• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowanie (8 opinii)

No i ponownie PARKujemy! Już po raz dziewiąty zapraszamy na PARKOWANIE! Tym razem zajmiemy się ZWIĄZKAMI RODZINNYMI (vol.1), które stanowią naturalną kontynuację wątków zeszłorocznych, czyli DOM-u i wszystkiego, co wiązało się z przestrzenią prywatną, która stoi w opozycji do przestrzeni publicznej, ale jedna bez drugiej nie może istnieć.

W 2014 roku zajmowaliśmy się miejscem (DOM), a podczas tegorocznej (vol. 1), jak i przyszłorocznej (vol. 2) edycji chcielibyśmy skupić się na więzach, emocjach i uczuciach i wszelkich innych połączeniach pomiędzy ludźmi, które sprawiają, że stają się sobie bliscy, że stają się RODZINĄ. Zapraszam do spędzenia rodzinnej niedzieli w Parku Oliwskim i okolicach, do wspólnej zabawy, nauki i wypoczynku. Do bycia razem!

Emilia Orzechowska
Kuratorka i producentka PARKOWANIA

Wszystkie wydarzenia podczas PARKOWANIA są bezpłatne.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Organizator: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka
Partnerzy Główni: Miasto Gdańsk
Sponsor: GIWK
Partnerzy: Hotel Oliwski / Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku / Fujifim / Instax / Cafe Delfin
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza / AMS / Radio Gdansk / Trojmiasto.pl / pomorskie.travel / Live&Travel / Anywhere.pl / Zwykłe Życie / Fathers / Gaga / Qulturka / Miasto Dzieci / Ulica Ekologiczna / Kultura vs Natura / Miasto Kultury / Stara Oliwa

https://vimeo.com/102650237
https://vimeo.com/102853157

NIEDZIELA - 19 lipca 2015

10:00-19:00 punkty INFO-PARK [brama główna + brama przy katedrze]
10:00-19:00 Saturator zaPARKował - pij wodę z kranu! [przy wejściu do palmiarni]
10:00 śniadanie na trawie [trawnik za Muzeum Etnograficznym]
10:00-12:00 Maszynka śniadaniowa - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto [trawnik za Muzeum Etnograficznym]
10:00-12:00 Od patyka i sznurka do placu zabaw (część 1) - warsztaty z Pracownią K [trawnik przy potoku]
10:00-18:00 Animuj w parku - warsztaty i pokazy domowej animacji po-klatkowej z Organizacją PANCIA [przed wejściem do Muzeum Etnograficznego]
12:00-14:00 Oliwa Ożywa na wynos! - spacer/safari po placemakingu z Pracownią Dwie Ole [zbiórka - punkt INFO-PARK przy bramie głównej]
11:00-13:00 Roztańczona familia - warsztaty z Ulą Zerek i Tomkiem Antonowiczem [trawnik za wozownią]
11:00-15:00 Jedziemy na wakacje! - gra miejska [start - punkt INFO-PARK przy bramie głównej]
11:00-17:00 ... w pamiątce - akcja fotograficzna z pano Agaty Królak [droga do wieczności]
12:00-16:00 Warkocz - warsztaty z Prullą [alejka przy fontannie]
13:00-16:00 Rodzinna diorama - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto [altana]
13:00-16:00 Zatrzymać wspomnienia - Rodzinny fotoplastikon - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto [altana]
14:00-16:00 Od patyka i sznurka do placu zabaw (część 2) - warsztaty z Pracownią K [trawnik przy potoku]
16:00-19:00 Podwieczorek - wegańskie warsztaty kulinarne z Kolektywem Samo Dobro [przy nieistniejącej już rzeźbie węża / duży staw]
19:30-21:15 Siostrzano-braterskie solo w duecie - koncerty ASI MINY i Wojtka Kucharczyka [altana]
21:30-22:15 plenerowa projekcja filmu Raj na ziemi | reż. Cecylia Malik | 2015 | 46 min. [Aleja Lipowa]
22:30 spotkanie z Cecylią Malik i rozmowa o filmie [Cafe Delfin]










10:00 | trawnik za Muzeum Etnograficznym
Śniadanie na trawie

Tak jak w poprzednich latach ponownie zapraszamy na śniadanie na trawie. To propozycja wspólnego posiłku w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Gdańska. Każdy, kto w niedzielny poranek wraz z kocem i koszem piknikowym zagości na trawie koło Muzeum Etnograficznego, będzie mógł wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zjeść pyszne śniadanie.



10:00-12:00 | trawnik za Muzeum Etnograficznym
Maszynka śniadaniowa - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto

Poranek, nawet ten późniejszy, warto rozpocząć śniadaniem w dobrym towarzystwie. Projekt, który proponujemy zakłada połączenie zdrowego posiłku z linią produkcyjną, która nawiązuje do wartości edukacyjnych przekazywanych przez FabLab. Wykrojnik do sera, prasa do guacamole, dyspozytor do warzyw etc. - całe rodziny "skonstruują" pyszne śniadanie, korzystając z mechanicznej linii produkującej, która powstanie specjalnie na potrzeby PARKOWANIA.



13:00-16:00 | altana
Rodzinna diorama - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto

Rodzina powstaje spontanicznie, jako wynik emocjonalnych więzi międzyludzkich. Każdy traktuje swoją jednostkę rodzinną indywidualnie i dla każdego ta struktura obejmuje różną ilość uczestników. Wykorzystując narzędzia warsztatowe, planujemy stworzyć dioramę w formie domku, który każdy z uczestników będzie miał okazję "wyposażyć" w swój indywidualny zestaw rodzinny: Mama, Tata i Dziecko, czasem również Babcia czy ukochana Ciocia. Przygotujemy zestaw puzzli wyciętych wcześniej na ploterze laserowym, z których każdy uczestnik będzie mógł stworzyć unikatową makietę, którą zabierze do domu. Makieta wykonana zostanie w formie domku ze sklejki z perforowaną płytą główną, w której otwory wstawiane będą kolejne postacie.



13:00-16:00 | altana
Zatrzymać wspomnienia - Rodzinny fotoplastikon - warsztaty z FAB LAB Trójmiasto

Zdjęcia rodzinne to nie tylko pamiątka na całe życie, ale również wspólna zabawa podczas sesji. Podczas PARKOWANIA stworzymy ruchomy album rodzinny, który pozwoli uchwycić element ruchu oraz wzajemne relacje. Robiąc zdjęcia rodzinne postaramy się uchwycić emocje łączące członków rodziny, a następnie zaangażujemy ich we wspólny projekt Rodzinnego Fotoplastikonu. Równolegle do prowadzonych warsztatów pokażemy jak wygląda wydruk 3D zeskanowanych członków rodziny.

FAB LAB Trójmiasto
To otwarty cyfrowy warsztat wyposażony w narzędzia do stworzenia prawie wszystkiego. Fab Lab daje ludziom i firmom szansę do szkolenia kreatywności i urzeczywistniania ich pomysłów przez projektowanie, kształtowanie i produkcję z pomocą cyfrowych narzędzi. Celem Fab Labu jest wspieranie trójmiejskiej innowacyjności, poprzez aktywną pomoc ludziom w zrozumieniu technologii, opracowywaniu nowych idei i rozwijaniu umiejętności niezbędnych w XXI wieku.

10:00-12:00 - część 1 | 14.00-16.00 - część 2 | trawnik przy potoku
Od patyka i sznurka do placu zabaw - warsztaty z Pracownią K

Patyk został uznany zabawką wszech-czasów. Nie bez powodów. Ma milion zastosowań. Można z niego na przykład zbudować tymczasowy plac zabaw lub zewnętrzny dom kultury. Na warsztatach nauczymy się kilku podstawowych węzłów, poznamy podstawy konstrukcji, a następnie zbudujemy serię struktur o wielorakim zastosowaniu. Zaczniemy od prostych trójkątów, skończymy na dużych konstrukcjach, więc każdy, mały i duży, znajdzie coś dla siebie. Stworzona konstrukcja posłuży nam jako tymczasowe, rodzinne miejsce spotkań. Wspólnie zastanowimy się na tym, jak ją wykorzystać, jak rozbudować i uzupełnić.



Pracownia K - architektura dla dzieci | Anna Komorowska i Michał Rokita i Franek
Specjalizują się w projektowaniu dla dzieci oraz edukacji architektonicznej. Projektują przestrzenie edukacyjne, ogrody przedszkolne i przyszkolne oraz tzw. naturalne place zabaw, a także wnętrza i zabawki. Prowadzą warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje w zakresie projektowania dla dzieci. Piszą o dobrze zaprojektowanej architekturze dla dzieci i współczesnej architekturze krajobrazu, jak również o edukacji architektonicznej i partycypacji społecznej. W roku 2012 wydali pierwszą książkę dla dzieci Przewodnik po architekturze codziennej.

10:00-18:00 | przed wejściem do Muzeum Etnograficznego
Animuj w parku - warsztaty i pokazy domowej animacji po-klatkowej z Organizacją PANCIA
Animować nie znaczy tylko tworzyć ruchome obrazy. Animować to w pierwotnym znaczeniu - ożywiać, zachęcać, pobudzać do działania. Połączmy swoje rodzinne siły, zacznijmy działać - ZANIMUJMY SIĘ W PARKU! Zaprezentujemy i nauczymy was technik animacji po-klatkowej i tworzenia prostych form animowanych, tradycyjnych i eksperymentalnych, które po PARKOWANIU będziecie mogli tworzyć sami w domu!

Oprócz animacji - przygotujemy dla Was Kino w Parku, w którym będziecie mogli zobaczyć jak swój wolny czas animuje Organizacja Pancia.


Organizacja PANCIA | Aga Jarzębowa i Maciej Bączyk i Nina i Helenka
Aga Jarzębowa - zajmuje się animacją rysunkową i wycinankową, grafiką projektową i wydawniczą oraz scenografią. Podtrzymuje działalność artystyczną Organizacji PANCIA, składającej się z jej rodziny oraz domowej fauny. Spotyka się ze studentami Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i pomaga im realizować rożne artystyczne projekty. Lubi stare filmy animowane, w których widać indywidualność reżyserów i błędy animatorów. Mieszka od urodzenia we Wrocławiu.

Maciej Bączyk - mąż Agi Jarzębowej, mieszka we Wrocławiu. Ukończył wydział kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami, w których dźwięk przecina się z innymi mediami (głównie w obszarze sztuki jakkolwiek również poza nim). Grał w zespołach: AGD, Robotobibok i Małe Instrumenty. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu Niewidzialna mapa Wrocławia - pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Współpracuje z Galerią Entropia w ramach cyklu - AudioEntropia. Prowadzi pracownię nowych mediów we Wrocławskiej Szkole Fotografii oraz współpracuje z wydziałem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

12:00-14:00 | zbiórka - punkt INFO-PARK przy bramie głównej
Oliwa Ożywa na wynos! - spacer/safari po placemakingu z Pracownią Dwie Ole

prowadzenie: Aleksandra Tatarczuk i Aleksandra Mrozowska

Zapraszamy Was na spacer szlakiem dobrych praktyk i placemakingu! W dwóch poprzednich edycjach PARKOWANIA razem z mieszkańcami Oliwy przekształciliśmy nieużytek miejski i zaniedbane podwórze w ogrody społeczne. Teraz, chcemy się podzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniami i zachęcić Was do zmiany waszych najbliższych miejsc na lepsze. W czasie dwugodzinnego spaceru poznamy teorię w praktyce. Dowiemy się jakie są kolejne etapy tworzenia miejsc, czyli tzw. placemakingu i spróbujemy je zrealizować w wersji "instant" na własnej skórze. Na trasie naszej wędrówki znajdą się takie punkty jak "wywiad środowiskowy", "diagnoza", "konsultacje społeczne", "partycypacja", "animacja" czy "testowanie". Nie będą to jednak tylko suche fakty i podręcznikowa wiedza. Jako zwolennicy metody zmiany społecznej i myślenia projektowego zabierzemy Was na tzw. safari!

Podczas naszego spaceru przyjdzie nam się "zmierzyć" z osobami mówiącymi "to się nie uda", kontenerami śmieci do wywiezienia i brakiem tony ziemi. Będziemy rozmawiać z uczestnikami poprzednich edycji projektu Oliwa Ożywa! szukać punktów styku w pracy animatora, a przede wszystkim w empiryczny sposób poznawać kulisy placemakingu. Na zakończeniu "pobrudzimy sobie ręce" i razem z mieszkańcami Oliwy wkopiemy pamiątkową tablicę. Każdy uczestnik otrzyma sadzonkę rośliny wyhodowanej w Oliwie, by "zasiał" ideę tworzenia ogrodów społecznych w swojej okolicy.

Pracownia Dwie Ole | Aleksandra Tatarczuk i Aleksandra Mrozowska
Skupia animatorów, projektantów i producentów od 2010 roku działających razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Realizują warsztaty i szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych oraz edukacji kulturalnej, jak i kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne w oparciu o statutową działalność firm/fundacji instytucji.

Tworzą nowe projekty i usługi, jak i rozwijają i dopasowują programy do już istniejących działań naszych partnerów.
Pracują z odbiorcami - użytkownikami, wsłuchując się w ich potrzeby, sięgając po różne narzędzia jak community arts, design thinking, placemaking, crawdsourcing, partycypacja społeczna, wolontariat czy miejskie ogrodnictwo; wypracowując akceptowalny przez wszystkie strony program bądź usługę.

11:00-13:00 | trawnik za Wozownią
Roztańczona familia - warsztaty z Ulą Zerek i Tomkiem Antonowiczem

Warsztaty improwizacji ruchowej Roztańczona familia to forma tanecznej zabawy wyrażającej i ilustrującej relacje rodzinne, wytańczymy ciocie, babcie, wujków oraz siostrę. Wczujemy się ruchowo w swoich bliskich, dodamy do tego taneczne pomysły, miłe dźwięki oraz szczyptę szalonej wyobraźni, żeby wspólnie stworzyć wesołe układy rodzinne. Warsztat skierowany jest do całych rodzin! Zapraszamy dzieci i dorosłych, każdy będzie miał co robić!

Ula Zerek - w 2011 roku założyła kolektyw Polka dot, w którym taniec przenika się z innymi formami. Zapraszając do współpracy różnych artystów zrealizowała do tej pory trzy autorskie spektakle Humuli Lupuli (2009), Memo (2011) i Istota (2012). Od 2004 roku współpracuje z teatrem Dada von Bzdülöw w Gdańsku. Wzięła udział w spektaklach: Odys-seas (2004), Eden (2006), Barricade of Love (2008), Czerwona Trawa (2009), FRUU (2011), Celebration (2012), Enclave 4/7 (2013). Rezydentka programu Mica Moca/Uferstudios w Berlinie zorganizowanego z Instytutem Muzyki i Tańca (2013). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Podwójna laureatka nagrody Sztorm Roku 2009 przyznawanej przez trójmiejską redakcję Gazety Wyborczej. Pracuje na granicy form tańca, teatru i performance.

Tomasz Antonowicz - trójmiejski muzyk, perkusjonalista, dzwięko-terapeuta. Autor muzyki do spektakli teatralnych, tańca współczesnego, filmu, instalacji artystycznych. Współpracował z muzykami sceny improwizowanej i free jazzowej. Grał reggae, jazz, folk, poezję śpiewaną, salsę, drum and bass i orient. Prowadzi muzycznie zespół Remont Pomp (przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym). Lubi ciepło.

11:00-15:00 | start - punkt INFO-PARK przy bramie głównej
Jedziemy na wakacje! - gra miejska

pomysł: Dziarski Przewodnik-Łukasz Darski | prowadzenie: Fundacja Generacja
Do dobrych wakacji należy się przygotować. Trzeba przygotować plan wycieczki, zdobyć zaopatrzenie, wybrać i spakować rzeczy. Pakowanie rzeczy! Kto posiadł tę sztukę, jest jak mędrzec. Rodzina mieszkająca w Spichlerzu Opackim zaczęła przygotowania za późno, a żeby zaoszczędzić czas, zaczęła robić kilka rzeczy naraz. To był straszny błąd! Otwarte z dwóch stron okna doprowadziły do gigantycznego przeciągu! Przygotowane do wyjazdu rzeczy wywiało do parku. Nici z wyjazdu. To przecież niemożliwe, żeby w krótkim czasie odnaleźć tyle rzeczy w ogromnym parku. Chyba, żeby ktoś pomógł! Chcecie pomóc? Zabawa polega na odnalezieniu wszystkich rzeczy niezbędnych rodzinie do wyjazdu. Na szczęście Tata wlazł na wieżę Katedry Oliwskiej i z góry namierzył wszystkie rzeczy. Wystarczy odwiedzić zaznaczone na planie miejsca i spróbować odzyskać rzeczy, bo jak się okazuje, mieszkańcy parku zaopiekowali się zgubami. Dobrych poszukiwań!

11:00-17:00 | droga do wieczności
... w pamiątce - akcja fotograficzna z pano Agaty Królak

Na drodze do wieczności stanie pano z ilustracją Agaty Królak nawiązujące do słynnego obrazu Édouard Manet'a Śniadanie na trawie. Zaopatrzeni w aparaty typu Polaroid INSTAX będziemy zachęcać wszystkie rodziny do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Agata Królak - urodziła się ,mieszka i pracuje w Gdańsku. Ilustratorka i autorka książek obrazkowych (Ciasta, ciastka i takie tam, Z działki, z lasu i takie tam - znak jakości Trójki, Wytwórnik Domowy - wyróżnienie MUST HAVE 2014, Skrytki - wyróżnienie IBBY w kategorii opracowanie graficzne, brązowy miecz KTR, wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Robimisie, Różnimisie). Doktorantka i asystentka na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku.


12:00-16:00 | alejka przy fontannie
Warkocz - warsztaty z Prullą

Tematem przewodnim warsztatów jest Warkocz. Warkocz babci ze zdjęcia często podziwiany z sentymentem. Plecenia warkocza uczymy się od matki, ciotki, starszej siostry. To często pretekst do bliskości, pogłębiania więzi. Ta umiejętność przekazywana pomiędzy pokoleniami, pomiędzy bliskimi.

Warkocz- uczesanie z trzech (lub więcej) pasm długich, splecionych włosów, zabezpieczone przed rozplataniem.
Zupełnie jak RODZINA.


PRULLA | Agnieszka Baaske i Agnieszka Cybulska
Twórczy duet z Gdańska, który udowadnia, że robienie na drutach to nie tylko domena naszych babć. Ich wełniane twory zaskakują nowoczesną, minimalistyczną formą i kolorystyką zgodną z najnowszymi trendami. PRULLA wychodzi też w miasto - ucząc dziergania na drutach i szydle w ramach warsztatów.

16:00-19:00 | przy nieistniejącej już rzeźbie węża / duży staw
Podwieczorek - wegańskie warsztaty kulinarne z Kolektywem Samo Dobro

Przede wszystkim, bliska jest im idea DIY (zrób to sam). Nie używają żadnych chemicznych dodatków do jedzenia, wszystko przygotowują same bądź z małą pomocą przyjaciół i rodziny. Chcą pokazać ludziom, że weganizm nie oznacza jedzenia na śniadanie, obiad i kolację pomidorów z ogórkiem, ale multum pyszności, do których chce się wracać i wracać... A najlepsze jest to, że często te pyszności można wyczarować prawie z niczego! Warsztat zakończy się wspólną degustacją oraz przekazaniem przepisów.

Kolektyw Samo Dobro | Judyta Warzecha i Maciejka Podbidyńska
Judyta zajmuje się edukacją kulinarną i organizacją wydarzeń kulinarnych. Na swoich warsztatach stara się przekazać wiedzę, którą zdobyła podróżując po świecie, w takich krajach jak Izrael, Francja, Indonezja czy Turcja. Czerpie też z tego, co przekazała jej mama, babcie i przyjaciele. Bazuje na kuchni roślinnej, gdyż ta wydaje jej się najbardziej interesująca, chociaż mało doceniana w Polsce. Ukończyła studia z zakresu animacji kultury i kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski), które dały jej wiedzę jak kompetentnie prowadzić warsztaty.

Maciejka nie je mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego od ponad ośmiu lat. Jedzenie, jak i wspólne posiłki odgrywają w jej życiu bardzo istotną rolę. Nie mając mistrza kuchni wegetariańskiej pod ręką, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nauczyć się gotowania. Kuchnia wegańska otworzyła jej bramy do wielu smaków, a także objawiła niecodzienne połączenia składników. Wiele inspiracji dały jej podróże na Bliski Wschód, Bałkany oraz do Północnej Afryki. Źródeł nowych smaków szuka także na blogach kulinarnych i u mamy. Poza pasją jedzeniową, studiuje filologię chorwacką na UAM w Poznaniu.

19:30-21:15 | altana
Siostrzano-braterskie solo w duecie - koncerty ASI MINY
, która zagra słuchowisko BIAŁO i Wojtka Kucharczyka z nowym programem solowym.

ASI MINA / Joanna Bronisławska o słuchowisku pt. BIAŁO
Słuchowisko to forma na której wyrosłam. Nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że nie byłabym tym kim jestem gdybym całe swoje dzieciństwo nie słuchała bajek z płyt winylowych. Miałam szczęście że był to czas traktowania młodych słuchaczy z należytym szacunkiem, który w swojej pracy staram się kultywować. (...) Z perspektywy czasu zupełnie naturalnym wydaje mi się fakt, że jako 11-sto letnia dziewczynka, uczennica szkoły muzycznej zafascynowałam się pisaniem Mirona Białoszewskiego. To jak traktował słowa i formę było mi bardzo bliskie. Usłyszałam muzykę w słowach. Poznałam literaturę do słuchania.
(...) Mój brat Wojciech Kucharczyk i Wiesław Gdowicz pokazali mi kierunek, który mnie zaintrygował. Dekonstrukcja, zabawa, neologizmy, rytmy, onomatopeje. Szaleństwo bez żadnych ograniczeń. Teraz widzę inną, bardziej mroczną stronę. Czytam o życiu. O dylematach, pytaniach, strachu, doznawaniu mocnym, głębokim, do bólu. O niemożności nazwania, o osobności, o klaustrofobii bycia w środku samego siebie i wynurzania się stamtąd od czasu do czasu, żeby złapać oddech i podglądnąć świat. Bardziej czuję czy przeczuwam. Dotyka mnie to co pisze Pan Miron.

"Szumy, zlepy, ciągi" to opowieść w sumie bardzo prosta: jedno miasto, ulica, jeden blok, mieszkanie, okno, klatka schodowa i GŁOWA. Wybierając teksty celowo odeszłam od nazwisk i nazw. Zaśpiewałam czy powiedziałam tylko takie fragmenty, które wydaje mi się że dotyczą nas wszystkich.

Starałam się też oddać muzykalność samego tytułu. To nie mogły być zwyczajne piosenki. Tak nie brzmi życie. Dlatego BIAŁO to nie produkcja, to łapanie momentów. Prawda i fakt, że w życiu bywa różnie. Kontrasty. Szumy. Zlepy. Ciągi.
BIAŁO to słuchowisko zrealizowane na podstawie próz Mirona Białoszewskiego pochodzących z tomu "Szumy, zlepy, ciągi" wydanej przez PIW w Warszawie w 1989 roku. Zrealizowane zostało jesienią 2013 roku.

Joanna Bronisławska/ASI MINA - muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Członek zespołu The Complainer (od 2008) i Mołr Drammaz (od 1994), związana z legendarną już wytwórnią niezależną mik.musik.! Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą Wszystko mam! Tylko gdzie?. Pracuje z dziećmi, młodzieżą , dorosłymi i seniorami - uczy gry na gitarze i pianinie oraz prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Pisze teksty, eseje i felietony. Autorka płyty WYBIEGŁY!, którą nagrała z towarzyszeniem 40-osobowej młodzieżowej orkiestry instrumentów dętych zwaną Orkiestrą Leopolda. W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU - nadawanego przez Radiowy Dom Kultury Polskie Radio Program Trzeci "Trójka". Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ. W październiku 2014 roku odbyła się premiera jej nowej płyty pt. BIAŁO na podstawie poezji Mirona Białoszewskiego z tomu "Szumy, zlepy, ciągi", która ukazała się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.! Cały czas pracuje i współpracuje. Dyskutuje i rozmyśla. Popiera działanie. Biegnie. Lubi ludzi.


Wojtek Kucharczyk o swoim solo
Ja zagram solowy koncert z nowym programem, co jeszcze długo nie będzie mieć tytułu.
Mój program jest rytmiczny, bez słów i średnio intelektualny.

Wojciech Kucharczyk - muzyk, działacz. Od wielu lat stara się złamać granice i podziały w sztuce, i tym podobnych. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych projektów. Koncertował w bardzo wielu europejskich miastach, ale także na przykład w Nowym Jorku, Atlancie, Miami, Mexico City itd. Prace wizualne i instalacje dźwiękowe wystawiał w nie mniej tzw. egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem (w Palestynie). Mieszka w Skoczowie, małym mieście. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik Musik. Grał w zespołach The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, współtworzył także z Felixem Kubinem TerriTerrorTorium. Od początku 2013 występuje solowo pod własnym nazwiskiem. Od 2014 zajmuje się także muzyczną działalnością kuratorską, m.in cykle GRA/GRA/nica w Cieszynie, Carbon Atlantis/Carbon Central/FTNM Katowice, ArtMeetings Kijów (UA) i inne. Chce kiedyś zamieszkać gdzieś daleko, w ciepłym miejscu. Lubi Słońce. Ogrodnik.

21:30-22:15 | Aleja Lipowa
pokaz filmu Raj na ziemi | reż. Cecylia Malik | 2015 | 46 min.
+
22:30 | Cafe Delfin
spotkanie z Cecylią Malik i rozmowa o filmie


Film jest intymnym zapisem dwuletniej przyjaźni Cecylii Malik, autorki filmu i krakowskiej artystki, z bezdomną parą. Artur i Iwona zaprosili reżyserkę na swój ślub: od tego momentu zaczęła się ich znajomość i wymiana doświadczeń. Zakochana para odkrywa przed autorką inny świat - nieznany jej dotąd obraz miasta - a reżyserka zaprasza bohaterów do jednego ze swoich artystycznych projektów, jaki zrealizowała w Parku Oliwskim w Gdańsku w 2014 roku podczas PARKOWANIA - DOM.


Cecylia Malik - malarka, performerka, kuratorka, edukatorka i aktywistka. Jest autorką wielu wystaw i projektów artystycznych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula (Galeria Zderzak Kraków), "365 Drzew" i "6 Rzek". Wspólnie z Justynką Koeke zrealizowała projekty: "Ulica Smoleńsk 22/8", i "Modraszek Kolektyw" (akcja w obronie krakowskiego parku krajobrazowego Zakrzówek, która zjednoczyła bardzo wiele krakowskich środowisk, zyskała medialny rozgłos i znacząco wpłynęła na decyzje miasta w sprawie ochrony terenów zielonych). Za realizację projektu "365 Drzew" otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. Owocem nagrodzonego projektu jest publikacja, pod tym samym tytułem, wydana w 2011 roku przez Fundację Bęc Zmiana, w formie książki-albumu. Jest laureatką nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 przyznawanej przez krakowską Gazetę Wyborczą ­w kategorii artysta roku. Brała udział w Biennale Fotografii w Poznaniu oraz w 11 Biennale Sztuki Współczesnej Dialogues w Petersburgu. W 2012 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

10:00-19:00 | przy wejściu do palmiarni
Saturator zaPARKował - pij wodę z kranu!

Przypominamy też o kampanii promującej picie wody z kranu naszego Sponsora - firmy GIWK - Bliżej źródeł, który przyjedzie na PARKOWANIE z saturatorem, z którego napijemy się gazowanej i niegazowanej wody ze smacznymi, zdrowymi dodatkami! Zapraszamy do PARKOWEJ Pijalni Wody tuż obok wejścia do Palmiarni w godzinach od 10.00 do 19.00.

Informacji o PARKOWANIU: www.akukusztuka.eu
Kontakt: parkowanie@akukusztuka.eu

Przeczytaj także

Opinie (8)

  • A co to jest placemaking? (2)

    Nie znam takiego słowa w języku polskim, może ktoś życzliwy podpowie?

    • 14 0

    • a proszę, oto co to placemaking:) (1)

      Placemaking to metodologia budowania społeczności przez oddolną pracę nad przestrzenią publiczną. Jej podstawą jest parter miasta ulice, chodniki, parki, budynki użyteczności publicznej i inne przestrzenie publiczne. Miejsca te mogą prowokować interakcje między ludźmi i wzmacniać lokalne społeczności, uzdrawiać je, podnosić ich wartość ekonomiczną i społeczną.

      • 1 3

      • Czyli wymyślamy na nowo coś, co istniało do początku ery telewizyjnej przez tysiące lat :)

        • 5 0

  • Gdyby Ci wszyscy artyści, aktywiści i działacze, wolontariusze i weganie (1)

    wzięli się do normalnej pracy żyłoby się w Polsce dostatniej i szybciej dogonilibyśmy zachód

    • 4 8

    • artyści, aktywiści i działacze, wolontariusze i weganie

      oni wszyscy pracują "normalnie" i są motorem do rozwoju i dostatniego życia w Polsce, proszę Pana. jak rozwija się w kraju kultura i aktywizm znaczy, że gonimy zachód (gdzie takie działania są NORMĄ).

      • 4 0

  • hm

    alez z was malkontenci! tylko ponarzekac to tak fajnie i komus humor popsuc. a wcale ze takie rzeczy sa potrzebne! bo nie tylko samym chlebem zyje człowiek! ja chodze z moimi dzieciakami co rokiu i jest superowo,dzieciaki sa zadowolone,szczesliwe i ucza się kultury. a wy tylko zeżrec i spac tylko o tym myslicie.super ze sa takie akcje a jeczały niech zostaną w domu!

    • 1 0

  • Brawo

    Moj 3 letni maruda bawil sie doskonale na labiryncie

    • 0 0

  • szkoda czasu

    przyjechalismy specjalnie z Tczewa. Wyszlismy z parku po 20 minutach. Organizacja poniżej poziomu. Nie wiadomo co gdzie i w ogóle. SZKODA

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W historii Teatru Muzycznego w Gdyni "Skrzypek na dachu" zajmuje szczególne miejsce. Dwukrotnie z wielkim powodzeniem wyreżyserował go: