- 1 Kosmiczna premiera w Sopocie. Otwiera się Obserwatorium Astronomiczne (19 opinii)
- 2 Problemy z naborem na półkolonie? 2 tys. zgłoszeń na 180 miejsc (26 opinii)
- 3 Choroba dziecka zmienia życie całej rodziny (3 opinie)
- 4 Co robić z dzieckiem w długi weekend? 15 atrakcji (22 opinie)
- 5 Co dalej z pracami domowymi? (27 opinii)
- 6 Pokaz latawców przyciągnął tłumy (30 opinii)
Wyłudzenie dofinansowania na żłobki w Gdyni i Gdańsku. W akcji CBA
Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziewięć osób w związku ze śledztwem w sprawie podejrzenia wyłudzenia dofinansowania na tworzenie nowych miejsc w żłobkach w Gdyni i Gdańsku.
- W sierpniu 2025 r. firma złożyła wnioski o wypłatę kwoty 282 577,24 zł na każdą placówkę, co łącznie stanowiło ok. 2,5 mln zł dofinansowania w ramach programu "Aktywny Maluch 2022-2029". Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wkrótce potem urząd wypłacił większość wnioskowanych środków, jednak wstrzymał pozostałą płatność z powodu wykrycia nieprawidłowości w dokumentach - informuje CBA.
Śledztwo wykazało, że firma miała przedłożyć fałszywe i niewiarygodne dokumenty oraz oświadczenia w celu uzyskania finansowania. Zdaniem CBA zgromadzone dowody wykazały, że projektowi brakowało odpowiednich pomieszczeń, doświadczonej kadry oraz środków finansowych niezbędnych do stworzenia miejsc opieki dla dzieci poniżej 3. roku życia.
- Zatrzymani zostali doprowadzeni do Biura Delegowanego Prokuratora Europejskiego przy Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju - dowiadujemy się.
Wypłacone środki zostały zwrócone do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
Opinie wybrane
-
2026-05-14 15:32
Nie zapisali się do PO. To ich ścigają. (25)
Przypomnę, ze całe KPO poszło na jachty i burdele dla kolesi partyjnych, a już "pracują " nad der SAFE. Dla dzieci piniendzy nie ma i nie będzie. Takiego złodziejstwa nie było w historii tego kraju. POrównac można tylko z okupacją niemiecko-kacapską od 1939 r. Nie było bardziej szkodliwego dla Polski nierządu od 1945 r. Musi odejść natychmiast , bo już nie ma co zbierać. Kraj zadłużony na kilka pokoleń, codziennie nas kosztuje 1,5 mld!!!! a jeszcze 1,5 roku tej hydry!
- 110 161
-
2026-05-15 10:41
A PiS to święty?
Ty chyba zapomniałeś kto tę Polskę tak zadlużył, że teraz trzeba brać kredyty na spłaty kredytów.
- 6 2
-
2026-05-14 20:28
Oskarżyłeś ale brakło odwagi żeby się podpisać .Dlaczego?
Uczciwi i ci co mają dowody na swoje oskarżenia nie mają się czego bać .
- 8 6
-
2026-05-14 18:40
HaHa
Jesteś ze wsi?!
- 6 8
-
2026-05-14 17:06
Nie ma co pisać. (6)
Tak tępych i opornych na prawdę ludzi jak totalniaki nie ma nigdzie. Miliard dziennie więcej długu, mówi wam to coś zakute łby?
Pisać można i można, ale jak ktoś nie myśli to szkoda pisaniny. W przybliżeniu, każdy z nas musiałby zapłacić około 7 stówek żeby dług nie rósł. Każdy, chyba wiecie co to znaczy. To teraz policzcie sobie jak POtraficie ile trzeba żeby zlikwidować dług.- 13 15
-
2026-05-14 18:47
HaHa (5)
Długi ma każde państwo na świecie i się nie przejmuje, bo nie ma czym. A największy dług mają Stany Zjednoczone, z czego ponad połowę w Chinach! Malejąca inflacja i rosnący PKB są w każdej gospodarce najważniejsze!!!
- 8 8
-
2026-05-15 08:51
I tacy thebille głosują na takich Tusków. (1)
Grecy też się nie przejmowali, a Rudy Oszust szykuje nam właśnie drugą Grecję. Niemcy wykupią za grosze to co pozostało do sprzedania.
- 3 5
-
2026-05-15 15:45
bez podstawówki
Jak skończysz już podstawówkę i się rozejrzysz po świecie, to może zrozumiesz, że dla ciebie to Pan Tusk. A jak się nie podoba, to za swoimi ruszaj, na Białoruś, bo Węgry zamknięte dla patoprawicy.
- 1 1
-
2026-05-15 08:31
Długi.
POruwnaj przemysł Stanów i Chin i ich zasoby mineralne z naszymi, My jeszcze trochę a nie będziemy umieli wyprodukować gwoździa ani marchewki na polu. Przemysł rozłożony a merkosur już rozkłada nasze rolnictwo. Kredyt bierze się na mądre inwestycje, które z czasem przynoszą zyski POtrzebne do spłaty tego długu i rozwoju Kraju. Czysta ekonomia, za darmo nikt Nam niczego nie da.
- 4 2
-
2026-05-15 07:30
Tylko że nam może EU powiedzieć że mamy za duży dług publiczny i zacznie nas dociskać regulacjami.
USA, Rosja czy Chiny mają to totalnie gdzieś.- 3 1
-
2026-05-14 22:53
Obserwator
Jesteś durny gdyż nie rozumiesz, że wraz ze wzrostem długu rośnie obsługa długu. A z czego państwo ma ściągnąć ? Z obywateli. Pod postacią zwiększonych cen i nowych ukrytych lub jawnych podatków. Chyba ,że państwo tego nie zrobi ale wtedy wpada w spiralę powiększającego się zadłużenia. Na razie rządzący jeszcze nas nie przycisnęli ,dług się szybko powiększa. Nie mówię już o politycznym samostanowieniu gdyż przy takim zadłużeniu zewnętrznym chodzi się na łańcuchu jak Pan zagra.
- 4 2
-
2026-05-14 16:37
(2)
HoReCa - wyniki kontroli
3206 zatwierdzonych projektów 1748 przeszło pozytywną weryfikację,
1458 trafiło do szczegółowego sprawdzenia.
Łącznie przeprowadzono 556 kontroli u przedsiębiorców:
w 479 nie wykryto istotnych nieprawidłowości powodujących skutki finansowe,
w 42 stwierdzone naruszenia oznaczały korekty finansowe,
rozwiązano 28 umów.- 10 7
-
2026-05-14 17:48
Kontrola!! Jak ja przeprowadzę kontrole to wyniki będą takie jakie powinny być. A mnie będą bronić koledzy z partii jak niepodległości.
- 8 6
-
2026-05-14 16:38
Za czasów złodziejów z PiS nawet nie do pomyślenia hahaha
- 17 11
-
2026-05-14 16:34
HoReCa a KPO (1)
HoReCa (wsparcie dla branży hotelarsko-gastronomicznej) to, uwaga, 0,5% (żeby nie był niedomówień - słownie pół procenta) całej kwoty KPO.
- 15 7
-
2026-05-14 19:38
Oj tam
Ciemnota wie lepiej co ma myśleć. W prawicowych tabloidach już im wtłukli do łbów. Podobno mylion tych jachtów . A co do długu to jak pisowski plebs się zgodzi na likwidację 800 + które w dużej mierze ten dług generuje i które stanowiło pisowską zjełczałą kiełbasę wyborczą , to zmaleje. Zgoda, proletariacie niedouczony ?
- 6 7
-
2026-05-14 16:33
Pomyśleć jaki raj KOwcy by mieli gdyby nie było CBA (6)
Całe szczęście prezydent zawetował ustawę o likwidacji CBA
- 14 17
-
2026-05-14 17:42
(5)
Ale sejm wprowadzi ustawą.
- 3 7
-
2026-05-15 07:31
(2)
Jak już to rozporzadzenie
- 4 0
-
2026-05-15 08:53
A to niezgodne z Konstytucją. Ale Tusek rozumie prawo po sowjemu. (1)
- 1 2
-
2026-05-15 09:24
oskarż go !
- 1 0
-
2026-05-14 20:29
Widzisz , nawet nie masz pojęcia o czy piszesz (1)
Ustawę musi podpisać prezydent inaczej nie wchodzi w życie
- 4 1
-
2026-05-15 14:57
... a prezydent jest każdy widzi
- 1 0
-
2026-05-14 16:33
Co z tego że ścigają skoro PiS owski neo sędzia ich wypuści ((((((((((((((((((( (2)
- 10 7
-
2026-05-14 17:50
(1)
W prawie nie ma czegoś jak neo sędzia. ale jest neoKObil.
- 5 5
-
2026-05-15 16:24
Chyba PiSokibel
- 0 0
-
2026-05-15 07:54
A kiedy zrobicie coś z tym, że wszystkie żłobki (w tym państwowe) po ogłoszeniu tego programu na maxa zwiększyły czesne?
- 32 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
