17:55 19 maja
Czytelnik
Komunikacja

Takie ciekawostki

Przeczytane
Główne pozycje wydatków w Gdańsku (2025)
Edukacja i wychowanie - ok. 2,1 mld zł (największa pozycja, ok. 41% wydatków bieżących). Obejmuje szkoły, przedszkola, wynagrodzenia nauczycieli i utrzymanie placówek.
Transport i komunikacja miejska - dopłata z budżetu ok. 520 mln zł (całkowity budżet komunikacji ok. 720 mln zł). Miasto pokrywa ok. 2/3 kosztów, reszta z biletów. To jedna z najdroższych pozycji ze względu na deficytowość ZTM.
Pomoc społeczna, gospodarka komunalna, administracja - znacząca część pozostałych środków.
Kultura, promocja, sport i inne - mniejsze, ale widoczne kwoty (np. dotacje dla ECS, fundusz filmowy, wydarzenia).
Może pora najwyższa aby 520 000000zł zamiast na bezpłatne bilety przeznaczyć na infrastrukturę? Potrzeba schronów p/bombowych aktualnie oraz szkoleń z zakresu obrony cywilnej.
Podobnie z wydatkami na pomoc społeczną z której to korzystają niemal wyłącznie obywatele Ukrainy, Białorusi, Gruzji itp. krajów losowych.
Czy prezydent Gdańska została kopią pani Merkel? Chyba dostrzega co się wydarzyło w Niemczech? Spodziewa się że wybór na europosłankę załatwi sprawę?
Nikt nie będzie wiecznie u władzy.
  • Lubię to Lubię to 4
  • Super Super 3
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha 8
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 15

Opinie (9)

  • Wybory pokażą czy myślimy o naszej przyszłości.

    • 14 5

  • Widzę, że jesteś zorientowany. Możesz podać dokładne kwoty przeznaczone na pomoc socjalną dla Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów?

    • 21 5

  • Troll alert

    Uwaga. Nieprawdziwe dane.

    • 8 6

  • 520 baniek na bezpłatne bilety? proszę podać źródło tych rewelacji. widać jeszcze sporo nauki przed tobą na

    tym uniwerku chłopskiego rozumu.

    • 13 4

  • (1)

    ale bzdura, koszt bezpłantch przejazdów nie pokryje nigdy kosztów komunikacji
    ale dobrze tu wyglada, prawda?

    • 8 2

    • Koszt bezpłatnych przejazdów oczywiście zwiększa komuś koszty, a zmniejsza dofinansowanemu osobnikowi.

      • 2 0

  • Dulkiewicz do dymisji... (1)

    Adamowicz w grobie się przewraca przez to co ta kobieta wyprawia z tym miastem

    • 4 1

    • Raczej za wypisywanie takich bzdur

      • 0 0

  • Kolejny ciemny patridiota?

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

+ Dodaj raport

Najczęściej czytane