stat
PATRONAT

Festiwal Dźwięki Północy

 • czwartek - sobota, 1 - 3 października
 • Gdańsk
  Organizator: NCK

35. Festiwal "Dźwięki Północy", organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, miał odbyć się w dniach 8-12 lipca br. Ze względu na aktualną sytuację w Polsce i w Europie, związaną z epidemią koronawirusa, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin oraz zmianie zaplanowanego już programu.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 października 2020 r. Pracujemy obecnie nad nowym programem, którego motyw przewodni stanowi prezentacja czołowych polskich artystów folkowych oraz inspirujących się muzyką tradycyjną.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Koncerty festiwalowe odbędą się w dwóch przestrzeniach: zjawiskowym wnętrzu Centrum św. Jana w Gdańsku oraz w Internecie. Szczegóły wydarzenia ogłosimy wkrótce w serwisie internetowym Festiwalu.
Życzymy wszystkim widzom i słuchaczom zdrowia oraz zapraszamy na "Dźwięki Północy"!

Lawrence Ugwu - Dyrektor NCK
Aleksandra Kminikowska - Kuratorka Festiwalu

www.dzwiekipolnocy.pl // www.nck.org.pl

"Dźwięki Północy" są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego. Podstawą programu festiwalu są zjawiskowe koncerty, którym towarzyszą warsztaty tańca, śpiewu, instrumentalne i rękodzieła, projekcje filmów, spotkania, prezentacje teatralne i kulinarne oraz potańcówki z muzyką graną na żywo.

Dzięki Festiwalowi "Dźwięki Północy" NCK od ponad 30 lat popularyzuje muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą Polski oraz krajów nadbałtyckich. Badamy muzyczne tropy, śledzimy trendy na polskiej i skandynawskiej scenie folkowej, słuchamy i zapraszamy do Gdańska najciekawsze zjawiska - artystów, którzy sięgając po tradycyjne melodie i instrumenty łączą je ze współczesnym doświadczeniem muzyki, nadając tradycji nowy wymiar i nowe artystyczne życie.
lip 10-11

piątek - sobota

Gdańsk, Sopot,
bilety 169-599 zł
Kup bilet

8 - 13 września 2020

Gdańsk
bilety 90 - 350 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , festiwal muzyczny
  lip 10-11
  piątek - sobota
  Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
  The Trapeton Festival