- 1 Ktoś ostrzelał z wiatrówki okna szkoły (135 opinii)
- 2 W Gdańsku będą szkolić sędziów i prokuratorów (76 opinii)
- 3 Trwa rekrutacja uzupełniająca na studia (33 opinie)
- 4 Kiedyś nie docenialiśmy, dziś tęsknimy (101 opinii)
- 5 Salon Maturzystów na 8 miesięcy przed egzaminem (10 opinii)
- 6 Nowe stanowisko Artura Dziambora (226 opinii)
Prywatna szkoła dla dziecka. Kiedy rekrutacja i jak ją wybrać?
W wielu niepublicznych szkołach podstawowych trwa nabór uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną edukację w klasach pierwszych. Czym się kierować i jakie aspekty brać pod uwagę? Sprawdziliśmy, jak wygląda rekrutacja i na co powinno się zwrócić uwagę.
W Trójmieście rodzice nie mogą narzekać na brak ofert szkół niepublicznych, takich placówek jest bowiem kilkadziesiąt. Niektóre z nich jako jeden podmiot oferują edukację na wszystkich poziomach - od przedszkola do szkoły średniej.
Prywatna szkoła podstawowa dla dziecka. Jak wybrać i ile kosztuje?
"Wdrażamy w naszych szkołach zajęcia z Instrumental Enrichment
Rekrutacja w dwóch szkołach Fregata dla Dziewcząt i Fregata dla Chłopców już się rozpoczęła i obecnie trwa etap zgłoszeń za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej placówki.
- Rekrutacja składa się z trzech etapów - rejestracja zgłoszenia, rozmowa rodziców z dyrektorem szkoły, podpisanie umowy. W każdy piątek tygodnia zapraszamy na dni otwarte, podczas których dzieci mogą wziąć udział w zajęciach, a rodzice mają czas na poznanie szkoły oraz rozmowę z dyrektorem - informuje Arkadiusz Duchliński.
W naborze do szkół Fregata pierwszeństwo mają absolwenci naszych przedszkolu w Oliwie i na Ujeścisku. Przedstawiciele szkoły zaznaczają, że jeżeli zgłoszeń jest więcej niż miejsc, decyduje kolejność. Nie są natomiast przeprowadzane testy kwalifikacyjne w ramach rekrutacji.
- Z roku na rok rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną. Oprócz dodatkowych godzin matematyki czy języka angielskiego wdrażamy w naszych szkołach zajęcia z Instrumental Enrichment, cały czas rozwijamy się w dziedzinie tutoringu rodzinnego, a w ostatnim okresie także tutoringu rozwojowego - dodaje Arkadiusz Duchliński.
Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście
Planujemy otwarcie pracowni stolarskiej oraz sale do unihokeja i gry w tenisa stołowego
W Szkole Podstawowej Lokomotywa rekrutacja rozpoczęła się 1 lutego i potrwa do wyczerpania miejsc. Jak wygląda rekrutacja?
- Dyrekcja umawia spotkanie/rozmowę, na której przedstawia program i ofertę Lokomotywy. Jest to także czas dla rodziców na opowiedzenie o swoich oczekiwaniach odnośnie do edukacji i wychowania. Jeśli i rodzice, i szkoła/przedszkole są spójni co do zasad i wartości, a w danej grupie są wolne miejsca, wówczas następuje przyjęcie dziecka do placówki. Formalne zakończenie procesu rekrutacyjnego wiąże się z podpisaniem umowy i uiszczeniem opłaty rezerwacyjnej - mówi Edyta Gronowska, dyrektor SP Lokomotywa.
Rodzice zainteresowani edukacją dziecka w Lokomotywie proszeni są o wysłanie formularza zgłoszeniowego.
- Oferta Lokomotywy każdego roku zmienia się w zakresie zajęć dodatkowych. Stawiamy ponadto na lekcje krytycznego myślenia i mediacje rówieśnicze. Planujemy otwarcie pracowni stolarskiej oraz sale do unihokeja i gry w tenisa stołowego. Ponadto powstanie Centrum Terapeutyczne i strefa dla rodziców (m.in. kawiarenka) - dodaje Edyta Gronowska.
Zapisy do szkoły podstawowej i przedszkola 2023/24. Ruszają już w marcu
Sopocka Szkoła Autonomiczna. Jak wygląda rekrutacja?
Rekrutacja w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej jest prowadzona w trzech wariantach: nowe klasy 0 i I, klasy II-III i IV-VIII jako rekrutacja uzupełniająca.
W przypadku najmłodszych dzieci rodzice składają karty zgłoszenia, a następnie spotykają się z dyrektorem szkoły. Aplikować można praktycznie przez cały rok.
- Rekrutacja do klas 0 i I kończy się w momencie przyjęcia maksymalnie 18 uczniów do danego oddziału/klasy - mówi Anna Pawłowska, dyrektor Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.
W trakcie rekrutacji szkoła bierze pod uwagę termin złożenia karty zgłoszenia do szkoły, posiadanie rodzeństwa w jednej ze szkół danego zespołu, realizowanie przygotowania przedszkolnego w jednej z placówek prowadzonych przez Gdańską Fundację Oświatową, a także bycie dzieckiem absolwenta szkół prowadzonych przez Gdańską Fundację Oświatową.
- Decyzję o przyjęciu dziecka do klas 0 i I podejmuje dyrektor Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, który informuje rodziców o wyniku procesu rekrutacji telefonicznie i drogą mailową - informuje Anna Pawłowska.
Ogłoszenia.trojmiasto.pl – Kurs językowy w Trójmieście
W przypadku rekrutacji do klas II-III rodzice są proszeni o złożenie w sekretariacie szkoły karty zgłoszenia, a postępowanie kwalifikacyjne polega na rozmowach dziecka z nauczycielami kształcenia zintegrowanego oraz rozmowach dyrektora z rodzicami i ustaleniu szczegółów dotyczących edukacji dziecka.
- Rodzice zainteresowani zakwalifikowaniem dziecka do klas IV-VIII proszeni są o złożenie w sekretariacie szkoły karty zgłoszenia. Jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami w tych klasach, zostaje rozpoczęte postępowanie kwalifikacyjne, które polega na napisaniu przez dziecko sprawdzianu wiadomości z zakresu języka polskiego, matematyki i rozmowie dyrektora szkoły z rodzicami (opiekunami prawnymi) celem ustalenia szczegółów dotyczących sytuacji edukacyjnej dziecka (np. poziomu znajomości drugiego języka obcego) - tłumaczy Anna Pawłowska.
Nauka w międzynarodowej szkole. Co oferują placówki w Trójmieście?
Jak wygląda nabór w szkołach Montessori?
W Sopockiej Szkole Montessori rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnych rozmów z nauczycielami i wychowawcami z rodziną kandydata na ucznia.
Z kolei w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej Montessori w Gdańsku rekrutacja przebiega w czterech krokach. Rodzic przesyła formularz kontaktowy, następnie bierze udział w ankiecie rekrutacyjnej i otrzymuje wszystkie, niezbędne informacje. W dalszej kolejności odbywają się rozmowy indywidualne rodziców z przedstawicielami szkoły, a ostatnim krokiem jest podpisanie umowy oraz uregulowanie bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zawartą umową.
Cały rok trwa rekrutacja uczniów do International School of Gdańsk, a rodzice zainteresowani ofertą edukacyjną powinni w pierwszej kolejności umówić się na spotkanie z dyrektorem szkoły. Placówka oferuje skorzystanie z dni próbnych, by następnie móc złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. O finalnym przyjęciu ucznia decyduje dyrektor.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2023-03-13 20:43
Szkola blisko domu (2)
Ja też zastanawiałam się nad szkoła prywatną dla dziecka, ale jednak wybrałam dobra szkole, która jest blisko i do której moje dziecko będzie mogło samo chodzić jak będzie w 3 czy 4 klasie. Ciągle dojeżdżanie do odległej szkoły jest męczące i dla dziecka i dla rodziców. Moje dziecko chodzi do klasy 1, z chęcią chodzi do szkoły I nawet do świetlicy choć nie jest w świetlicy codziennie.
- 13 1
-
2023-03-16 11:48
szkoła blisko domu...
Trochę zależy, jaka szkoła jest w rejonie...
Mieszkamy na Jasieniu, obie szkoły są przepełnione (sama chodziłam w latach 90tych do SP3 na Chełmie - 3 zmiany, po kilkanaście klas w każdym roczniku, filie w przedszkolach, koszmar...).
To był jeden z powodów wyboru szkoły prywatnej (we Wrzeszczu).
Owszem, pierwsze 3 lata to byłoTrochę zależy, jaka szkoła jest w rejonie...
Mieszkamy na Jasieniu, obie szkoły są przepełnione (sama chodziłam w latach 90tych do SP3 na Chełmie - 3 zmiany, po kilkanaście klas w każdym roczniku, filie w przedszkolach, koszmar...).
To był jeden z powodów wyboru szkoły prywatnej (we Wrzeszczu).
Owszem, pierwsze 3 lata to było dowożenie i odbieranie syna. Po drodze mieliśmy lockdowny i mocno doceniliśmy szkołę, która wykorzystywała wszelkie możliwości, by otwierać sie dla uczniów (limity co prawda nie pozwalały, by cała klasa była na miejscu, ale średnio syn był w szkole przez 2 na 3 tygodnie - ustalaliśmy miedzy rodzicami grafik).
Tak samo nasi nauczyciele pracowali w czasie strajku nauczycieli
W czwartej klasie syn zaczął samodzielnie wracać ze szkoły (zawożony był po drodze "do pracy"), obecnie, w piątej klasie, samodzielnie jeździ i wraca ze szkoły.
Jedynie w czwartej klasie był okres, kiedy poruszał z nami temat zmiany szkoły na lokalną - bo koledzy na podwórku. Bliższe rozmowy z kolegami z podwórka przekonały go, że zdecydowanie nie chce - bo może i fajnie, jak w poniedziałek zaczynają lekcje na 10.30, ale już mniej fajne, jak kończą ok 18, albo idą na 7.30 (czyli wychodzą z domu o tej samej porze, co syn dojeżdżający do Wrzeszcza).
Powrót ze szkoły w zasadzie jest podobny, jak ja pamiętam swój - z tą różnicą, że jadą wspólnie autobusem, a nie na piechotę. No i nie gadają pół godziny pod klatką, bo każdy wysiada na swoim przystanku
Jeśli mieszkalibyśmy w rejonie szkoły, w której uczy się 100-200 uczniów, nasze wybory mogłyby być inne.- 0 0
-
2023-03-14 12:37
i nie ma kumpli ze szkoły w pobliżu :(, wy sie cieszycie bo dorobiliście się domu na kredyt w wygwizowie a ja mam wszedzie daleko a kolegów kliku w okolicy gdzie połowa to jacyś wioskowi d**ile
- 1 1
-
2023-03-13 17:07
Oto co myślę (8)
Uważam, że zanim pośle się dziecko do szkoły, to oprócz tego ile godz. jest matmy czy angielskiego, należy sprawdzić:
1. Jak często zmieniają się nauczyciele. Jeśli co 0,5roku jest nowy wychowawca/nauczyciel przedmiotowy to nie ma ani ciągłości, ani odpowiedzialności za nauczenie uczniów. I jakiś powód odchodzenia nauczycieli pewnie jest,Uważam, że zanim pośle się dziecko do szkoły, to oprócz tego ile godz. jest matmy czy angielskiego, należy sprawdzić:
1. Jak często zmieniają się nauczyciele. Jeśli co 0,5roku jest nowy wychowawca/nauczyciel przedmiotowy to nie ma ani ciągłości, ani odpowiedzialności za nauczenie uczniów. I jakiś powód odchodzenia nauczycieli pewnie jest, gdyż dobrą pracę się szanuje.
2. Czy są zadania domowe i książki. Super, jeśli w 1 klasie nie ma zadań i dzieci mają czas na plac zabaw, ale jak w 6 i 7 klasie też nie mają zadań, to dzieci nie wyrobią, ani nawyku samodzielnego uczenia się, ani nie są w stanie zapamiętać wszystkiego z lekcji. I niestety w 8 klasie są korepetycje, ponieważ wiedza wymaga powtórek (np. tabliczka mnożenia, rozwiązywanie zadań).
3. Popytać rodziców innych uczniów pod szkołą co o niej sądzą, czy szanuje się pracowników i uczniów, pooglądać uczniów na żywo "przy szkole" (Patrz czy palą w krzakach obok szkoły i nikt na to nie zwraca uwagi itp.), ale też zwrócić uwagę na to czy rodzice nie są tylko roszczeniowi (bo dzieci też będą takie same).
4. Przede wszystkim - sprawdzić kompetencje dziecka do danego typu nauczania. Gdy mamy dziecko nie lubiące samodzielnie pracować, a dobrze "kombinować", to będzie mogło laserować w szkole, gdzie z założenia jest praca samodzielna lub w grupach. I trochę minie zanim rodzic zorientuje się, że dziecko niewiele umie, zwłaszcza gdy nie ma ocen semestralnych i cząstkowych (mam w rodzinie taki przykład). A potem w starszych klasach trudno wyrobić nawyk nauki.
5. Omijać szerokim łukiem szkoły przekazujące różne "skrajne światopoglądy", (od lewa do prawa) lub uczące "że moje jest lepsze" ponieważ w przyszłości dziecko będzie musiało żyć i pracować w zróżnicowanym społeczeństwie i spotka różnych ludzi.- 29 5
-
2023-03-14 15:00
(1)
Jeszcze rok i kończymy właśnie taką szkołę prywatną. Pięknie było do czasu. Szkoła chwali się wynikami a uczniowie ostatnich klas chodzą na korki z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych - taka prawda.
- 1 2
-
2023-03-14 16:05
Jaka to szkoła konkretnie ?
- 2 0
-
2023-03-13 19:37
A to co ja myślę (2)
Zabronić wszystkim matką ingerować w życie dzieci w zakresie szkoły,szkoła jest dla dzieci nie dla rodziców
- 3 5
-
2023-03-13 19:50
Ja chciałabym żeby szkoła nie ingerowała w moje życie (1)
Na szczęście już nie muszę robić projektów na różne przedmioty, poszukiwać rzeżuchy we wrześniu i kasztanów w marcu, bo pani miała taki program. Teoretycznie były to projekty mojego dziecka.
- 4 4
-
2023-03-14 11:31
To może wystarczy nie wyręczać dziecka w JEGO zadaniach?
Chcesz wyhodować amebę, która nie będzie umiała zagotować wody na herbatę? Czy po prostu lubisz być umęczoną matką-Polką?
- 3 2
-
2023-03-13 19:35
(2)
Tylko proszę pamiętać, że wybrana przez Panią szkoła wcale nie musi wybrać Pani dziecka.
- 1 6
-
2023-03-14 14:54
(1)
Proszę Pani, jak za dzieckiem idzie pieniądz to wybiorą, spokojnie.
- 1 0
-
2023-03-15 04:21
Niekoniecznie Jeśli do rekrutacji staje 200 osób a miejsc jest mniej niz 40 to same pieniądze nie gwarantują przyjęcia ;)
- 0 0
-
2023-03-13 17:06
szkoła prywatna (5)
brak zajęć w systemie zmianowym, maks 18 osób w klasie, około 10h (lub więcej) tygodniowo języków obcych, dużo sportu, świetna kadra pedagogiczna, obiady/posiłki, wsparcie psychologa, ciekawe zajęcia poza szkolne, wyjścia do teatrów, wyjazdy zagraniczne, zajęcia z informatyki prowadzi informatyk!
- 27 7
-
2023-03-14 16:14
No i kontakty, które zaprocentują w dorosłym życiu. Bankierzy, arystokraci, oligarchowie.
Może nawet jakiś drobny mezalians pozwoli dodać wicehrabiego , von albo de przed nazwiskiem....
- 2 0
-
2023-03-14 08:06
(2)
Szkoła prywatna - g. prawda. Przepychanie głąbów bo rodzice płacą. Zajęć tyle, że nie ma czasu na modlitwę (sarkazm)
- 6 13
-
2023-03-14 10:01
nie chodzi o przepychanie tylko o stworzenie warunków do nauki. Uczysz się i tak sam. Szkoła publiczna takich warunków nie tworzy i zabija naturalne zdolności dzieci równając wszystkich do jednego poziomu, w dół.
- 5 2
-
2023-03-14 08:48
przerzucenie wychowania na szkołę bo rodzicę bigną całe życie za kasą i dostatkiem by potem sonsiadowi oko bielało, najlepiej dom na zapupiu by później dziecko godzin do szkoły dojeżdżało ...ale mamy dom !!
- 2 5
-
2023-03-13 17:13
zajęcia pozaszkolne
- 2 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.