- 1 Plan ogólny Sopot. Konsultacje w toku (36 opinii)
- 2 Będzie kort i "plażówka" na starym osiedlu (25 opinii)
- 3 Konkurs na zagospodarowanie Polanki Redłowskiej (101 opinii)
- 4 Tarasy coraz bardziej przypominają salony (6 opinii)
- 5 Odważnie wkroczyła w typowo męski biznes
Oczekiwana od kilku lat budowa kolejnych dwóch mieszkaniowych wież na dawnym pasie startowym na Zaspie właśnie się rozpoczyna. Powstaną one wzdłuż ul. Hynka, tuż obok dwóch już istniejących 17-piętrowców. To kolejna inwestycja mieszkaniowa, która - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - jest realizowana w tym miejscu. Budynki mają być gotowe w II kw. 2029 r.
- Pas startowy na Zaspie. Kontynuacja istniejącej zabudowy
- Powstaną dwie nowe wieżowce. 288 mieszkań w dwóch budynkach
Teraz firma Spravia ogłosiła realizację i sprzedaż mieszkań w dwóch 17-piętrowych budynkach wzdłuż ul. Hynka (ale pod adresem Al. Jana Pawła II 2a i 2b).
Pas startowy na Zaspie. Kontynuacja istniejącej zabudowy
Przypomnijmy, że zabudowa pasa startowego planowana była od 2015 r., kiedy Budimex Nieruchomości (po zmianach właścicielskich Spravia) nabył część pasa startowego pomiędzy ul. Hynka a Al. Rzeczpospolitej.
Jak się mieszka na Zaspie?
Jego zabudowa rozpoczęła się w 2019 r., w oparciu o istniejący plan miejscowy, od budowy dwóch mieszkaniowych wież przy ul. Hynka. Zostały one zrealizowane do lata 2021 r. i razem z działającymi w ich parterze lokalami usługowymi na stałe wpisały się w krajobraz tej części Zaspy.
Od początku realizacji tego projektu planowano, że powstaną cztery, a nie dwa, siostrzane budynki. Rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych budynków było zatem tylko kwestią czasu.
W 2021 r. informowaliśmy, że Spravia dwa kolejne budynki sprzedała funduszowi celem realizacji małych mieszkań na wynajem dla sektora PRS (prywatny najem instytucjonalny). Realizacja budynków o takiej funkcji wymagała istotnych zmian w projekcie (rozkład mieszkań, liczba miejsc parkingowych). Do transakcji ostatecznie nie doszło.
Fundusze inwestują w mieszkania na wynajem. Kolejna transakcja na Zaspie
Teraz Spravia, która obok kończy realizację i sprzedaż mieszkań na osiedlu Zaspa Wygodnie (niższa zabudowa w centralnej części pasa startowego), zdecydowała się kontynuować zabudowę przy Hynka.
Powstaną dwie nowe wieżowce. 288 mieszkań w dwóch budynkach
Nowy projekt nazwany został Zaspa Wysoko. Na elewacjach dwóch 17-piętrowych budynków, podobnie jak w przypadku sąsiedniej zabudowy, dominować będzie biel, grafit i szkło. W tym przypadku, aby dostać się do przystanku SKM Zaspa, wystarczy przekroczyć ul. Hynka.
W nowej zabudowie powstanie 288 mieszkań w układzie od jednego do pięciu pokoi i powierzchni od 30 do 101 m kw. Pod budynkami zaplanowano podziemne hale garażowe. Termin odbioru mieszkań planowany jest na II kw. 2029 r., a ceny rozpoczynają się od 16 400 zł za m kw.
Każdy z budynków będzie miał reprezentacyjne lobby z recepcją oraz trzy windy. Na parterze zaplanowano lokale handlowo-usługowe. Między budynkami powstaną zielone przestrzenie z ławkami, placem zabaw i elementami małej architektury.
Inwestycje
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-19 07:53
Zenek (20)
Na całym osiedlu bedzie ponad 100 lokali uslugowych , sami mieszkancy tego nie ogarną , powinny byc wielkie parkingi ogolnodostepne dla przyjezdnych , a nie tylko miejsca dla mieszkanców w halach , to co na wizualizcjach do parkowania to nawet dla mieszkancow nie wystarczy
- 122 27
-
2026-05-22 08:39
Przecież obok jest przystanek SKM
Jakie parkingi? Zapraszamy do Ameryki, tam tak miasta wyglądają, że jest więcej parkingów niż budynków
- 1 0
-
2026-05-19 23:23
Wielkie parkingi, żeby przyjeżdżało pełno aut i robił się korki
Jezu ratuj przed takimi planistami. To miejsce jest świetnie skomunikowane. Masa mieszkańców może przyjść na piechotę. Inni mogą przyjechać kolejką lub tramwajem, tylko nie wiem po co by mieli. Nic wyjątkowego tam nie powstanie, ot osiedlowe sklepy i knajpy. To nie Wyspa Spichrzów, ani nawet Garnizon
- 2 2
-
2026-05-19 14:10
Spoko, nic takiego nie będzie. Trzeba zgodnie z polityką zieloną pedałować. Oczywiście nie dotyczy to urzędników, (1)
rajców i prezydent oni jak najbardziej samochodami. A ty obwyatelu nie podskakuj bo my was doprowadzimy do porządku jak nie zgodnie z literą prawa to inaczej.
- 6 5
-
2026-05-19 14:51
Więcej betonu!
A zielona energia to zielone dolary dla banków!
- 2 1
-
2026-05-19 07:57
(15)
To jest tak dobrze skomunikowane miejsce że nie ma sensu budować wielkich parkingów. Jak tam mieszkasz nie musisz mieć auta
W takich miejscach właśnie trzeba dogeszczac zabudowę, inaczej miasto będzie się rozlewać za obwodnicę i stamtąd wszyscy zaleją miasto wjazdem samochodami- 32 30
-
2026-05-19 12:04
Czyli mam byc niewolnikiem tego miejsca, bo ty masz taki kaprys abym nigdy z niego nie wyjechal a tymbardziej samochodem. (1)
- 3 10
-
2026-05-19 14:47
A kto tak powiedział i gdzie, że masz być niewolnikiem? Jako mieszkaniec na pewno będziesz miał możliwość wykupienia miejsca w hali garażowej. Jeśli tego nie zrobisz, to nie dziw się później, że masz problem z parkowaniem.
- 8 1
-
2026-05-19 11:51
Ale to miasto nie musi się rozlewać.
Ono nie ma tylu mieszkańców, i chodzi mi o prawdziwych mieszkańców, a nie turystów. To, że się rozlewa to jest tylko kwestia cen.
- 9 4
-
2026-05-19 11:10
przecież to wszystko budują pod wynajem,a nie dla Gdańszczan.
- 7 7
-
2026-05-19 09:19
skrajnie szkodliwy komentarz. Albo pijesz kakao przygotowane przez mame i masz idealistyczne wizje świata (3)
albo nadajesz z urzędu miasta wychwalając patopolitykę pani Oli.
- 14 10
-
2026-05-19 11:29
(2)
Ty za to pewnie pijesz piwo z kolegami i tam wyrażacie swoje eksperckie opinie dotyczące tego, że w centrach miast na każdego mieszkańca powinno przypadać jedno miejsce parkingowe.
- 8 3
-
2026-05-19 13:55
przynajmiej masz świadomość kto w tym sporze jest ekspertem a kto ma mleko pod dziewiczym wąsem (1)
- 3 4
-
2026-05-19 14:44
Na pewno mam świadomość kto tutaj nie łapie sarkazmu.
- 2 1
-
2026-05-19 08:39
a miejsca dla klientów tych sklepów na parterze? (6)
chyba nie myślisz że sklepy otrzymają się tylko z mieszkańców powyżej ( lub najbliższej okolicy).
- 14 8
-
2026-05-19 12:18
(2)
usiądź, złap się czegoś i słuchaj: można się wybrać do celu inaczej niż samochodem.
- 6 3
-
2026-05-19 13:56
To nie są lata 90 kiedy ludzie jeździli autobusem do Auchan
- 5 3
-
2026-05-19 13:27
prędzę zmienie cel niż wybiorę sie gdziez autobusem
- 3 4
-
2026-05-19 12:06
on wlasnie tak mysli.
- 1 0
-
2026-05-19 11:59
Jeśli będą konkurencyjne ofertowo to spokojnie (1)
W tej zabudowie na pasie zmieści się co najmniej 5000 osób. Teraz na Młyńcu mieszka koło 15 tys. (licząc turystów) jeden Lidl, jedna Biedronka i jeden Merkus to jest mało na zapewnienie zaopatrzenia dla tylu ludzi. Poza tym nie wszyscy lubią robić zakupy w marketach. Chyba, że te mieszkania pozostaną niezasiedlone...Z drugiej strony teraz w takich lokalach usługowych najczęściej są Żabki, barberzy, gabinety kosmetyczne i rehabilitacja.
- 6 0
-
2026-05-19 14:14
Ty patrz, mieszkam w innej dzielni, ale właśnie sobie uświadomiłam że i w moim bloku tak jest - z tym, że mamy dwa biura obsługujące wynajem krótkoterminowy a zamiast rehabilitacji dentyste i lokal z paczkomatem Inpostu. Gabinety kosmetyczne x2, fryzjer-barber x2, paznokcie razy jeden no i Zabka Restaurant.
- 3 0
-
2026-05-19 12:21
Za niskie (5)
17 pięter to za nisko powinno być 30 pięter. To miejsce idealne do wysokiej zabudowy ładny widok z okien na morze i wzgórza morenowe ,zróżnicowana wysokość zagubi monotonię tego miejsca
- 32 23
-
2026-05-20 09:07
powinieneś wiedzieć, że developerzy budują tylko do 17 pięter (55m) bo wyższe budowle wymagają innych procedur zatwierdzeń
dodatkowych ekspertyz, nadzorów, i kosztów eksploatacji - to podwaja koszty inwestycji. Dlatego stawiają domy do 55m. Zauważ, że wiekszośc nowych (Letnica, Przymorze, Morena) ma dokładnie 17 kondygnaci i 55m. Jak tego nie wiesz- to sprawdź zanim coś opublikujesz.
- 1 0
-
2026-05-19 14:21
A czy ten developer dolozy sie do drogi?
No no mieszkan przybywa a uklad drogowy pamieta gierka.
- 10 4
-
2026-05-19 13:43
(2)
a za 20 lat będa się śmiać nowe pokolenia jak teraz z falowców - domy kameralne mieszkania kameralne a nie molochy dla kurek niosek z chowu klatkowego - zapytajcie o opinie mieszkańców słynnego dolarowca jak się mieszka w bloku z tyloma mieszkańcami
- 8 3
-
2026-05-19 15:31
(1)
W większych miastach Azji 20 pięter to raczej niższa zabudowa. Przybywa budynków 60 czy 70-piętrowych. I to mimo, że w wielu miejscach występują trzęsienia ziemi. Ludzie mieszkają, są zadowoleni, mają piękne widoki na miasto/rzekę/zatokę. A my wciąż uważamy, że 15 piętro to w ogóle wow, szał ciał. Dla niektórych to "za wysoko". Chów klatkowy w 200 czy 300-metrowych penthousach? Pokaż swoje mieszkanie czy nawet dom z widokiem (zapewne jedynie na psią budę).
- 5 7
-
2026-05-19 15:48
Masz rację najgorsze sa takie wysokie gęsto zasiedlone szafy a nie budynki wysokie . Budynki wysokie maja większą przestrzeń wokół siebie . Nasze społeczeństwo preferuje cech minimalizmu coś innego nowego innego to już nie
- 2 1
-
2026-05-19 08:32
Gdańsk się rozwija (26)
Więcej budynków, więcej mieszkańców, więcej podatków, miejsc pracy.
Miło patrzeć i żyć- 54 127
-
2026-05-19 13:29
Gdańsk od jakichs 10 lat zrobił sie miastem nie do zycia (4)
jakość zycia poleciał na ryj, miasto jest przeludnione i zabudowane intensywną zabudową co sprawia, że mieszka się tu duzo gorzej niz jeszcze 10 lat temu
- 19 9
-
2026-05-20 00:15
Można wracać na ojcowiznę
- 5 3
-
2026-05-19 14:21
zapraszamy do wyprowadzki i sprzedaży lokalu (2)
znajdzie się pięciu na twoje miejsce
- 6 5
-
2026-05-19 16:31
Dlaczego dorazu sprzedać.
Jak są chętni wynająć. Im bardziej otumanieni tym więcej zapłacą.
- 2 3
-
2026-05-19 16:12
nie stać was na moje mieszkanie.
- 2 2
-
2026-05-19 11:38
ale to nie jest dobry kierunek rozwoju (3)
A jeśli chodzi o miejsc pracy to co to ma do rzeczy z zabudową mieszkaniową, skoro prawdziwych mieszkańców i tak nie stać na zakup mieszkania na dolnym tarasie. Oj popłynąłeś człowiecze...
- 12 4
-
2026-05-19 12:28
hahaha a co to znaczy prawdziwy mieszkaniec? (1)
- 6 1
-
2026-05-19 13:01
to taki mieszkaniec,ktory nie rozpoczyna postu od "hahaha".To bowiem,znamionuje sloika.
- 3 3
-
2026-05-19 12:01
ro jest hardzo fobry kierunek rozwoju
To jest pas SKM = powinno byc gesto i wysoko. Czym wedlug Cienie sa "prawdziwi mieszkancy"? Sprawdz sobie zarobki w trojmiescie to sie zdziwisz ile osob stac na nowe mieszkanie. Do tego wiele osob ucieka z wielkiej plyty generujac sobie spory wklad wlasny.
- 7 2
-
2026-05-19 11:20
(6)
to były ciągi powietrzne miasta dlatego nie były zabudowane - dzieki nim miasto się nie kisiło i nie bylo smogu jak teraz ... teraz ci co decydują nie są aż tak mądrzy i nie mają takiej wiedzy a jak nawet mają to dobro miasta jak widać im leży zwłaszcza mając w perspektywie pieniędze
- 16 9
-
2026-05-20 00:16
'Ciągi powietrzne'??? A co to za deb@ilny konstrukt
- 3 2
-
2026-05-19 12:59
(1)
Dzięki nim nowi mieszkańcy musieli dojeżdżać do miasta zza obwodnicy. Dobrze że dogęszczają dolny taras.
- 2 0
-
2026-05-19 15:38
To teraz zmarnują tyle samo czasu stojąc w korkach bo nowych ulic nie ma a ludzie 2 x tyle co było ...no ale teoretycznie bliżej ...tylko ludzi wiecznie tyle co na rynku w sobotę ...ale jak ktoś lubi zyć w wiecznym tłumie i stać w korku w hali garażowej , prosze bardzo
- 3 2
-
2026-05-19 11:41
Teraz koncepcja korytarzy powietrznych w tak dużych miastach, dodatkowo obudowywanych przedmieściami dawno już nie działa. Teraz powinniśmy postawić na mozaikę zabudowa - zieleń. U nas postawiono z kolei na mozaikę - gęsta zabudowa - beton.
- 10 3
-
2026-05-19 11:36
ciągi powietrzne (1)
ekologiczny bełkot, badania pokazuja że w żadnym polskim mieście nie było smogu w tym roku.
Ekologia jest szkodliwym szaleństwem. Przypominam, że ostatnio ekolodzy nawet mają problem z energetyka wiatrowa bo gina ptaki.
Oni chcą byśmy mieszkali w chatkach z .....- 5 13
-
2026-05-19 15:39
a weź sam sprawdź na sobie i daj nam znać , ok ?
- 2 1
-
2026-05-19 10:44
dlatego głosowałam na panią Dulkiewicz a w przyszłości na pana Grzelaka (3)
- 6 22
-
2026-05-19 11:25
niewiarygodny rozwoj,idziemy naprzod jak Lechia. (1)
- 13 0
-
2026-05-19 11:39
Z dwojga złego lepiej iść jak Lechia niż jak Arka.
- 2 4
-
2026-05-19 11:21
T Love
Mamy ekstra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy- 5 6
-
2026-05-19 08:45
Możesz się bardziej wysilić? Co za tępa propaganda (5)
- 14 7
-
2026-05-19 11:35
nie to jesteś tępym propagandystą
jestes trollem ktory musi narzekac wiec nawet narzeka na dobre informacje
- 3 2
-
2026-05-19 10:10
Cicho, to wariat. (3)
- 6 4
-
2026-05-19 11:45
(2)
Wariat nie wariat, ale w wyborach ma taki sam głos jak wszyscy.
- 5 2
-
2026-05-19 11:53
najwiekszy problem ze głos maja tacy ludzie jak ty (1)
- 2 3
-
2026-05-19 15:40
i goście ze wschodu z obywatelstwem danym za czasów PiS ..zgodnie z zasadą byle komu byle jak byle był i głos miał
- 1 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
