19:40

12.08.2017

Po pożarze poddasza w Sobieszewie

Trojmiasto.pl

W wyniku pożaru poddasza budynku przy ul. Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej. poszkodowanych zostało 11 osób, zamieszkujących budynek. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał fizycznie w zdarzeniu i nie potrzebował udzielenia pomocy medycznej.

Pięć lokali w budynku jest komunalnych,, a jeden lokal zarządzany jest przez wspólnotę mieszkaniową. Na 6 lokali jeden był pustostanem.

Poszkodowanych mieszkańców poinformowano o możliwości pomocy ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Centrum Interwencji Kryzysowej. Przygotowano również dla nich propozycje noclegów, jednak wszystkie rodziny we własnym zakresie zabezpieczyły kwestie noclegów na najbliższe dni i odmówiły pomocy doraźnej

Budynek został przekazany do zabezpieczenia i nadzorowania przez Państwową Straż Pożarną, przedstawicielowi wspólnoty mieszkaniowej. Na chwilę obecną nie nadaje się do tego, by mieszkańcy mogli do niego powrócić. Po ekspertyzie nadzoru budowlanego będzie wiadomo czy budynek będzie nadal remontowany czy trzeba go będzie rozebrać.

Podczas działań ratowniczych, cześć okolicznych budynków nie miała dostaw energii elektrycznej, ze względu na bezpieczeństwo pracujących strażaków.

15:37

12.08.2017

Pożar poddasza w Sobieszewie

Czytelnik

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.