Minister energii podał max. ceny paliw, które będą obowiązywać na stacjach 3 czerwca 2026 r. Olej napędowy w górę.
Aktualne ceny paliw w Trójmieście Dodaj ceny paliw
- Benzyna Pb98: 6,54 zł za litr (2 czerwca 6,54 zł).
- Benzyna Pb95: 5,95 zł za litr (2 czerwca 5,95 zł).
- ON: 6,40 zł za litr (2 czerwca 6,26 zł).
Przypomnijmy: rządowy pakiet CPN obejmuje obniżkę podatku VAT na paliwa (z 23 proc. do 8 proc.), obniżkę akcyzy (o ok. 28-29 gr na litrze), wprowadzenie maksymalnych cen paliw na stacjach i dodatkowy podatek od nadmiarowych zysków koncernów.
Zgodnie z zapowiedziami minister energii będzie codziennie wyznaczał i publikował maksymalne ceny paliw. Stacje paliw mają obowiązek dostosować się do tych limitów, co ma na celu obniżenie cen detalicznych.
Opinie (9)
-
2026-06-02 12:41
ON
Wreszcie jakaś podwyżka, bo to już było nudne
- 6 4
-
2026-06-02 18:49
(2)
Wracamy do komuny? Ceny detaliczne na paliwo. Co będzie następne?
- 4 7
-
2026-06-02 22:05
Nic, obniżka cen paliw wynika że wzrostu cen które spowodował pomarańczowy zza oceanu atakując Iran. Jak się wojna skończy a ceny spadną, to przestaną obniżać. Poza tym marudzisz jakby tańsze paliwo to było coś złego?
- 2 0
-
2026-06-03 11:59
Jak kupujesz w detalu to zawsze jest detaliczna, co to ma wspólnego z komuną?
- 0 0
-
2026-06-02 18:53
Czy Wy rozumiecie to (1)
Że obniżka vat na paliwo to podwyżka w towarach które wożą ciężarówki!
Jest mniej odliczanego vat od paliwa czyli firmy te mają większe zyski czyli zapłacą większy podatek czyli podniosą marże jeszcze bardziej. Za takie majstrowa nie przy wolnym rynku płacą ludzie którzy myślą że to paliwo na stacjach jest dla nich. Nie oni jest do transportu rzeczy które kupują każdego dnia! Jak tam jest niby taniej ale drożej w środku czego ludzie nie rozumieją to wzrasta inflacja.
To samo z kaucja. Sklepy muszą ja rozliczać na koniec miesiąca jako obrót netto i od niego płacić podatek czyli woda kosztuje 25% drożej niż przed kaucja inflacja na tym urosła 25%- 1 9
-
2026-06-02 22:08
Ale wiesz misiu że firmy i sklepy mogą zmieniać marże które nakładają, i jeżeli będzie to dla nich korzystniejsze to obniżą marże żeby zapłacić mniejsze podatki? Nie wpadłeś na to?
- 1 0
-
2026-06-02 20:39
Co to za Cyrk z tym ręcznym sterowaniem? (2)
Będziesz plemiel za to siedział
Jeszcze 16 miesięcy- 2 5
-
2026-06-02 22:03
Jak obajtuś ręcznie sterował cenami to też domagałeś się rozliczeń z wypiekami na twarzy?
- 1 0
-
2026-06-02 22:11
Ot, pisowiec - nie ma obniżki cen paliw to lament że drogo i że wina Tuska (chociaż to Trump wojnę z Iranem rozpętał).
Jest obniżka cen paliw, to wycie że ręcznie sterują gospodarką. Nie dogodzisz, szczęśliwy będzie tylko jak go obajtek będzie dymał i jeszcze mu w twarz pluł.- 3 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.