stat
PATRONAT

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (2 opinie)

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w terminie 8-12 grudnia 2020 roku. Tak postanowił Komitet Organizacyjny na posiedzeniu, które odbyło 5 sierpnia 2020 roku, przyjmując nowy Regulamin Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W zmienionej formule Festiwalu obok Konkursu Głównego filmów pełnometrażowych oraz Konkursu Filmów Krótkometrażowych znalazła się również trzecia sekcja konkursowa: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. Wezmą w nim udział filmy wyprodukowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

Komitet Organizacyjny skierował oficjalny wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o powołanie do pełnienia funkcji Dyrektora Artystycznego Festiwalu Tomasza Kolankiewicza, który wygrał konkurs na to stanowisko.


Więcej informacji wkrótce.

Przeczytaj także

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Czyli nowa kategoria dla filmów zrobionych za darmo.

    Te filmy akurat powinny być zakazane bo bazują na pracy po zaniżonych stawkach i wyzysku pracy innych ludzi. Ktoś zapyta: Czemu sie zgadzają pracować za taką stawkę ? Myślę że każdy z filmowców wierzy w sztukę i dla niej zgadza się robić za głodowe stawki. Uważam że tak nie powinno być . Proponuje żeby to co przekazuje się na Kościół Katolicki przekazywać na produkcję filmową. Kościół Katolicki to reprezentant obcego państwa a sztuka filmowa to realne doznanie duchowe .

    • 0 0

  • Po co nowa kategoria?

    I tak trudno w tak krótkim czasie obejrzeć kilkanaście filmów z konkursu głównego.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi