- 1 Od soboty remont na Podwalu Przedmiejskim (93 opinie)
- 2 Maksymalne ceny paliw 6-8 czerwca 2026 r. (9 opinii)
- 3 Bardzo drogie LPG. Dlaczego nie ma rządowej tarczy na autogaz? (157 opinii)
- 4 Autostradą A1 pojedziemy za darmo (139 opinii)
- 5 Jak działa odcinkowy pomiar prędkości? (127 opinii)
- 6 Odcinkowy pomiar - kierowcy panikują i gwałtownie zwalniają? (163 opinie)
Od poniedziałku zamkną część ulic na Wiczlinie
Trwa rozbudowa ul. Wiczlińskiej w Gdyni. Od poniedziałku 11 maja roboty będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania ul. Jana Kazimierza z ul. Jurkiewicza - do ul. Czapli
, gdzie do wakacji będzie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.
- Gdynia: rozbudowa ul. Wiczlińskiej
- Od poniedziałku 11 maja kolejny etap prac
- Część ulic Wiczlina zamknięta
- Co jeszcze warto wiedzieć?
Gdynia: rozbudowa ul. Wiczlińskiej
- Wykonawcę prac wybrano w grudniu.
- Całkowity koszt realizacji inwestycji to 29 648 836,47 zł.
- O wyborze wykonawcy w największym stopniu zdecydowała cena.
- Wybrano firmę MTM.
Prace budowlane ruszyły w lutym. Pojawił się po raz pierwszy ruch wahadłowy.
Od poniedziałku 11 maja kolejny etap prac
Od poniedziałku 11 maja rusza kolejny etap prac. Roboty będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania ul. Jana Kazimierza z ul. Jurkiewicza - do ul. Czapli, gdzie do końca czerwca będzie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.
Część ulic Wiczlina zamknięta
W ciągu odcinka objętego pracami znajdują się skrzyżowania z ul. Jurkiewicza, ul. Kormorana i ul. Fregatową. Wszystkie te ulice zostaną zamknięte dla ruchu na odcinkach przyległych do ul. Wiczlińskiej.
- Objazd do ul. Jurkiewicza i ul. Fregatowej poprowadzony zostanie ul. Pokładową.
- Dojazd do ul. Kormorana możliwy będzie przez ul. Czapli.
Od strony ul. Jurkiewicza oraz ul. Kormorana wykonane zostaną tymczasowe ciągi piesze prowadzące do tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej. Przystanki będą po obu stronach odcinka ul. Wiczlińskiej objętego pracami.
Od strony ul. Jurkiewicza ponownie udostępnione zostanie przejście dla pieszych, które podczas drugiego etapu było zamknięte. Z kolei od strony ul. Czapli wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych.
Na odcinku od gazowni do pętli autobusowej Niemotowo oraz w rejonie delikatesów Justynka nadal obowiązywać będzie ruch wahadłowy.
Co jeszcze warto wiedzieć?
- Zamknięty pozostaje wyjazd z ul. Stankiewicza, ul. Jurkiewicza i ul. Pokładowej do ul. Wiczlińskiej,
- z ul. Kurcewiczówny wyjazd odbywa się bez utrudnień,
- z ul. Stankiewicza możliwy jest wyjazd wyłącznie w kierunku ul. Chwarznieńskiej,
- posesje przy ul. Wiczlińskiej 95E-L pozostają dostępne bez utrudnień,
- z ul. Pokładowej możliwy jest wyjazd wyłącznie w kierunku ul. Fregatowej i dalej do ul. Chwarznieńskiej.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-10 18:06
Bloki bloki bloki .Tam co roku nowe bloki . Droga jest zbyt wąska na taka ilość samochodów , więc remont nic nie da . (16)
Tam na wczoraj potrzeba jest wybudowanie dwupasmówki .
- 72 19
-
2026-05-11 11:34
Zamiast obwodnicy Witomina trzeba było budować szynobus
Wyszło by taniej i bez korków.
A tak to przesuną go po prostu bliżej wzgórza- 2 1
-
2026-05-10 23:49
(1)
ach te chłoporozumne wynurzenia jakoby te mityczne "dwupasmówki" rozwiązywały jakikolwiek problem komunikacyjny.
A tam gdzie już są okazuje się że jednak potrzebne są trzypasmówki, potem czteropasmówki.
W USA doszli gdzieniegdzie to ośmiopasmówek i jakoś nadal stoją po 2h w korkach.
Raczej uniemożliwienie masowego jeżdżeniaach te chłoporozumne wynurzenia jakoby te mityczne "dwupasmówki" rozwiązywały jakikolwiek problem komunikacyjny.
A tam gdzie już są okazuje się że jednak potrzebne są trzypasmówki, potem czteropasmówki.
W USA doszli gdzieniegdzie to ośmiopasmówek i jakoś nadal stoją po 2h w korkach.
Raczej uniemożliwienie masowego jeżdżenia samochodami z suburbiów do centrum jest rozwiązanie.
A nie dziesięciopasmówki.
Co z tego że miałbyś tam dwa pasy, jak zaraz to wjedzie w skrzyżowania gdzie to tam jest korek, a nie z powodu ilości pasów.- 12 6
-
2026-05-11 09:06
Bo tam nie ma buspasów na tych ośmiopasmówkach, to stoją.
- 0 5
-
2026-05-10 21:05
A może zmiana stylu życia i wspieraniepolityków, którzy taki chcą budować dla ludzi? Rowery, transport publiczny, itd.
- 6 9
-
2026-05-10 20:53
He he he, w jakim ty świecie żyjesz??? Zapomnij o szerokich ulicach, ścieżki rowerowe i przejscia dla pieszych plus bus pas.
- 6 4
-
2026-05-10 19:19
(3)
a ta dwupasmówka to dalej gdzie?
- 12 1
-
2026-05-10 20:51
Do Koleczkowa (2)
Tak będzie prędzej czy później
- 3 2
-
2026-05-11 11:07
i wprowadzić punkty poboru opłat dla GWE
- 4 0
-
2026-05-11 09:08
a tam zakrencowywuje na Karwiny.
- 1 1
-
2026-05-10 19:14
(1)
To niech mieszkańcy którzy tam mieszkają się dołożą np meldując się w Gdyni.
- 13 4
-
2026-05-10 23:05
Wielu z nich zameldowanych jest w Gdyni.?Dokładają się.
- 1 6
-
2026-05-10 19:18
no to niech nie jeżdżą samochodami. na autobusy droga wystarczy
- 11 4
-
2026-05-10 19:17
Jak co roku ? przy Jana Kazimierza od 2024 oddali 5, w tym mają oddać 4 w kolejnym kolejnych 5. Kormorana i Jana Kazimierza to drogi z yomb. Te płyty już dawno popękały. Jak zakończą budowę to będzie tylko gruz. Nie wytrzymują aut z betonem po 40 t w takiej ilości.
- 5 2
-
2026-05-10 18:09
A co ma być, stodoły? (2)
Nie podoba się to wracaj do swojej wsi za Starogardem
- 1 10
-
2026-05-10 18:11
ja o wzroście ilości mieszkańców i samochodów oraz zbyt wąskiej drodze , a ty o stodołach . (1)
Przestań pic alkohol jak się wypowiadasz . Bo bełkoczesz bez sensu . Mieszkam tu od urodzenia . Rodzice i dziadkowie również .
- 9 2
-
2026-05-11 06:08
Dziwią się niedoinformowani
Plan zagospodarowania jest publiczny, działki są już dawno sprzedane. To, że całe Chwarzno i Wiczlino będą zabudowane wiadomo od lat.
- 4 1
-
2026-05-11 10:42
nowe drogo coraz węższe (2)
Nie wiem czy zauważyliście ale wszystkie nowe drogi które są remontowane w naszym mieście, po remoncie mają zdecydowanie węższe jezdnie niż przed remontem.
Czy to ma celowo zapewniać utrudniać jazdę samochodem
Jaki jest tego cel ?- 7 4
-
2026-05-14 06:41
widzę to jako kierowca autobusu
to jest dramat, zawsze odejdą kilka centymetrów szerokości
- 1 0
-
2026-05-11 10:55
To dziwne bo samochody są coraz większe
- 3 0
-
2026-05-10 21:44
A kiedy doczekają się porządnych dróg ludzie w starych dzielnicach? (1)
Czy teraz drogi buduje się tylko nowobogackim w polu?
- 16 8
-
2026-05-11 10:11
Racja, tylko na Chwarznie i Wiczlinie ciągle są inwestycja drogowe a w innych dzielnicach Gdyni nie.
- 2 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
