• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Iluminacje świąteczne w Trójmieście (10 opinii)

 • Kalendarz
  5 grudnia 2022 - 2 lutego 2023
 • Lokalizacja
  Gdańsk Sopot Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Iluminacje świetlne, choinki dzielnicowe, specjalny szlak kulinarny i rozświetlone niebo. Jak co roku Gdańsk, Gdynia i Sopot przygotowały świąteczne dekoracje na ulicach miasta.

GDAŃSK - Od 5 grudnia 2022 do 2 lutego 2023

Iluminacje Gdańsk:


Świąteczne Iluminacje: Od 5 grudnia 2021 do 2 lutego 2022 podziwiać można będzie świąteczne iluminacje aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym. Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich edycji Projektu Odpalamy Święta dołączą nowe figury - m.in. czarodziejska ciuchcia i kandelabry.Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku tradycyjnie rozbłyśnie świątecznymi lampkami - śnieżynkowymi bramami wprowadzającymi na Jarmark oraz świetlnym niebem na ul. Bogusławskiego. Na środku Targu Węglowego powstanie, przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi - nowa "Leśna Altana ". Dla tych grzecznych, dla których Mikołaj ma prezenty, czekać będą fotopunkty ze skrzydłami anioła a dla młodszych - odpowiednio mniejsze skrzydełka. Śnieżne sanie sunąć będą z zaproszeniem na świąteczne zakupy do Forum Gdańsk.Wszystkie iluminacje od lat przygotowujemy z poszanowaniem środowiska - stosujemy miękkie, żółte światło i wykonujemy je w energooszczędnej technologii EKO LED. To szczególnie istotne w czasach kiedy zwracamy dużą uwagę na zużycie energii elektrycznej - całość kosztów przez nowe elementy iluminację wynoszą około 8,80 złotych dziennie.

W dobie kryzysu energetycznego wszyscy powinniśmy oszczędzać. My też to robimy - wybierając światła LED zamiast żarówek.Wszystkie iluminacje są energooszczędne i bazują na technologii eko-LED. Potrzebują 9-krotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Nowe iluminacje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku pobierają 1,2 kW/h, czyli tyle co włączona 1 lodówka. Jeden wieczór iluminacjami na Jarmarku to koszt niecałych 9 złotych.

GDYNIA - od 18 grudnia do 2 stycznia

Iluminacje Gdynia:


Świąteczne iluminacje powrócą w dobrze znane mieszkańcom miejsca. Zostaną uruchomione 18 grudnia i będą działać do 2 stycznia. To o prawie półtora miesiąca krócej niż w latach ubiegłych.Gdzie szukać iluminacji?

ulica Świętojańska: ponad 160 szt. ozdób ,choinka-żaglówka" na słupach oraz około 40 tys. biało-niebieskich punktów LED w postaci sznurów świetlnych na drzewach,

Skwer Kościuszki: iluminacja fontanny miejskiej, oświetlenie 18 drzew kolumnowych białymi wężami świetlnymi, 11 elementów przestrzennych (origami) oraz 2 pięciometrowe żagle,

Na "Darze Młodzieży" po raz kolejny rozbłysła najwyższa w Trójmieście świetlna choinka. Iluminacja zdobi grotmaszt żaglowca. Można ją podziwiać, spacerując nabrzeżem Pomorskim.

Plac Kaszubski: tzw. "rozświetlone niebo" o wymiarach ok. 23 m x 37 m, stożek choinkowy o wysokości 6 metrów,

aleja Zwycięstwa: świecące żagle przy przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana - 2 pięciometrowe, 2 czterometrowe, 5 trzymetrowych oraz 3 żagle o dwóch płaszczyznach świetlnych (w pasie rozdziału w okolicy pomnika Morskiego Pułku Strzelców na granicy z Sopotem,

Plac Konstytucji (rondo): świecące żagle - 3 pięciometrowe, 3 czterometrowe, 3 trzymetrowe,

Węzeł im. Żołnierzy Wyklętych (rondo ul. Morska/Chylońska/Mławska): iluminacja choinki na rondzie w postaci niebiesko-biało sznurów świetlnych (około 12 tys. punktów LED),

Skwer przy Teatrze Muzycznym: trzymetrowa świecąca kula.

Zestawy iluminacji złożone z 3 form przestrzennych w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi w następujących lokalizacjach:

Obłuże: przy skrzyżowaniu estakady Kwiatkowskiego z ulicą Unruga,
Oksywie: teren parku ruralistyczny wsi Oksywie,
Pogórze: teren przy ulicy Unruga, przy wiadukcie kolejowym,
Chylonia: ulica Morska, w rejonie skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta,
Cisowa: teren w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej i Chylońskiej (w kier. Rumi),
Obłuże: Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej (ul. Płk. Stanisława Dąbka) - Iluminacja dwóch
choinek w postaci niebieskich i białych sznurów świetlnych LED:

Pogórze: w pasie rozdziału ul. Płk. Stanisława Dąbka (ok. 20 m od ronda z ul. kontradmirała Xawerego Czernickiego) - dwa zestawy po 2 elementy iluminacyjne w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi.

SOPOT - od 6 grudnia do 16 stycznia

Iluminacje Sopot:


Nad al. Niepodległości zamontowanych zostanie 16 kurtyn świetlnych na wysokości ulicy Podjazd. Trójwymiarowe dekoracje w formie koron zawisną również na latarniach w ciągu ul. Kościuszki i rondzie przy ul. Kościuszki/Chopina.

Przy kościele św. Jerzego tradycyjnie stanie dekoracja w formie napisu "I(love)Sopot".Pozostałe iluminacje pojawią się na placu Przyjaciół Sopotu: choinka w centralnym punkcie placu, dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów, w których każdy będzie mógł usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Będzie też świetlna bombka i fontanna.

Ponadto trójwymiarowe lilie na lampach na placu Przyjaciół Sopotu oraz korony świetlne na latarniach i lampki na drzewach w ciągu ulicy Boh. Monte Cassino.

W światełka przystrojone będą trzy choinki: na wyjeździe do Gdyni przy alei Niepodległości, przed Urzędem Miasta i przy kościele św. Jerzego.

Na molo stanie świąteczny witacz, świecące sople na bramie wejściowej i ramka foto.

Iluminacje będą wieszane na przełomie listopada i grudnia, a rozbłysną 6 grudnia. Będzie je można podziwiać do 16 stycznia 2023 roku. Koszt montażu i uruchomienia iluminacji oraz ich demontaż powinien się zamknąć w kwocie około 200 tys. zł.


Opinie (10) 2 zablokowane

 • prad ponoc taki drogi (2)

  • 7 5

  • (1)

   A przeczytałeś/aś opis?

   • 7 0

   • Po co ma czytać...

    w normalnym życiu nikt go/jej nie słucha to liczy na to że tu błysnie.

    • 4 0

 • Jaka bieda (1)

  Tak ciężko zamontować oświetlenie LED w Gdyni?? Lepiej założyć stare oświetlenie ozdobne na dwa tygodnie . porąba1o kogoś. Czekamy na święta cały rok, na śnieg i na piękne nasze Gdynskie iluminacje. A tu zonk w tym roku. W Gdańsku takiego problemu nie mają. kurk. na dwa tygodnie jak macie włączyć to lepiej nie wlaczajcie wcale !!

  • 10 2

  • Wg mnie lepiej nie wlaczac

   W Gdyni sa tylko mega drogie platne iluminacje na Kolibkacjh

   • 2 1

 • od kiedy to lodówki pobierają 1,2 kW/h?

  • 2 0

 • W Gdyni nie na iluminacji

  Bieda z nędzą, przed świętami w weekend nie zobaczysz, bo nie masz czasu, po tez nie, a w święta spędzasz czas z rodziną. I niekoniecznie możesz. Jutro jedziemy z grupą znajomych z Gdyni do Gdańska popatrzeć na iluminacje, bo u nas nie ma

  • 2 0

 • W tym roku w parku oliwskim bieda nic ciekawego

  • 2 1

 • Gdynia

  Obserwuję Gdynię od kilkunastu lat i nadane haslo - Gdynia miasto biznesu - to solidnie na wyrost. Niestety Gdynia umiera, szaro na ulicach, Swietojanska z lumpeksami, miasto zakorkowane, panie prezydencie czas już oddać stery komuś z otwartą głową i pomyslami.
  Ps. Zapraszam do miasta Gdańska

  • 3 1

 • Greenwashing

  Nikt mi nie wmówi, że gdyby nie ekologia to gdańsk kupiłby tradycyjne żarówki do iluminacji. Za taką ekościemę powinien być jakiś paragraf podobny do tego na aktorów podszywających się pod lekarzy w reklamach produktów medycznych.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.