• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Słodka loteria w miasteczku WOŚP

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w miasteczku WOŚP w Gdańsku można będzie wylosować słodkie fanty od CH Osowa. Centrum handlowe przekazało na loterię 50 miodów z osowskiej pasieki. Słoiki pełne pszczelego dobra wspomogą tegoroczny cel orkiestry leczenie płuc po pandemii.

Złociste, słodkie i pełne prozdrowotnych substancji miody z miejskiej pasieki, znajdującej się przy CH Osowa, zostaną przekazane przez galerię dla WOŚP. 50 słoików miodu trafi następnie na loterię organizowaną podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry w miasteczku WOŚP zlokalizowanym przy klubie muzycznym B90 w Gdańsku. Centrum handlowe Osowa będzie również jednym z miejsc, w którym wolontariusze WOŚP będą przeprowadzali zbiórkę.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Tego dnia w Gdańsku, podobnie jak przed rokiem, ulica Elektryków zamieni się w miasteczko WOŚP, pełne straganów, różnych atrakcji oraz świętujących tłumów, zjednoczonych ideą wspólnego pomagania. Częścią wydarzenia będą m.in. koncerty, które odbędą się w klubie B90, a także loterie fantowe podczas których, można będzie wylosować różne przedmioty. Wśród nich znajdą się m.in. słodkie, osowskie miody.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. Uczestnicząc w niej można będzie wesprzeć tegoroczny cel Orkiestry: diagnostykę i leczenie płuc po pandemii. Dzięki zebranym środkom WOŚP zakupi specjalistyczny sprzęt umożliwiający wczesne wykrywanie oraz terapię chorób płuc. Podarowana przez fundację aparatura trafi na oddziały pulmunologiczne polskich szpitali, umożliwiając skuteczniejsze leczenie dzieci i dorosłych. Posłuży ona do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, torakochirgurgii oraz rehabilitacji po przebytych chorobach płuc.

W trakcie ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano łącznie 243 259 387,25 złotych na specjalistyczny sprzęt dla polskich szpitali. Aparatura oznaczona czerwonym serduszkiem już od ponad 30 lat ratuje życie i zdrowie potrzebujących wsparcia - począwszy od wcześniaków, a kończąc na seniorach.

Opinie