Mapa serwisuDługi Targ to poszerzenie ul. Długiej. Zakończony Zieloną Bramą kończy Trakt Drogi Królewskiej. Na jego terenie znajduje się wiele kawiarni, pubów i restauracji. Jest to ulubione miejsce spotkań zarówno turystów jak i autochtonów, stąd pełni rolę swo
Długi Targ Gdańsk, Gdańsk


Mariacka to niewątpliwie najbardziej zachwycająca z gdańskich uliczek, z kompletnie zrekonstruowanymi przedprożami, znakomicie oddająca niepowtarzalny klimat i charakter dawnej zabudowy Gdańska.
Ulica Mariacka Gdańsk, Główne Miasto Gdańsk


Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511,5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw.
Molo w Sopocie Sopot, pl. Zdrojowy 2 Sopot , tel. 58 551-00-02


Ulubione miejsce spacerów mieszkańców Gdyni oraz turystów.
Tutaj cumują: Dar Pomorza, Błyskawica, a nieopodal znajduje się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Tu znajduje się również przystań Żeglugi pasażerskiej.
Skwer Kościuszki Gdynia, skwer Tadeusza Kościuszki Gdynia


Fontanna Neptuna - została zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke.
Podstawowym źródłem strumieni wodnych jest trójząb trzymany przez władcę mórz i oceanów w prawicy, znajdujące się u jego stóp konie morskie oraz krawędź postumentu.
Rzeźba fonta
Fontanna Neptuna Gdańsk, Długi Targ Gdańsk


Twierdza Wisłoujście jest unikatowym przykładem stosunkowo dobrze zachowanego portowego zespołu obronnego z pierwszej połowy XVII wieku. Otwarta tylko w sezonie od czerwca do końca września. Obiekt otwarty dla zwiedzających od czerwca do września.
Twierdza Wisłoujście Gdańsk, Stara Twierdza 1 Gdańsk , tel. kom. 512-418-731


Ulica o długości 635 m, stanowi dziś główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego.
Biegnie na miejscu dawnej drogi gruntowej łączącej od XVII w. sopocką wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza.
Obecna nazwa ulicy upamięt
Monte Cassino Sopot, deptak Sopot


Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Akwarium Gdyńskie Gdynia, al. Jana Pawła II 1 Gdynia , tel. 58 732-66-01


Długie Pobrzeże - ciągnący się wzdłuż Motławy deptak, na którym znajduje się ciąg gotyckich bram wodnych kolejno: Krowia z XIV w., Chlebnicka z XV w., Mariacka z XV w., Św. Ducha, odbudowana w latach 90-tych, oraz słynny Żuraw.
Długie Pobrzeże Gdańsk, Starówka Gdańsk


Stocznia Gdańska - jedna z największych polskich stoczni. Znajduje się w Gdańsku na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu. Powstała po 1945 na terenach gdzie przedtem istniała niemiecka Stocznia.
Stocznia Gdańska Gdańsk, Na Ostrowiu 15/20 Gdańsk


Budynek swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Gaudiego. Elewacja zewnętrzna obiektu w pełni odpowiada stylistyce Monciaka.
Krzywy Domek Sopot, Jana Jerzego Haffnera 6 Sopot , tel. 58 555-51-25


Żuraw - to symbol Gdańska i morskiego charakteru miasta. Jego masywna sylwetka, lekko wychylona nad Motławę, wyraźnie dominuje nad zabudową Długiego Pobrzeża. Zapraszamy do zwiedzania największego średniowiecznego dźwigu portowego Europy.
Żuraw Gdańsk, Szeroka 67/68 Gdańsk , tel. 58 301-69-38, 58 329-87-60


Msze św. w niedziele:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (suma), 13:00, 18:00, 20:00*
* Msza św. w Kaplicy Mariackiej
(wejście od strony parku)
Dni powszednie: 7:00, 8:00,18:00; w święta zniesione: 7.00, 8.00, 9.00, 18.00
Katedra Oliwska Gdańsk, bp. Edmunda Nowickiego 5 Gdańsk , tel. 58 552-47-65


Wieża Więzienna i Katownia to od niedawna siedziba Muzeum Bursztynu. Mamy w Gdańsku nowy punkt widokowy. Do oglądania panoramy miasta zaprasza teraz poddasze Wieży Więziennej w Katowni, obecnym Muzeum Bursztynu. Miasto możemy podziwiać z wysokości 40
Katownia Gdańsk, Targ Węglowy Gdańsk , tel. 58 301-49-45


Bulwar Nadmorski to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1, 5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Jest znakiem rozpoznawczym Gdyni obok Skweru Kościuszki i żaglowca 'Dar Pomorze'.
Bulwar Nadmorski Gdynia, Gdynia


Ołowianka to gdańska wyspa, którą opływa z jednej strony Motława, a z drugiej Kanał na Stępce. Udana rewitalizacja zrujnowanej częściowo poprzemysłowej zabudowy wyspy jest elementem projektu powrotu miasta "frontem do rzeki".
Wyspa Ołowianka Gdańsk, Gdańsk


Ratusz Głównego Miasta - obecnie główna siedziba Muzeum Gdańska. Znajduje się u zbiegu ulic Długiej i Długiego Targu. Najbardziej reprezentacyjna sala Ratusza to Wielka Sala Rady, zwana również Salą Czerwoną.
Muzeum Gdańska Gdańsk, Długa 46/47 Gdańsk , tel. kom. 789-449-675


Olivia Star ma 180 metrów wysokości, co czyni z niej najwyższy obiekt Trójmiasta i lokuje w czołówce najwyższych budynków w Polsce. Wysokość Stara nawiązuje do wydarzeń sierpniowych w Gdańsku w 1980 roku.
Olivia Star Top Gdańsk, al. Grunwaldzka 472C Gdańsk , tel. kom. 534-034-000


PUNKT INFORMACJI KULTURALNY SOPOT:
Plac Przyjaciół Sopotu
Czynny codziennie w godzinach: 12.00 - 18.00
Opera Leśna Sopot, Stanisława Moniuszki 12 Sopot , tel. 58 555-84-00


Błyskawica od 1976 roku - muzeum, jedno z nielicznych obok AURORY, WAZY czy VICTORY. Oprócz uzbrojenia widocznego na pokładzie, można poznać w jej wnętrzu tradycje polskiej marynarki wojennej.
ORP Błyskawica Gdynia, al. Jana Pawła II 1 Gdynia , tel. 58 626-37-27