- 1 Mnóstwo rodzinnych atrakcji na weekend (4 opinie)
- 2 Co z gdańskim programem wsparcia prokreacji? (85 opinii)
- 3 8-latek championem arytmetyki mentalnej (32 opinie)
- 4 Samorządy skorzystają na nowych świadczeniach rodziców? (76 opinii)
- 5 Mnóstwo atrakcji na rodzinny weekend (3 opinie)
- 6 Jakie zajęcia dodatkowe dla dziecka? (34 opinie)
Podziel się domem – rusza akcja na rzecz rodzin zastępczych
Ponad 20 dzieci w Gdańsku oczekuje na przyjęcie do rodziny zastępczej lub adopcyjnej. MOPS w Gdańsku wspólnie z ośrodkami adopcyjno - opiekuńczymi rozpoczyna akcję społeczną w celu znalezienia dla nich rodzin zastępczych
To kontynuacja kampanii prowadzonej od kilku lat, służącej tworzeniu rodzinnych placówek dla dzieci. W ramach "Podziel się domem" szukani są rodzice zastępczy dla dzieci, które z racji swojej kondycji psychofizycznej (między innymi są niepełnosprawne, chore lub np. weszły w konflikt z prawem) nie powinny wychowywać się nawet w kameralnych, kilkunastoosobowych placówkach opiekuńczych.
Obecnie 24 takich dzieci - oczekuje na przyjęcie do rodziny zastępczej lub adopcyjnej. W listopadzie specjaliści z MOPS i ośrodków adopcyjno - opiekuńczych będą spotkać się z mieszkańcami w gdańskich centrach handlowych. Tam będą przekazywać informacje o możliwościach założenia rodzinnej placówki dla dzieci potrzebujących.
Wydział Pomocy Dziecku i Rodzinie MOPS przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku, tel. 058 326 50 71 do 79,
Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy przy ul. Abrahama 12/14 w Gdańsku, tel. 058 556 05 79 lub 95,
Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy Fundacji "Dla Rodziny" przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Gdańsku, tel. 058 511 03 75,
Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pelikan" przy ul. Grunwaldzkiej 137, tel. 058 345 26 28.
Opinie (10) 10 zablokowanych
-
2008-10-11 03:23
jaka jest różnica?
pomiędzy rodziną zastępczą a adopcyjną? ktoś wie?
- 0 0
-
2008-10-11 10:21
rodzina adopcyjna
Adoptując dziecko przyjmujesz je do swojej rodziny ze wszystkimi skutkami prawnymi - dajesz dziecku swoje mazwisko, prawo do dziedziczenia ...
Wychowywane w rodzinie zastępczej dziecko zachowuje swoje nazwisko oraz świadomość, że opiekuje się nim osoba "obca" lub krewny, ponieważ rodzice nie mogą lub nie umieją sprostać swoim obowiązkom. Rodzinami zastępczymi dla swoich wnuków zostają często dziadkowie, a w razie śmierci rodziców starsze rodzeństwo lub wujkowie i ciocie.- 0 0
-
2008-10-11 10:33
rodziny zastępcze
Z ilości wpisów na forum wnioskuję o bardzo małym zainteresowaniu kolejną akcją MOPS-u zarówno ze strony czytelników serwisu jak i samej instytucji.
Nie jestem pewna, czy centra handlowe to odpowiednie miejsce do "pozyskiwania" kandydatów na rodziców zastępczych, a to sugeruje hasło kolejnej akcji - robiąc zakupy, nie myślimy o rozwiązywaniu problemów społecznych.
Uważam, że na pytanie mojego porzednika powinna odpowiedzieć osoba kompetentna, czyli pracownik MOPS.- 0 0
-
2008-10-11 14:06
akcja
Małe zainteresowanie tą akcją MOPS może wynikać z tego, że pozostanie rodziną zastępczą wiąże się z wielką odpowiedzialnością osób, które zamierzają zostać rodziną zastępczą, tym bardziej, że są to dzieci "trudne".
Sama już wcześniej zastanawiałam się nad wychowaniem dziecka w ramach rodziny zastępczej, ale nie jestem pewna czy bym podoołała. Dla mnie największą obawą byłoby czy poradzę sobie z przeszłością jaką miałoby takie dziecko, a także moemnt rozstania się z dzieckiem, gdy znaleziono by dla dziecka rodzinę adopcyjną.
Też mam wątpliwości czy centra handlowe są odpowiednim miejscem do promowania takiej akcji, ale zawsze to lepiej niż bezczynność.
Pozostało życzyć tylko sukcesów.- 0 0
-
2008-10-11 14:34
jest wiele osob ktore chciaByby zostac rodzina zastepcza (1)
ale niestety sa stawiane bardzo duze wymogi np ze trzeba byc w zwiazku malzenskim a nie na kocia lape zyc takie jak zarobki na papierze mega duze a wiadomo ze czasem pracodawca wystawia niskie i wiele innych przeszkod i dlatego wiele dzieci nadal pozostaje w tych domach i sie meczy
- 0 0
-
2008-10-11 19:21
samotne kobiety też są rodziną zastępczą
- 0 0
-
2008-10-12 10:13
Zgadzam się z p.Karoliną
Za duże wymagania. Wydaje mi się,że jednym z podstawowych argumentów powinna być np.umiejętność rozmowy,nawiązania kontaktu z dzieckiem trudnym czy chorym. Starający się o dziecko powinni codziennie zjawiać się w jego placówce i przebywać z nim przez kilka godzin dziennie. Po dwóch (np.) miesiącach takich rozmów wiadomo, czy się czasem "nie znudzi" i czy dziecko w ogóle chce iść do takich ludzi.
- 0 0
-
2008-10-13 16:45
Puk, puk, czy tu pracuje korektor?
Może ktoś łaskawie poprawiać tragiczne błędy ortograficzne i typograficzne redaktorzyn?
Podpowiedź - w wyrażeniu "adopcyjno-opiekuńczy" powinien znajdować się ŁĄCZNIK, a nie myślnik!- 0 0
-
2008-10-13 20:45
Wioska Dziecięca im.J.Korczaka w Rajsku
W Wiosce Dziecięcej znalazły dach nad głową dzieci osierocone, którymi opiekują się i wychowują samodzielne kobiety lub małżeństwo. W każdym domu o powierzchni 200m2 mieszkają opiekunowie wraz z 6-7 dzieci. Dzieci do Wioski w momencie przyjęcia mają uregulowaną sytuację prawną. W Wiosce mieszkają do momentu usamodzielnienia lub ukończenia szkoły. Wioska jest dofinansowywana z dotacji przekazywanych ze starostwa powiatowego. Opiekunowie otrzymują regularne wynagrodzenie. Pracują na podstawie umowy cywilno-prawnej z zachowaniem urlopu. Zapraszamy samotne kobiety lub małżeństwa (również z własnymi dziećmi), do opieki nad dziećmi. Kontakt: www.blizejczlowieka.org.pl
- 0 0
-
2009-06-14 21:16
szkolenie na rodzica zastępczego
wraz z mężem pragniemy pomóc skrzywdzonym dzieciom i zgłosiliśmy się do mops-u aby zostać rodziną zastępczą w styczniu 2009 ale procedury związane z tym są okrutne ;i to długie szkolenie jest czerwiec a my daleko w polu,a więc wniosek dzieci muszą czekac .to wszystko tak wygląda
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.