stat

Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port (2 opinie)

Czwarta edycja Open House Gdańsk zaprowadzi nas do dzielnicy o strukturze równie fascynującej, co niejednorodnej. W weekend 17-18 października 2020 roku zakrzykniemy: OH! Nowy Port!, wspólnie odkrywając architektoniczną złożoność dzielnicy i jej zaskakujące oblicza.

Open House Gdańsk jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide (www.openhouseworldwide.org). Pierwsza edycja festiwalu OH odbyła się w Londynie w 1992 roku. Aktualnie OH gości w ponad 40 miastach na świecie: Nowy Jork, Dublin, Helsinki, Barcelona, Melbourne, Rzym, Ateny. W 2015 do drużyny miast Open House dołączyła siostrzana Gdynia.

Open House to dwa dni, kiedy otwierane są wybrane przestrzenie publiczne oraz mieszkania prywatne. Festiwal przyciąga rzesze widzów i cieszy się ogromną popularnością na świecie.

Niezwykłość Open House polega również na udziale architektów, projektantów i właścicieli obiektów. To nie tylko budynki o wartości historycznej, ciekawe wnętrza mieszkań prywatnych, ale także, a może przede wszystkim, nowe projekty architektoniczne i urbanistyczne.

www.ohgdansk.org

Festiwal dofinansowany jest ze środków Miasto Gdańsk
Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.

Opinie (2)

 • Świetny festiwal, świetna dzielnica

  Wychowałam się w Nowym Porcie. Od zawsze uważałam, że to bardzo ciekawe miejsce o ogromnym potencjale, zupełnie niesłusznie niedoceniane. Do wielu zakątków chciało się zajrzeć, ale dotychczas nie było możliwości... Brawo dla dewelopera za mecenat nad tym festiwalem.

  • 0 2

 • Na Portovej było cudownie

  niesamowity klimat, bardzo ciekawa przestrzeń, świetne wydarzenie... Czekam z niecierpliwością na Gdańską odsłonę festiwalu.

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • wykład , spotkanie
  paź 24-25
  sobota - niedziela, g. 16:00
  Gdańsk
  Menażki 2020