Śmiertelny wypadek przy Bramie Żuławskiej
-
Lubię to 5
-
Super 1
-
Trzymaj się 2
-
Ha ha 10
-
Wow 6
-
Przykro mi 36
-
Wrr 99
- Wszystkie 159
Skutki wypadku.
Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło we wtorek, 2.06.2026 r. nieopodal Bramy Żuławskiej. Samochód osobowy uderzył w zejście do tunelu.
Policja: kierowca nie przeżył
Aktualizacja, godz. 8:47
Policjanci informują, że kierowca, mimo udzielonej mu pomocy, nie przeżył.
- Tuż przed godz. 7 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie przystanku Brama Żuławska. Kierujący osobowa Toyotą, jadąca w kierunku ul. Elbląskiej z nieustalonych przyczyn uderzył w mur przejścia podziemnego. Pomimo udzielonej przez ratowników pomocy medycznej 57-letni kierujący poniósł śmierć. Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego oraz policyjny technik, którzy wykonują oględziny, zabezpieczają ślady oraz sporządzają dokumentacje fotograficzną. W czynnościach uczestniczy także biegły sądowy z zakresu medycyny. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurujący prokurator. Na czas prowadzonych czynności wyłączone są dwa z trzech pasów ruchu w kierunku ul. Elbląskiej. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
O zdarzeniu jako pierwsi informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnały.
Wypadek przy Bramie Żuławskiej. Auto uderzyło w betonowe zejście
Raport: Wypadek przy Bramie Żuławskiej
Wypadek przy Bramie Żuławskiej (54 opinie)
Z relacji internautów wynikało, że w wypadku udział brał samochód osobowy i motocykl. Strażacy potwierdzają zdarzenie.
- Auto osobowe uderzyło w betonowe zejście do tunelu - słyszymy od ratowników. - Kierowcy auta, w ciężkim stanie, udzielana jest pomoc.
Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.
Opinie wybrane
-
2026-06-02 07:53
Tam 50tka nie istnieje. (33)
Wielu kierowców w ostatniej chwili zmienia pas żeby skręcić w Elbląską.
- 295 13
-
2026-06-03 14:18
Jeżdżę tamtędy od ponad 10 lat codziennie i nie widziałem, żeby ktoś w ostatniej chwili zmieniał pas, żeby skręcić w Elbląską, więc po co takie bajki wypisujesz?
- 0 0
-
2026-06-03 02:09
Przylutował aż miło, zrobiło się trochę bezpieczniej w mieście :)
- 1 1
-
2026-06-02 11:56
widzieliscie tam kiedykolwiek kontrole predkosci? (2)
- 7 3
-
2026-06-02 18:54
Tak
nawet zatrzymali mnie
- 5 0
-
2026-06-02 15:37
Wystarczy zainstalować fotoradar.
- 12 5
-
2026-06-02 10:04
Bo tam światła są ustawione tak, że trzeba pędzić (8)
Jak jedziesz przepisowe 50 to światło zmienia się na czerwone akurat jak dojeżdżasz do skrzyżowania, czyli co skrzyżowanie musisz czekać pełen cykl świateł. Na tym polega gdańskie uspokajanie ruchu.
- 31 52
-
2026-06-02 11:13
(2)
Tak na tym polega, wiesz, że za 300m światła i na pewno będzie czerwone więc się nie spieszysz i jest spokojny ruch, tzwn.zielona fala to mit z prl. w mieście jeździmy max 50
- 35 12
-
2026-06-02 19:19
Za PRL budowano drogi, mosty i estakady. (1)
Mało i dziadowsko, ale dzisiaj, nawet tego nie potrafią. Dlatego burzą mosty, likwidują estakady ulice przerabiają na ścieżki dla wymagających specjalnej troski. Na wszystko mają pseudo eko wyjaśnienia. To ruch uspokoją,to śmieci w lesie zlikwidują, to przyzwyczają cię do gorącego, męskiego, dyszącego oddechu na twoim męskim karku. Najlepsze jest to, że to za nasze. Nic nie potrafią, żadnych normalnych szkół, żadnej praktyki, za to pasożytnictwo lewel master!
- 13 9
-
2026-06-03 06:18
Ależ ten PRL zrobił spustoszenie w twojej głowie!
Ty na prawdę chyba już z domu nie wychodzisz..... no i koniecznie okulary zmień
- 3 3
-
2026-06-02 11:11
Na to czekałem!
Uwaga, tym razem to wina świateł! Światła dołączają do niechlubnego zestawu bandytów d.rogowych
- 36 4
-
2026-06-02 10:52
Nie trzeba pedzic. Tylko myslec. Zycie ma sie jedno. Ile na godzine jechal ten kierowca,zeby samochod byl w takim stanie? (1)
- 37 3
-
2026-06-02 14:15
Nie trzeba pędzić
Ja przy 50 (dane z GPS kamerki) walnąłem drzewo i samochód wyglądał podobnie, dziś samochód ma nie wyglądać po wypadku, tylko chronić pasażerów.
- 8 5
-
2026-06-02 10:46
Przepisowe 50 wynosi 50, a nie "65, bo za tyle nie ma mandatu". (1)
- 28 4
-
2026-06-03 14:20
Jak każą ci klaskać co skrzyżowanie, to też się podporządkujesz? Limity prędkości do 50 to powinni mieć idioci co nie potrafią prowadzić auta, albo jeżdżą jakimś gruzem...
- 1 2
-
2026-06-02 10:00
Ewidentnie za duża prędkość (3)
Widać że uderzył od strony pasażera więc uniknął bezpośrednio zgniotu, natomiast ujemne przysieszenie w momencie gwałtownego zatrzymania z tej prędkości zapewne zrobiło swoje w organach wewnętrznych. Poza tym pewnie przy mniejszej predkości byłaby szansa na opanowanie pojazdu
- 28 4
-
2026-06-02 15:15
Ty tak serio?
- 1 7
-
2026-06-02 12:44
(1)
Najgorsze możliwe uderzenie - w coś nieruchomego, co zatrzymuje Cię w ułamku sekundy w miejscu. W rajdach samochodowych często są spektakularne wypadki gdzie samochód roluje kilka/kilkanaście razy, ale w gruncie rzeczy to najbezpieczniejsze z możliwych zdarzeń, bo prędkość wytraca się stopniowo i w większości przypadków załoga wysiada bez
Najgorsze możliwe uderzenie - w coś nieruchomego, co zatrzymuje Cię w ułamku sekundy w miejscu. W rajdach samochodowych często są spektakularne wypadki gdzie samochód roluje kilka/kilkanaście razy, ale w gruncie rzeczy to najbezpieczniejsze z możliwych zdarzeń, bo prędkość wytraca się stopniowo i w większości przypadków załoga wysiada bez zadrapania. Najgroźniejsze są właśnie te mniej spektakularne zdarzenia - uderzenie w jakiś betonowy przepust itp. Pomijam, że w cywilnym aucie nie ma żadnej usztywniającej klatki.
- 8 1
-
2026-06-02 13:45
klatka pomoże chronić przed zgnieceniem ale nie przed przyspieszeniem - fizyka
miękkie organy wewnętrzne zatrzymują się na kościach i mięśniach i pod wpływem ciśnienia po prostu pękają. Coś jak balon z wodą zrzucony z wysokości.
- 10 1
-
2026-06-02 10:00
Tak jak inni pisza tez uważam ze trzeba wprowadzic obowiazkowe kasi dla kierowców i pasazerów:) (1)
A teraz w trosce o dzieci rzad wprowadza zakaz korzystania z komórek w szkołach.Mogli by wprowadzic nakaz korzystania z szarych komórek ale lepiej wprowadzic zakaz korzystania z telefonów.Panstwo POlicyjne i Opresyjne ile jeszce zakazów nam wprowadza?
- 11 16
-
2026-06-02 11:12
Nie tylko to
Podobnie jak rowerzyści muszą przepychać swój pojazd przez przejścia dla pieszych, takie samo prawo, w imię bezpieczeństwa oczywiście, powinno dotyczyć kierowców.
- 11 4
-
2026-06-02 09:56
pirat drogowy sam sie ukarał ale my mamy przez to wyzsze OC i mówili ze ToYota to bezpieczne auto.Te sie nie spisało
- 9 14
-
2026-06-02 09:48
Każdy tam jedzie 70 (3)
To może trzeba zmienić ograniczenie na 70 i postawić fotoradar? U nas (szczególnie w Gdansku) stawia sie znaki na zasadzie ustawmy 50 to każdy bedzie jechac 70 max 80. Głupota.
- 9 13
-
2026-06-02 13:21
Wystarczy postawić progi zwalniające i znak maks. 30 (1)
Skończy się poganianie ile fabryka dała, hałas i smród spalin. Całe miasto "strefa 30". Jak dalej nic się nie zmieni, wszędzie progi. Co 200 metrów. I nagle się okaże, że jednak można jeździć zgodnie z przepisami.
- 9 10
-
2026-06-03 14:22
idź ped**arzu mieszkać do lasu jak ci nie pasuje.
- 1 1
-
2026-06-02 11:16
Kolejny baran, ludzie łamią przepisy więc dostosujmy je do łamiących, jak będzie dużo napadów to zalegalizujmy rozboje i będzie ok
- 16 3
-
2026-06-02 09:43
Trzeba się ubezpieczyć i testament napisać
Bo z wami nic nie wiadomo.alo dachujecie albo wjezdzacie do rowu.na przystanek.na tory itd.masakra
- 11 2
-
2026-06-02 08:36
Raz mi d**il tak wyjechał
Jak stał w korku i zahamował, bo ktoś przed nim zaczął wpuszczać.
- 2 1
-
2026-06-02 08:26
Pewnie stali na światłach na siennicka i typ spanikował (5)
Ludzie tam nie potrafią jeździć
- 10 6
-
2026-06-02 10:50
w wypadku brał jeszcze udział motocykl (1)
nie wiadomo jaki miał w tym udział i czy nie doprowadził do nagłej zmiany kierunku jazdy Toyoty.
Motocykliści są nieobliczalni niestety.- 17 5
-
2026-06-03 11:14
Nie wiadomo
Którego słowa nie rozumiesz w sformułowaniu "Nie wiadomo"? Po co takie szkalowanie? Moim zdaniem ci w czerwonych pojazdach są zwykle winni.
- 0 0
-
2026-06-02 08:50
ale że mu konia spłoszyli? (2)
- 12 5
-
2026-06-02 10:06
słynny zakręt katapulta.... (1)
Od każdego słyszę, że to zakręt katapulta, że źle wyprofilowany......
To nie jest do cholery tor wyścigowy ani autostrada, że łuk, zakręt musi mieć odpowiedni kąt nachylenia.
To jest zwykły odcinek miejski gdzie jest ograniczenie do 50km/h- 41 1
-
2026-06-03 14:24
Po pierwsze ten zakręt jest dalej, po drugie jak jest ślisko to i przy 50 jakimś gruzem wypadniesz z pasa. Jest tam uskok na prawym pasie i dużo nieogarniętych kierowców panikuje po podbiciu, a ty usprawiedliwiasz bubel drogowy... no gratulacje dla ciebie.
- 1 0
-
2026-06-02 16:42
(5)
Na pewno walenie samochodem w takie betony szkodzi zdrowiu i życiu, ale czy takie miejsca nie powinny być jakoś zabezpieczone? Albo zrobić tam progi zwalniające i 40 kmh.
- 13 58
-
2026-06-03 12:06
Wstaw se w mózgu progi zwlaniające żebyś nie pisał głupot
- 1 0
-
2026-06-03 10:47
Wprowadzić 15 na godzinę w całym mieście
Idąc twoim tokiem myślenia xD
- 1 0
-
2026-06-02 21:40
Zabił tylko siebie - dobrze że nikogo przy okazji (2)
- 4 1
-
2026-06-02 23:26
(1)
Nie wiesz co się stało, może ktoś najpierw w niego uderzył? Poza tym kara śmierci za błąd na drodze to jednak wysoki wyrok.
- 5 2
-
2026-06-03 06:21
To nie kara śmierci to samobójstwo
A od tego człowieka trudno odwieść
- 3 1
-
2026-06-02 10:24
Auto zgniecione (11)
Czy ktoś ma wiedzę, kiedy Pani prezydent ma w planach zlikwidować przejścia podziemne w tym rejonie i ustanowić strefę 30? Ja nie żartuję - takie coś słyszałem kilka lat wstecz.
- 42 193
-
2026-06-02 17:50
30 to ty możesz chodzić. To nie deptak.
- 10 9
-
2026-06-02 13:28
Jak widać (2)
Gdyby nie tunel, to chłop by żył
- 4 15
-
2026-06-03 10:01
Gdyby nie miał samochodu, to też by żył
Trzeba zakazać samochodów!
- 6 0
-
2026-06-02 15:03
Gdyby nie tunel, to chłop by wpadł na pieszych stojących przed przejściem i na chodniku.
- 35 4
-
2026-06-02 12:58
Moze najlepiej zlikwidowac wzzystkie ulice (1)
- 13 1
-
2026-06-02 16:01
Uśmiechnięta brygada do tego dąży
- 9 7
-
2026-06-02 11:45
to źle słyszałeś kacperku, zmień pieluszkę
- 8 8
-
2026-06-02 10:55
i bardzo dobrze! Bedzie mniej wypadkow.
- 16 5
-
2026-06-02 10:43
proponuje strefę 20, na drodze krajowej (1)
będzie bezpieczniej
- 16 12
-
2026-06-02 10:54
Odrób lekcje, aktualnie nie jest to droga krajowa
Dawno temu ulica ta, wchodziła w skład drogi krajowej nr 7 tzw "siódemki", ale to już historia
- 21 5
-
2026-06-02 10:42
pracujemy nad tym
- 11 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
