- 1 Ten serial ogląda ponad milion widzów (35 opinii)
- 2 Koncertowy zawrót głowy (8 opinii)
- 3 6 wystaw do zobaczenia w październiku (19 opinii)
- 4 Już w piątek jedyna taka noc w roku (43 opinie)
- 5 Trójmiejscy mecenasi kultury i sztuki (26 opinii)
- 6 Nowe dyrektorki w instytucjach kultury (158 opinii)
Trochę kultury! Jak się robi teatr?
Po co nam teatr, które przedstawienie udaje się aktorom lepiej i gdzie w tym wszystkim jest miejsce reżysera? W czwartym odcinku programu "Trochę kultury!" Łukasz Rudziński rozmawia z Adamem Nalepą, reżyserem współpracującym z Teatrem Wybrzeże i dyrektorem artystycznym Fundacji Teatru BOTO.
O pracy w Teatrze Wybrzeże i działalności Fundacji Teatru BOTO w programie "Trochę kultury!" mówi reżyser teatralny, Adam Nalepa.
Opinie (6)
-
2011-10-18 10:23
No własnie
To jedno z tych tematów, gdy jak się powie nie to od razu trafia się do szufladki burak/prostak/antyinteligent. NIkt nie chce mieć takiej łatki, więc wszyscy mówią tak. Ja tradycyjnie powiem tak:Teatr jako sztuka która jest tworzona na żywo i za każdym odrobinę inna gwarantując kontakt z artystą, idzie zbieżnie ale odlegle ze zwyczajnym cyrkiem. W dobie cyfryzacji można treść nakrecić w formie filmu (teatr) a zwierzęta można obejrzeć w Animal Planet (cyrk). Kiedyś można było oglądać tylko teatr i tylko cyrk. Jęsli komuś zależy na bezpośrednim odbiorze to zarówno cyr jaki i teatr jest potrzebny.
- 3 3
-
2011-10-18 13:15
jak można teatrami nazywać organizmy
żyjące z budżetów państwa i miast do tego czajace się na każdą możliwą dotację? uprawiajace de facto "sztukę" na zlecenie? dziś to się nazywa teatr, ale jeszcze niecałe 100 lat temu w czawsach kiedy artysta musiał coś sobą reprezentować by przyciągnąć widownię i z tego mieć pieniądze, nazywało sie to zupewłnie inaczej...
- 5 4
-
2011-10-19 00:12
Lubię teatr i to właśnie taki, jaki proponuje Adam Nalepa (choć "Blaszany bębenek" podobał mi się tylko fragmentami. Chętnie wybiorę się na "Nie-Boską komedię".
- 3 1
-
2011-10-19 09:55
zatem jeśli chodzi o "Nie-Boską Komedię"
to słuchając reżysera, widać że czeka nas kolejny uwspółcześniony gniot, w którym może 10% będą stanowić oryginalne słowa Krasińskiego, a pozostałe 90% k****, ch***, pier*** itp określenia, bo przecież język Krasińskiego jest "mocno archaiczny". Wybrzeże kocha robić chałę; kiedy doczekamy się klasyki w wydaniu klasycznym? Bardzo lubię teatr współczesny, ale chciałbym choć raz zobaczyć "Wesele", "Hamleta" czy "Dziady" przy których krawcowe, scenograf i obsługa techniczna sceny mieliby wreszcie co robić. Bez aktorów w dżinsach, koszulkach i bez wciskania na siłę wulgaryzmów. Teatr nam chamieje, a gdyby zlikwidowano Wybrzeże, to jakoś by nie było za czym tęsknić
- 5 3
-
2011-10-19 13:13
Teatr chamieje i bedize chamiec to takie sa trendy, co kogo obchodzi co to jest Krasinski jak nawet nie wiedza czy Zolkiewski byl z Poznania czy do Poznania. Ot i cala polska kultura - zasciankowa.
- 2 0
-
2011-10-21 14:14
Lubię teatr. Fajny odcinek.
- 1 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.