Jest nowy znak, odholowali już prawie 30 samochodów

Szymon Zięba
6 maja 2026, godz. 14:30 Raport
Opinie (91)
Przy ul. Spadochroniarzy masowo odholowywane są samochody.

Przy ul. SpadochroniarzyMapka w Gdańsku trwa masowe odholowywanie źle zaparkowanych samochodów. Pojawił się tam bowiem nowy znak, który w połowie kwietnia został ustawiony przez zarządcę drogi. Od tego czasu laweta przyjechała po niemal 30 samochodów.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport




Masowe odholowywanie samochodów. Sygnał w Raporcie z Trójmiasta



O masowej akcji odholowywania samochodów przy ul. Spadochroniarzy poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłane sygnały.

Raport: Straż miejska odholowuje auta na Spadochroniarzy w Gdańsku

11:13 4 MAJA
Brawo Straż Miejska w Gdańsku. Odcholowywane suta na Spadochroniarzy będą kosztowne wakacje
Brawo Straż Miejska w Gdańsku. Odcholowywane suta na Spadochroniarzy będą kosztowne wakacje


Dostałe(a)ś kiedyś mandat za niewłaściwe parkowanie?

W sprawie poprosiliśmy o komentarz gdańskich strażników miejskich.

- Od 14 kwietnia na ul. Spadochroniarzy obowiązuje nowe oznakowanie, które postawił tam zarządca drogi. Chodzi o znak drogowy B-36 z tabliczką T-24 zakaz zatrzymywania się i tabliczką wskazującą, że pozostawiony za znakiem pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela - tłumaczy Andrzej Hinz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.

100 zł mandatu i 1 pkt karny, ale to nie wszystko



Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 pkt karny.

- Obligatoryjnie taki pojazd jest też usuwany i przewożony na parking administracyjny. Wiąże się to z kosztami, które reguluje uchwała rady miasta - wyjaśnia.
Z pełną treścią wspomnianej uchwały można zapoznać się tutaj.



- Od czasu postawienia na ul. Spadochroniarzy nowego oznakowania strażnicy wydali 27 dyspozycji usunięcia pojazdów - podsumowuje strażnik miejski.

Opinie (91) 1 zablokowana

  • super (12)

    czasami widywałem tam drogie auta, a właściciel poskąpił na parking. Bardzo dobrze, że zrobią tam porzędek.

    Kiedy będzie remont tej ulicy?

    • 166 29

    • Nigdy. Bo nie chodzi o to, aby

      wydawać tylko kasować.

      • 6 4

    • Częściej stawiali tam pracownicy tegoz lotniska.. (3)

      ..którzy to zarabiając 4 z przodu na rękę teraz będą musieli zapłacić za odholowanie auta i mandat 800-900 złotych. Do tego trzeba doliczyć stres lub zawał serca. Wielkie dzięki

      • 6 12

      • Ojej.

        Dobrze, że ludzie, którzy pracują w centrum nie wpadli na pomysł, że to upoważnia ich do parkowania na Długiej.

        • 14 4

      • (1)

        Jest PKMa, są autobusy, jest droga rowerowa. Przyjeżdżanie samochodem na który się nie ma miejsca parkingowego to najgłupszy możliwy pomysł.

        • 8 5

        • Transport publiczny niestety nie wyrabia, jeśli pracujesz w godzinach nocnych!

          PKMka nie jeździ w nocy, a autobusy nocne jadą tylko w stronę Wrzeszcza albo Dworca Głównego. Na tym lotnisku dużo samolotów lata w nocy i ludzie często kończą prace o 2,3 w nocy albo o 4 nad ranem i co wtedy? Jazda rowerem w mroźna noc po 8, 9 lub 11 godzinach tyrania - no nie, dziękuje.. Tymczasem gdański zbiorkom średnio się zgrywa z godzinami prac pracowników tegoż lotniska. Ciężki temat!

          • 0 0

    • żeby tak sprawnie odholowywali samochody blokujące ulice w centrach miasta.

      Autobusy we Wrzeszczu blokowane już były chyba kilkadziesiąt razy przez samochody i co? Nic. Za każdym razem objazd na kilka godzin zanim królewicz łaskawie nie wróci i nie przestawi. Tymczasem 30 holowań gdzieś na pustej ulicy na końcu miasta. Widać właściciele okolicznych parkingów mają znajomości w zarządzie dróg.

      • 24 1

    • Wszystko pięknie ładnie tylko ten znak jest widoczny jak się jedzie od strony lotniska (1)

      Od drugiej strony czyli od hotelu hi hotel nie ma tego znaku po prawej stronie, więc moim zdaniem tam jest niezłe polowanie, chyba że się mylę,,,, oczywiście jestem przeciwny parkowanie na dziko...

      • 3 2

      • Jest znak

        A nawet dwa. Jeden przy hotelu, drugi bliżej lotniska.

        • 0 0

    • Szkoda ze mu czegos tam nie odkręciki (2)

      Życie nauczyło by rozumku.
      Sama raz tak zaparkowałam na Słowacji to mi miejscowi cyganie nieźle auto przetrzepali.
      Od tego czasu bilans zysków i strat jest w stronę płatnego parkingu :))

      • 1 4

      • Skąd w Tobie tyle jadu? (1)

        Po co odkręcać. Od razu rozstrzelać.... z kim my żyjemy...

        • 6 3

        • Bezkarnie mordować mogą tylko kierowcy.

          Jak chcesz kogoś zabić bez konsekwencji to tylko samochodem. Nic za to nie grozi, jakiś mały wyrok w zawiasach i utrata prawka na krótko o ile je w ogóle masz.

          • 0 2

    • Dobre życzenie ale się nie spełni

      Nie będzie bo kasa idzie gdzie indziej, jak dostawałem tam mandat za zatrzymanie się na 2 min. to te strażnice bardzo były zadowolone jakby miały za ten mandat na mnie dostać błogosławieństwa generalskie.......no i ten punkt karny masakra miały tą satysfakcję że chociaż w części są policjantkami z ruchu drogowego.......

      • 0 1

  • bohaterowie... (1)

    bareja.... dookola puste pole.... a ci odholowuja....

    • 21 26

    • dokładnie, chory świat korpoulepszaczy i regulatorów

      • 7 3

  • (4)

    Ach czyli kiedy stawiali te auta to zakazu nie bylo, świetny sposób na nabijanie miejskiej kasy mandatami. Nigdy nie wiesz kiedy urzędnikowi przyjdzie do głowy pomysł żeby postawić zakaz parkowania

    • 22 68

    • Zakaz był zawsze (1)

      • 20 4

      • Znak był tylko służby zawsze po zgłoszeniu miały jakąś zimną wymówkę żeby przypadkiem nie podejmować interwencji

        • 8 0

    • Znak zakazu zatrzymywania się i postoju był od dłuższego czasu (1)

      Tylko bez explicite dodatkowej tabliczki o możliwości odholowania nie można defacto tego zrobić

      • 6 1

      • no to w takim razie, osoba pisząca artykuł powinna wykazać się większą rzetelnością jeśli chodzi o przekazywanie informacji, a nie wspominać o B-36 z tabliczką T-24 bez informowania że b-36 już tam był i zakładać że każdy czytelnik będzie o tym wiedział, gdyż można odnieść błędne wrażenie że ten znak dopiero teraz został tam umieszczony.

        • 1 0

  • niby fajnie ale na miescie w ogole nie interweniują, a w polu jacy skuteczni

    • 18 2

  • W końcu! (2)

    Parkujące tam cebulaki często wystawały na jezdnię uniemożliwiając płynne minięcie się 2 samochodów, nie mówiąc o autobusach. Często wjeżdżały też na chodnik niszcząc go. Bardzo dobra akcja SM. Oby nie była jednorazowa.

    • 42 8

    • (1)

      Błagam Cię

      • 2 2

      • na wycieckę 8 tysi jest ale na parking 50 zł to cebula ciuła

        • 4 1

  • czyli jak wezwę SM bo ktoś będzie parkować za takim znakiem to też przyjadą? (3)

    czy to tylko uprzejmość dla właścicieli płatnch parkingów obok?

    • 24 4

    • Też przyjadą.

      • 0 0

    • przyjadą i dadzą pouczenie

      • 3 0

    • No właśnie. Co się tak starają? Ktoś zamówił te akcje?

      • 1 0

  • smutne jest to, żeby w Polsce odholować samochód musi być znak (1)

    za samo złe parkowanie powinno się odholowywać

    • 23 9

    • musi być znak a samochód nie może być typu wypas, o tym nie zapominaj

      • 0 2

  • Czyli slynny czarny mercedes tez bedzie odcholowany? (1)

    • 13 2

    • 1. Odholowany
      2. Nie stoi w pasmie drogowym wiec nie

      • 6 0

  • Dlaczego takich znaków nie stawiaja w mescie? (1)

    • 10 6

    • Stawiają, tylko nie egzekwują.

      • 1 0

  • (1)

    czas najwyższy

    • 11 8

    • Czas najwyższy na takie akcje w mieście a nie gdzieś na polach gdzie nikt nie mieszka.

      • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.