11:51

17.06

Czytelnik

Kolizja na Chełmie

Jasiek
Wypadek na Chełmie na wysokości przystanku tramwajowego Chałubińskiego, jest policja pogotowie i straż pożarna

11:50

17.06

Czytelnik

Kolizja na Chełmie

Jasiek

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • 2019-06-17 17:50
  To skrzyżowanie jest jedną wielką porażką! (1)
  Po pierwsze - jeśli kierowca jadąc ul. Chałubińskiego od strony Starego Chełmu chce jechać na wprost, na ulicę Dragana, to musi zająć lewy pas za wjazdem z Biegańskiego, gdyż tak wskazują znaki pionowe i poziome. Natomiast już będąc na skrzyżowaniu musi (co jest, jak wiadomo niedozwolone) zmieniać pas na prawy, aby pojechać na Dragana, czym naraża się na kolizję z pojazdem jadącym z jego prawej strony, który de facto wyruszył z prawego pasa, który wg znaków powinien być tylko dla skręcających w prawo, w ul. Sikorskiego i dalej np. na Armii Krajowej. Ponadto, jadąc lewym pasem w stronę Dragana na tym feralnym skrzyżowaniu narażamy się na kolizję z kierowcami skręcającymi w prawo z ul. Sikorskiego w kierunku Dragana, którzy widząc np., że nic nie jedzie na wprost prawym pasem, jadą pewni wolnej drogi.
  ===
  Po drugie - jeszcze gorszy jest wyjazd z ul. Biegańskiego w lewo na ul. Chałubińskiego. Kiedyś były tam też światła, ale jacyś mędrcy chcieli zaoszczędzić. Kierowcy skręcający w ten właśnie sposób nie widzą jadących na zielonym od strony Dragana, gdyż tam (na samym skrzyżowaniu), nie dość, że jest zagłębienie, to jeszcze wyjeżdżający z Biegańskiego ma z prawej strony krzaki.
  Miałem tam kiedyś, na szczęście niegroźną, stłuczkę, gdy jechałem na zielonym od strony Dragana. Gość wyjeżdżający z Biegańskiego walnął mnie w lewe, tylne drzwi, a ja nawet nie wiedziałem skąd się wziął. Wina była, co prawda jego, ale później, kilka razy sprawdzałem ten wyjazd dziwiąc się, jak mógł mnie nie zauważyć? Okazuje się, że mógł - właśnie z tego powodu.
  Od tego czasu ostrzegam bliskich i znajomych o niebezpieczeństwie tego lewoskrętu!
  drogowcy - błagam, przywróćcie tam światła, bo może być nieszczęście!
  ===
  Po trzecie - odnosząc się do komentowanego zdjęcia, rzeczywiście kierowcy skręcający w lewo z ul. Chałubińskiego w ul. Sikorskiego, w kierunku TESCO, bardzo często wymuszają pierwszeństwo za torami wobec jadących od strony ul. Dragana na wprost w kierunku ul. Chałubińskiego. Hmmm...
  Kierowca z Chełmu

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

powrót