Karolina Lewandowska w latach 2015-2016 współpracowała z niezależnym Teatrem Klinika Lalek, obecnie jest aktorką Olsztyńskiego Teatru Lalek. Lot powstał w ramach stypendium artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest jej pierwszym solowym przedstawieniem lalkowym. Spektakl przywołuje pamięć o wybitnej polskiej pilotce Janinie Lewandowskiej, pierwszej kobiecie w Europie, która wykonała skok spadochronowy z wysokości 5 km i jedynej czynnej wojskowo kobiecie zamordowanej w Katyniu w 1940 r.
Podobne wydarzenia
niedziela, godz. 18:00
niedziela, godz. 13:00
Tekst: Aga Błaszczak, Karolina Sadowska
Reżyseria: Aga Błaszczak
Scenografia: Magdalena Przywara
Muzyka: Piotr Michalczuk
Reżyseria światła: Filip Niżyński
Ruch sceniczny i choreografia lalek: Paweł Kuźma
Premiera: 10 lipca 2021 (w Olsztyńskim Teatrze Lalek)
Występuje: Karolina Sadowska
Spektakl zostanie zaprezentowany w Sali Teatralnej im. Prof. Jerzego Limona w budynku Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk.
Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z Karoliną Sadowską, która odbędzie się również w Sali Teatralnej im. Prof. Limona.
Bilety (25 zł) dostępne online: https://teatrwoknie.interticket.pl/program/monoteatr-lot-karolina-sadowska-9940 oraz na miejscu, 30 minut przed wydarzeniem.
Spektakl prezentowany jest w ramach festiwalu MONOTEATR: Materia ożywiona (23-25 sierpnia 2024)
O projekcie: https://www.facebook.com/share/muXQ1TfRZj2Tp1Gq/
https://teatrwoknie.pl/projekty/monoteatr-materia-ozywiona/
Partnerstwo człowieka i materii jest sercem sztuki lalkarskiej. Szczególnie intensywny charakter przybiera ono w solowym lalkarstwie, które jest najbardziej autorską, eksperymentalną i odważną częścią polskiego teatru lalek. MONOTEATR: Materia ożywiona to cykl prezentacji wybranych zjawisk solowego lalkarstwa w Polsce, które pokazują bogactwo artystyczne i różnorodność sposobów uprawiania tej formy teatralnej, a nie były dotąd grane w Gdańsku. Zobaczymy światy teatralne, które poprzez sceniczne partnerstwo człowieka i materii drążą tematy rezonujące z problemami naszej rzeczywistości. Spektaklom towarzyszyć będą rozmowy z twórczyniami i twórcami oraz dyskusje z udziałem badaczy i krytyków teatralnych.
Kuratorka wydarzenia: Marzenna Wiśniewska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr.
Sponsorzy: Port Lotniczy Gdańsk, Kameralnie
Partnerzy: Samorząd Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja RC