stat
Impreza już się odbyła

Spacer Tropem Przyrody: wiosenne kwiaty w kuchni

Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię wydarzeń: Tropem Przyrody. Spacery przyrodnicze realizujemy cyklicznie w środy, późnym popołudniem, po pracy i szkole w obrębie w różnych dzielnicach Trójmiasta. Aby obserwować i uczyć się rozpoznawać faunę i florę naszego regionu, a także odłączyć nasze zmysły od hałasu cywilizacji zagłębiamy się w okoliczne łąki, pola i lasy. Za każdym razem podczas dwugodzinnego spaceru  w tempie, za którym każdy będzie mógł nadążyć, w ciszy skupimy się na obserwacji wybranego tematu przyrodniczego, a także zrelaksujemy się podczas aktywności zaczerpniętych z idei kąpieli leśnych i uważności. Rzuć więc wszystko i chodź z nami na obserwację przyrody! Obserwacje odbywają się zgodnie z zasadami etyki i poszanowania przyrody. Bieżącym tematem jest poznanie kwiatów wykorzystywanych jako niezwykłe dodatki do potraw. Nie tylko przyciągają wzrok, ale także oferują bogactwo smaków i korzyści zdrowotnych. Od ostrych, wyrazistych nut po subtelne, delikatne aromaty kwiaty jadalne mogą wzbogacić sałatki, desery, herbaty, a nawet dania z makaronem. Ze względu na charakter wydarzenia, ilość miejsc ograniczona jest do 20 osób. Niższe wpisowe obowiązuje przy zapisach do dwóch dni poprzedzających wydarzenie, czyli do poniedziałku, do godz.21:00. Wędrówkę prowadzi biolog, edukator dzieci i młodzieży: Joanna Biesiadowska.

w każdy wtorek (do 28.07), godz. 15:30

Wstęp wolny
wymagana rezerwacja

lis 15

niedziela, godz. 10:30

Gdańsk, Worcella
bilety 25 zł
ulgowy 1 zł
>>> Program wycieczki i zapisy znajdziesz na stronie internetowej GR3miasto


 
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora

Opinie

  • zajęcia rekreacyjne , rajd / wędrówka , impreza na orientację
    cze 6
    sobota, g. 10:30
    Sulmin
    Harpuś z mapą