• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Katolicy na ulicy

Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus żyje" pragnie zaprosić do udziału w ewangelizacyjnej imprezie plenerowej KATOLICY NA ULICY, jaka od kilkunastu lat odbywa się w uroczystość Bożego Ciała na gdańskiej starówce.

Relacja z imprezy

Tegoroczne spotkanie będzie odbywało się pod hasłem "Wyjdź z cienia" i jest skierowane szczególnie do młodzieży. Temat nawiązuje do przeżywanego w Polsce roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście". Naturalną drogą rozwoju wiary człowieka, jest dawanie świadectwa. Katolik nie zamyka się w swoim własnym świecie, ale stara się być świadkiem wiary dla innych. Bycie apostołem, który wychodzi na peryferia wiary do innych osób, tak mocno leży na sercu Papieżowi Franciszkowi. Dlatego chcemy uczyć się wychodzić z cienia naszych lęków, ograniczeń, słabości, aby z radością głosić prawdę o tym, że Jezus żyje.

W trakcie wydarzenia nawiążemy do przeżywanych w ubiegłym roku Światowych Dni Młodzieży, podczas których
zostaliśmy zachęceni do tego, aby zejść z kanapy, a także do osoby św. Brata Alberta, który był czytelnym apostołem dla otaczających go ludzi.

Całe wydarzenie zostało podzielone na dwie części: festyn ewangelizacyjny, podczas którego odbędą się tańce, świadectwa, pantomimy oraz zagra zespół Kierunek Niebo, oraz wieczór uwielbienia, podczas którego zagrają zespoły RYMcerze oraz Lifesong. Pierwszy zespół, złożony z raperów Bęsia i DJ Yonasa, na co dzień pracuje z młodzieżą w całej Polsce, realizując profilaktyczny program "Nie zmarnuj swego życia", który dotarł już do 250 tyś. młodych ludzi. Drugi zespół to trójmiejska ekipa działająca na scenie muzyki chrześcijańskiej, grająca utwory bardziej i mniej znane, wprowadzająca uczestników w modlitwę uwielbienia. Wzorem ubiegłych lat, pomiędzy blokami tradycyjnie zatańczymy poloneza, podczas którego spróbujemy pobić kolejny rekord ilości uczestników.

W czasie całej imprezy będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia, tzn. będą chodzili ewangelizatorzy i prowadzili indywidualne rozmowy, aby ukazać piękno wiary i doprowadzić do osobistego spotkania z Jezusem. Aby przyciągnąć uwagę, będą posługiwali się tzw. pomnikami ewangelizacyjnymi i monidłami, przy których będzie można sobie zrobić zaskakujące zdjęcie.

Powyższe przedsięwzięcie od lat cieszy się ogromną popularnością, wpisując się na stałe w kalendarium trójmiejskiego życia kulturalnego i niezmiennie gromadząc tysiące uczestników. Podczas spotkań gościliśmy m.in. Arkę Noego, Mieczysława Szcześniaka, Armię, Houk, New Live M., 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Piotra Rubika.
W tym roku, aby ukazać jeszcze większy zakres powszechności Kościoła, nawiązaliśmy współpracę z innymi grupami Archidiecezji Gdańskiej, m.in. z młodzieżową gałęzią Ruchu Światło-Życie.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami multimedialnymi z ubiegłym lat zawartymi na naszej stronie internetowej. W tym roku, każdy ma możliwość zaangażowania się w to największe tego typu dzieło na Pomorzu, poprzez wsparcie finansowe. Będziemy wdzięczni za każdą cegiełkę, którą można złożyć pod adresami:
https://pomagam.zrzutka.pl/katolicynaulicy2017
https://www.katolicynaulicy.pl

Harmonogram
16.30 - Festyn ewangelizacyjny
18.30 - Polonez
19.00 - Wieczór uwielbienia - koncert zespołu Lifesong
20.00 - Koncert zespołu RYMcerze
21.00 - Modlitwa za miasto i zakończenie


Więcej informacji
https://www.katolicynaulicy.pl
https://facebook.com/katolicynaulicy/
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2za9j04Ug5UsQPMYQBxMfXWIdUTqeO8_
https://www.youtube.com/watch?v=OMSW-iVc9_w
https://rymcerze.pl/
https://www.facebook.com/lifesongpl/

Przeczytaj także

Opinie