Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię wydarzeń: Tropem Przyrody. Spacery przyrodnicze realizujemy cyklicznie w środy, późnym popołudniem, po pracy i szkole w obrębie w różnych dzielnicach Trójmiasta. Aby obserwować i uczyć się rozpoznawać faunę i florę naszego regionu, a także odłączyć nasze zmysły od hałasu cywilizacji zagłębiamy się w okoliczne łąki, pola i lasy. Za każdym razem podczas dwugodzinnego spaceru w tempie, za którym każdy będzie mógł nadążyć, w ciszy skupimy się na obserwacji wybranego tematu przyrodniczego, a także zrelaksujemy się podczas aktywności zaczerpniętych z idei kąpieli leśnych i uważności. Rzuć więc wszystko i chodź z nami na obserwację przyrody! Obserwacje odbywają się zgodnie z zasadami etyki i poszanowania przyrody. Bieżącym tematem jest poznanie kwiatów wykorzystywanych jako niezwykłe dodatki do potraw. Nie tylko przyciągają wzrok, ale także oferują bogactwo smaków i korzyści zdrowotnych. Od ostrych, wyrazistych nut po subtelne, delikatne aromaty kwiaty jadalne mogą wzbogacić sałatki, desery, herbaty, a nawet dania z makaronem. Ze względu na charakter wydarzenia, ilość miejsc ograniczona jest do 20 osób. Niższe wpisowe obowiązuje przy zapisach do dwóch dni poprzedzających wydarzenie, czyli do poniedziałku, do godz.21:00. Wędrówkę prowadzi biolog, edukator dzieci i młodzieży: Joanna Biesiadowska.
Podobne wydarzenia
w każdy wtorek (do 28.07), godz. 15:30
wymagana rezerwacja
niedziela, godz. 10:30
ulgowy 1 zł