie ma nic wspolnego). Niech miasto bedzie gęste ale z dobra zielenia - jak barcelona czy paryz gdzie gestosc zabudowy jest 8 razy wieksza niz u nas
- 16 76
-
2026-05-21 15:51
Kolega źle rozumuje (1)
pisząc, że nie potrzeba auta w takim miejscu :) mieszkając na Przymorzu a pracując na Przeróbce/Stogach mogę jechać komunikacją 10km przez 1h lub autem 20 minut. Wystarczy spojrzeć na poranne korki na krzyżówce Obrońców Wybrzeża z Czarnym Dworem. Czarny Dwór na wjeździe ma 2 pasy zwężające się do jednego. W porannych szczytach kierowcy potrafią z
pisząc, że nie potrzeba auta w takim miejscu :) mieszkając na Przymorzu a pracując na Przeróbce/Stogach mogę jechać komunikacją 10km przez 1h lub autem 20 minut. Wystarczy spojrzeć na poranne korki na krzyżówce Obrońców Wybrzeża z Czarnym Dworem. Czarny Dwór na wjeździe ma 2 pasy zwężające się do jednego. W porannych szczytach kierowcy potrafią z tego zrobić 4 pasy, które schodzą do 2 i potem do 1 :) Natomiast jeżeli pracujesz "na tyłach" lotniska, to mozna próbować dojechać komunikacją, ale uwaga... autobus nie dojeżdża w rejon wszystkich firm i jesteś skazany na chodzenie w szarówie poboczem, bo miasto nie postawiło chodnika a co dopiero oświetlenia. Gdańsk skopał koncertowo urbanistykę i planowanie miasta :) Przykłady można mnożyć i tak np. zaplanowano, że na Grunwaldzkiej w Oliwie postawi się wieżowce, gdzie siedziby mają firmy, ale pozwolenie na budowanie osiedli mieszkaniowych wydano na szeroko rozumianym Południu Gdańska. Daleko i w dodatko bez satysfakcjonującej komunikacji miejskiej. Kolejny przykład osiedle na letnicy (te wieżowce). Co rusz artykuły, że nie mają dróg ani komunikacji. Więc taki mam klimat, że bez auta w tym mieście to się nie uda. Dobrze skomunikowana jest tylko oś wzdłuż skm. Aczkolwiek i to zaczyna kuleć.
- 21 1
-
2026-05-21 21:12
Ale właśnie te auta stoją w korkach, i generują je.
- 2 0
-
2026-05-21 11:41
(10)
i może właśnie powinno się budować za obwodnicą
zalanie betonem miasta nie jest najlepszym pomysłem, chociażby z tego powodu, że obniża jakość życia ludzi tam mieszkających, zmniejsza zacienienie i zwiększa ogólną temperaturę miasta.
rozwiązaniem zakorkowanego miasta jest wprowadzenie sprawnej komunikacji miejskiej w tym rozbudowanej sieci tramwajowej (najlepiej tramwajów autonomicznych)- 39 8
-
2026-05-21 11:47
(3)
no tak tylko budowanie za obwodnicą skutkuje wołaniem o betonowanie miasta dla lepszego dojazdu i betonowaniem pod parkingi
- 10 3
-
2026-05-22 16:25
Nie ma dojeżdżać. Mieszka w innym mieście i tam jest jego centrum życiowe.
- 1 0
-
2026-05-21 13:07
Dlatego betonujmy je kurnikami patodeveloperki? (1)
- 18 1
-
2026-05-21 18:20
Gdańsk jest przeludnony.
Słoiki zostańcie u siebie,w Gdańsku i tak się nie meldujecie.
- 10 0
-
2026-05-21 11:46
Szkodliwy mit komunikacji zbiorowej (5)
Rozwiązaniem zakorkowanego miasta jest rozbudowa infrastruktury do życia w nowych dzielnicach. Przychodnie, szkoły, sklepy, filie urzędów, biurowce a nie tylko same bloki. Nie ma innego rozwiązania, przykro mi.
- 34 5
-
2026-05-22 07:38
i komunikacji
Nova Letnica
- 1 0
-
2026-05-21 18:35
Inne potrzeby
Bo to nie jest budowanie dla rodzin,tylko pod wynajem.
- 5 1
-
2026-05-21 13:14
(1)
Nie no wszystko fajnie, ale ostatecznie wszystko rozbija się o jedną rzecz: miejsce pracy. Jeśli ludzie muszą wyjeżdżać poza swoją dzielnicę tylko w tym jednym celu to cała reszta przestaje mieć znaczenie. Rada "mieszkaj tam gdzie pracujesz" też jest do d bo co jeśli np. mąż pracuje w Rafinerii a żona w korpo w OBC? Mają się rozstać bo ważniejsze jest uspokajanie ruchu i zagęszczanie miasta?
- 10 4
-
2026-05-22 16:21
Jedno może dojeżdżać. A w przyszłości zmienić pracę na bliższą.
- 0 0
-
2026-05-21 12:35
i co? zakładasz, ze ludzie tylko w tym miejscu będą siedzieć i nie będą się nigdzie przemieszczać? widzisz to co piszesz ma sens duży i kiedyś tak projektowało się dzielnice, żeby wszystko było pod ręką, ale dodatkowo ludzie się przemieszczają np do pracy, czy w przypadku gdańska ludzie mogą chcieć pozwiedzać stare miasto, więc potrzebują transportu, a najlepszym sposobem do przemieszczania ludzi jest komunikacja zbiorowa
- 3 4
-
2026-05-21 11:09
Ale gdyby chodziło o drogi czy parkingi to "miasto nie jest z gumy"
- 31 2
-
2026-05-21 11:12
Dobrze, że Gdańsk się rozbudowuje (1)
mam nadzieje, że szybko powstanie zielona droga, tunel pod pachołkiem i łącznica tramwajowa z jelitkowa do obrońców
- 4 34
-
2026-05-22 09:21
nie w tej bajce synu.
- 0 0
-
2026-05-21 11:03
(1)
Wyprowadź się na wieś !
- 1 38
-
2026-05-21 12:56
Nie mogę się doczekać, bo w tym mieście powoli odechciewa się żyć.
- 21 1
-
2026-05-21 11:01
tak głosujecie więc pretensje do lustra (1)
- 25 9
-
2026-05-21 14:58
Każda władza łasa na kasę
- 7 0
-
2026-05-21 10:58
"akademiki" to sposób na ominięcie aktualnie obowiązujących przepisów (6)
Czyli minimalny metraz pokoi czy ilosc miejsc parkingowych przy nowo budowanych budynkach itp.
Tam potem może żaden student nie mieszkać ale wystarczy że dostali pozwolenie przy budowie na "akademik".
Powstaną "apartamenta" na wynajem (długo, srednio i krótkoterminowy)- 82 4
-
2026-05-22 07:39
wielkie cwaniactwo
- 3 0
-
2026-05-21 20:35
Na przymorzu jest juz akademik - stoi pusty lub na najem godzinowy...
Jest jeszcze 1 na Śląskiej, po co więcej skoro studentów nie stać na wynajem kawalerki za 3500zl- 12 0
-
2026-05-21 13:23
Dlatego w akademikach powinny móc mieszkać tylko i wyłącznie osoby ze statusem studenta.
- 31 1
-
2026-05-21 11:41
im bardziej rygorystyczne są przepisy dotyczące metrażu mieszkań tym bardziej sobie deweloperzy przypominają o studentach. wzruszyć się można.
- 33 1
-
2026-05-21 11:11
i bardzo dobrze (1)
przypominam że falwce budowano zgodnie z normą 9 lub 12 metrów na głowę.
Niech budują im wiecej tym lepiej- 3 37
-
2026-05-21 18:33
Pracownicy byli potrzebni
To były inne czasy,nie było mieszkań dla pracowników.Spółdzielnie mieszkaniowe działały,było dużo wolnego terenu.
- 2 1
-
2026-05-21 10:52
skoro ktoś buduje to raczej nie będą stały puste (6)
- 7 37
-
2026-05-21 10:54
(5)
zobacz ilu masz studentów a ile domów studenckich - jeden na grunwaldziej nowo wybudowany, na sobieskiego, który tylko czesciowo zapelniony plus te które istnieją i teraz kolejne
- 39 4
-
2026-05-21 15:38
Lekarz
A gdzie będą za pieniądze podatników zakwaterowani pontonów lekarze? I inżynieriwie?
- 7 0
-
2026-05-21 11:14
no to się nie podniecaj nie twoje pieniadze (3)
- 2 21
-
2026-05-21 21:53
Ale moj kraj, nasza ziemia. Kosmopolita nie zrozumie.
- 4 0
-
2026-05-21 11:39
(1)
a co siedzisz u dewelopera w kieszeni? moje pieniądze bo jako mieszkaniec Gdańska płacę nie małe podatki
- 17 3
-
2026-05-21 11:49
a co maja podatki do tych akademikow
- 4 14
-
2026-05-21 12:34
Drzewa tu trzeba dosadzić. (11)
A nie budynki stawiać. Przy ul Dąbrowszczaków wieżowiec 30 pieter Big Boy, po Alfie 700 mieszkań, po zakładach Bałtyk zaraz nowe osiedle całe, ile można ja się pytam?
- 488 18
-
2026-05-28 00:21
No tyle ile jest mieszkańcow Afryki i Azji
Przecież ich tu chcieliście, bo było za spokojnie i za bezpiecznie
- 1 0
-
2026-05-22 06:01
Gdzieś muszą mieszkać Kijowianie (1)
chyba nie w falowcu ?
- 3 7
-
2026-05-28 00:27
Zaprosiłeś przybyszów z arabskich i afrykańskich
Krajów to ich będziesz utrzymywać w wielkich wieżowcach. Ukraińcy potrafią walczyć o swój kraj, nie jak polacy
- 0 1
-
2026-05-21 15:17
Tyle ile obiecane tyle dane..mozna mozna
- 9 0
-
2026-05-21 13:39
tak, ludzi za obwodnicę a w w centrum zasadźmy las (5)
- 6 36
-
2026-05-22 06:38
Ale altem du.ę pod drzewami się chowa.
- 0 0
-
2026-05-21 15:23
To i tak będa mieszkania na wynajem.
- 19 1
-
2026-05-21 13:45
Juz teraz jest za duzo ludzi (2)
Na przymorzu. Nie ma obowiazku mieszkania w Gdansku. Jak cie nie stac to mieszkaj gdzie cie stac. Po co wy wszyscy sientu pchacie ?
- 18 9
-
2026-05-28 00:27
Powiedz to pontoniarzom, ze nie ma obowiązku
Mieszkać w Gdańsku
- 0 0
-
2026-05-21 15:29
to słoje co posprzedawały poPGrowskie stodoły z warmińsko-mazurskiego
- 9 4
-
2026-05-21 12:45
To kup ta dzialke i zasadz
- 9 21
-
2026-05-21 10:43
Od razu całą Obrońców Wybrzeża zwęzić do 1 pasa (7)
A najlepiej zrobić tylko bus pas to powstanie dużo terenu pod zabudowę. Na 30 wieżowców. Taka mam koncepcje. Później torowiska, niech tramwaje jeżdżą tylko w jedną stronę, tam postawimy apartamenty travojove.
Następnie połączymy te 30 wieżowców z falowcem tworząc brame. będzie wizytówka Przymorza. Cena minimum 50k za M2.- 489 20
-
2026-05-22 06:34
I tak trzeba naprawdę, to miasto nie wieś
- 0 1
-
2026-05-21 15:33
w punkt
- 13 0
-
2026-05-21 12:22
(1)
Weź nie pisz tego bo gotowi jeszcze tak zrobić
- 43 0
-
2026-05-21 15:36
Fakt, sarkazm dla tzw. poważnych (a deweloperka to stanowczo ta kategoria) nie jest zrozumiały...
- 8 0
-
2026-05-21 11:14
świetny pomysł
- 16 1
-
2026-05-21 10:49
Korytarze powietrzne muszą być zachowane. (1)
Jeszcze niedawno budowano tak,aby były cugi powietrze!!!!Ludzie się poduszą bez filtrowania powietrza.....
- 30 3
-
2026-05-21 11:19
korytarze powietrzne będą na wi-fi, albo zrobimy aplikacje na telefon
i będzie można włączyć sobie wiaterek w domu. Jak rozpędzimy się w planowaniu to pociągniemy ten styl zabudowy do morza. Mieszkania nad wodą będą w promocji 99k za m2. Tylko wielkie penthasuy po 6-9 m2 z 2 sypialniami i garderobą (łazienka wspólna- tniemy koszty). Na górze lądowisko na helikoptery.
- 38 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
