12:35 26 września 2024
Robert
Ważne Na drogach

Usunięto betonowe szykany w Otominie

Przeczytane
W Otominie, gdzie wczoraj był wypadek, zlikwidowano te betony na które Ci ludzie wjechali.

Postawiono czerwone porządne słupki.!
  • Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0

Opinie (107) ponad 10 zablokowanych

  • Te betony stały tam dobre kilka lat (28)

    I nie było żadnego wypadku więc powodem tego wypadku na pewno było coś innego być może wiek być może zasłabnięcie choroba na pewno nie betony

    • 102 54

    • Betony betonie (16)

      Zasłabł czy prędkość, to betony spowodowały, że zginął kierowca i pasażerka

      • 24 16

      • Pamiętam że tam jest ograniczenie do 30 (5)

        Takie zniszczenia przy 30? Biegli na pewno ustalą i sprawdzą czy auto było sprawne

        • 25 10

        • (3)

          co to ma za znaczenie?Żadne samowola budowlana w obrębie drogi spowodowała kompletne zniszczenie samochodu i śmierć ludzi

          • 9 4

          • wariaci drogowi powodują smierc ludzi zwłaszcza dzieci dlatego uspokaja się ruch (2)

            • 3 10

            • Aha, tam w lesie jest tyle dzieci, że szok. (1)

              • 5 5

              • przy wyjściu z plaży, latem - owszem

                • 1 1

        • Nie ważne przy jakiej prędkości

          Za przekroczenie dozwolonej prędkości dostajesz madat kilkuset złotowy a nie karę śmierci jak tych dwoje starszych ludzi.

          • 5 1

      • pędzący beton uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd

        • 24 17

      • (3)

        No tak jak człowiek ginie od postrzału to winna broń no no

        • 14 6

        • Winny ten co strzela i ten co postawil tego kloca (2)

          Jak postawisz mine to winny jest ten co na nia wejdzie? czy jednak ten co ja postawil?

          • 4 3

          • (1)

            masz kłopot z głową. Spowalnienie przestępców drogowych to nie stawianie ukrytych min. Beton jest widoczny. Jakby postawili tam dom też by w nigo wjechał. Jakby szła grupa ludzi to by ją zabił. Miał wybór. Wybrał śmierć.

            • 1 0

            • dół

              To może wykopać tam dół na parę metrów, mniejsza szansa że ktoś straci życie, a po jakimść czasie ktoś wyciągnie ludzi,
              a tak na poważnie to trzeba mieć coś z głową nie tak żeby takie śmiertelne szykany stawiać, na autostradach idzie się w rozwiązania na tłumienie zdeżenia z czymś takim,żeby nie było takich wypadków, w takim razie wystarczył by plastikowy odblaskowy znak z przegubem i np.z fotoradar jak są tam częste wypadki

              • 0 0

      • Dobrze że nie wjechał w drzewo (3)

        Bo okazałoby się że winne drzewo i trzeba cały las w otominie wyciąć

        • 16 5

        • deweloperzy zbiorowo westchnęli widząc ten komentarz

          • 4 0

        • a masz drzewa na srodku drogi?

          • 3 1

        • Zazwyczaj drzew nie sadzi sie na srodku pasa ruchu

          Twoje porównanie jest bardzo nietrafione.

          • 4 1

      • Tak tak. Betony wskoczyly mu na maske. Co ty za kocopały wypisujesz

        • 4 3

    • Nie (3)

      Był smiertelny wypadek rok temu i wiele innych incydentow.

      • 20 8

      • (2)

        A za każdym razem oczywiście winien beton, w strefie 30 i dobrze oznaczony... Taaa....

        • 3 10

        • jak np zajedzie ci drogę samochód i przyfasrrygujesz łbem w taki kloc jadąc na rowerze to nawet jadąc 20 kmh się zabijesz

          • 6 0

        • Tak za każdym razem winny beton stojący na srodku drogi

          • 2 0

    • tam było 30km/h

      oni musieli zasuwać 3x tyle, patrząc na zniszczenia

      • 11 9

    • (2)

      Przecież były wypadki. Nawet jeden smiertelny

      • 9 3

      • (1)

        Był...chlopak skuterem po pijaku grzał...

        • 3 0

        • no nic, wina betonu, że koleś po pijaku się zabił, a teraz wina bloku betonowego ,że ktoś kto drastycznie złamał prawo rozbił sie o element ochronny innych. miał wybór, wybrałłąmanie przepisów i przegrał.

          • 0 0

    • (1)

      Wiesci glosza, ze byl juz tam wypadek smiertelny.

      • 4 0

      • To jeszcze dodam całą masę kierowców co to po kilku piwkach wsiadają, wracając latem znad jeziora...teraz to dopiero będą pędzić...z gorki ...

        • 2 2

    • o kilka lat za dlugo!

      • 0 0

  • Może lepiej że wjechali na beton niż poszli na czołówkę (2)

    Oglądając zniszczone auto i silnik który przemieścił się do kabiny to wniosek jest jeden jechali 30 na godzinę x 3

    • 49 18

    • Dziadzia ze 140 musial. cisnac XDD

      • 2 1

    • Może chcieli odejść razem

      • 0 0

  • (10)

    O super, teraz czekamy az kierowczyk wariat zabije paru pieszych i znowu postawimy bariery. Miasto, ktore dziala!!!

    • 45 21

    • (6)

      Pieszego to w ogóle tam nie powinno być a jak już będzie to ma iść lewą stroną i ustąpić przed samochodem.

      • 9 22

      • "Pieszego to w ogóle tam nie powinno" (5)

        jak przyznać ze sie jest misiem o bardzo małym rozumku jest głupkiem nie pisząc ze sie jest misiem o bardzo małym rozumku.

        • 10 7

        • A teraz po polsku poprosze !

          • 2 5

        • (3)

          pieszych obowiązują przepisy zdziwko co nie?

          • 4 5

          • W polskiej pisowni też obowiązują zasady, a Ty ich nie uznajesz. (1)

            • 2 2

            • idz sie ona ni zować książką do polskiego.

              • 1 1

          • tego kierowcę też obowiazywały i co ?

            • 1 0

    • Otomin to nie Gdańsk

      Jakby co...

      • 9 1

    • (1)

      Jedziesz z górki z Sulmina wprost na ludzi idących nad jezioro...powodzenia. oj będzie się działo. Prxy jeziorze i w calym otominie jest 30 km/h...nikt tego nie przestrzega

      • 10 1

      • ale ten beton im pomagał. Teraz znowu będą tam osiągać 70-90.

        • 1 0

  • Dlaczego? (2)

    Działały doskonale i eliminowały piratow z dróg.

    • 41 20

    • (1)

      zaminujcie droge, efekt taki sam

      • 2 2

      • głopty piszesz, wystarczy przestrzegać przepisów a elementy ochrony pieszych i rowerzystów nie będą zagrożeniem. Jakby jechał30 to miałby porysowany zderzak.

        • 1 1

  • (7)

    To potwierdz tylko to, że były tam nielegalnie.
    To do tych hejterów co piszą, że wina kierowcy.

    • 15 37

    • (4)

      No wina kierowcy, przeciez to oczywiste

      • 15 5

      • (3)

        Ale gdyby były tam certyfikowane urządzenia to by pewnie żył

        • 6 10

        • (2)

          Jakby jechał przepisowo 30 kmh to też by żył nawet waląc w ten beton (bo mógł na przykład zasłabnąć a nie nieopanaować auta)

          • 8 9

          • (1)

            Skąd ta pewność?

            • 6 4

            • Z załączonych zdjęć

              Proszę jechać 30 i doswiadczyć jak to jest wolno.
              Uderzając w beton pasazerowie zapieći w pasy, nie będa mieć draśnięcia.

              • 4 4

    • Wina kierowcy. Sam się ukarał. Nie zabrał nikogo więcej z przypadkowych osób. Pasażerka nie wpłynęła na jego zachowanie na drodze prostaczku - nie odpowiadaj więc.

      • 4 5

    • bo to wina kierowcy. A jak takie zniszeczenia robi 30 km/h to trzeba zmniejszyć w zabudowanym do 5 km/h.

      • 0 1

  • Usuwając szykany przyznali się do błędu (5)

    Prokurator badający przyczyny wypadku będzie miał sprawę jasną.

    • 26 22

    • Raczej tak (2)

      Bezpośrednia przyczyna - nadmierna prędkość? Nieuwaga? Pośrednia przyczyczyna - betonowe słupy. Może otrzeć się nawet o odszkodowanie dla rodziny. Sprawa może się długo ciągnąć.

      • 7 8

      • Jeśli kierujący nie widzi, to nie powinien wsiadać za kółko. Następnym razem taki jeszcze kogoś innego zabije. W najlepszym przypadku wjedzie w przęsło wiaduktu. Będzie krzyk: usunąć wszystkie wiadukty!

        • 12 9

      • Postawią nowe, te są zniszczone

        • 3 0

    • (1)

      No wlasnie zastanawia mnie, czy mozna tak nagle migusiem uprzatnac miejsce zdarzenia?

      • 4 3

      • Prokurator sie tym zajmie

        • 2 0

  • Opinia wyróżniona

    To jeszcze (10)

    To jeszcze zlikwidować te obok magazynów chyba ulica bysewska to są chore pomysły

    • 137 20

    • Tak na bysewskiej, są tam ustawione tak ciasno że jak jechałem 268 to się zastanawiałem czy na pewno się zmieści (6)

      • 14 1

      • trzeba było pocisnąć 300 tak jak ten na moto w tunelu (5)

        wyborca PiS

        • 13 16

        • facepalm (2)

          268 to numer linii autobusowej! weźcie już zluzujcie tu gumy z tym samochodowym hejtem.

          • 16 3

          • To nie hejt, ale styl tekstu wskazywał, że to była prędkość. (1)

            • 1 2

            • Jak wyżej ... naucz się czytać ze zrozumieniem

              • 1 0

        • Nie musiałeś się podpisywać (1)

          Brak zrozumienia prostego tekstu to wasza podstawa cecha xD

          • 8 5

          • A mówią że głupich nie sieją

            ... już 3 kolejnych ma trudność ze zrozumieniem

            • 3 0

    • I usunac wszystkie latarnie i drzewa oraz rowerzystow

      • 16 9

    • (1)

      Te szykany na Bysewskiej są po to, żeby ciężarówki dojeżdżające do magazynów nie rozjeżdżały tego fragmentu drogi na którym jest ograniczenie tonażowe. Osobówki nie mają problemu z przejechaniem.

      • 8 4

      • Nie mają problemu a co chwilę są rozwalone! Jakieś dwa tygodnie temu dwa kręgi całkowicie rozwalone przy domu seniora Do dziś nawet tam nie jest posprzątane. Więc raczej też ktoś skasował auto

        • 0 0

  • Spowalniacze

    Spowalniacze też tam te leżące potem bo tam nawet przycisnąć porządnie nie można

    • 4 2

  • Ale to nie wina szykan lecz kierowcy. One staly tam od lat.

    • 18 14

  • Nie tak dawno,przez te betony, zginęło dwóch motocyklistow,stoją tam znicze..., (6)

    • 21 8

    • To był skuter, kierowca przeżył pasażer nie.

      • 3 0

    • Dodaj jeszcze że po pijaku jechali

      • 7 0

    • biedni motocyklisci w strefie 30

      • 4 1

    • Jak już chcesz być taki dokładny, to zadaj sobie trochę trudu i dowiedz się jak było faktycznie. (2)

      Na skuterze jechało dwóch pijanych gości, bez kasków, uderzyli w szykanę. Dziwne żeby w takim przypadku nikt nie zginął.

      • 3 2

      • (1)

        jakby jej tam nie bylo to by nie uderzyli

        • 2 4

        • Ale była. A na skuter po alko, wsiada nieodpowiedzialna patola. Proste.

          • 3 0

  • Czyżby

    Czyżby ktoś poczuł smród, że stały tam nielegalnie i tak szybko je zwinęli po wypadku?

    • 24 5

  • To jeszcze usunac osoby ktore zadecydowaly o ich umieszczeniu

    • 22 10

  • Na Konnej w Otominie są szykany plastikowe. Co tydzień rozjeżdżane, to nie działa.

    • 14 4

  • (3)

    i musiał ktoś zginąć aby usunęli? Projektowała to osoba bez wyobraźni i ma śmierć tych ludiz na swoim sumieniu.

    • 24 10

    • (2)

      Napewno nie ma. Bo to nie jej wina lecz czynnika ludzkiego (kierowcy)

      • 4 4

      • jak się stawia betonowe bloku na drodze to trzeba się liczyć z tym, że się kogoś zabije wyobraźmy sobie czubie że jedzie rower i samochód z przeciwnych kierunków i nagle samochód wymusza i wypycha rowerzystę na te bloku betonowe co czubie przy 20 kmh jak walniesz łbem w takie coś nie zginiesz?Właśnie dlatego dzbanie wszelkie barieruy szykany progi zwalniające muszą mieć stosowne atesty bezpieczeństwa

        • 5 5

      • Aha

        to moze poustawiajmy takie na calej Grunwaldzkiej? Prokurator sie teraz zajmie ta sprawa.

        • 3 0

  • Jak dziadek się zabił to pewnie grzał z 70-100 km/h. (5)

    Jakby nie szykany może by zabił przy okazji jakiegoś innego kierowcę, rowerzystą lub pieszego. To nie szykana jest ważna tylko kierujący który jechał wiele szybciej niż dozwolone tam 30 km/h. Proponuję zatem też zlikwidować bramki na autostradzie bo jak ktoś uderzy w bramkę jadąc 150 km/h to może się zabić.

    • 23 17

    • (2)

      Tam jest 60km/h. Wejdz na google street view i zobacz. 30 konczy sie zaraz za kapieliskiem.

      • 2 5

      • Tam jest nawet 20 przed szykanami

        • 1 0

      • Tobie myśleć nie kazano.. Ile to centymetrów od końca tego co tam wypaplałeś do barier?? F1 może by tak przyspieszyła.

        • 0 2

    • Misiu pysiu a nie wpadłeś na pomysł że starszy Pan zasłabł lub była awaria auta? Tam nie powinno być tych kręgów - co najwyżej jakieś wielkie pojemniki z wodą lub coś innego co by pochłonęło energię kinetyczną nie powodując takich skutków jak te kręgi betonowe.

      • 3 1

    • przy uderzeniu w takie cos tez mozesz zabic ludzi dookola, zobacz gdzie ten samochod wyladowal.

      • 1 0

  • (2)

    Czy zawsze się musi stać tragedia, która da do myślenia wszystkim ludziom...

    • 14 6

    • Będzie zaraz tragedia, bo tam bardzo szybko jeżdżą ciężarówki, dla których jedynym hamulcem były szykany (1)

      • 2 2

      • to mozna zrobic normalna wysepke

        a nie stawiac betonowe kloce na srodku drogi.

        • 2 1

  • nop czyl;i tak jak pisałem bezczelna samowola w końcu doprowadziła do czyjejś śmierci

    • 11 4

  • Janóż

    Ja bym jeszcze barierki powycinał diaxem na całej długości obwodnicy , cholera wie czy znowu ktos nie uderzy w to!!! a i obowiązkowo na wiaduktach bo wiecej szkody będzie przy uderzeniu jak upadku z wysokości

    • 6 4

  • Nareszcie będzie można szybko ale bezpiecznie...

    • 4 4

  • ale te szykany były betonowe żeby utrudnić przejazd ciężarówek, które skracały sobie drogę tamtędy. skoro zniknęły to ciężarówki wrócą. Takie same bariery sa na drodze w okolicach Kokoszek. Wszystko po to żeby po słabej drodze nie jeździły zestawy 40t. Na takiej szykanie ciężko się złamać z naczepą.

    • 9 3

  • Powinien

    Ktoś za to beknąć!

    • 4 2

  • (2)

    Bardzo dobrze! Funkcja nadal została zachowana, ale tym razem z głową wykonanie. Słupek nikogo nie zabije, a zatrzyma jak najbardziej. Jeżeli rzeczywiście porządny.

    • 4 3

    • (1)

      słupek zostanie złamany a ciężarówki znów sobie będą przez Otomin jeździć.

      • 3 1

      • prawda

        Jak przez Konną.

        • 1 0

  • Czy byly ustawione

    zgodnie z prawem drogowym? Czy spelnialy normy bezpieczenstwa dla szykan drogowych? ...

    • 2 3

  • zła decyzja.

    uszkodzenie pojazdu pokazuje,ze ten facet pedził po tej drodze. Tam jeżdzą rower i chodzą piesi. Tacy idioci w samochodach kogoś tam zabiją. Lepiej aby ginęli głupi kierowcy i ich pasażerowie/rodziny niż niewienni ludzie na rowerach lub piesi.

    • 2 2

  • Nowy port

    Ul.Letnicka od strony nowego portu również jest zwężka i stoją betonowe zapory

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

+ Dodaj raport

Najczęściej czytane