Kącik edukacyjny: Znak B-31 ustąp pierwszeństwa na zwężeniu
-
Lubię to 6
-
Super 2
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 28
-
Wow
-
Przykro mi 3
-
Wrr 3
- Wszystkie 43
Opinie (105) ponad 10 zablokowanych
-
2026-05-12 08:49
Blaszko-Smrodki (7)
Wszędzie to samo, truciciele naszej płonącej planety....
- 21 93
-
2026-05-12 09:52
Meczybula 1
- 10 10
-
2026-05-12 10:26
A kto podpalił planetę ? (2)
Chyba dwugodzinny prezydent i następnie gasił tym co leciało z czajki
- 9 6
-
2026-05-12 13:08
A może obecny rezydent (1)
- 2 1
-
2026-05-12 13:19
Dodaj, że to pato-rezydent
- 3 1
-
2026-05-12 12:37
Nie ma czegoś takiego jak płonąca planeta !!! (1)
Iran właśnie pokazał dowody że USA i ZEA manipulowali pogodą nad Iranem gdzie robili im susze dopiero po zniszczeniu tajnych radarów do manipulowania nad pogodą nad danym terytorium nagle w Iranie zaczął padać deszcz i temperatura się unormowała !!!
- 0 6
-
2026-05-12 13:10
zapomniałeś swojej foliowej czapeczki
- 7 1
-
2026-05-12 17:09
Zalatujesz padliną.
- 0 0
-
2026-05-12 08:49
To nie był manewr drogowy, tylko praktyczne ćwiczenia z filozofii im dalej od problemu, tym mniejsze ryzyko konfrontacji
- 3 18
-
2026-05-12 08:49
Pan (3)
kalesoniarz?
- 33 16
-
2026-05-12 09:29
pisze pan dresiarz (2)
- 7 4
-
2026-05-12 10:55
dresy są spoko
- 1 4
-
2026-05-12 20:19
Nie. To "czytelnik" pampersiarz.
- 0 1
-
2026-05-12 08:51
(2)
Gdzie miał ci zjechać jak już był na tym zwężonym odcinku? Miał cofać? Ładnego słownictwa używasz, w domu też tak mówisz do reszty rodziny?
- 73 9
-
2026-05-12 09:29
Przecież widział z daleka rowerzystę. (1)
- 6 26
-
2026-05-12 09:35
to tez przyjrzyj się dokładnie. ten samochód wjeżdża zanim ten rowerzysta zbliży się do wcześniejszego skrzyżowania. na jakiej podstawie miał wiedzieć, że ten rowerzysta w ogóle będzie jechał do tego tunelu? przecier rowerzysta mógł skręcić itp.. rowerzysta był w sporej odległości od tunelu, więc kierowca auta rozpoczął prawidłowe wykonywanie manewru. i jak rowerzysta w ogóle zbliżył się do zwężenia to auta praktycznie już wyjeżdżało. w tym przypadku to rowerzysta pokazał brak kultury
- 40 5
-
2026-05-12 08:51
Mam nadzieję że wysyłasz te filmy na policję (10)
Przydałby się u nas ktoś taki jak Konfitura z YT. Chlop robi porządek na drogach.
- 11 52
-
2026-05-12 09:04
I co powie? Wyśmieją go z tym filmikiem.
- 14 6
-
2026-05-12 09:24
Oczywiście że wysyłam. (5)
Btw, zapraszam na profil Rowerem Bez Korków na FB
- 5 20
-
2026-05-12 10:26
Dzięki. Robisz świetną robotę
Niewielu się chce, a pracy ogrom
- 4 17
-
2026-05-12 12:43
(3)
widać tam jaką robotę robisz rowerzystom, hahaha, odwrotną niż myślisz
- 8 4
-
2026-05-12 13:18
(2)
Jak ktoś jest przytłukiem, to i tak będzie się odgrywał na przypadkowych osobach. Normalny zrozumie, że czy rower, czy samochód ustąpić trzeba tak samo. W strefie 30, przy tej nawierzchni, rowerzysta i samochód jadą z taką samą prędkością. No chyba, że kierowca nie przestrzega ograniczeń...
- 2 4
-
2026-05-12 13:38
(1)
to prawda, ale w tym przypadku rowerzysta powinien dać wyjechać na spokojnie kierowcy osobówki. w tym przypadku auto rozpoczęło manewr przed zbliżeniem się rowerzysty do zwężenia. auto zakończyło manewr w momencie, kiedy rowerzysta podjechał do zwężenia
- 8 2
-
2026-05-12 19:35
Kierowca rusza jak rower jest na pasach
To jest raptem 25m przed tunelem. Nie zna przepisów i ich nie stosuje
- 1 4
-
2026-05-12 09:37
(2)
i co policja zrobi? raczej nie wystawi mandatu, bo nie doszło do złamania przepisów
- 19 2
-
2026-05-12 13:19
(1)
Zdziwisz się, ale zapłacisz. Albo zrozumiesz, że przepis to przepis i przestrzegać trzeba wobec wszystkich pojazdów, a nie tylko większych.
- 2 6
-
2026-05-12 13:40
jasne przepis jest przepis, ale tu widać, że rowerzysta jest jeszcze daleko od zwężenia a auto rozpoczęło manewr. auto zakończyło manewr w chwili kiedy rowerzysta dojechał do zwężenia więc nie ma tu nic na moje co by łapało się pod mandat
- 6 2
-
2026-05-12 08:58
A drogi objazdowej zabytku nadal brak. To miasto to mem
- 5 7
-
2026-05-12 09:02
Człowieku, przejechałbyś ten kawałek pustym chodnikiem po prawej i nikomu krzywda by się nie stała. (7)
Król szosy się znalazł.
- 47 14
-
2026-05-12 09:11
Ale dlaczego ma jechać inaczej skoro przepisy dają mu pierwszeństwo? (3)
Bo blaszakom się należy niezależnie od przepisów? Jakieś inne standardy?
- 11 11
-
2026-05-12 09:43
Może dlatego, żeby nie wyrzucać swoich frustracji do Internetu.
Samochód był już w bramie zanim pan kalesoniarz nadjechał. Czasem warto się zastanowić i reagować stosownie do sytuacji.
- 19 6
-
2026-05-12 10:16
(1)
masz rację nie powinien wjeżdżać na chodnik, ale mógł spokojnie poczekać te 2-3s
- 8 2
-
2026-05-12 12:37
nie musiał czekać, wystarczyło zwolnić a nie grzać coraz bardziej
- 8 2
-
2026-05-12 12:02
(2)
Nie musi nawet chodnikiem, w tej sytuacji zjechałby do prawej przed bramą i bez problemu by się minął z tym samochodem. No ale jak się nie jest przystosowanym do życia w społeczeństwie to tak to wygląda.
- 7 2
-
2026-05-12 13:22
(1)
Wystarczyło, żeby kierowca ustąpił przed bramą jak inni. Był pierwszy, więc widział rowerzystę i wiedział, że nie zdąży.
- 2 3
-
2026-05-12 14:09
no tak nie bardzo, bo rowerzysta, w chwili gdy kierowca rozpoczynał manewr, był daleko od zwężenia
- 3 1
-
2026-05-12 09:18
(19)
ty się zbliżasz auto już było w przejezdzie, to co miał się wycofać?, no i podstawa, światło masz ?!
- 61 7
-
2026-05-12 09:25
w ciągu dnia nie muszę, pierwszeństwo na przejeździe masz opisane znakami. Naucz się. (12)
- 5 29
-
2026-05-12 09:31
(1)
a ty naucz się, że samochód już wykonywał manewr, zanim ty podjechałeś. przestań siać nienawiść do innych i zachowywać się jak król szosy, bo nim nie jesteś i w tej sytuacji kierowca jadący z naprzeciwka już nie musiał ci ustępować pierwszeństwa, bo zanim podjechałeś był już w połowie tunelu. właściwie jak podjeżdżasz do tunelu to on właśnie z niego wyjeżdża
robisz g*wno burzę o nic- 41 3
-
2026-05-12 09:59
To jest naprawdę jakiś psychicznie chory człowiek.
- 16 4
-
2026-05-12 09:36
no to się naucz, auto już opuszcza ,,tunel", a ty przed wjazdem w ,,tunel" masz obowiązek włączyć ,,lampeczkę"!!
- 24 3
-
2026-05-12 09:48
wszystko jest git (2)
pierwszenstwo masz za znakiem. Ty przepisy znasz? Czy tylko z widzenia
- 16 3
-
2026-05-12 13:25
(1)
Skąd was takich zbierają. Jakaś łapanka była na "kierowców"? Im większy tuman, tym bardziej się nada? Masz znak ustąp przed zwężeniem, czekasz aż z przeciwka przejadą, bo inaczej wymuszasz pierwszeństwo.
- 1 5
-
2026-05-12 14:25
a dlaczego musisz obrażać? merytoryczne argumenty się skończyły?
- 5 1
-
2026-05-12 11:38
W tunelu (1)
Musisz.
- 5 1
-
2026-05-12 13:26
Brama to nie tunel.
- 1 1
-
2026-05-12 11:46
Art. 51.6 (1)
Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu.
Naucz się przepisów, bandyto drogowy!- 2 1
-
2026-05-12 23:46
Brak znaku D-37. Nie ma tunelu, nie trzeba świateł... Wjeżdżasz na parking w galerii, to przełączasz z dziennych na mijania, czy z tyłu nic nie potrzebujesz? Wracając do tematu... fakt, kierowca nie ustąpił.
- 0 1
-
2026-05-12 12:03
Naucz się żyć w społeczeństwie.
- 3 0
-
2026-05-12 15:40
Przejezdzales przez tunel czy mi sie wydaje? Cyklisci do recyklingu jak zwykle. Na
- 2 1
-
2026-05-12 09:30
Dlaczego ma mieć światło? Jest po świcie, prawo nie wymaga świateł mijania na rowerach. (5)
- 6 11
-
2026-05-12 09:39
(4)
może dlatego, że wjeżdża do tunelu i prawo wymaga, żeby wtedy takie światło włączyć
- 13 4
-
2026-05-12 11:30
Nie ma znaku D-37 (3)
- 4 2
-
2026-05-12 11:48
(2)
punkt dla ciebie, ale to, że nie ma włączonego światła nie oznacza, że w tym wypadku miał pierwszeństwo przed autem, które już było w trakcie jazdy "tunelem"
- 1 4
-
2026-05-12 13:29
(1)
Nawet nie wiesz, czy miał włączone. Przeważnie jeździ z włączonym... Zmiana tematu to taktyka na brak argumentów, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa na zwężeniu.
- 2 3
-
2026-05-12 14:11
nie ustąpił, bo nie musiał, bo rowerzysta był w sporej odległości od zwężenia gdy kierowca rozpoczynał przejazd. kierowca kończy przejazd w momencie kiedy rowerzysta do niego dojeżdża, także nie musiał ustępować pierwszeństwa w tym przypadku
- 4 1
-
2026-05-12 09:33
I znowu ten z odchyłami z kamerą wśród zwierząt a wcześniej Serhiej rowerzysta!
- 26 4
-
2026-05-12 09:35
typowe czepialstwo (3)
ten juz jechał a Ty się napiąłeś , mało żyłka nie poszła, żeby się wykazać, kolejni czekali. A dlaczego jeździcie wy rowerzyści po chodniku pod prąd ? i nie piszesz wtedy
- 45 3
-
2026-05-12 13:32
(2)
Zmiana tematu, to wyraźna oznaka braku argumentów w poruszanej sprawie. Obwinianie za innych też.
- 2 6
-
2026-05-12 14:12
(1)
no właśnie to ty nie masz argumentów na merytoryczną odpowiedź. zwrócił tylko uwagę na hipokryzję rowerzystów i tyle
- 5 2
-
2026-05-12 23:53
Chyba rozumiesz, że ktoś może być rowerzystą, kierowcą, kosmitą lub kimkolwiek i nie mieć cech przypisywanych (przyszywanych) którejś grupie?
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.