stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VIII Festiwal Rytmu i Ognia FROG (2 opinie)

Ósma edycja Festiwalu Rytmu i Ognia FROG odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia 2013. Jak co roku odbędzie się konkurs, który wyłoni najlepszych artystów fireshow. Będą miały miejsce warsztaty tańca z ogniem oraz żonglerskie, a także scena otwarta - przestrzeń dla amatorów chętnych, aby zaprezentować swoje pasje. Nie zabraknie także wyrazistych rytmów - bębny oraz etniczna muzyka to znak rozpoznawczy festiwalu.

Rokrocznie na festiwal FROG przyjeżdżają artyści fireshow oraz bębniarze z Polski i z zagranicy. Wśród gwiazd znajdują się: niemiecki duet BLAU - specjalizujący się w pokazach z hula hoopami, skład Jonas Rother and the Hannover Fire Orchestra, którego lider w sposób mistrzowski posługuje się płonącym kijem. A zza wschodniej granicy białoruska grupa Elemental, która zaprezentuje umiejętności na bardzo wysokim poziomie technicznym.

Wystąpią także grupy bębniarskie: Los Bomberos - laureaci konkursu bębniarskiego z ubiegłego roku - niezwykle kolorowa i żywiołowa grupa grająca sambę i formacja Foliba, specjalizująca się w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Swoje pokazy zaprezentują także KS Movement - trójmiejscy specjaliści od parkouru oraz freerunningu oraz Rympau Duo - polscy artyści uliczni, wplatający w pokaz elementy akrobatyki, żonglerki i dobrego humoru. W ramach festiwalu działać będzie także kącik dla dzieci, który oferować będzie najmłodszym rozmaite warsztaty i konkursy, a poprowadzi go grupa Circus Mosaic.

Ważną częścią festiwalowego programu jest konkurs fireshow. W tym roku po raz pierwszy oprócz grup zapraszamy także solistów i solistki. Na zgłoszenia czekamy do 3 sierpnia.
Szczegóły oraz regulamin

Na publiczność czekają także warsztaty, na których gwiazdy festiwalu uczą zarówno początkujących jak i zaawansowanych w sztuce fireshow i cyrkowych pokazach.

Choć festiwal w tym roku będzie odbywał się w weekend, już w piątek zapraszamy na pierwsze emocje. Na placu przy gdyńskim Cultureboxie odbędzie się festiwalowa rozgrzewka, a w jej ramach: warsztaty hula hoop (Marta Szotyńska), poi (Flagrantis), jogi (MoyaYoga), afro dance (Kasia Makowiecka) oraz pokaz Rympau Duo.
PROGRAM 8. FESTIWALU RYTMU I OGNIA W GDYNI - FROG 2013 / 16-18 sierpnia

Piątek, 16 sierpnia FROG - ROZGRZEWKA, miejsce: InfoBox Gdynia, WSTĘP WOLNY
14:00-15:00 Warsztaty Hula Hoop dla początkujących i średniozaawansowanych / Marta Szotyńska
15:00-16.00 Warsztaty jogi / MoyaYoga
16:00-17:00 Warsztaty Afro Dance / Kasia Makowiecka
17:00-18:00 Warsztaty POI dla początkujących i średniozaawansowanych / Olga Roszak, Filip Banaszczyk (Flagrantis)
18.00 Rympau Duo - pokaz kuglarski

Sobota, 17 sierpnia / Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)
11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
15:00-18:00 Kącik dla dzieci - strefa warsztatowa (pod patronatem Grupy ENERGA)
18:30-19:45 Pokazy: Rympau Duo, MoyaYoga, BLAU
19:45 Koncert LOS BOMBEROS
20:45 Konkurs Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni 2013
Konkurs fireshow grup oraz solistów i solistek.

Niedziela, 18 sierpnia / Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)
11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
14:00-18:00 Kącik dla dzieci - strefa warsztatowa (pod patronatem Grupy ENERGA)
18:30-19:15 Pokazy: KS Movement, Multivisual
19:30 Koncert FOLIBA (Wrocław)
20:20 Ogłoszenie werdyktu jury VIII konkursu FROG 2013
20:45 - 22:00 Pokazy fireshow:
LUMEN NOCTIS (PL) - laureaci konkursu FROG 2012
BLAU (Niemcy)
ELEMENTAL (Białoruś)
JONAS ROTHER & "HANNOVER FIRE ORCHESTRA" (Niemcy)
22:00 Scena otwarta fireshow


GWIAZDY FROG 2013

Elemental

To z jednej strony teatr ognia i światła, a z drugiej - związek utalentowanych artystów, będących specjalistami w żonglowaniu, kręceniu i manipulowaniu płonącym sprzętem.


Są zwycięzcami i uczestnikami międzynarodowych festiwali i kursów mistrzowskich. Uczyli się pod okiem Pawła Abakumova - profesjonalnego reżysera i trenera światowego formatu.

Każdy ich występ to pewna historia i niezapomniane show, wykonane na najwyższym poziomie.
www.fireshow.by

Jonas Rother & "Hannover Fire Orchestra"

Zaprezentują dla nas spektakularne show, pełne energii i wspaniałych, ognistych chwil!

Jonas Rother jest znanym performerem i artystą cyrkowym z Niemiec. W latach 2008-2012 doskonalił swoje umiejętności w Akademii Sztuk Cyrkowych i Performance'u w Tilburgu (Holandia), gdzie specjalizował się w manipulacji płonącymi kijami.

Choć znany jest głównie ze swojej działalności solowej, w tym roku odwiedzi festiwal w towarzystwie "Hannover Fire Orchestra". Ich pokaz będzie zapowiedzią nadchodzącej produkcji, którą Jonas przygotowuje wspólnie z performerami: Christian A. i Louise H.

Bądźcie gotowi na zupełnie innowacyjny projekt, wypełniony miejskimi rytmami i wirtuozyjną sztuką ognia!

Foliba
To grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i zywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym.

Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.

Podróż trwa!

Lumen Noctis

Zeszłoroczni zwycięzcy konkursu fireshow FROG 2012!

Każde show to dla nich połączenie pasji i ogromnych starań. Burze mózgów urządzane na próbach i wyjazdach, doświadczenie zdobywane z pokazu na pokaz oraz chęć nieustannego rozwoju dostarczają nowych pomysłów, tak aby ciągle zaskakiwać publiczność i zapewniać niezapomniane wrażenia. Nieustannie szkolą się, kombinują i stają na głowie, szperając w sztuce teatralnej, cyrkowej, żonglerce, akrobatyce i tańcu, bo kochają to, co robią i nawet, kiedy zmęczenie daje znać o sobie, ogień i równie gorąca reakcja publiczności, budzą ich do życia.
www.lumennoctis.com

BLAU - New Hoop Art

BLAU to zetknięcie i synteza różnych dziedzin artystycznych. Akrobatyka, żonglerka, poi, manipulacje przedmiotami, a także teatr i wszelka interakcja są tu połączone z hula hoop.

BLAU Jest projektem dwóch Niemieckich artystek, które posiadają odmienne doświadczenia cyrkowo-kuglarskie i wykorzystują je, by stworzyć jedno spójne widowisko.
www.facebook.com/NewHoopArt

Tegoroczny Festiwal FROG to dwa dni pełne rytmu i ognia.
Przedpołudnia to okazja do wzięcia udziału w licznych warsztatach skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i początkujących.

W sobotę zapraszamy na najbardziej emocjonującą część festiwalu czyli konkurs fireshow. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji staną nie tylko grupy ale również soliści i solistki! Nie zabraknie muzyki etnicznej, konkursów i pokazów kuglarskich.

Niedziela to kolejna dawka żywiołowej muzyki, ogłoszenie wyników sobotniego konkursu oraz to, na co wszyscy czekają: pokazy gwiazd.

Rympau Duo
(Polska)
Zaskakująca mieszanka akrobatyki, żonglerki i humoru doprawiona poetyką kiczu oraz jaskrawymi kolorami. "Maćki" - Sokołowski i Czarski - współpracują ze sobą od lat kilku i uczą się wspólnie w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Warszawie, latem przemierzając i ożywiając ulice polskich miast. Swoje - często spontanicznie organizowane - pokazy prezentują też na festiwalach artystów ulicznych i podczas konkursów (I Miejsce w kategorii pokaz kuglarski podczas Bałtyckiego Festiwalu Ognia).

Klub Sportowy Movement
(Polska)
Grupa młodych ludzi, których pasją jest parkour i freerunning - sztuka przemieszczania się w terenie miejskim. Od ponad 6 lat aktywnie działają na terenie Trójmiasta realizując przedsięwzięcia związane z ich pasją. Popularyzują powyższe dziedziny na terenie całego kraju oraz zarażają nimi wszystkich zainteresowanych!
www.ksmovement.pl
www.facebook.com/MovementTrojmiasto

Foliba
(Polska)
To grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe, dundun'y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty, urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.
www.foliba.pl/
www.facebook.com/folibamusic

Circus Mosaic
(Polska)
Grupa składa się z artystów, którzy do tej pory występowali w różnych zespołach cyrkowych lub dawali pokazy solo. W końcu postanowili się zjednoczyć i złożyć ze swoich różnorodnych umiejętności jeden obraz - spójną i kolorową cyrkową mozaikę. Członkowie grupy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą, a ich warsztaty i pokazy cechują się mnogością technik cyrkowych, oryginalną konwencją i wysokim profesjonalizmem.
www.circusmosaic.pl/
www.facebook.com/circusmosaic

Istnieje również możliwość zakupu biletu w przedsprzedaży przelewem na konto Centrum Kultury - szczegóły: www.frog-gdynia.pl/o_festiwalu/bilety.html

WARSZTATY
Podczas 8. Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni zapraszamy na warsztaty, które prowadzić będą gwiazdy tegorocznej edycji: Elemental (Białoruś), Jonas Rother (Niemcy), BLAU (Niemcy) oraz Lumen Noctis (Polska) oraz liczni artyści z Polski. Zajęcia przeznaczone są dla amatorów fireshow i sztuki kuglarskiej, jak i dla tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą.

Choć festiwal rozpocznie się w sobotę, już w piątek zapraszamy na rozgrzewkę, czyli warsztaty oraz pokaz kuglarski duetu Rympau Duo. Wszystko odbędzie się na placu przed gdyńskim InfoBoxem (róg ulic Świętojańskiej i 10. Lutego). Od godziny 14 do 18 zapraszamy na warsztaty (wstęp jest wolny), a o godzinie 18:00 swój występ zaprezentuje Rympau Duo.

WARSZTATY 8. FESTIWALU RYTMU I OGNIA W GDYNI FROG 2013 / 16-18 sierpnia

Piątek, 16 sierpnia - FROG - ROZGRZEWKA, miejsce: CultureBox Gdynia, WSTĘP WOLNY

14:00-15:00 Warsztaty Hula Hoop dla początkujących i średniozaawansowanych / Marta Szotyńska

15:00-16.00 Warsztaty jogi / MoyaYoga
16:00-17:00 Warsztaty Afro Dance / Kasia Makowiecka
17:00-18:00 Warsztaty POI dla początkujących i średniozaawansowanych / Olga Roszak, Filip Banaszczyk (Flagrantis)

Sobota, 17 sierpnia/ Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)
11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

11:00-12:30 Poi dla początkujących / Christian- The Hannover Fire Orchestra
Warsztaty prowadzone będą przez członka The Hannover Fire Orchestra - Christiana v. Albrechta. W ramach zajęć nacisk będzie kładziony na rozwój technik dla początkujących (młynki, motylki, zatrzymania itp.)

12:30-14:00 Hula Hoop - wariacje na jedną obręcz / BLAU
Jesteś znudzony warsztatami , gdzie uczysz się tricków, których nigdy potem nie używasz? Pomożemy Ci odkryć tricki, które będą prawdziwie "twoje". Damy metody dla rozwoju nowych tricków i pomysłów. Zaczynasz z jakiegokolwiek poziomu i rozwijasz się dalej z punktu, w którym aktualnie jesteś. Patrzymy na hula hoop w sposób niecodzienny i innowacyjny, starając zachęcić do zabawy z nim i pokazać pomysł na ich niecodzienne wykorzystanie.

14:00-15:30 Jeden kij / Jonas Rother - The Hannover Fire Orchestra
Zajęcia obejmować będą techniki na jednego kija. Przeznaczone są głównie dla średnio- i zaawansowanych kijarzy, jednak i początkujący znajdzie na nich cos dla siebie. Będziemy uczyć się zarówno spinu, jak i technik kontaktowych.

15:30-17:00 Afro Dance / Kasia Makowiecka
Kasia Makowiecka - od 7 roku życia trenuje taniec współczesny w zespołach teatru tańca. Od kiedy pamięta tańczy "afro dance". Od 16 roku życia prowadzi zajęcia taneczne oraz warsztaty w całej Polsce jako instruktor i choreograf. Pod okiem Jadwigi Możdżer zgłębiała tajniki tańca indonezyjskiego. Wraz z grupą zajmującą się pokazami ognia stworzyła spektakl, który wystawiony został na plaży w Gdyni podczas imprezy zwanej "Cudawianki". Prowadziła warsztaty taneczne m.in. podczas "Frog Festiwalu". Rozwija wciąż swoją pasję biorąc udział w różnorodnych warsztatach, które odbywają się pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów z kraju jak i zagranicy. Pracowała m.in. w szkole tańców karaibskich SHO, w szkole tańca "Riwiera", oraz w studio "Bo.So.". Posiada certyfikaty trenera "Nike Rockstar Workout" - brała udział w warsztatach "Nike Dancehall, House i Afro Dance". Aktualnie prowadzi zajęcia tańca afrykańskiego przy muzyce na żywo w sopockiej "Zatoce Sztuki". Warsztaty pod jej okiem dostarczą Wam niespotykanej energii i wyzwolą z Was siły, których byście się nie spodziewali!

15:30-17:00 Taniec z poi / Elemental
Warsztaty te pokażą Wam szereg możliwości na łączenie machania sprzętem z tańcem. Pokażą jak poruszać się w trakcie kręcenia i wykonywania niektórych elementów. Opowiemy Wam o muzyce i rytmie - jak proste jest znalezienie pewnego bitu, akcentowania muzyki i ruchu. Warsztaty te będą skierowane są do poi-arzy o różnym poziomie zaawansowania i pozwolą uczynić kręcenie ogniem bardziej artystycznym.

17:00-18:30 Wachlarze / Lumen Noctis
Jeśli wydaje Ci się, że wachlarze opierają się tylko na "ładnym wyglądaniu" z nimi, kilku podstawowych ruchach, to przyjdź na te warsztaty! Spróbujemy na nich udowodnić, że wachlarze są wspaniałym materiałem do tworzenia niespotykanych układów i wykonywania naprawdę trudnych tricków. Mogą być sprzętem wykorzystywanym w rozmaity sposób i przez każdego!

Niedziela, 18 sierpnia/ Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)
11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

11:00-12:30 Poi dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, zatrzymania i 3D / Christian- The Hannover Fire Orchestra
Warsztaty prowadzone będą przez członka The Hannover Fire Orchestra - Christiana v. Albrechta. Zajęcia skierowane są dla średnio- i zaawansowanych poi-arzy. Nacisk kładziony będzie na rozwój technik 3D oraz rozmaitych zatrzymań i zmian kierunków poruszania się poi.

12:30-14:00 Partner Hula Hoop / BLAU
Warsztaty te oparte będą na interakcji. Co może się stać gdy dwie osoby zaczynają dzielić ze sobą hula hoop? Poznaj innych podczas warsztatów i wyciągnij z tego spotkania jak najwięcej. Zdobądź ze swoim partnerem kontakt. Poznaj techniki dwuosobowe na hula.

14:00-15:30 Dwa kije dla średniozaawansowanych i zaawansowanych / Jonas Rother - The Hannover Fire Orchestra
Zajęcia obejmować będą techniki na dwa kije i skierowane są głównie do osób średnio- i zaawansowanych. Izolacje, wyrzuty, kręcenie na najwyższym poziomie i w niespotykany sposób.

15:30-17:00 Warsztaty Parkour / KS Movement
Parkour to forma aktywności psychofizycznej polegająca na bezpiecznym, efektywnym i szybkim przemieszczaniu się w każdym terenie. W parkour chodzi o rozwijanie cech (szybkość, kondycja, zręczność, sita, gibkość, skoczność) potrzebnych nam do wykonywania technik przemieszczania się oraz kształtowanie charakteru, przełamywanie barier psychicznych. Podczas warsztatów uczestnicy

15:30-17:00 Kontakt z poi/ Lumen Noctis
Contact poi to dość młoda technika manipulacji rekwizytem opierająca się na kontakcie ciała z różnymi elementami poi i umożliwiająca w ciekawy sposób urozmaicenie swojego asortymentu tricków. Warsztaty przeznaczone dla każdego bez względu na poziom. Poprowadzi je Tomasz "Barney" Piotrowski - członek grupy Lumen Noctis, półfinalista programu Mam Talent.

17:00-18:30 Partner Poi / Elemental
Podczas tych warsztatów zaprezentowane będą podstawowe techniki dwuosobowe oraz kombinacje tego rodzaju tricków. Pomaga zarówno poczatkującym jak i zaawansowanych zrozumieć zasady machania w dwie osoby, rozwija poziom prezentowanego show i scenicznych ruchów. Zajęcia skierowane są dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

CENY:
1 warsztat: 30 zł
Karnet na jeden dzień warsztatowy - sobota lub niedziela (Łącznie 6 warsztatów, 5
warsztatów do wyboru): 110 zł (oszczędzasz 40 zł!)
Karnet na dwa dni warsztatowe - sobota i niedziela (Łącznie 12 warsztatów, 10 warsztatów do wyboru): 200 zł (oszczędzasz 100 zł!)

ZAKUP:
W celu zakupu biletów w przedsprzedaży podążaj za instrukcją:

1. Dane do przelewu:
Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51
81-504 Gdynia
Nr konta CK: 64 1440 1084 0000 0000 0079 6301
2. W treść przelewu wpisz:
"FROG 2013 _ imię i nazwisko_ ilość i rodzaj zakupionych biletów (nazwa warsztatu, dzień i godzina)"
np: "FROG 2013_Kinga Kuczyńska_2 warsztaty: Hula Hoop, sobota 12.30, Dwa kije, niedziela 14.00"/ lub "Karnet sobota"/ "Karnet niedziela" / "Karnet 2 dni"
3. Wyślij mailem potwierdzenie przelewu na adres: info@frog-gdynia.pl oraz informację, na które warsztaty się zapisujesz.
4. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

UWAGA!
Wstęp na warsztaty nie oznacza wstępu na festiwal. Aby pozostać na części artystycznej festiwalu należy zakupić opaskę wstępu na festiwal.

Informacje i zapisy na warsztaty: info@frog-gdynia.pl

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU

Zobacz nasze video relacje z poprzednich edycji Festiwalu

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    9 zł
*normalne:
1 dzień: 18 zł
karnet (sb-nd): 30 zł
*dzieci do lat 6: wstęp darmowy
*dzieci do 12 roku życia:
1 dzień: 9 zł
karnet (sb-nd): 15 zł

Bilety będą dostępne na terenie Festiwalu (Plac Grunwaldzki) od soboty 17.08 od godziny 10:00.

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszą siedzibą Teatru Muzycznego był...?