Całoroczny horoskop dla mieszkańców Trójmiasta na rok 2018

 • Baran

  Baran

 • Byk

  Byk

 • Bliźnięta

  Bliźnięta

 • Rak

  Rak

 • Lew

  Lew

 • Panna

  Panna

 • Waga

  Waga

 • Skorpion

  Skorpion

 • Strzelec

  Strzelec

 • Koziorożec

  Koziorożec

 • Wodnik

  Wodnik

 • Ryby

  Ryby

Baran

21.03 - 20.04

Czas na wyciszenie

Barany, tak waleczne i przebojowe na co dzień, w tym roku będą miały dużo okazji, aby... schować rogi. Nie zawsze musicie brać się za bary z życiem, czasem warto odpuścić i patrzeć na to, co się dzieje, z dystansem. To też sztuka.

Szczęśliwe liczby: 2, 11, 37.

Kolor na 2018 rok: czerwony.

Życie osobiste To może być przełomowy rok. Młode barany będą musiały odważyć się i postawić na wybory, które zdeterminują ich dalsze życie, a te starsze powitać zmiany i przygotować się na czas pożegnań. Ale spokojnie: nawet to, co początkowo przeraża i wydaje się wielką niewiadomą, finalnie może przynieść dużo radości i satysfakcji. To właśnie dlatego warto w tym roku odpuścić, płynąć wraz z nurtem życia, nie szarpać się z nim i czekać na to, co dobre. Nawracający ból głowy to sygnał, że wizyta u lekarza to konieczność, a nie jedynie przemęczenie i brak snu. Nie ignoruj migren – bywa, że informują o poważnych problemach zdrowotnych.

Życie zawodowe Uważaj na ludzi, którzy obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie i góry złota bez kiwnięcia palcem. To najczęściej wyzyskiwacze, którzy szukają naiwnych marzycieli. Jak wiadomo, bez pracy nie ma kołaczy, więc żeby coś mieć, trzeba na to zapracować. Pamiętaj o tym drogi baranie i nie idź na skróty.

Miłość Jak trzeba, to bywasz duszą towarzystwa i mówisz to, co myślisz, ale w marcu poznasz osobę, przy której wcale nie będziesz czuł się tak pewnie. Początkowy niepokój przerodzi się w fascynację i być może prawdziwe, trwałe uczucie. Szczęśliwie zakochani powinni docenić to, co mają i ugryźć się w język, zanim powiedzą zbyt wiele. Nie zawsze musicie mieć rację, a kłótnie, choć czasem kończą się namiętną „zgodą”, przynoszą więcej strat niż zysków.

Byk

21.04 - 20.05

Milczenie jest złotem

Twoi bliscy dobrze wiedzą, że bywasz cierpliwy i wyrozumiały, ale do pewnego momentu. Gdy w końcu stracisz cierpliwość, atakujesz ze zdwojoną siłą. Nie przebierasz w słowach, które czasem ranią bardziej niż silny cios. Rok 2018 przyniesie wiele sytuacji, w których będziesz mógł sprawdzić swój hart ducha i opanowanie. I jak zawsze, poradzisz sobie doskonale.

Szczęśliwe liczby: 13, 29, 43.

Kolor na 2018 rok: łososiowy.

Życie osobiste Ostatnie lata były klasycznym kołem fortuny: po czasie wzlotu, musiał przyjść upadek, byś ponownie mógł stanąć na nogi. Z pozoru prowadzisz idealne, godne pozazdroszczenia życie: udało ci się zdobyć wymarzoną pracę, masz rodzinę, otaczają cię oddani przyjaciele. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wiele sekretów skrywasz przed światem. Cóż, prawda ma to do siebie, że lubi wyjść na jaw. Unikaj niejednoznacznych sytuacji, bo kiedyś możesz ich pożałować, zwłaszcza w pracy. Mów tylko tyle, ile potrzeba, a zwłaszcza wystrzegaj się plotek. To miecz obosieczny.

Życie zawodowe Myślisz, że nowa, jeszcze lepsza praca jest poza twoim zasięgiem? To prawda, ale tylko w pierwszej połowie roku. Od lipca zacznie się pomyślny czas. To dobry moment na wysłanie CV do firmy, która od dawna zwraca twoją uwagę. Nie bądź tylko zbyt pewny siebie na rozmowie kwalifikacyjnej, bo nowi szefowie pomyślą, że jesteś przemądrzały.

Miłość W życiu prywatnym sielanka i motyle w brzuchu, zwłaszcza u zamężnych i żonatych byków. Choć z partnerem znacie się od lat, wciąż nie możecie się sobą nacieszyć. 2018 rok to też dobry moment na powiększenie rodziny. Samotne byki nie powinny narzekać na zainteresowanie płci przeciwnej: wasz wrodzony czar i pewność siebie działają jak wabik i doskonale o tym wiecie. Wykorzystajcie to.

Bliźnięta

21.05 - 21.06

Słuchaj się serca

Bliźnięta, które mają w sobie dwie sprzeczne natury, w końcu będą musiały zmierzyć się z tym, czego nie lubią najbardziej: koniecznością podjęcia decyzji. Ale jak to zrobić, skoro „jeden bliźniak” marzy o stabilizacji i nudnym życiu, a „drugi” wyrywa się w świat i tęskni za adrenaliną? W 2018 roku warto słuchać się serca, a nie rozumu. To czas, gdy intuicja najlepiej podpowie, co dla was najlepsze.

Szczęśliwe liczby: 6, 21, 84.

Kolor na 2018 rok: lawendowy.

Życie osobiste Towarzyskie bliźniaki uwielbiają być w centrum zainteresowania, jednak w tym roku pomyślą o odrobinie... ciszy. Ile można chodzić na imprezy, poznawać nowych ludzi i beztrosko bawić się nie myśląc o jutrze? Czas wtedy płynie szybko, ale też wielu rzeczy nie zauważamy. Szkoda, by bezpowrotnie przeminęły. Dlatego drogi bliźniaku, zamiast znowu zarywać noc na dyskotece, spotkaj się ze starym przyjacielem z podstawówki, który zna cię jak mało kto lub odwiedź stęsknionych dziadków. Naprawdę docenią twoje towarzystwo i pomogą ci się wyciszyć. Warto też odstawić mocno zakrapiane imprezy na jakiś czas ze względu na zdrowie. Twoja wątroba ci za to podziękuje.

Życie zawodowe Tego już chyba nikt nie zmieni: rok bez zmiany pracy, to dla bliźniaka rok stracony. Nuda to twój wróg, ale chociaż raz na jakiś czas mógłbyś nauczyć się czegoś od początku do końca. Teoretycznie znasz się na wszystkim, ale praktycznie na niczym. Zapisz się na kurs prawa jazdy, naucz się obcego języka lub po prostu dokończ te wszystkie książki, które zacząłeś czytać i porzuciłeś w połowie. To nie będzie stracony czas! Marzysz o podwyżce? Cóż, dopiero jesienią szefowie zaczną ją rozważać. Będą chcieli, abyś przekonał ich, że na nią zasługujesz, więc lepiej się do tego przygotuj dużo wcześniej.

Miłość Kochasz partnera, ale wciąż wzdychasz do kolegi z pracy? Nie wyobrażasz sobie życia bez żony, ale gdy zerka na ciebie atrakcyjna dziewczyna, nagle o niej zapominasz? Cóż, taką masz naturę, ale to nie znaczy, że musisz się jej poddać. Dobrze wiesz, że potrafisz panować nad swoim temperamentem. W 2018 roku okazji do flirtu będzie wiele. Jeśli się na tym etapie zatrzymasz, nie wydarzy się nic złego. Lecz jeśli pozwolisz sobie na zbyt wiele, może naprawdę dużo stracić. Zastanów się tylko, czy warto.

Rak

22.06 - 22.07

Czas wyjść z ukrycia

Trzeba to głośno powiedzieć: ostatnie lata nie były najlepsze. Przydarzyło ci się sporo przykrości, a twoja wrażliwa natura wiele musiała udźwignąć. W efekcie zamknąłeś się na świat i ludzi. Tylko jak długo można ukrywać się przed życiem w bezpiecznym, ale mało komfortowym pancerzu? Nowy rok przyniesie wiele możliwości powrotu do formy: psychicznej i fizycznej. Pomoże ci w tym sport, zwłaszcza ten związany z wodą – pływanie w morzu lub choćby spacer po plaży potrafią zdziałać cuda!

Szczęśliwe liczby: 26, 34, 83.

Kolor na 2018 rok: biały.

Życie osobiste To czas, gdy trzeba trochę być egoistą i przestać myśleć o tym, co ludzie powiedzą. Nawet jeśli podejmiesz odważną decyzję, która nie spodoba się innym, to pamiętaj: to twoje życie i ty najlepiej wiesz, co jest dla ciebie najlepsze. Nie warto zadowalać wszystkich dookoła, zwłaszcza kosztem własnego szczęścia. Twój kompas moralny podpowie ci, co jest dla ciebie dobre, a co złe. Nie bój się też mówić głośno o tym, co cię boli. Ci, co zrozumieją udowodnią, że są twoimi przyjaciółmi, a ci, którzy zaczną cię oceniać, powinni... zniknąć z twojego życia. Szkoda marnować na nich energię.

Życie zawodowe Otaczają cię skrajnie różni ludzie i nie zawsze chce ci się z nimi rozmawiać, ale boisz się, że ich urazisz, więc robisz dobrą minę do złej gry. Czas z tym skończyć. Jeśli irytuje się głośna koleżanka, poproś ją o ściszenie głosu, a gdy wiesz, kto podkrada ci mleko z lodówki, nie udawaj, że nic się nie stało. Idź i ostro rozmów się z „podjadaczem”. Poza tym wiosną spodziewaj się podwyżki. Twoja praca i oddanie zostaną docenione.

Miłość Raki lubią wierzyć, że ktoś wyjątkowy jest im pisany. Jest w tym dużo prawdy, a okazja do sprawdzenia tej tezy nadarzy się latem. Kochany raku, ktoś, kogo poznasz w czerwcu, prawdopodobnie wywróci twój uporządkowany świat do góry nogami. I dobrze! Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i jazdy bez trzymanki. Jest duża szansa, że ta znajomość przerodzi się w coś bardzo poważnego.

Lew

23.07 - 23.08

Mądre przywództwo

Masz to w swojej naturze: lubisz dominować, wydawać rozkazy i być liderem. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie wykorzystujesz swojej pozycji. Na szczęście masz w sobie dużo empatii i cierpliwości, które powodują, że kontrolujesz swoje zapędy i jesteś do rany przyłóż. Ten rok udowodni, że ci, którzy uwierzyli w ciebie i powierzyli trudne zadania, nie pomylili się. Nie zawiedziesz nie tylko na polu zawodowym, ale i prywatnym. Zasłużone pochwały nie uderzą ci do głowy jak woda sodowa: przyjmiesz je z radością, bez niepotrzebnego wywyższania się.

Szczęśliwe liczby: 14, 42, 57.

Kolor na 2018 rok: butelkowa zieleń.

Życie osobiste Nadeszła chwila, by w końcu zająć się zdrowiem. Dbasz o wszystkich dookoła, ale zdarza ci się zapomnieć o sobie. 2018 rok to właściwy moment na wizytę o lekarza i choćby podstawowe badania. Bądź wyrozumiały dla ludzi, którzy nie mają tyle energii co ty i czasem zostają w tyle. Nie poganiaj, spróbuj pomóc. Żona długo się szykuje do wyjścia? Być może nie miała wcześniej czasu dla siebie i zajmowała się domem. Przyjaciel znowu zapomniał zadzwonić, choć obiecał? Niewykluczone, że ma problemy, o których jeszcze nie wiesz. Daj im szansę powiedzieć, co ich boli. Samo wysłuchanie bez oceniania może już poprawić atmosferę.

Życie zawodowe Bardzo możliwe, że w tym roku trafisz na godnego przeciwnika: drugiego lwa. Nie spodoba ci się jego obecność w pracy! Najpierw będziesz go obserwować, badać teren, by w końcu „zaatakować”. To nie są metody, z których warto korzystać. Przynoszą więcej szkody niż pożytku. Lepiej usiąść na spokojnie i omówić sprawę niż kłócić się na oczach współpracowników.

Miłość Samotne lwy muszą jeszcze poczekać na wielką miłość. Prawdziwe uczucie pojawi się dopiero w połowie 2018 roku, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość. Nie oznacza to jednak, że nikt się nie pokaże na waszej drodze. Wasza pewność siebie i stanowczość przyciągają płeć przeciwną. Na brak adoratorów nie będziecie narzekać, ale tylko nieliczne znajomości przetrwają próbę czasu. Lwom w związku przydałyby się długie wakacje z partnerem. Dawno nie byliście sam na sam, czujecie, że czegoś wam brakuje. Romantyczne wakacje mogą wiele zmienić. Jest duża szansa, że wrócicie z nich już we... trójkę (choć przekonacie się o tym kilka tygodni później).

Panna

24.08 - 22.09

Rok optymizmu

Do perfekcji opanowałaś droga panno umiejętność szukania problemów wszędzie tam, gdzie ich nie ma. Nawet gdy wszystko układa się jak najlepiej, ty potrafisz znaleźć powód, dla którego rezygnujesz z marzeń. Ten rok może być przełomowy w tym temacie. Będziesz zaskoczona (pozytywnie!), jak wiele zmieni się na lepsze.

Szczęśliwe liczby: 8, 35, 63.

Kolor: granatowy.

Życie osobiste PPoczujesz, że nadszedł twój czas i odważysz się na zmiany. I choć trudno będzie ci w to początkowo uwierzyć, to zmiany są dobre, a w twoim przypadku wręcz wspaniałe. Nie bój się: za cokolwiek się zabierzesz, na kogokolwiek się zdecydujesz, będziesz zadowolona i spełniona. Zwróć jednak uwagę na sprawy żołądkowe. Im szybciej wyeliminujesz z diety niezdrowe i ciężkostrawne produkty, tym lepiej. Pij też ziołowe herbatki usprawniające trawienie, np. z rumianka i mięty.

Życie zawodowe Wspomniane przemiany będą dotyczyć m.in. pracy. Niewykluczone, że będą wymagać postawienia od ciebie wszystkiego na jedną kartę. Wyjazd do innego miasta, może nawet kraju? Własna firma? Może się to tak skończyć. Zachowaj jednak spokój: każda opcja będzie dla ciebie pomyślna. W tym roku w sprawach zawodowych spodziewaj się tylko dobrych zdarzeń.

Miłość Niektórzy nie wierzą, że można mieć wszystko. Czasem można. Rok 2018 w życiu panny będzie najlepszym dowodem na to. Ułoży się nie tylko w pracy, ale też w sprawach prywatnych. Uważaj jednak na zazdrosnego strzelca: od dawna próbuje podkopać twoją pewność siebie przykrymi uwagami. Staraj się go unikać, a gdy będzie nalegał na spotkanie, zdecydowanie odmów. Szkoda twojego czasu. Za to z sympatycznym Rakiem możecie stworzyć parę na całe życie!

Waga

23.09 - 23.10

Liczy się to, co wewnątrz

Waga, tak rozkochana w pięknych (i często drogich przedmiotach), w tym roku dostrzeże, że nie wszystko złoto co się świeci, a czasem małe drobiazgi są warte dużo więcej niż diamenty. To będzie rok zmiany postrzegania świata oraz rozstań z ludźmi, którzy cię otaczają, bo jest im to na rękę.

Szczęśliwe liczby: 17, 45, 78.

Kolor: złoty.

Życie osobiste Choć na co dzień zaprzątają twoją głowę sprawy „przyziemne”, zwłaszcza te, które cieszą oko, w 2018 roku poczujesz całą sobą, że przecież nie o to w życiu chodzi. Zobaczysz, że piękne przedmioty sprawiają radość, ale najczęściej wtedy, gdy korzystasz z nich z kimś bliskim. Paczka znajomych, którą znasz od lat, to tak naprawdę obcy ludzie, z którymi spotykasz się od czasu do czasu. Dlatego niektóre przyjaźnie zakończysz bez żalu. Tym bardziej, że na zajęciach artystycznych, które tak lubisz, poznasz nowych przyjaciół. Inwestuj w swój rozwój – przy okazji spotkasz niezwykłych ludzi.

Życie zawodowe Najwyższa pora pomyśleć o oszczędnościach. Pracę zawsze znajdziesz, w środowisku jesteś dobrze znana i ceniona, ale to, co masz, szybko wydajesz. Pora to zmienić. Zastanów się nad korzystną lokatą.

Miłość Tak jak nie wszystko złoto co się świeci, tak nie każdy komplement jest prawdziwy. Uważaj na pochlebców – lgną do ciebie, bo jesteś atrakcyjna, towarzyska i lojalna, ale ich intencje wcale nie muszą być szczere. Skonfrontujesz się z fałszywym pochlebcą w kwietniu, gdy prawda wyjdzie na jaw. Zajęte wagi powinni uważać na to, co mówią o partnerze w towarzystwie: nie każdy lubi słuchać krytyki przy znajomych. Poza tym sielanka.

Skorpion

24.10 - 22.11

Bierz ster w swoje ręce

Lubisz rządzić i dominować, ale potrafisz zapanować nad swoim temperamentem i pohamować się zanim kogoś do siebie zrazisz. Wykorzystasz swoją wiedzę i doświadczenie w nowej pracy, bo to w niej dziać się będzie najwięcej.

Szczęśliwe liczby: 24, 38, 51.

Kolor: szafirowy.

Życie osobiste Od zawsze wiedziałeś czego chcesz. Znajomi zazdroszczą ci pewności siebie oraz konsekwencji. Jeśli raz sobie coś postanowisz, dopniesz tego prędzej niż później. Ale uważaj: nie każdy cel jest wart realizacji, czasem lepiej odpuścić, zwłaszcza wtedy, gdy więcej tracisz niż zyskujesz. Dobrze zastanów się, czy drugi samochód jest ci potrzebny, skoro pierwszy nadal działa oraz czy dziecko faktycznie musi codziennie pędzić na zajęcia dodatkowe.

Życie zawodowe Wiosna to czas najbardziej intensywnych zmian, w tym awansu. To wtedy wiele zadzieje się w twoim życiu. Chwilami sam już nie będziesz wiedział, kto tym wszystkim zarządza i czy wiesz dokąd zmierzasz. Szybko jednak oprzytomnisz i przejmiesz dowodzenie, nie pozwalając, by mniej doświadczone osoby mówiły ci, co masz robić. Być może konieczna będzie obecność mediatora: lepiej zaprosić go na spotkanie z kolegami z działu. We wrześniu spodziewaj się znaczącej podwyżki.

Miłość Doskwierająca ci samotność powoli dobiega końca, ale to stan, który często nie mija sam z siebie. Szczęściu trzeba pomóc. Wyjdź do ludzi, zapisz się na ciekawy kurs, zainstaluj randkową aplikację w telefonie. Miłość jest coraz bliżej – wyjdź jej naprzeciw. Już w lutym wypatruj nowej znajomości. Zaś zajęte skorpiony powinny pamiętać, że seksem nie rozwiążą każdego problemu. Czasem lepiej po prostu porozmawiać...

Strzelec

23.11 - 21.11

Rozum ma głos

Trudno zliczyć sytuacje, w których dałeś się porwać nastrojowi i zrobiłeś coś szalonego, a potem tego żałowałeś. Nauczysz się panować nad porywami serca, znajdziesz w sobie spokój. To będzie trudna lekcja, ale wyjdziesz z niej zwycięsko.

Szczęśliwe liczby: 33, 42, 78.

Kolor: szary.

Życie osobiste Lubisz rywalizować z innymi, ale najbardziej ze sobą. To prawda, jesteś dla siebie najcięższym przeciwnikiem, zwłaszcza gdy walczą w tobie dwie siły: serce i rozum. Jedno bez drugiego nie może istnieć, ale w 2018 roku spotkasz kogoś, kto wewnętrznie cię uspokoi. Zainspiruje cię do gruntownych zmian w życiu. To też dobry czas na sprawdzenie się w „obszarze pasji”. Biegasz od lat? Powinieneś wystartować w biegu. Lubisz śpiewać i czujesz, że dobrze ci to wychodzi? Przejrzyj ogłoszenia. Być może lokalny zespół szuka wokalisty.

Życie zawodowe Praca to twoja wielka miłość. Jeśli się za coś zabierasz, robisz to na 100 procent, a gdy coś nie pójdzie po twojej myśli... jesteś sfrustrowany i niezadowolony. Nie zawsze możesz wszystko kontrolować, wpadki się zdarzają – w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli nie wyrobisz normy, nic złego się nie stanie, świat się nie zawali. Odpuść sobie czasem. Czeka cię kilka ważnych podróży, a nawet przeprowadzka. Zanim podejmiesz decyzję, dobrze ją przemyśl.

Miłość Lubisz flirtować i otaczać się zafascynowanymi tobą ludźmi. Szczęśliwym singlom chyba nie w głowie stały związek, wciąż czują potrzebę skupiania się tylko na sobie. Dopóki nie krzywdzą nikogo, jest dobrze. Stęsknione za miłością strzelce dopiero jesienią poznają kogoś, przy kim poczują słynne „motyle w brzuchu”. Natomiast te zajęte i bezdzietne czeka rewolucja: latem może wydarzyć się coś, co kompletnie wszystko zmieni. To idealny czas na powiększenie rodziny.

Koziorożec

22.12 - 20.01

Koniec z powagą

Ta garstka przyjaciół, która naprawdę cię zna wie, że nie zawsze jesteś taki poważny i zasadniczy. Ale wiedzą o tym nieliczni. Czas z tym skończyć i pokazać weselsze oblicze. Nie pożałujesz tego.

Szczęśliwe liczby: 22, 62, 87.

Kolor: beżowy.

Życie osobiste Gdy znajomi zapraszają cię na piwo po pracy robisz wszystko, by tylko znaleźć jakąś wymówkę. Koniec z tym! Od stycznia staraj się możliwie często spotykać z ludźmi, bawić, chodzić na koncerty lub do teatru. Cokolwiek, byle wyrwać się z czterech ścian, bo jak tak dalej pójdzie, staniesz się odludkiem. I wcale nie będziesz z tego powodu szczęśliwy. Nie omijaj lekarza szerokim łukiem. Bolące kolana i stawy same się nie naprawią. Jeśli na zmianę pogody reagujesz złym samopoczuciem, idź jak najszybciej się przebadać!

Życie zawodowe Świetnie sprawdzasz się w pracy, ale czegoś ci ostatnio brakuje. Życie bez wyzwań jest nudne. Szansa na zmianę tego pojawi się już w marcu: dawno niewidziany znajomy odezwie się do ciebie z propozycją współpracy. Jeśli mu ufasz, idź na całość. Natomiast jeśli masz wątpliwości, lepiej grzecznie podziękuj za ofertę i zostań tam gdzie jesteś. Zwłaszcza że w październiku w strukturach firmy może się sporo zmienić... na twoją korzyść.

Miłość Denerwujesz się, gdy partner się spóźnia, głośno je lub nie odstawia kubka na podkładkę? Porządek jest potrzebny, ale wszystko ma swoje granice. Odpuść ukochanemu, bo zacznie rozglądać się za kimś innym. Lepiej zaproponuj spontaniczny wyjazd do spa lub wycieczkę w góry. Pokaż, że potrafisz się bawić i bywasz szalony. To też pomoże samotnym strzelcom... koniec z ponurakami!

Wodnik

21.01 - 19.02

Miłość jest wszędzie

Sparzyłeś się już wiele razy? Masz problem z zaufaniem? Ktoś cię skrzywdził? Nadchodzący rok pomoże ci uwierzyć w ludzi. Spotkasz wiele dobrych osób, które pomogą uleczyć twoje złamane serce.

Szczęśliwe liczby: 5, 15, 63.

Kolor: indygo.

Życie osobiste Nowy rok to nowy początek. Czas postawić na siebie nowe cele i oczekiwania. Choć zdarzyły ci się już porażki, w 2018 roku uda ci się zrealizować niemal wszystkie plany: te duże i te małe, pozornie bez znaczenia. Nie zawsze będziesz wiedział jak to się dzieje, czy czuwa nad tobą jakaś ochronna siła, a może to po prostu szczęście. Dlatego nie bój się: ryzykuj, bo to ci się opłaci. W maju kup los na loterię. Może nie staniesz się milionerem, ale też nie stracisz.

Życie zawodowe Tak bardzo się zaangażujesz w nowe znajomości, że zapomnisz o pracy. Niestety, to też ważna sfera życia i nie możesz sobie pozwolić na wpadkę. Co więcej, twój szef będzie ci się przyglądać. Jeśli nie chcesz trafić na tzw. dywanik, skup się na obowiązkach w firmie. Wyjdzie ci to na dobre, bo twoje pomysły mogą spotkać się z gorącym przyjęciem. A stąd blisko już do premii...

Miłość To będzie czas ożywionych kontaktów towarzyskich i szalonych imprez. Okaże się, że niektórzy błędnie cię ocenili: wcale nie jesteś zamkniętym w sobie milczkiem, ale duszą towarzystwa, której poczucie humoru rozkłada na łopatki. Wodniki w związku powinny uważać na koleżankę z pracy: już od dawna zerka na ciebie z uczuciem. Jeśli nie chcesz, aby twój związek się rozpadł, jak najszybciej zakończ tę znajomość. Samotne wodniki samotne już nie będą – chyba że sobie tego zażyczą. W innym razie adoratorzy będą do nich lgnąć.

Ryby

20.02 - 20.03

Pomagaj, ale z rozwagą

Jesteś jednym z najbardziej szczodrych i pomocnych znaków Zodiaku. Zanim znajomi pomyślą, że potrzebują wsparcia, ty już jesteś gotowy do działania. To wspaniale, ale nie zapominaj, że nie wszyscy mają dobre intencje i zwyczajnie cię wykorzystują. Cel na ten rok: asertywność.

Szczęśliwe liczby: 3, 18, 83.

Kolor: turkusowy.

Życie osobiste Ten rok będzie czasem kończenia spraw. To, co chodzi za tobą od dawna, niedokończone zlecenia i projekty, w końcu uda się zrealizować. Poczujesz się lekko i swobodnie, ale pewnie już niebawem znajdziesz kolejne zadania do wykonania. Nawet jeśli nikt nie będzie od ciebie niczego wymagać. Ty po prostu nie lubisz się nudzić i zawsze znajdziesz coś ciekawego do zrobienia. Zamkniesz także kilka znajomości: od dawna już nie rokują, a ty czujesz, że ktoś przyjaźni się z tobą tylko dlatego, bo mu się to opłaca. Szkoda na nie twojej energii, zwłaszcza że puste miejsce zajmą nowi ludzie.

Życie zawodowe Nie pozwól, aby koledzy z pracy przerzucali na ciebie swoje obowiązki. Ty wykonasz całą pracę, a oni zgarną pochwały. Czas to zmienić. Nie tylko będziesz mieć więcej czasu dla siebie, ale też wszyscy zobaczą, że masz swoje zdanie i potrafisz o nie walczyć. Uważaj na plotki: mogą wyrządzić wiele szkody. Sam też nie roznoś po pracy niesprawdzonych rewelacji. Skup się lepiej na obowiązkach, a podczas przerwy obiadowej rozmawiaj na bezpieczne tematy. W czerwcu spodziewaj się ważnej rozmowy z szefem o dalszej przyszłości w pracy. Przygotuj się dobrze, a wszystko pójdzie po twojej myśli.

Miłość Narzekasz na samotność, ale nie widzisz, że obok siebie masz oddaną ci osobę, i to od dawna! Może czas przestać czekać na księcia z bajki i docenić to, co jest bardziej... realne? Nie zawiedziesz się. Jeśli jednak wciąż nie jesteś do tego przekonany, spokojnie: w listopadzie nadarzy się okazja do poznania kogoś szczególnego. To może być miłość na całe życie.