Imprezy i wydarzenia

Dzień Otwarty BCT (8 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 lipca 2018 (sobota)
godzina:
9:00 - 14:00
miejsce:

Bałtycki Terminal Kontenerowy  mapa

adres:
Gdynia, Eugeniusza Kwiatkowskiego 60
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty na BCT - Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni, który odbędzie się 14 lipca w godzinach 9:00-14:00. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania naszego terminala kontenerowego, a także rodzinnego spędzenia czasu i skorzystania z atrakcji, które przygotowaliśmy.Będzie oczywiście możliwość przyjrzenia się pracy naszego terminalu z bliska, obejrzenia a nawet manipulacji naszymi terminalowymi maszynami, przyjrzenia się z bliska przeładunkowi kontenerów na statku kontenerowym, obejrzenia nietypowych przedmiotów które składuje się u nas w magazynie a także posłuchania o specyfice kolejowych przeładunków kontenerów.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała prezentację pracujących na terminalu skanerów stacjonarnego i mobilnego, prezentację pracy psa tropiącego, mini laboratorium oraz nietypowe eksponaty, które nielegalnie próbowano wwieźć do kraju.
Pokazy pracy psa tropiącego (magazyn BCT): 10:30, 11:30, 12:45

W godz. 12:00-12:30 Portowa Straż Pożarna zaprezentuje swoje wozy bojowe i pokaz gaszenia pożaru.

Pracująca w Porcie Gdynia firma Fairplay holowniki Polska zaprezentuje swoje holowniki, te najpotężniejsze i te mniejsze - będzie można wejść na pokład i posłuchać opowieści kapitanów.

Akwarium Gdyńskie jak zwykle zaproponuje interesujące prezentacje fauny i flory Bałtyku. Na swoim stoisku prezentować będzie okazy zza siedmiu mórz i rzek. Podwodny świat oglądać będzie można w skali mikro i makro. Z pewnością nie zabraknie "pasażerów na gapę", którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży. A wszystko to w atmosferze pikniku rodzinnego, dmuchanych zabawek dla najmłodszych, konkursów, oraz zabaw zręcznościowych.

Dzień Otwarty BCT to również możliwość spotkania ze sztuką. Podczas wydarzenia zachęcamy do odwiedzenia kontenera prezentacyjnego, w którym mini wystawę swoich prac będą miały cztery utalentowane artystki malarki. Będzie okazja porozmawiać z autorkami o ich pracach, technikach malarskich i impresjach, które je inspirują do tworzenie obrazów.

Istnieje możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem statkiem po porcie Gdynia. Zaplanowane są cztery godzinne rejsy, które rozpoczynają się przy kei BCT o następujących godzinach: 9:15; 10:30; 11:45; 13:00. Zapisy zakończone.

W tym roku chcemy również zachęcić was, mili goście, do zrobienia czegoś ważnego. Podczas naszej imprezy pragniemy wspomóc nasze gdyńskie Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań. Drodzy goście, wypatrujcie zatem wolontariuszy i wspomóżcie proszę tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Na Dzień Otwarty BCT można dotrzeć bezpłatnym autobusem linii F z przystanków w centrum Gdyni: PARK RADY EUROPY na Skwerze Kościuszki oraz GDYNIA DWORZEC GŁ. PKP - HALA niedaleko Dworca Gdynia Główna Osobowa. Autobus dowiezie was pod samą bramę główną BCT!Nasze wydarzenie jest objęte patronatem Pana Prezydenta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Patroni medialni to:
Radio Gdańsk S.A. - patron radiowy
Dziennik Bałtycki - patron prasowy
Portal Trojmiasto.pl - patron internetowy

Przeczytaj także

 • Poznaj pracę terminalu kontenerowego w Gdyni
  13 lipca 2018 (115 opinii)

  W sobotę po raz kolejny Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza na dzień otwarty. Zaplanowano m.in. prezentację skanerów, psa tropiącego oraz nietypowych eksponatów, które próbowano...

Dodaj zdjęcie

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Aktualne konkursy

 • Przejdź
  2 podwójne zaproszenia
  Męskie Granie 2018

  zakończenie: 18.07 (środa)

 • Przejdź

  4 podwójne zaproszenia

  kategoria: koncerty

  zakończenie: 18.07 (środa)

 • Przejdź

  2 podwójne zaproszenia

  kategoria: kino i film

  zakończenie: 18.07 (środa)