21:03

29.03

Czytelnik

Dzień dobry. Opis sytuacji, która...

Piotr Koronawirus
Dzień dobry.

Opis sytuacji, która mnie spotkała w piątek 27.03.2020.
Około godziny godziny 15.50 jadąc obwodnicą Trójmiasta (trasą S7) w stronę Łodzi, na wysokości zjazdu na wysypisko Szadółki kierowca Forda KUGA o nr rej. GD420TY spowodował olbrzymie zagrożenie na drodze. Kierowca ten jechał bardzo nerwowo i w pewnym momencie zmienił pas na prawy, którym zaczął wyprzedzać ciąg aut jadących w kierunku Łodzi lewym pasem, wyprzedzając auto dostawcze. Prowadzący forda nie mogąc wyprzedzić, gdyż prawym pasem, jak wspomniałem, jechał samochód dostawczy, zaczął niebezpiecznie zmieniać pas spychając mnie na barierkę oraz zmuszając do nagłego hamowania z prędkości około 110km/h. Gdy użyłem klaksonu kierowca trochę się cofnął na swój pas (co widać na filmie),a następnie nagłym świadomym ruchem zepchnął mnie na barierkę i gdyby nie to, że awaryjnie przyhamowałem, doszło by do kolizji, a może nawet wypadku, w którym mogłoby ucierpieć życie ludzkie.

W dobie dzisiejszego stanu tj. panującego koronawirusa i w konsekwencji bardzo zmniejszonego ruchu na drodze, takie zachowanie powinno zostać ukarane.

Nadmienię, że przejeżdżam w roku sporo kilometrów (około 35-40 tyś. km) i mam wiele różnego typu zdarzeń na drodze i nie mam zwyczaju tego zgłaszać, jednakże ten kierowca spowodował tak duże zagrożenie i zrobił to z pełną świadomością, że nie nie postanowiłem Państwa o tym poinformować.

Poniżej załączam link do filmu, jeśli by się okazała, że się nie załączył, który dokładnie pokazuje sytuację (proszę nie kierować się datą nagrania umieszczoną na ekranie, gdyż nie zmieniłem daty w urządzeniu).

https://www.dropbox.com/s/0c88cka4arz47fx/27.03.2020 g.15.50.MP4?dl=0

Pozdrawiam,
Piotr.

Opinie (108) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.