stat
Impreza już się odbyła

Gdańsk Dźwiga Muze : No Limits, Bisquit, Tatiana Okupnik, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Kiljański (2 opinie)

No Limits, Bisqiut, Tatiana Okupnik, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Kiljański

"MUZYCZNE LATO" to cykl koncertów odbywających się w każdy weekend lipca w Gdańsku. Jest to największe wydarzenie muzyczne na Pomorzu. W żadnym innym mieście wakacyjna uczta muzyczna nie trwa tak długo. Koncerty organizowane są od 1997 roku. Pierwsze koncerty organizowane były w Gdańsku Brzeźnie przy plaży, a od 2002 roku przeniesione zostały na Plac koncertowy przy Bramie Oliwskiej. Od 2004 koncerty są biletowane. Na Muzyczne Lato zapraszane są gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a od trzech lat również gwiazdy zagraniczne.

Bilety można nabyć przed każdym koncertem w kasach biletowych
rozmieszczonych na terenie placu koncertowego przy Bramie Oliwskiej. Kasy
otwarte są od godz. 17:00.


Ceny biletów - na wszystkie koncerty - 5 zł

Bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na teren imprezy.

Zwolnienie z zakupu biletów:
dzieci do lat 12 pod opieką rodziców
osoby niepełnosprawne z opiekunami (legitymacja)
osoby powyżej 70 roku życia

Dla pierwszych dwóch osób w kasie nr 1 będą specjalne gadzety od portalu www.trojmiasto.pl


Organizatorzy przygotowali parking na terenie festiwalu na 250 aut. Opłaty za wjazd nie będą pobierane. Na parking można wjechać od ulicy Giełguda na wysokości Gospody Chaty Chłopskiej. W czasie koncertów będzie też specjalna strefa dla niepełnosprawnych i kobiet w ciąży.

2 sierpnia

No Limits


No Limits powraca, w nieco zmienionym składzie, z rewelacyjną wokalistką Agnieszką Rassalską, basistą Tomkiem Przyborowiczem, Adamem Skrzypkowskim na trąbce, gitarzystą Krzysztofem Paulem i perkusistą Maciejem Dombrowskim. W No Limits grają oczywiście Robert Dobrucki na saksofonie i lider zespołu, pianista i twórca piosenek Maciej Łyszkiewicz. Zespół zakończył w lutym prace nad nową płytą. Materiał został nagrany w studiu S-1 Radia Gdańsk,pod czujnym uchem Marcina Iszory i Marka Iwanowskiego. Premierowy singiel, promujący nową płytę NO LIMITS, to "Kocham Cię samotnie". Na 23 marca zapowiadana jest premiera nowej płyty NO LIMITS-"Angela" , wydawcą jest firma Modern Look, krążek dystrybuuje Emi Music Polska.Bisquit

Przez pierwszy rok działalności grupa wykonywała standardy jazzowe, występując głównie na warszawskich scenach. Pierwsze własne kompozycje duetu powstały w roku 2002. Aktualny kształt zespołu zaczął się kształtować w roku 2004, gdy do twórców grupy dołączyli Daniel Biel (kontrabas), Jan Smoczyński (fortepian) i Marcin Jahr (perkusja). W obecnym składzie na perkusji gra Sebastian Frankiewicz. Dwa kolejne lata zespół poświęcił na przygotowanie debiutanckiego albumu oraz na występy koncertowe i festiwalowe. W roku 2004 grupa wzięła udział w Vena Festival, zajmując wysokie 7 miejsce (wśród 650 uczestników).Tatiana Okupnik

polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. Dawniej frontmenka i wokalistka zespołu Blue Café. Posługuje się charakterystyczną emisją głosu. Z wykształcenia romanistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.
Andrzej Piaseczny

Andrzej "Piasek" Piaseczny (ur. 6 stycznia 1971 w Pionkach) - polski wokalista popowy, autor tekstów, aktor telewizyjny.

W latach 90. był wokalistą zespołu Mafia. Współpracował też z saksofonistą i kompozytorem Robertem Chojnackim. W 1998 rozpoczął karierę solową. W roku 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Piosenka 2 long zajęła 20 miejsce. Występuje także w serialu telewizyjnym Złotopolscy od 1997.

W 2005 zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika na Sopot Festival 2005. 1 października 2006 r. dostał platynową płytę za Jednym tchem.
Krzysztof Kiljański

Od szesnastego do dwudziestego roku życia związany z zespołem ZEGRO. Kontakt z muzyką i koncertami utrzymywał również podczas odbywania służby wojskowej, biorąc udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

W 1987 zaprezentował piosenki własnej kompozycji po raz pierwszy pod własnym nazwiskiem, otrzymując wyróżnienie. W latach 1990-1996 występował w ponad 1.500 koncertach i widowiskach, w kraju i za granicą. W 1993 r. zdobył Grand Prix Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu. W roku 2001 Kiljański zaczął koncertować wspólnie z Jerzym Szymaniukiem w Polsce i poza jej granicami. W konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu zdobył II miejsce. 21 kwietnia 2005 Kiljański odebrał w Warszawie Złotą Płytę za swój album pt. In the Room. W 2005 r. na festiwalu w Opolu w kategorii Przebój Roku muzyk otrzymał nagrodę Superjedynkę za utwór "Prócz Ciebie nic". 30 marca 2006 został uhonorowany dwoma Fryderykami w kategoriach: Wokalista i Piosenka Roku ("Prócz Ciebie nic"). Dużą popularność przyniosły muzykowi wspólne występy z Kayah.


Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.