Całoroczny horoskop dla mieszkańców Trójmiasta na rok 2020

 • Baran

  Baran

 • Byk

  Byk

 • Bliźnięta

  Bliźnięta

 • Rak

  Rak

 • Lew

  Lew

 • Panna

  Panna

 • Waga

  Waga

 • Skorpion

  Skorpion

 • Strzelec

  Strzelec

 • Koziorożec

  Koziorożec

 • Wodnik

  Wodnik

 • Ryby

  Ryby

Baran

21.03 - 20.04

Pokojowe rozwiązania

Ile razy zdarzyło ci się powiedzieć coś na głos pod wpływem emocji, a potem żałować nieprzemyślanej reakcji? Spalić mosty, mimo że gra nie była warta świeczki? Walczyć o coś dla samej zasady? Oj Baranie, uparty jesteś piekielnie, ale czy na pewno jest ci z tym dobrze? Nadeszła pora na odpuszczenie: wrogom, dawnym znajomym, których już nie ma w twoim życiu i...sobie. Nie rozpamiętuj, nie oglądaj się za siebie, nie rozdrapuj starych ran. Patrz przed siebie i z nadzieją w przyszłość.

Szczęśliwe liczby: 11, 51, 89

Kolor: biel

Życie osobiste w 2019 roku twoim znakiem rządzi biel, która jest symbolem czystości i pokoju. Otocz się nią w domu i w pracy, gdzie w ostatnim czasie toczysz bezsensowne wojny i wojenki. Staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu: spaceruj po lesie, idź pobiegać nad morze, opcji jest wiele, ważne, abyś wyszedł z domu i oczyścił umysł z gonitwy myśli. To stąd biorą się coraz częstsze migreny oraz nieprzespane noce. Pora nad tym zapanować, zwłaszcza że w lipcu czekają cię wyjazdy za granicę, musisz być w formie.

Życie zawodowe w tym roku sporo się zmieni, a co najważniejsze – wcale nie będzie się to wiązało się wyrzeczeniami. Masz to szczęście, że zadziała u ciebie maksyma: minimum wysiłki, maksimum rezultatu. Szef cię doceni, klienci będą wracać i polecać na mieście. Nie bądź jednak w gorącej wodzie kąpany i zanim podpiszesz umowę (podejrzany będzie szczególnie jeden aneks), dobrze ją przeczytaj, zwłaszcza to, co jest napisane drobnym drukiem.

Miłość Nie ma ideałów, a twojemu partnerowi czasem ciężko za tobą nadążyć. Przewodzisz, zarządzasz czasem całej rodziny, ciągle coś planujesz. Odpuść: czy zawsze wszystko musi być zapięte na ostatni guzik? Pozwól sobie na spontaniczność, na wyjście na miasto w poniedziałek lub wyjazd na weekend do losowo wybranego miejsca. Zdaj się na los oraz ukochaną osobę, która robi wszystko, byś był zadowolony. Doceń to!

Byk

21.04 - 20.05

Marzenia do spełnienia

Od jak dawna w skrytości myślisz o egzotycznych wakacjach? W internecie przeglądasz oferty skoków ze spadochronem? Kupujesz magazyny z wyposażeniem wnętrz wierząc, że tak kiedyś będzie wyglądać twoje mieszkanie? A może w końcu ruszysz się z kanapy i zaczniesz działać? Samo nic się nie zrobi, a lista twoich marzeń jest coraz dłuższa. W 2019 roku zacznij skreślać kolejne pozycje i miej odwagę wymyślać nowe. Świat ci sprzyja jak nigdy dotąd.

Szczęśliwe liczby: 4, 30, 82

Kolor: złoty

Życie osobiste choć mowa jest srebrem, to milczenie jest złotem, a to właśnie złoto jest twoim szczęśliwym kolorem w 2019 roku. Bądź bacznym obserwatorem, ale nie angażuj się przesadnie w konflikty w domu, wśród znajomych i w pracy. Zachowaj dystans i skup się na tym, co naprawdę ważne, czyli... tak, ty! To będzie czas asertywnych decyzji, zdrowego egoizmu i miłości własnej. Nie ma w tym nic złego, jeśli w realizację marzeń i własny rozwój zaangażujesz najbliższych. Pohamuj jednak apetyt: kolacje późno wieczorem nie tylko zaburzają zdrowy sen, ale też oznaczają dodatkowe kilogramy. Już teraz kup karnet na siłownię – podziękujesz sobie za to już wiosną, kiedy zaskoczony odkryjesz, że wszystkie ubrania są na ciebie za duże.

Życie zawodowe Spotkasz na swojej drodze ludzi, którzy będą chcieli wykorzystać twoją szczerą naiwność. Cóż, nie unikniesz tego, ale możesz się zminimalizować straty słuchając... swojej intuicji. A ta podpowiada ci, że nie wszyscy w twoim dziale dobrze ci życzą. Uważaj na skorpiona, który od dawna zazdrości ci dobrej pozycji w firmie i nie przepuści żadnej okazji, aby ci dopiec. Nie pozwól się sprowokować, tym bardziej, że pod koniec roku czeka cię ważna rozmowa z przełożonym na temat zawodowej przyszłości. Musisz się do niej dobrze przygotować.

Miłość mogłeś ostatnio czuć, że partner stara się ciebie zdenerwować i sprowokować do wymiany zdań. Nie robi tego, aby ci zaszkodzić, wręcz przeciwnie: robi to, bo stałeś się zbyt wygodny. Nie spełnisz marzeń siedząc w domu, nie rozwiniesz skrzydeł. Nie odpowiadaj ostrymi słowami, postaraj się poszukać dobrych intencji w ukochanej osobie i docenić jej walkę o twoje szczęście. Jesienią spodziewaj się radosnej nowiny – choć przyroda wtedy zamiera, w twoim życiu może wydarzyć się mały... cud.

Bliźnięta

21.05 - 21.06

Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Wydaje ci się, że 2018 rok był tak dobry, że w 2019 coś się zepsuje? Jeśli tak będziesz myśleć, to możesz być pewny, że przyciągniesz to, czego się boisz najbardziej. Żywiołowy bliźniaku, nie musisz obawiać się przyszłości pod warunkiem, że opanujesz swoją drugą naturę: tę, która zamiast słońca wybiera mrok, którą ciągnie do fatalnych decyzji i niewłaściwych ludzi. Bądź czujny, bo jeśli cokolwiek ci zagraża, to tylko... ty.

Szczęśliwe liczby: 5, 9, 85

Kolor: szary

Życie osobiste w 2018 roku zamknąłeś etap rozterek. Pewne sprawy skończyły się na dobre, stałeś się silniejszy i mądrzejszy, nauczyłeś się siebie słuchać. Teraz nadeszła pora kontynuacji tego, co wtedy zacząłeś. Lubisz się jednak asekurować i podejmując ważną decyzję, zawsze masz w zanadrzu plan B. Tym razem pójdziesz na żywioł, pozwolisz sobie na płynięcie z prądem. Możesz się obawiać tego, co przed tobą, ale niepotrzebnie: żywioły pomogą ci uporać się z każdą przeciwnością, jeśli tylko nie pozwolisz sobie na powątpiewanie. Niestety, masz największy słomiany zapał ze wszystkich znaków zodiaku, szybko się zniechęcasz i nudzisz. Musisz być skoncentrowany na tym, co dobre i ważne dla ciebie, inaczej wszystko to, co wypracowałeś w ostatnich miesiącach runie jak domek z kart. Zadbaj o oczy: nocne oglądanie seriali na komputerze nie wyjdzie ci na dobre!

Życie zawodowe czujesz, że szef przygniata cię nowymi obowiązkami? Chętnie pomagasz w nowych projektach, ba, świetnie ci idzie, a jednak na twoim koncie bankowym tego nie widać? Cóż, im dłużej będziesz milczeć, tym bardziej będziesz sfrustrowany. Wiosną poproś przełożonego o rozmowę, spokojnie powiedz ile robisz i jak wiele wnosisz do firmy. Zostaniesz doceniony. Pamiętaj tylko, by nie osiąść na laurach, bo zbyt szybo przyzwyczajasz się do dobrego.

Miłość tak dobrze nie było od lat. Czasami sam nie możesz uwierzyć w swoje szczęście i pytasz się siebie, czym sobie na to zasłużyłeś, bo dobrze wiesz, ile masz grzeszków na swoim koncie. Niepodobne to do ciebie nonszalancki bliźniaku, ale to dowód na to, jak bardzo się zmieniłeś w ciągu ostatniego roku. Gwiazdy mówią, że kolejne miesiące będą obfitować w przełomowe momenty, wciąż życie będzie cię zaskakiwać. Poddaj się mu, nie szamocz się, ufaj.

Zaś samotne bliźniaki... Moment, czy to jest w ogóle możliwe? Ten znak zodiaku nigdy nie jest sam, a przynajmniej nigdy nie odczuwa samotności. Otoczony wianuszkiem adoratorów, przyjaciół i znajomych, nie ma czasu na chwilę wytchnienia.

Rak

22.06 - 22.07

Czas na odważne decyzje

Masz w zwyczaju wątpić w swoje możliwości, wahać się, czy aby na pewno dobrze robisz. Każde niepowodzenie, nawet to najmniejsze, przeżywasz w samotności, w swoim bezpiecznym pancerzu. Ale jesteś już tym zmęczony. To dobrze, bo być może to cię zmobilizuje do zmiany: pracy, związku, stylu życia, który od dawna nie daje ci radości. Rok 2019 to czas odważnych, szalonych wręcz decyzji. Zobaczysz, wyjdą ci na dobre.

Szczęśliwe liczby: 48, 50, 77

Kolor: żółty

Życie osobiste nie dasz rady dłużej nieść na swoich barkach odpowiedzialności za najbliższych. Choć jesteś niebywale rodzinny i gotowy do poświęceń, nie przeżyjesz życia za innych, zwłaszcza że sam nie do końca czujesz się silny. Pamiętaj: żeby zatroszczyć się o innych, najpierw musisz zacząć od siebie. Taki zdrowy egoizm nikomu jeszcze nie zaszkodził! W 2019 roku myśl o sobie: realizuj swoje pasje, spędzaj dużo czasu na łonie przyrody, uprawiaj sport, czytaj książki, podróżuj. Nie tłumacz się nikomu, czemu znowu nie miałeś czasu wysłuchać czyjego bezproduktywnego biadolenia. Myśl o sobie. Pilnuj hormonów: huśtawki nastojów biorą się właśnie stamtąd...

Życie zawodowe żółty to nie był do tej pory twój ulubiony kolor, ale warto się nim otoczyć, bo wspomaga pewność siebie i optymizm. A to ci się w pracy bardzo przyda! Przede wszystkim nie wdawaj się w niepotrzebne dyskusje z koleżanką, która zamiast wykonywać swoje zadania, szuka dziury w całym. Towarzyszą jej niskie energie, a ty musisz się ich wystrzegać. Spokój, tylko spokój i opanowanie mogą cię uratować. Pamiętaj, że nie masz sobie nic do zarzucenia, jesteś solidnym i skrupulatnym pracownikiem. Szef w końcu to zauważy.

Miłość trzeba powiedzieć to jasno – związek, w którym nie czujesz się szczęśliwy, należy zakończyć i to jak najszybciej, szkoda waszego cennego czasu. Miłość powinna dodawać skrzydeł, wzmacniać i inspirować, ale co to za partnerstwo, gdy każde z was siedzi w innym pokoju, zajęte swoimi rzeczami? Możesz zawalczyć o tę miłość po raz ostatni: powiedzieć głośno co ci leży na sercu, ale gwiazdy są nieubłagane i zwiastują rozstanie...

Nie bój się: to tylko chwilowa samotność. Lato to dobry dla ciebie czas, jesteś wtedy w formie, poznasz kogoś, kto pomoże ci jeszcze raz uwierzyć w miłość. To będzie związek na lata.

Lew

23.07 - 23.08

Schowaj pazury

Możesz być już zmęczony ciągłą walką o dominację: w domu, pracy, wśród znajomych. Twoje zdanie jest ważne, ale czy jesteś pewny, że najważniejsze? Lubisz wygłaszać na prawo i lewo swoje opinie, przemawiać, rozkazywać, kochasz być w centrum uwagi, ale inni mogą już tym być zmęczeni. Potrenuj ugodowość i umiejętność... odpuszczania. Zobaczysz, poczujesz się dużo lepiej!

Szczęśliwe liczby: 23, 65, 99

Kolor: turkusowy

Życie osobiste masz w sobie ogromny potencjał, ale rozmieniasz się na drobne. Możesz wiele zdziałać, ale gdy tylko coś idzie nie po twojej myśli, denerwujesz się i zamiast rozwiązywać problemy, prowokujesz nowe. Skup się na jednej rzeczy i doprowadź ją do końca. Zacząłeś remont sypialni, a ściany wciąż są w połowie pomalowane? Zapisałeś się na crossfit, ale po kilku zajęciach zrezygnowałeś? A może koło łóżka rośnie stos rozpoczętych książek? Czas z tym zrobić porządek. Nie jesteś też nieśmiertelny. Kiedy ostatnio byłeś u lekarza pierwszego kontaktu? Jeszcze w styczniu zrób podstawowe badania. Jesteś w formie, ale ze zdrowiem nie ma żartów.

Życie zawodowe nie ma tygodnia, abyś z kimś nie wdał się ostrą dyskusję. Jak myślisz, że twój oponent, tak samo jak ty po pracy cały czas żyje starciem? Rozkłada na czynniki pierwsze z rodziną, analizuje jeszcze przed snem? Nie, wraca do domu i zajmuje się czymś zupełnie innym. Ty natomiast poświęcasz zawodowym sprawom zbyt wiele uwagi, a to odbija się na twoim samopoczuciu. Kłopoty ze snem, problemy z żołądkiem, bóle głowy... To wszystko wina stresu, z którym chwilami sobie nie radzisz. Jeśli zapanujesz na tym chaosem, druga połowa roku upłynie w zupełnie innej atmosferze: zobaczysz, jak wiele możesz zdziałać, gdy koncentrujesz się tylko na pracy. Kto wie, może zostaniesz pracownikiem roku? Stać cię na to. To dobry moment na naukę wyciszających ćwiczeń: joga, medytacja, relaksująca muzyka, inspirujące książki pomogą ci poradzić sobie z trudami w pracy.

Miłość możesz pochwalić się naprawdę wyjątkowym partnerem, ale i on będzie mieć dość twojego marudzenia. Jak możesz temu zaradzić? Przede wszystkim panuj na tym, co mówisz. Zamiast narzekać na to, co w pracy, powiedz ukochanemu, że czekałeś na wspólny wieczór. Zaproponuj wyjście do kina, na kolację, ale po prostu poczytajcie na spokojnie w łóżku książkę. A może wspólny masaż? Twoje spracowane barki ci za to podziękują!

Lwy bez pary korzystać będą z uroków życia singla: randki, spotkania przy kawie, romantyczne spacery. Będą kokietować i zdobywać, czyli robić to, w czym osiągnęły prawdziwe mistrzostwo.

Panna

24.08 - 22.09

Buduj szczęście

Rozsądna panno, do niedawna miałaś takie uporządkowane życie. A teraz? Lawina zmian, tyle się dzieje! Normalnie byłabyś bardzo niezadowolona. Bo jak to możliwe, że ty nad czymś nie panujesz? Sama jesteś zaskoczona, że tak łatwo odnajdujesz się w tym pozytywnym zamieszaniu, ale jak możesz czuć się inaczej, skoro codziennie zasypiasz szczęśliwa i spełniona?

Szczęśliwe liczby: 6, 21, 84

Kolor: purpura

Życie osobiste od kiedy w twoim życiu dzieje się tak dobrze zauważyłaś, że nie wszystko musisz kontrolować. Skrupulatność pomaga przy wypełnianiu zeznania podatkowego, ale codzienność wymaga więcej spontaniczności. Zła jesteś chwilami, że wieczory spędzasz na błogim lenistwie, gdy w kuchni jest brudna podłoga, lodówka pusta, a trening na świeżym powietrzu robiłaś trzy dni temu. Uporządkowana panna nie przywykła do takich szaleństw, ale jak się okazuje, jest bardziej elastyczna niż sama przypuszczała. Niestety, powtarzająca się kontuzja barku i pleców nie odpuści i w tym roku. Prawdopodobnie wymiana łóżka lub materaca to za mało i bez wizyty u ortopedy się nie obejdzie.

Życie zawodowe odrobinę jesteś już znużona tym, co robisz od lat. Mimo że praca na etacie daje ci poczucie bezpieczeństwa i finansową stabilizację, w niedzielę wolisz nie myśleć o poniedziałku i powrocie do firmowych obowiązków. Potrzebujesz zatem wentyla, w którym zrealizujesz swoje artystyczne pasje. Zacznij pisać dziennik, kręć filmy choćby smartfonem, rób zdjęcia starym aparatem, pielęgnuj ulubione rośliny i baw się z ukochanym zwierzakiem. Dzięki temu osiągniesz spokój i satysfakcję poza firmą.

Miłość sielanka trwa w najlepsze, a w planach kolejne zmiany. Cokolwiek postanowisz, zrealizujesz bez większych problemów, zwłaszcza że cieszysz się pełnym oddaniem partnera, który na każdym kroku cię wspiera. We dwoje pokonacie każdą przeszkodę. To będzie rok podróży: chętnie będziesz zostawiać ukochane mieszkanie i na weekend uciekać w zupełnie nieznane sobie miejsce. Do perfekcji opanujesz łapanie ofert „last minute”, dzięki którym podróżujesz za niewielkie pieniądze. Oszczędna panna chce korzystać z życia, ale nadal na swoich zasadach.

Waga

23.09 - 23.10

Czas oszczędności

Czasem myślisz, że to świat jest twoim wrogiem, ale czy aby na pewno? Czy rzeczywiście nie masz sobie nic do zarzucenia? Czy koleżanka z pracy, która cię tak denerwuje, nie jest czasem wywołana przez ciebie do tablicy? A ukochany partner chciałby odrobinę zaoszczędzić, a nie ciągle patrzeć jak wydajesz wasze wspólne pieniądze na piękne, ale też zupełnie niepotrzebne wam rzeczy? Wago, w tym roku powinnaś zwrócić uwagę przede wszystkim na wydatki: przestałaś je już kontrolować.

Szczęśliwe liczby: 33, 46, 88

Kolor: kość słoniowa

Życie osobiste trochę za dużo uwagi poświęcasz temu, co na zewnątrz. Dobrze, że otaczasz się luksusowymi dobrami, dbasz o swój wygląd i samopoczucie, ale to wszystko kosztuje. Nawet nie zauważasz, gdzie znikają pieniądze, które choć zarabiasz się większego wysiłku, to nie są z przysłowiowej gumy. Przyjdzie dzień, gdy nagle będziesz potrzebować większej gotówki i okaże się, że twoje konto bankowe świeci pustkami. W czerwcu kup los na loterię – jeśli masz coś wygrać w 2019 roku, to właśnie w tym czasie.

Życie zawodowe nie da się ciebie nie lubić i dobrze o tym wiesz. Twój wrodzony urok osobisty pomagał ci przetrwać w każdej zawodowej sytuacji. Do czasu. W tym roku trafisz na silnego przeciwnika, który będzie cię rozliczał z wykonanych zadań i na nic się zdadzą twoje sztuczki. Musisz się wykazać i udowodnić, że znasz się na tym, co robisz. Początkowo będziesz bardzo niezadowolona, ale szybko przejmiesz kontrolę i wszystko wróci do normy. Kto wie, czy szef nie doceni się za to solidną premią...

Miłość choć jesteś uroczą osobą, z którą można porozmawiać na każdy temat i świetnie się bawić, partner może czasem szukać chwili odosobnienia. Bardzo możliwe, że coś go gryzie, co nie jest bezpośrednio z wami związane, a ty, tak skupiona na sobie i pięknych rzeczach, które tak kochasz, nie zauważysz, że w domu dzieje się źle. Oszczędzanie nie oznacza tutaj tylko pieniędzy, ale też energię, jaką poświęcasz na zadowalanie samej siebie. Spójrz czasem dalej, dostrzeż tych, którzy nie potrafią tak jak ty głośno mówić o swoich potrzebach.

Skorpion

24.10 - 22.11

Zerwij ze stereotypami

Przywykłeś już zadziorny skorpionie do sytuacji, gdy niemal zawsze ty byłeś winny. A to wybuchłeś, choć powodów ku temu nie było, a to poniosły cię emocje i powiedziałeś kilka zdań za dużo. Masz już jednak tego dość: chwilami sam się męczysz ze sobą. To dobrze, bo w końcu zauważyłeś, że tak dłużej nie da się żyć, a ludzie, na których ci zależy, odsuwają się od ciebie coraz bardziej. Nie smuć się: w 2019 roku naprawisz wiele swoich relacji i pokażesz wszystkim, że potrafisz zapanować nad swoim trudnym charakterem.

Szczęśliwe liczby: 4, 22, 90.

Kolor: lazurowy

Życie osobiste nie jest łatwo z tobą iść przez życie, twój wybuchowy charakter daje się we znaki, ale z drugiej strony nie można się z tobą nudzić oraz... nadążyć. Sam sobie zawieszasz wysoko poprzeczkę i chwilami czujesz się tym zmęczony. Możesz w końcu odpuścić, pozwolić sobie na odrobinę luzu. Pamiętaj: jeśli ktoś cię goni, to tylko ty sam.

Życie zawodowe rzadko kiedy popełniasz w pracy błędy, zawsze jesteś perfekcyjnie przygotowany i gotowy na każdą ewentualność. W tym roku jednak spotka się wiele zaskoczeń: nie wszystko pójdzie po twojej myśli, szef nie pozwoli się zdominować, ba, sam okaże się godnym ciebie przeciwnikiem. Wszystko wydarzy się na przełomie czerwca i lipca, więc masz dużo czasu na przygotowanie się do starcia, które zaważy na twojej karierze. Albo zostaniesz w tej samej pracy, albo rzucisz papierami i pójdziesz dalej szukać szczęścia. Spokojnie, długo nie będziesz bezrobotny – konkurencja już zaciera ręce i cieszy się na twoje przyjście.

Miłość tylko ukochanej osobie pokazujesz swoją prawdziwą twarz – nie ma tu walecznego oblicza, napiętych mięśni i okrzyku bojowego. Odsłaniasz to, co skrywasz najbardziej: wrażliwe wnętrze, która łatwo zranić. Nie bój się, ze strony twojego partnera nic ci nie grozi, choć jego rodzina nie do końca cię akceptuje. Udowodnij im, że są w błędzie, a ty nie jesteś stereotypowym skorpionem.

Strzelec

23.11 - 21.12

Zejdź na ziemię

Każdy powinien mieć marzenia, nawet takie, które pozornie wydają się niemożliwe, dlatego od czasu do czasu warto „utknąć” w obłokach. Byle nie na długo – w końcu trzeba zejść na ziemię i zająć się tym, co może mało przyjemne, ale... ważne. Mowa o obowiązkach. Bo życie nie składa się tylko z miłych rzeczy, ale też codziennych drobiazgów, które muszą być zrobione.

Szczęśliwe liczby: 20, 54, 97

Kolor: cytrynowy

Życie osobiste wciąż wszędzie cię pełno. Zanim skończysz jeden projekt, już rozpoczynasz następny. A potem się dziwisz, że jesteś zmęczony, że nie potrafisz wypoczywać, że nawet na urlopie myślisz o tym, co dalej. I chcesz ciągle więcej, bić kolejne rekordy, udowadniać wszystkim dookoła, że jesteś najlepszy i nic cię nie powstrzyma. Zaniedbałeś przez to nie tylko najbliższych, ale przede wszystkim siebie: kiedy ostatnio odciąłeś się od telefonu, maili, internetu? Kiedy porządnie wyspałeś? Czas zająć się sobą i małymi rzeczami – pamiętać o witaminach, ograniczyć kawę, 7 godzinach snu, dobrej książce i... spokoju.

Życie zawodowe za mocno skupiasz się na porażkach i małych potknięciach, o których wszyscy zdążyli już zapomnieć. Nikt nie jest idealny i każdemu zdarza się popełnić błąd. Jesteś zawodowcem w swojej dziedzinie i mało kto jest w stanie ciebie zastąpić w pracy. Przede wszystkim musisz iść na urlop, najlepiej na przełomie sierpnia i września, wtedy najlepiej odpoczywasz i regenerujesz się. Nie licz jednak na awanse i podwyżkę w tym roku: dopiero w grudniu zaczną się klarować nowe możliwości - 2020 rok przyniesie duże zmiany.

Miłość oddaliłeś się z ukochanego, który też ma coraz mniej do ciebie cierpliwości. To ostatni dzwonek, aby coś z tym zrobić, inaczej czeka was rozstanie i to już w maju. Niektóre pary faktycznie dały już sobie wszystko i rozłam może im tylko pomóc otworzyć się na nowe, ale sami musicie poczuć, że w tym związku nic więcej dobrego się już nie wydarzy. Jeśli tak, zwróćcie sobie wolność. Jeśli nie – walczcie dalej, nawet ze wsparciem z zewnątrz, czyli mediatorem lub kimś bliskim, który pohamuje wasze wybuchowe temperamenty podczas rozmowy.

Koziorożec

22.12 - 20.01

Pogódź się z tym, że nie masz wpływu na wszystko

Jesteś jednym z tych znaków zodiaku, które zawsze mają dobre intencje – przez świat idziesz z sercem na dłoni. Bywa, że za mocno angażujesz się w sprawy z góry przegrane, tracąc przy tym bezcenną energię, zdrowie i dobry nastrój. Kłopoty przynosisz do domu, który do niedawna był twoją bezpieczną fortecą. Tak dłużej być nie może.

Szczęśliwe liczby: 12, 31, 62

Kolor: kobaltowy

Życie osobiste 2019 rok to czas odkrywania nowych rzeczy i mierzenia się z rzeczami, które cię ograniczają. Nawet nie wiesz ile tracisz, gdy ciągle robisz to samo! Zacznij od małych rzeczy, np. w restauracji zamów owoce morza, a nie ukochany rosół. Zrób coś zupełnie inaczej i choćbyś miał się sparzyć, to przynajmniej spróbujesz czegoś nowego. Kto wie, może nowe smaki sprawią, że odważysz się przesunąć kolejną granicę?

Życie zawodowe jesteś towarzyską osobą, a w pracy otaczają się prawdziwe tłumy. Starasz się każdemu dogodzić i rozwiązać wszystkie problemy, ale nie tędy droga. Nie udźwigniesz w pojedynkę zmartwień innych osób, musisz część spraw oddać innym i wierzyć, że tak jak ty będą się kierować wspólnym dobrem. Pamiętaj, że jesteśmy skazani na ludzi, którzy nie do końca nam odpowiadają – irytują, męczą gadulstwem i krótkowzrocznością. Możesz jednak się wobec nic zdystansować i nie pozwolić ingerować w życie.

Miłość mało kto ma takie szczęście w miłości jak ty. Idziesz przez życie z ukochaną osobą, która całkowicie cię dopełnia, ale nawet w idealnych związkach zdarzają się ciche dni. Każdy czasem potrzebuje spokoju i chwili dla siebie, ale nie pozwól, by takie momenty zdominowały związek. Bądź czujny: jeżeli za długo każde z was przebywa w swoim świecie, musisz reagować, zwłaszcza że twój partner lubi oderwać się od rzeczywistości i zatracić w licznych pasjach. Dobrze jednak wiesz co robić, masz niebywałą intuicję, więc jak zawsze wszystko szybko wróci do normy.

Samotne koziorożce już w marcu zaczną przyciągać adoratorów (zwłaszcza latem okazji do imprez nie zabraknie), jednak po serii flirtów i nieudanych randek dopiero w październiku trafią na kogoś, przy kim zapragną zatrzymać się na dłużej.

Wodnik

21.01 - 19.02

Zatrzymaj się na chwilę

Jesteś idealistą, który dla bliskich zrobiłby wszystko. Dbasz o rodzinę, przyjaciół, współpracowników, ale ostatnio nie masz czasu dla siebie. Przede wszystkim zaniedbałeś własne pasje i rzeczy, które cię rozwijają. Niezręcznie ci odmawiać, gdy ktoś prosi o pomoc, a przecież wiesz, że sam mógłby rozwiązać swój problem. Rozpieściłeś opieką i oddaniem otoczenie, które teraz wykorzystuje twoje dobre serce. I jesteś tym coraz bardziej sfrustrowany...

Szczęśliwe liczby: 2, 18, 71

Kolor: szmaragdowy

Życie osobiste choć wielu nazwałoby cię człowiekiem sukcesu, któremu do szczęścia nic nie brakuje, ty wciąż masz poczucie niedosytu. Jesteś żywiołem, który potrzebuje zmian i wyzwań, dlatego co roku coraz wyżej stawiasz sobie poprzeczkę. Tylko czy na pewno o to ci chodzi, żeby zawsze za czymś gonić? Jesienią wydarzy coś, niekoniecznie pomyślnego, co jednak pomoże ci zwolnić i dostrzec, jak wiele już osiągnąłeś i docenić to, co masz.

Uważaj też na siebie podczas urlopu: tym razem gwiazdy odradzają ekstremalne wyjazdy w egzotyczne miejsca. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz wrócić do domu z gipsem, lecz to nie będzie przypadek - wszechświat daje ci wystarczająco dużo sygnałów, że musisz zwolnić, więc jeśli ich w końcu nie posłuchasz, mądre anioły same „podstawią” ci nogę, abyś przestał tak gnać.

Życie zawodowe choć serce podpowiada ci łagodne rozwiązania, będziesz musiał być stanowczy i do bólu sprawiedliwy. Nie lubisz być złym policjantem, ale sytuacja będzie wymagała twojej interwencji – współpracownicy i podwładni przywykli do twojego łagodnego oblicza i czasem zamiast wykonywać obowiązki, spędzają czas na rozmowach w kuchni przy kawie oraz śledzeniu plotek w internecie. Zima i wiosna będą gorszym okresem - stracisz motywację do wykonywania tych samych czynności, ale latem ponownie złapiesz wiatr w żagle i ożyjesz.

Miłość dobrze wiesz, że o miłość trzeba dbać każdego dnia i liczą się małe gesty, ale przyznaj, że chwilami nie panujesz nad emocjami i pozwalasz sobie na zbyt wiele krytycznych uwag pod adresem partnera. Czasem lepiej ugryźć się w język i przemilczeć drobne wady ukochanego, który i tak jest wobec ciebie wyrozumiały – bo potrafisz mieć charakterek i go zademonstrować w najmniej spodziewanym momencie.

Wolne wodniki nie będą na siłę szukać partnera, w zupełności odpowiada im status singla.

Ryby

20.02 - 20.03

Zakończ to, co zacząłeś

Głowę masz pełną pomysłów, tak wiele chcesz zrobić każdego dnia. Masz jednak w zwyczaju chwytać kilka srok za ogon i ostatecznie porzucać niezrealizowane projekty. Nie dlatego, ponieważ się nim zdążyłeś znudzić, ale zwyczajnie brakuje ci sił. Obiecaj sobie, że w 2019 roku będziesz działać powoli, z rozwagą i bez presji, którą sam na sobie wywierasz. Zbadaj też wątrobę – choć teraz póki co nic ci nie dolega, to w drugiej połowie roku możesz stracić apetyt i energię do działania. Bądź czujny i obserwuj swoje ciało, bo jako pierwsze da ci znać, że coś jest nie tak.

Szczęśliwe liczby: 5, 17, 69

Kolor: wiśniowy

Życie osobiste masz ostatnio tendencję do zamykania się w czterech ścianach. Przyjaciele ciągną cię na miasto, a ty wolisz spędzać czas na kanapie albo przed komputerem. Każdy ma prawo do chwili dla siebie, ale jeśli nad tym w porę nie zapanujesz, trudniej będzie ci wrócić do dawnego rytmu i... towarzystwa, które zmieni skład. Nie trać z oczu przyjaciół, potrzebują cię bardziej niż ci się wydaje.

Życie zawodowe w pracy było ostatnio tak źle, że straciłeś nadzieję, że cokolwiek może się zmienić na plus. Bądź dobrej myśli, bo wiosna przyniesie wielkie zmiany: albo otrzymasz propozycję od konkurencji, która będzie spełnieniem twoim marzeń, albo z firmy odejdzie ktoś, kto od dawna zatruwał ci życie i psuł nastrój. Każdy z tych scenariuszy oznacza dla ciebie pomyślny rok i podwyżkę.

Miłość związek, który rozpadł się w 2018 roku wiele cię nauczył – dziś już wiesz, że mówić o swoich potrzebach trzeba, ale też wszystko ma swoje granice. Byłeś tak na sobie skoncentrowany, że zabrakło miejsca dla ukochanej osoby. O tym, że już inaczej postrzegasz związki przekonasz się w kwietniu, gdy osoba, którą widywałeś niemal codziennie w pracy, zacznie się tobą interesować. Będziesz zaskoczony, jak bardzo się pomyliłeś w osądzie – ktoś, kto wydawał ci się nudziarzem, okaże się interesującym rozmówcą i towarzyszem. Musisz tylko dać mu szansę.