stat

Gdynia Design Days Online

  • 4 - 11 lipca
  • Gdynia, online
  • wstęp wolny

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. W tym roku niestety sytuacja wymusiła przeniesienie wydarzenia do sieci.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Gdynia była zawsze przez kilka letnich dni najlepszym miejscem spotkań branży projektowej.

Proponowane w czasie GDD wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. Festiwal w swojej działalności łączy branżę projektową z biznesem. To wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, jakie zachodzą w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.

Festiwal GDD to 365 dni pracy. W tym roku w czasie imprezy przygotowano wartościowe treści i spotkania z wyjątkowymi ludźmi, a wszystko po to, aby stworzyć kreatywną platformę wymiany myśli.

Organizatorzy cieszyli się, że i w tym roku wiele osób przyjedzie do Gdyni w czasie imprezy, ale niestety musieli zmienić plany. Przez pandemię koronawirusa tegoroczne GDD odbędą się online.

- Zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejne, letnie edycje naszych Gdynia Design Days. Niestety w tym roku, ze względu na okoliczności, na festiwalu spotkamy się w trochę innej formie, bo tym razem online. Obiecujemy, że nadal będzie ciekawie i inspirująco, dlatego serdecznie Państwa zapraszamy: przyłączcie się do nas w sieci! - apeluje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki.

To będzie wyjątkowe wydanie Gdynia Design Days na czas kryzysu. Niepewność i zmienność zmusza do skupienia się na prawdziwych wartościach, które dla każdego w tej chwili mają inne oblicze.

W czasie festiwalu odbędzie się kontynuacja globalnej dyskusji pod hasłem UWAGA. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nowe technologie i narzędzia online będą wspierać rozpowszechnianie scenariuszy przyszłości i roli projektowania. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy, niezależnie od tego gdzie będą, mogą skorzystać z ogromnej wiedzy, jaką co roku serwuje festiwal.

"Wierzymy, że projektowanie jest narzędziem zmiany. Chcemy inspirować do działania biznes, projektantów i naszych odbiorców w oparciu o projektowanie jako metodę skutecznego i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że otwartość umysłu i uważne podejście może zaprowadzić nas do nowych rozwiązań, których dziś tak bardzo potrzebujemy" - podkreślają organizatorzy festiwalu Gdynia Design Days.

Więcej szczegółów na temat wirtualnej wersji Gdynia Design Days już wkrótce na stronie www.gdyniadesigndays.eu

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to są rzygacze?