Waldemar Śmigasiewicz na podstawie poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
Przedstawienie pt.: "Lilka, cud miłości" poświęcone jest Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - jednej z najwybitniejszych polskich poetek i powstało z myślą o przypomnieniu tej niezwykłej postaci i ku uczczeniu 125 rocznicy Jej urodzin.
W poezji polskiej stanowi do dzisiaj zjawisko wybitne. Waldemar Śmigasiewicz - autor scenariusza i reżyser w jednej osobie stworzył opowieść niezwykłą - wielowymiarową podróż w czasie, przestrzeni i w głąb osobowości i duszy kobiety. Podróż w czasie - bo uczestniczymy w historii Lilki od wczesnej młodości, a właściwie także dzieciństwa, aż do śmierci.
Podróż w przestrzeni - jesteśmy w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, i międzywojennym Zakopanem i Poznaniu, w wojennej Warszawie i Manchesterze. Podróżą najciekawszą jest ta w serce i świat wewnętrzny Lilki. Zarówno wtedy, kiedy przyglądamy się jej dojrzewaniu, rozwojowi uczuciowemu i intelektualnemu, niezachwianej wierze w siłę sztuki jak i rosnącemu rozczarowaniu światem i ludźmi. Zamysł scenarzysty i reżysera wspaniale realizują aktorki tworząc świetne, zapadające w pamięć kreacje.
Dodatkowym atutem przedstawienia jest scenografia Tatiany Kwiatkowskiej i ekspresyjna, świeża muzyka Urszuli Borkowskiej. Podróż to naprawdę niezwykła. Przedpremierowe spektakle już się odbyły i zostały entuzjastycznie przyjęte przez widzów.
Reżyseria i scenariusz: Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Urszula Borkowska
Wykonanie: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska.