- 1 Od soboty remont na Podwalu Przedmiejskim (93 opinie)
- 2 Maksymalne ceny paliw 6-8 czerwca 2026 r. (9 opinii)
- 3 Bardzo drogie LPG. Dlaczego nie ma rządowej tarczy na autogaz? (157 opinii)
- 4 Autostradą A1 pojedziemy za darmo (139 opinii)
- 5 Uwaga! Odcinkowy pomiar prędkości działa (505 opinii)
- 6 Odcinkowy pomiar - kierowcy panikują i gwałtownie zwalniają? (163 opinie)
Skontrolowali taksówkarzy. Posypały się mandaty na 16 tys. zł
Wystawieniem mandatów na łączną kwotę 16 tys. zł zakończyły się ostatnie kontrole taksówkarzy w Gdańsku. Kolejne 2,5 tys. zł mandatów nałożono na właścicieli lokali rozrywkowych. To efekty wspólnej akcji policji i funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego(KAS).
To się właśnie zmieniło. Bo funkcjonariusze KAS ruszyli tam do akcji wspólnie z policjantami w ostatni piątek, 8 maja. A przeprowadzona kontrola wykazała spore nieprawidłowości.
16 tys. zł mandatów dla taksówkarzy
W sumie skontrolowano 6 taksówkarzy. Mandaty dostało większość z nich.
- Funkcjonariusze skupili się na kontroli legalności wykonywania przewozów, weryfikacji uprawnień kierujących, ich trzeźwości, a także sprawdzaniu stanu technicznego i wyposażenia pojazdów. Przeprowadzone kontrole wykazały nieprawidłowości u czterech kierujących, którzy nie ewidencjonowali prowadzonej sprzedaży. W dwóch pojazdach policjanci stwierdzili również brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 16 tys. zł - informuje mł. asp. Aleksandra Philipp z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
100 zł za kurs! Tak naciągają taksówkarze przed dworcem w Gdańsku
2,5 tys. zł mandatów dla właścicieli lokali rozrywkowych
Tego samego dnia skontrolowano też trzy lokale rozrywkowe. I tu też nałożono mandaty.
- W dwóch lokalach rozrywkowych funkcjonariusze stwierdzili brak ewidencjonowania sprzedaży. Obaj właściciele zostali więc ukarani mandatami karnymi w łącznej kwocie 2,5 tys. zł - mówi mł. asp. Aleksandra Philipp.
Funkcjonariusze zapowiadają kolejne kontrole na terenie Gdańska.
Raport: Patologia taksówkowa pod dworcem Gdańsk Główny
Patologia taksówkowa pod dworcem Gdańsk Główny (24 opinie)
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-12 10:53
Czemu takie akcje (7)
Nie są prowadzone notorycznie, tylko "od święta"? Widać, że mieszkańcy nie wyolbrzymiają problemu, tylko faktycznie problem z przewozami osób jest. Pod dworcem głównym zatrzymać się na "kiss and fly" graniczy z cudem, bo przewoźnicy zajmują wszystkie miejsca (nie tylko dedykowane) oraz powierzchnie wyłączone. I mają w zupełnym poważaniu co się
Nie są prowadzone notorycznie, tylko "od święta"? Widać, że mieszkańcy nie wyolbrzymiają problemu, tylko faktycznie problem z przewozami osób jest. Pod dworcem głównym zatrzymać się na "kiss and fly" graniczy z cudem, bo przewoźnicy zajmują wszystkie miejsca (nie tylko dedykowane) oraz powierzchnie wyłączone. I mają w zupełnym poważaniu co się dzieje dookoła (nawet gdy przyjedzie straż miejska). Czemu również meleksy nie są notorycznie kontrolowane tylko po serii artykułów tutaj? Każda taka akcja kończy się w ponad 90% mandatami. Czy musi dojść do tragicznego wypadku z udziałem takiego meleksa, żeby służby same zauważyły problem?
- 389 5
-
2026-05-12 12:44
Codzienna weryfikacja przez rok, to szybka napraw budżetu. I nie nie dotyczy to tylko trójmiasta, bo wcale nie jest lepiej w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie -o Łodzi nie wspominam, bo to inny świat.
- 9 2
-
2026-05-12 12:27
Prosze nie psuc
Liczby 123 lapek w górę. Ewentualnie może być 345
Dziękuję i pozdrawiam- 3 3
-
2026-05-12 12:23
Powodem jest to, że te meleksy czy taxi są umoczeni wraz z urzędnikami czy służbami które mają je kontrolować (3)
A tak pokazówkę się zrobi raz na rok i szum medialny opadnie. Nikt też im nie zarzuci, że nic nie zrobili. Jedna kontrola wystarczy aby w papierach się wszystko zgadzało.
I z pewnością uprzedzą swoich a wpadną w dniu kontroli przypadkowi- 18 5
-
2026-05-12 13:53
Jak masz dowód, to zanieś go do CBA, czy prokuratury. (2)
Jak nie masz to nie odpowiadaj głodnych kawałków.
- 5 5
-
2026-05-13 07:41
Kto jeździ na taksówce? Emerytowani "milicjanty" i inni po mundurówce.
Trudno sprawdzić? Wszyscy się doskonale znają i myślisz, że młodzi będą karać starych? Za parę lat będą na ich miejscu. W wieku trzydziestu paru lat przechodzisz na emeryturę i co masz dalej robić jak nic nie robiłeś przez całe życie, a kasa się należała?! Wozisz ludzi wokół komina, bo do niczego innego się nadajesz, "taksówkarzyno - ex-glino" !!!
- 2 0
-
2026-05-12 16:50
nie mam, a Ty masz bardziej prawdopodobne wytłumaczenie?
- 1 2
-
2026-05-12 12:09
Meleksy to jest jakieś zło konieczne, żadnego ubezpieczenia, nie wiedzą co to kierunkowskazy, zatrzymują się gdzie chcą.
- 20 0
-
2026-05-12 10:46
Takie kontrole powinny być regularnie (4)
Najlepiej niech redakcja trójmiasto.pl zrobi podobną akcję incognito w bliżej nieokreślonym czasie, żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. Służby zadziałały tylko po to, żeby ludzie przestali gadać
- 322 6
-
2026-05-12 12:30
Redakcja jest za głupia na takie akcje! Żebyś widział kto tam pracuje ( młode biedne słoje) to byś zmienił zdanie.
- 8 2
-
2026-05-12 12:06
(2)
Ponieważ kontrolujących jest kilkunastu, a branża taksówkarska nie jest jedyną.
Trzeba się zdecydować, czy chcemy permanentnej kontroli wszystkich czy sporadycznie niektórych, żeby potem nie płakać że państwo opresyjne- 6 1
-
2026-05-12 12:13
(1)
Skrajność. Przez takie pajacowanie mamy co mamy.
Kontrola wszystkich jest w porządku - powinna prowadzić do zaprzestania procederów przestępczych, a nie tylko zrobienia PR.
Umysły zakorzenione w PRL nie pojmą praworządności nigdy- 10 0
-
2026-05-12 14:58
Całe życie zapie...aj na urzędnika, milicjanta i bezrobotne aktywiszcze.
Oni ci wyjaśnią, co to praworządność
- 3 0
-
2026-05-12 11:59
(2)
w tych pseudokorporacjach taxi to chyba nikt nie jest uczciwy, ostatnio raz dostalam paragon z 7 lat temu, i nawet nie musialam prosci, teraz strach wsiadac
- 101 1
-
2026-05-12 14:05
Uber
Paragon jest wysyłany na email podany w aplikacji.
- 2 2
-
2026-05-12 12:32
Małe berety ćwierkają że o akcji wiedzieli przed .......................
- 3 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
