• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Orszak Trzech Króli w Gdyni

 • niedziela, 6 stycznia 2019, godz. 11:00 - 13:30
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Największe uliczne jasełka, w których trzeba wziąć udział. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w Gdyni.

28 października 2022 - 26 lutego 2023

bilety 33 - 39 zł
ulgowy 31 - 36 zł
Kup bilet

5 grudnia 2022 - 2 lutego 2023

Gdańsk Sopot Gdynia
Wstęp wolny
Obchody święta rozpoczną się 6 stycznia o godz. 11.00 mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej 46.

Barwny korowód ruszy spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej 46, ulicami Armii Krajowej, Świętojańską i Partyzantów w kierunku kościoła franciszkanów pw. św. Antoniego przy ul. Ujejskiego 40. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w przebraniu anioła.

Scenariusz przemarszu orszaku oparty jest na motywie wędrówki, której towarzyszy atmosfera tajemnicy oraz napięcie i zwroty akcji. Wieńczy ją szczęśliwy finał.

Przemarsz zainicjuje o godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi". O godz. 12.15 orszak podąży ul. Armii Krajowej. Po drodze przedstawiane będą scenki biblijne, grać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, a na koniec odbędą się jasełka i słodkie niespodzianki dla uczestników.

Tego dnia studenci urządzali dla publiczności przedstawienia zwane dialogami. O godz. 12.25 zebrani obejrzą scenę "U Heroda", która odbędzie się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Świętojańskiej.
Stałym elementem jest stacja "Karczma" planowana o godz. 12.45 przy ul. Świętojańskiej 83 (vis a vis restauracji Polonia).
Najwięcej emocji towarzyszy misterium "Walka dobra ze złem". O godz. 12.55 u zbiegu ulicy Świętojańskiej i al. Marsz. Piłsudskiego rozegra się decydujący moment. Ten najbardziej dramatyczny.

Ostatnim elementem widowiska sięgającego tradycjami do średniowiecznego dramatu religijno-biblijnego jest planowana o godz. 13.30 scenka "Pokłon Trzech Króli".

Atmosfera święta sprzyja szczodrości. Finałowi wydarzenia będzie towarzyszyła, tak jak w latach ubiegłych, kwesta na Dom Hospicyjny dla Dzieci "Bursztynowa Przystań".
Radosnej wędrówce z domu do domu towarzyszyła tradycja obdarowywania kolędujących dzieci rogalami "Szczodrakami". Także i ten zwyczaj znajdzie swoje odzwierciedlenie w radosnym finale wydarzenia. Uczestników wydarzenia czeka słodki poczęstunek. Wypiek słodkich specjałów wsparły piekarnie: Piotr Gotowała, "Sezamka", Przyjaciel Piekarz oraz Wenta.
Będą też jasełka i konkursy ze słodkimi nagrodami.

Wydarzeniu ze względu na jego centralny charakter towarzyszyć będą czasowe zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nastąpią okresowe wyłączenia z ruchu niżej wymienionych ulic: 3 Maja na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Armii Krajowej, Armii Krajowej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Świętojańskiej, Świętojańskiej na odcinku od ul. 10 Lutego do al. Zwycięstwa, Partyzantów na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Kopernika.

Ruch wstrzymywany będzie także na ulicach krzyżujących się z trasą przejścia orszaku. Dodatkowo od godz. 10.00 zostanie zamknięty odcinek ul. Armii Krajowej pomiędzy ulicami Świętojańską a placem Grunwaldzkim. Ruch w tym miejscu zostanie wznowiony po przejściu orszaku. Na zmienionych trasach będą jeździły linie 22, 23, 24, 29, 133 i 282. Szczegóły na www.zkmgdynia.pl

Opinie