stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Powerstation Moto Festiwal (29 opinii)

Już po raz ósmy w Sopocie odbędzie się największy zlot miłośników motocykli i aut kolekcjonerskich w Polsce. W tym roku został połączony z obchodami 50-lecia polskiego rock'n'rolla, co nada mu niepowtarzalny klimat. Uczestnicy wydarzenia zostaną zabrani w podróż muzyczną, która przypomni szczególną rolę, jaką odegrało Trójmiasto, a zwłaszcza Sopot, w rozwoju rock'n'rolla w Polsce. Będzie można posłuchać niezapomnianych przebojów, obejrzeć materiały archiwalne dokumentujące muzyczny klimat kolejnych dziesięcioleci, a także Rock'n'roll Show - program artystyczny ukazujący zmiany w modzie, muzyce i tańcu na przestrzeni 50 lat. Nie zabraknie też współczesnej muzyki rozrywkowej, wystąpią Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych, Shakin' Dudi, Rock&Roll Band Marcela Woodmana, Addicted to Rock oraz Cztery Szmery z repertuarem zespołu AC/DC. Imprezę poprowadzą dziennikarz radiowej Trójki Marek Gaszyński, Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc oraz Paweł Mazur, trójmiejski konferansjer. Gościnnie wystąpią. Elvis Presley i Marylin Monroe.

Na sopockim molo ustawiona zostanie scena z kilkunastometrowym wybiegiem, na której odbędą się wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów, wraz z wyborami Miss Sopotu. Koncertowa część imprezy rozpocznie się w piątek, 21 sierpnia o 19.15. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę "Historia rock'n'rolla w Polsce", a na niej zdjęcia z koncertów i festiwali, książki i płyty z tamtych lat, pamiątki po muzykach. Na stoisku przy wystawie będzie można zdobyć autograf muzyków i autorów książek, m.in. Ireneusza Dudka, Krzysztofa Skiby, Wojciecha Kordy, Wiesława Bernolaka, Sławomira Łosowskiego czy Wojciecha Fułka, Marka Gaszyńskiego i Wojciecha Korzeniewskiego.

Z pewnością dużą atrakcją będzie pojawienie się w Sopocie różnorodnych modeli motocykli i aut kolekcjonerskich. Ich prezentacje to coroczny nieodłączny element wydarzenia. Odbędą się pokazy ekwilibrystyki motocyklowej w wykonaniu mistrzów i juniorów (8-10 lat) oraz wystawa samochodów wyścigowych.
W tym roku impreza jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i turystów.

Partnerzy medialni imprezy:
Prezydent Miasta Sopot, TVN Turbo, Onet.pl, Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl, Świat Motocykli, Auto Świat, Radio Eska

Sopockie obchody 50-lecia Rock&Roll'a w Polsce
Scena na sopockim molo z kilkunastometrowym wybiegiem (ustawiona tyłem do fontanny, frontem do morza), na terenie Molo podczas trwania imprezy klimat tworzyć będzie blisko tysiąc motocykli, głównie marki Harley-Davidson i auta kolekcjonerskie.

Piątek 21 sierpnia

10:00 - Otwarcie terenu sopockiego molo dla motocyklistów, aut kolekcjonerskich i wystawców,
Wystawa Historii Rock & Roll'a w Polsce - zdjęcia z koncertów, festiwali, książki,
płyty, pamiątki po muzykach, plakaty, muzycy i autorzy książek itp. (piątek i sobota),
- Prezentacje nowych, modeli motocykli i samochodów,
- Wielu wystawców związanych z tematyką motoryzacyjną i nie tylko...

19:15 - Przywitanie gości 'Przebojem 50-lecia Rock&Roll'a' (przebój polski i zagraniczny, który zwyciężył we wcześniej zorganizowanym plebiscycie), w wykonaniu 30 polskich gitarzystów ze znanych zespołów z lat 60-tych aż po dzisiejsze.

Wprowadzenie do imprezy, przedstawienie roli i zasług Trójmiasta a szczególnie Sopotu dla rozwoju Rock&Roll'a w Polsce, zaproszenie "ojca" Rock&Roll'a, Olo Walickiego oraz innych postaci z tamtego okresu.
Prowadzący: Marek Gaszyński i Krzysztof Skiba

19:35 - Wprowadzenie w muzyczny klimat lat 50-tych. Filmowy, wspominkowy materiał muzyczny, co działo się wówczas w Polsce i zagranicą,

19:40 - W okolice sceny podjeżdżają amerykańskie auta marki Cadillac, z których wyłonią się postacie Elvis'a Presley'a i Marylin Monroe, artyści zaśpiewają po jednym ze swoich największych przebojów,

19:50 - Rock & Roll Fashion Show w stylu lat 50-tych,
(program artystyczny, który nawiązywać będzie do Rock & Roll'a na przestrzeni 50-lecia, ukazując "bunt" kolejnych młodych pokoleń poprzez różne kreacje w modzie i zmieniające się style w muzyce, tańcu, ruchu scenicznym, całość ukazana w nieco przerysowanym stylu z udziałem artystów i tancerzy )

20:05 - Koncert zespołu Rock&Roll Band - Marcela Woodman'a (jeden z najlepszych tego typu zespołów w Europie, 12-osobowy skład, stylizowany na lata 50-te który przypomni największe przeboje z tamtych lat), (dodatkowo kilka krótkich występów tancerek stylizowanych na lata 50-te, pojawiających się na wybiegu w trakcie koncertu)

20:35 - Wprowadzenie w muzyczny klimat lat 60-tych. Filmowy, wspominkowy materiał muzyczny, co działo się wówczas w Polsce i zagranicą,

20:40 - Rock & Roll Fashion Show w stylu lat 60-tych,

20:55 - Koncert zespołu Żuki oraz koncert Wojciecha Kordy (Niebiesko-Czarni),
(dodatkowo kilka krótkich występów tancerek stylizowanych na lata 60-te, pojawiających się na wybiegu w trakcie koncertu)

21:40 - Wprowadzenie w muzyczny klimat lat 70-tych. Filmowy, wspominkowy materiał muzyczny, co działo się wówczas w Polsce i zagranicą,

21:45 - Rock & Roll Fashion Show w stylu lat 70-tych,

22:00 - Koncert zespołu Cztery Szmery (repertuar AC/DC i Led Zeppelin)
(dodatkowo kilka krótkich występów tancerek stylizowanych na lata 70-te, pojawiających się na wybiegu w trakcie koncertu)

22:30 - Wprowadzenie w muzyczny klimat lat 80-tych. Filmowy, wspominkowy materiał muzyczny, co działo się wówczas w Polsce i zagranicą,

22:40 - Rock & Roll Fashion Show w stylu lat 80-tych,

22:50-0:20 - Koncert zespołu Shakin' Dudi
(zespół przy okazji koncertu obchodzić będzie 25-lecie swojego istnienia, muzycy uhonorowani zostaną pamiątkowymi sopockimi guldenami wydanymi z okazji 50-lecia rock&roll'a, dodatkowo w finale artyści, tancerki stylizowane na lata 50' 60' 70' 80-te)

Sobota 22 sierpnia

13:00 - Parada głównymi ulicami Gdyni i Sopotu z wjazdem na sopockie Molo,
( paradę rozprowadza amerykańska ciężarówka Kenworth z naczepą niskopodłogową, na której odbywać się będą występy w klimacie Rock & Roll'a, za nią ok. 2-3 tyś motocykli i auta kolekcjonerskie),

15:00 - sopockie Molo: wystawa poświęcona "Historii Rock & Roll'a" w Polsce - zdjęcia z koncertów, festiwali, książki, płyty itp. (piątek i sobota)
Pokazy ekwilibrystyki motocyklowej w wykonaniu mistrzów oraz 8-10 letnich juniorów i wiele innych efektownych konkursów w tym temacie,
Wybór najpiękniejszego i najstarszego motocykla Moto Festiwalu,
Wybór najpiękniejszego klasyka spośród aut kolekcjonerskich,
Przyjazd amerykańskich aut kolekcjonerskich i polskich aut z czasów PRL'u,
Wystawa aut wyścigowych i aut 4X4,
Prezentacje nowych, najciekawszych modeli motocykli i samochodów,
Wielu wystawców związanych z tematyką motoryzacyjną, modową i nie tylko...

18:00 - Rejs w klimacie Rock & Roll'a, pirackim statkiem wzdłuż Wybrzeża

Scena, sopockie Molo:

19:00 - Wybory Miss Sopotu z "nutką motocyklową" w tle

19:30 - Koncert w klimacie przebojów światowego Rock & Roll'a, zespoły A.T.R.
i THE PARK,

21:00 - Wybory Miss Sopotu cz.2,
21:30 - Konkursy, pokazy,
22:15 - "Sexy Myjka"- pokaz artystyczny,

22:30 - 0:00 - Koncert zespołu Rock&Roll Band - Marcela Woodman'a, (przeboje z lat 50-70-tych również w klimacie Blues Brothers)

Dodatkowo podczas sopockiego Moto Festiwalu:
wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowujemy akcję promocyjną pt: "Użyj wyobraźni"

Oprócz niewątpliwie wielu atrakcji, które czekają na uczestników i amatorów jazdy na dwóch kółkach, wydaje nam się ważne zwrócenie uwagi na problemy związane z bezpieczeństwem jazdy na motocyklach. Ogromny przyrost motocykli na drogach w ostatnich latach wywołuje szereg kontrowersji i skrajnych opinii na ten temat. Chcielibyśmy promować bezpieczny styl jazdy wśród motocyklistów jak również uświadamiać innym uczestnikom ruchu drogowego wspólne prawo do bezpiecznego korzystania z dróg. Planujemy udział znanych postaci ze świata filmu a zarazem motocyklistów, takich jak Krzysztof Majchrzak, Andrzej Grabowski, Joachim Lamża, Marek Siudym, którzy jako osoby obdarzane sympatią i autorytetem wśród publiczności pomogą w promocji tej idei.

Przeczytaj także

Opinie (29) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni