Ręce opadają, kultura jazdy w Polsce to porażka.
-
Lubię to 2
-
Super
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 4
-
Wow 10
-
Przykro mi 8
-
Wrr 69
- Wszystkie 94
Opinie (111) 3 zablokowane
-
2026-05-20 08:43
Taki film w ramach edukacji powinien być w szkołach publikowany. (20)
Pierwszeństwo to nie wszystko i zawsze należy uważać. Jak wyślesz gdzie trzeba, to jest szansa, że kierowcy dostaną nauczkę za swój czyn.
- 154 7
-
2026-05-20 08:57
Trochę naciagane (14)
Po pierwsze kierowcy nie widzą co się dzieje ponieważ ciężarówka blokuje widok
Po drugie nie ma tam przejazdu rowerowego i rowerzysta popełnia wykroczenie przejeżdżając przez przejście
Rowerzysta powinien zejść z roweru i go przeprowadzić
Trochę opamiętania przy ferowaniu wyroków Wszyscy muszą uważać a rowerzysta powinien zdać kurs rowerowy a nie jeździ każdy nawet ten który nie zna przepisów- 14 69
-
2026-05-20 09:03
Jest zakaz wyprzedzania na przejściach o ruchu niekierowanym (1)
- 45 2
-
2026-05-20 13:55
Tam było omijanie pojazdu który zatrzymał się aby przepuścić pieszych, jeszcze gorzej.
- 7 0
-
2026-05-20 09:04
Skoro nie wiedzą co się dzieje to powinni tym bardziej zwolnić i się rozejrzeć. Twój argument jest podobny do 'bo był pijany to nie zauważył'
- 49 1
-
2026-05-20 09:10
wsadź prawo jazdy z powrotem do torebki chipsów z których je wyjąłeś.
Właśnie dlatego jest kategoryczny zakaz omijania pojazdu zatrzymanego przed przejściem dla pieszych, bo blokuje on widok.
Każdy który tam przejechał to bandyta i potencjalny morderca.- 53 1
-
2026-05-20 09:13
Człowieku czy ty masz prawo jazdy ?
Policja powinna sprawdzić czy takowe posiadasz i profilaktycznie powinni Ciebie skierować na egzamin kontrolny . To że rowerzysta złamał przepisy ruchu drogowego ma być usprawiedliwieniem dla czterech bandytów drogowych . Wiesz ilu ludzi zostaje rannych lub zabitych w takich sytuacjach jak ta na filmie ? Po prostu nie wieżę w to co tu napisałeś !!!
- 27 2
-
2026-05-20 09:21
Aleś się na tego rowerzystę uwziął
Przecież tam równie dobrze mógł być pieszy, a kierowca jak sam zauważyłeś nie widzi co się dzieje. Przez takie podejście jak twoje giną ludzie.
- 24 2
-
2026-05-20 09:24
Ty jesteś normalny? Nie widzę to jadę? (1)
- 18 2
-
2026-05-20 10:04
wśród kierowców to czeste.
- 6 1
-
2026-05-20 09:58
taaa
i ten rowerzysta wtargnął w szalonym pędzie, stuknij się głową w kierownicę
- 7 2
-
2026-05-20 10:07
j23 od zawsze tutaj chwali sie głupota dobrze ze sie podpisuje
- 5 0
-
2026-05-20 10:26
Nieźle
Goście wyprzedzają na przejściu dla pieszych a ty widzisz tylko rowerzystę przejeżdżającego z prędkością pieszego. Jeszcze napisz, że nie miał dzwonka.
- 7 0
-
2026-05-20 10:29
Po pierwsze i ostatnie - ciężarówka zatrzymała się PRZED przejściem dla pieszych. Jak tego nie dostrzegasz to czas do okulisty. A tamtym gaminiom należy sie po 2500 PLN mandatu
- 10 0
-
2026-05-20 12:28
Urocze jest to, że kierowcy którzy pierwsze przekroczenie prędkości notują 5 minut od uruchomienia pojazdu tak się czepili tego przeprowadzania roweru przez przejście, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie czy ktoś przez te przejście przechodzi czy spokojnie przejeżdża. Nie mylić z wpadaniem na przejście na pełnej prędkości - ale wiadomo że kierujący samochodem nie ogarnia roweru jadącego więcej niż 10kmh nawet na przejeździe i wtedy wyciąga argument, że ojeny tak pędził.
- 3 0
-
2026-05-20 18:14
kierowcy nie widzą co się dzieje ponieważ ciężarówka blokuje widok no właśnie... nie widzą a jadą na ślepo, zamiast się zatrzymać. Powinno się im zabrać prawo jazdy zanim zabiją jakiegoś pieszego
- 3 0
-
2026-05-20 09:09
Ja zwalniam każdorazowo jak nie widzę co się dzieje przy przejściu, wolę spać spokojnie.
- 14 1
-
2026-05-20 09:27
Dlatego nikt was nie lubi
- 2 3
-
2026-05-20 10:02
(1)
jedyna wina jest tu kierowcy szambiarki, nie potrzebnie sie zatrzymywał, nie ma przejazdu dla rowerów a chłop siedział na rowerze, wiec szambiarka nie ma prawa mu ustępować. gdyby nie to to nie byłoby tych czterech co wymijają ją na przejściu- popełniając wykroczenie. tak czy inaczej wina szambiarki
- 1 21
-
2026-05-20 14:17
Nie widziałeś jak było, nie chcesz nawet manewru omijania pojazdu zatrzymanego przed przejściem dla pieszych prawidłowo nazwać, a winę zwalasz tam gdzie jej nie ma.
- 4 0
-
2026-05-20 18:13
Akurat ten rowerzysta nie ma pierwszeństwa
- 0 1
-
2026-05-20 08:45
Wysyłaj (4)
stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl
- 157 13
-
2026-05-20 08:58
koniecznie, nie ma żartów tutaj
- 21 0
-
2026-05-20 09:18
I to raz
- 9 0
-
2026-05-20 09:38
poaczenie dostaną jak nic (1)
- 0 5
-
2026-05-20 09:39
zapewne, ale w końcu do policji dotrze że normalni ludzie nie są na to obojętni a kiedyś w końcu dotrze do tych którzy startująw wyborach
- 7 1
-
2026-05-20 08:46
Wyślij na Policję, koniecznie. Nie można takim dzbanom pobłażać. Ktoś mógł tu zginąć. (3)
- 82 5
-
2026-05-20 09:54
mogl...
- 0 0
-
2026-05-20 09:56
dzban rowerzysta ma prowadzic rower (1)
- 2 6
-
2026-05-20 11:24
dzban
to ty jesteś, czekał grzecznie aż barany przejadą i podjechał
- 2 0
-
2026-05-20 08:46
wariaci , wyśłij to na policje (1)
- 46 1
-
2026-05-20 10:03
Zwykli bandyci drogowi.
- 1 0
-
2026-05-20 08:51
(2)
Tam kierowcy niestety jadą na pamięć. W sensie mało kiedy ktokolwiek tamtym przejściem dla pieszych przechodzi, przez co zazwyczaj jadąc w stronę Rumii mało kiedy ktokolwiek spotyka się z taką sytuacją.
- 13 5
-
2026-05-20 08:56
(1)
Rumi a nie Rumii.
- 5 0
-
2026-05-20 09:14
Wiedziałem, że zaraz jakiś dekiel się odezwie i wskaże poprawną formę.
- 3 3
-
2026-05-20 08:51
Do lekarza na opadającne rączki. (2)
- 5 31
-
2026-05-20 09:04
Do logopedy z problemami z wysławianiem się.
- 3 2
-
2026-05-20 13:25
Do utylizacji jeśli nie widzisz tutaj potencjalnych czterech zabójców.
- 2 0
-
2026-05-20 08:54
wysyłaj obowiązkowo na stopagresjidrogowej
dostaną mandaty to się nauczą.
- 28 3
-
2026-05-20 08:55
Lubię to generalizowanie i twierdzenie, że tak jest w całej Polsce (4)
lata pedagogiki wystydu przynoszą efekty
- 14 18
-
2026-05-20 09:14
W pedagogice nie ma takiego pojęcia. To określenie propagandowe. Każdy neguje co mu pasuję.
- 1 1
-
2026-05-20 09:43
a nie jest? (1)
omijanie i wyprzedanie na przejściu jest standardem.
stań sobie orzy jakimkolwiek przejściu z dwoma pasami i obserwuj.
polecam słowackiego odcinek leśny zwłaszcza.- 3 1
-
2026-05-20 10:16
chodzi o ludzi sfiksowanych, tak jak ty, że kierowcy w całej Polsce źli (widać od razu że nie wyjeżdżałeś za granicę) - zresztą jakby piesi nie naruszali przepisów równie często, rowerzyści, i wielu innych, ale psychoza w głowie nie pozwala rozróżniać + pedagogika wstydu, jak przedmówca zauważył
- 0 3
-
2026-05-20 13:31
Mam 40 lat, prawko od 17-ego roku życia. Jako pasażer oglądałem dzikie lata 90-te, jako kierowca przerabiałem próbujące zmieniać się na mniej dzikie lata 00. Wnioski? Wiele się zmieniło, można powiedzieć że w wielu kwestiach to dwa różne światy, ale nadal są rzeczy, w których nagminnie łamane są przepisy i wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, co niebezpiecznego robi. Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych to jest absolutny numer jeden na tej liście i to nie są pojedyncze sytuacje - widzę to regularnie. Na powyższym przykładzie przejechał nie jeden samochód, wyprzedzający hamującą ciężarówkę. Przeleciało jeszcze trzech kolejnych, kiedy już stała. To są potencjalni zabójcy za kierownicą i powtarza się to na naszych drogach zdecydowanie zbyt często.
- 2 0
-
2026-05-20 08:57
Broniłbym gdyby nie było znaku - ale znak stoi jak wół, że jest przejście. (2)
Inna kwestia to że z za ciężarówki nic nie widać, tym bardziej trzeba mieć świadomość. Ludzie jeżdżą na pamięć, niestety mi też się to zdarza a trzeba być cały czas czujnym i do tego wyspanym.
- 20 1
-
2026-05-20 09:01
i właśnie dlatego że zza ciężarówki nic nie widać ktoś wymyślił zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych
- 16 0
-
2026-05-20 10:28
Wytłumacz to pierwszoklasiście. Że dorośli ludzie w drogich samochodach jeżdżą na pamięć
Niech się uczy, że ma myśleć za dorosłych.
- 2 0
-
2026-05-20 08:57
(1)
Nie płacz w Grecji nie byłeś
- 10 26
-
2026-05-20 10:19
we Włoszech, Francji...
- 1 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.