• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Kajak Jamboree 2020

Kajakarz w maleńkiej polietylenowej skorupce, skaczący z wodospadu w Norwegii czy rafting po kipiącej topieli Zambezi, czwartej największej rzeki Afryki. To nie pokazy umiejętności kaskaderskich, tylko sceny z wyjazdów i wypadów polskich miłośników kajakarstwa. 15 lutego w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni, już po raz 13., odbędzie się Kajak Jamboree - spotkania podróżników kajakarzy, podczas których będzie można poczuć smak przygody i zarazić się kajakarskim bakcylem.

Kajak Jamboree to jedyny przegląd w Polsce w całości poświęcony kajakarstwu. Do udziału zaproszeni są: ekstremalni kajakarze górscy, spektakularni kajakowi freestyle'owcy, zwolennicy pływania po morskich falach i pasjonaci przepięknych, nizinnych rzek. Do Gdyni przyjadą w tym czasie członkowie klubów kajakowych z całego kraju. Zaprezentują zabawne lub zapierające dech w piersiach filmy, zachwycające zdjęcia (a o czym wiedzą wszyscy wodniacy - rzeki prezentują się najpiękniej z perspektywy kajaka właśnie), będzie też przestrzeń do śmiechu, czyli kajakarskie memy.

Dla osób niezwiązanych z kajakarstwem będzie to doskonała okazja, by przekonać się jak ciekawy i różnorodny jest to sport. Ci, którym kojarzy się on z leniwym wiosłowaniem na stojących zbiornikach wodnych, przekonają się że rzeki dostarczające niezapomnianych wrażeń mogą znaleźć już w najbliższej okolicy. Miłośnicy opowieści o dalekich podróżach będą mogli wysłuchać historii z kajakarskich wypraw do odległych zakątków świata. A osoby, które marzą o tym, żeby wsiąść do kajaka, ale się boją - przekonają się, że bać się nie ma czego.

Inspiracji do organizowania własnych podróży dostarczą zaproszeni goście. W tym roku będzie można spotkać się m.in z podróżnikiem Markiem Mazurem z kajakarskiej fundacji KiM. Tratwą i kajakiem pokonał część peruwiańskiej Rio Maranion, która w niższym biegu, po połączeniu z inną rzeką, przemienia się w Amazonkę. Będzie to barwna prelekcja nie tylko o przygodach na wodzie, ale też spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami lasów tropikalnych. O swoich przygodach opowie również Dominik Szmajda, podróżnik i działacz społeczny, założyciel Fundacji im. Kazimierza Nowaka, która zajmuje się m.in działaniami pomocowymi i edukacyjnymi dla krajów Trzeciego Świata. Dominik organizuje również komercyjne wyprawy po afrykańskich lasach deszczowych. Na Kajak Jamboree opowie o tej najnowszej, która rozpoczęła się w styczniu 2020. Do Kamerunu zabrał ze sobą grupę 4 osób, z którymi przemierza na packraftach Nkam i jej dopływy. To rzeka jeszcze nie zdobyta, nigdzie nie opisana i trudno dostępna - w środku afrykańskiej dżungli. Relacja na spotkaniach podróżników kajakarzy odbędzie się świeżo po powrocie do Polski.

Kajak Jamboree odbędzie się 15 lutego w klubie muzycznym Ucho w Gdyni. Przegląd składa się z konkursu filmowego, konkursu fotograficznego, prelekcji i kajakowej integracji. Filmy i zdjęcia konkursowe można przesyłać poprzez stronę internetową www.kajakjamboree.pl, gdzie dostępny jest również regulamin konkursu. Na zwycięzców czekają liczne nagrody rzeczowe. Udział w wydarzeniu jest biletowany, w przedsprzedaży 25 złotych, w dniu wydarzenia 30. Wszystkie informacje na ten temat również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych wydarzenia.

Przeczytaj także

Opinie