Stłuczka na parkingu

Witam, ostatnio zdarzyła mi się stłuczka. Stałam na placu przed blokiem, nie wiem czy nawet można nazwać to parkingiem bo nie jest on oznakowany i chyba należy do osoby prywatnej. W trakcie kiedy cofałam na "parkingu" na ten też "parking" wjechał kolejny samochód, którego nie widziałam ale, który widział mnie. No i oczywiście doszło do stłuczki, uderzyłam w niego. Spisaliśmy oświadczenie, wzięłam winę na siebie. I teraz pytanie czy to faktycznie była moja wina? Pan przyznał że widział jak cofałam dlatego zwolnił, ale dlaczego się nie zatrzymał. Dodam też że z jednej strony miałam ogrodzenie a z drugiej stała duża koparka na której skupiłam uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stłuczka na parkingu

Art.23 PoRD...
-przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:
a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
b) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Myjnia na wiadra (4 odpowiedzi)

Cześć, czy kojarzycie myjnię samochodową na której bez pretensji właściciela można umyć auto...

gdzie naprawić auto po stłuczce? (16 odpowiedzi)

może polecicie jakiś warsztat?

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...