Polska - Czarnogóra piłkarek ręcznych 20:26. W Gdynia Arenie 2,5 tysiąca kibiców

21 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Polskie piłkarki ręczne doznały pierwszej porażki w eliminacjach mistrzostw Europy 2018 i straciły prowadzenie w grupie 2. Biało-czerwone uległy Czarnogórze 20:26 (9:14). Momentami dominacja rywalek była jeszcze większa niżby wskazywał na to końcowy wynik. Spotkanie w Gdyni Arena oglądało około 2,5 tysiąca kibiców. Na parkiecie zaprezentowało się pięć szczypiornistek miejscowego GTPR. Podopieczne Leszka Krowickiego okazję do rewanżu będą miały w sobotę na wyjeździe. Gdyby i tam im się nie powiodło, 2. miejsca, również premiowanego bezpośrednim awansem do turnieju finałowego, bronić będą na przełomie maja i czerwca w bojach ze Słowacją i Włochami.

POLSKA POLSKA
Czarnogóra Czarnogóra
Płaczek, Kordowiecka - Achruk 3 bramki, Drabik 1, Górna, Grzyb 3, Janiszewska, Kozłowska 1, Kudłacz-Gloc 5, Lisewska 5, Michałów, Roszak, Szarawaga 1, Urtnowska 1, Zawistowska, Zych
Sędziowie: Nastase, Stancu (obie Rumunia)
Widzów: 2500
Rajcić, Nenezić - Brnović, A.Bulatović, K.Bulatović 3, Despotović, Grbić 1, Jauković 2, A.Klikovać, B.Klikovać, Mehmedović 6, Pavicević 1, Premović, Radicević 5, Raicević 8, Ujkić

Sylwia Lisewska rzuciła dla Polski 5 bramek. Sylwia Lisewska rzuciła dla Polski 5 bramek.

Przeczytaj co przed meczem mówił selekcjoner reprezentacji Polski - Leszek Krowicki, w przeszłości m.in. mistrz Polski z Wybrzeżem Gdańsk oraz trener, który z żeńską siódemką Startu Gdańsk zdobył brąz w lidze

PRZECZYTAJ WYWIAD Z LESZKIEM KROWICKIM

ostatecznie w reprezentacyjnej "16" znalazło się aż 5 zawodniczek miejscowego GTPR. Do Zych (POLSKA), Kozłowskiej (POLSKA), Janiszewskiej (POLSKA), Szarawagi (POLSKA) dołączyła Kordowiecka (POLSKA), która w bramce zastąpiła kontuzjowaną Gawlik
na trybunach sporo młodzieży. Zanosi się, że dwie główne trybuny będą zajęte. Najwięcej wolnych miejsc na trybunach za bramkami
prezentacja drużyn.
najpierw hymn gości, potem Polski
rywalki zagrają w czarnych strojach, nasza reprezentacja na biało-czerwono
1'
mecz rozpoczęły przyjezdne
1'
Płaczek (POLSKA) obroniła rzut karny Radicević (Czarnogóra)
2'
błąd kroków Achruk (POLSKA)
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Achruk (POLSKA).
3'
ładny doping kibiców. Ruszył przed meczem. Tempo nadaje grupa kibiców zgromadzonych obecnie za bramką rywalek
4'
karny po faulu na Kudłacz-Gloc (POLSKA)
4'
obroniony rzut z karnego Achruk (POLSKA) przez Rajcić
5'
[1:2] Bramkę zdobywa ponownie Raicević (Czarnogóra).
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Kudłacz-Gloc (POLSKA).
6'
[2:3] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra).
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Grzyb (POLSKA).
8'
[3:4] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra), tym razem z karnego
9'
nieudana akcja gdynianek. Janiszewska (POLSKA) nie przejęła piłki po podaniu Zych (POLSKA)
10'
"Biało-czerwone" - skandowanie z trybun
10'
Rajcić (Czarnogóra) broni w pojedynku sam na sam z Grzyb (POLSKA)
11'
a po chwili bramkarka Czarnogóry w takiej samej sytuacji wygrywa pojedynek z Janiszewską (POLSKA)
12'
z drugiej strony dobre interwencje Płaczek (POLSKA)
12'
[3:5] Bramkę zdobywa K.Bulatović (Czarnogóra).
13'
obie drużyny postawiły na grę w defensywie. Na razie w tym elemencie czują się lepiej niż w atakowaniu bramki przeciwnika
14'
[3:6] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra) z lewego skrzydła
14'
[4:6] Bramkę zdobywa Urtnowska (POLSKA).
15'
[4:7] Bramkę zdobywa K.Bulatović (Czarnogóra).
15'
wbrew temu co na razie pokazuje tablica wyników kibice skandują: "Dziewczyny, jesteście lepsze"
15'
Płaczek (POLSKA) zbiła piłkę na słupek po rzucie Raicević (Czarnogóra)
czas
16'
Przerwa na żądanie (POLSKA). Trener Krowicki zapewne będzie chciał podpowiedzieć podopiecznym kilka rozwiązań w ofensywie, gdyż te dotychczasowe nie są zaskoczeniem dla rywalek
17'
ale po powrocie na parkiet na razie nie ma poprawy, a jest kolejna strata w ataku
17'
nieskuteczne rzuty Rajcević i Urtnowskiej (POLSKA)
19'
udane parady Płaczek (POLSKA), ale piłka zostaje przy rywalkach
19'
"Polska, Biało-czerwone" - z trybun
19'
znów kapitalnie Płaczek (POLSKA) i tym razem Polki mogą zaatakować
19'
[5:7] Bramkę zdobywa Achruk (POLSKA).
20'
[6:7] Bramkę zdobywa Achruk (POLSKA) po kontrze
20'
[6:8] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra).
21'
[7:8] Bramkę zdobywa Lisewska (POLSKA).
22'
[7:9] Bramkę zdobywa Radicević (Czarnogóra) po kontrze
23'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandowanie z trybun
23'
[8:9] Bramkę zdobywa Lisewska (POLSKA).
24'
[8:10] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra) tym razem z karnego
24'
Achruk (POLSKA) nad bramką, ale na szczęście rywalki zagrały ryzykowną kontrę i straciły piłkę
25'
[9:10] Bramkę zdobywa Kozłowska (POLSKA).
czas
25'
Przerwa na żądanie (Czarnogóra).
25'
[9:11] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra).
26'
[9:12] Bramkę zdobywa Radicević (Czarnogóra).
26'
przerwa w grze, by udzielić pomocy medycznej jednej z rywalek
27'
rzut Szarawagi (POLSKA) w poprzeczkę
27'
[9:13] Bramkę zdobywa K.Bulatović (Czarnogóra).
27'
najpierw strata w ataku, a po chwili obrona w kole i karny dla rywalek
28'
[9:14] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra), która posłała piłkę po siatki po nodze Kordowieckiej, wprowadzonej do bramki na tego karnego
30'
obroniony rzut Kudłacz-Gloc (POLSKA)
30'
będzie jeszcze rzut wolny bezpośredni dla rywalek, ale z trudnej pozycji do zdobycia bramki
30'
Jauković (Czarnogóra) z wolnego nad murawem, ale i nad poprzeczką polskiej bramki
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLSKA PRZEGRYWA Z CZARNOGÓRĄ 9:14
30'
Tylko raz mieliśmy w tym meczu bramkowy remis i to w 3. minucie przy wyniku 1:1. Potem cały czas utrzymywała się przewaga Czarnogóry. Jedynie między 20. a 25. minutą, gdy nasza drużyna zbliżała się na odległość 1 bramki, wydawało się, że lada chwila będzie mogła przełamać rywalki. Ale nic takiego nie nastąpiło. W naszych szeregach brakuje takiej snajperki ją jest Raicević (Czarnogóra). Natomiast udane parady w bramce Płaczek (POLSKA) są równoważone przez Rajcić (Czarnogóra), która między słupkami przyjezdnych także jest silnym punktem rywalek. Nie pozwala m.in. naszym skrzydłowym na zdobywanie łatwych bramek po kontrach.
Jeśli Polska chce wrócić po przerwie do walki o korzystny wynik, musi poprawić ofensywę. Lepiej rozgrywać atak pozycyjny, ale także dołożyć te łatwe bramki, które można zdobywać po dobrych akcjach w defensywie i wyprowadzając kontry.
31'
drugą połowę rozpoczęły Polki
31'
niecelny rzut Zych (POLSKA)
31'
obroniony rzut Drabik (POLSKA)
32'
Polki mogą atakować po raz trzeci z rzędu, bo piłkę gubią rywalki
32'
"Hej, Polska, gol" - z trybun
33'
zablokowany rzut Achruk (POLSKA)
33'
dobra interwencja Płaczek (POLSKA)
33'
[9:15] Bramkę zdobywa Radicević (Czarnogóra) po kontrze, gdyż stratę popełniła Achruk przy próbie podania do Zych
34'
bardzo twardo Czarnogórki w obronie. Nawet tak silna zawodniczka, jaką jest Zych (POLSKA) kilka razy już w tej połowie została sprowadzona do parteru
36'
[9:16] Bramkę zdobywa Jauković (Czarnogóra).
36'
[10:16] Bramkę zdobywa Kudłacz-Gloc (POLSKA) po kontrze
37'
[10:17] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra) z karnego
37'
"Biało-czerwone to barwy niezwyciężone" - skanduje grupa kibiców, która teraz znajduje się za polską bramką
38'
38'
[10:18] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra) po kontrze
38'
[11:18] Bramkę zdobywa Grzyb (POLSKA) z karnego
39'
udane parady obu bramkarek
czas
39'
Przerwa na żądanie (POLSKA). Trener Krowicki wykorzystuje pierwszy z przysługujących mu dwóch czasów po przerwie. Nadal nie ma poprawy gry w ofensywie. Akcjom Polek brakuje szybkości i dynamiki
40'
[11:19] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra) po kontrze
wykluczenie
40'
K.Bulatović (Czarnogóra) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Grzyb
41'
strata Urtnowskiej (POLSKA)
41'
[11:20] Bramkę zdobywa Radicević (Czarnogóra) po kontrze, mimo liczebnego osłabienia
41'
[12:20] Bramkę zdobywa Grzyb (POLSKA).
42'
[12:21] Bramkę zdobywa Radicević (Czarnogóra).
wykluczenie
42'
Jauković (Czarnogóra) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
Polki przez 5 sekund w podwójnej przewadze
42'
pudłuje Grzyb (POLSKA). Rywalki już w szóstkę
wykluczenie
43'
Premović (Czarnogóra) otrzymuje dwuminutową karę za zbyt szybkie wbiegnięcie na parkiet ze strefy zmian
43'
teraz aż przez 103 sekund Polki w podwójnej przewadze
44'
[13:21] Bramkę zdobywa Kudłacz-Gloc (POLSKA).
44'
trener przyjezdnych zdejmuje bramkarkę i gra piątką zawodniczek w polu, gdy jego zespół ma piłkę
44'
rzut K.Bulatović (Czarnogóra) w poprzeczkę
45'
[14:21] Bramkę zdobywa Kudłacz-Gloc (POLSKA).
45'
Czarnogóra już w komplecie
45'
Raicević (Czarnogóra) rzuca w słupek
47'
[14:22] Bramkę zdobywa Mehmedović (Czarnogóra) dobija po skutecznej interwencji Płaczek
47'
to także jedna z przyczyn wysokiego prowadzenia rywalek. Po nieskutecznym rzucie potrafią pozostać przy piłce i ponowić rzut bądź atak
czas
48'
48'
"Dziewczyny, gramy do końca" - skandują kibice
48'
[14:23] Bramkę zdobywa Raicević (Czarnogóra).
48'
jeśli dobrze liczymy, Raicević (Czarnogóra) ma już 8 bramek
48'
gdy do zdobyczy Raicević (Czarnogóra) dołożymy 6 bramek Mehmedović (Czarnogóra) wyjdzie, że te dwie zawodniczki zaliczyły tyle samo trafień ile wszystkie nasze reprezentantki
49'
Raicević (Czarnogóra) tym razem w słupek
50'
[15:23] Bramkę zdobywa Drabik (POLSKA) po kontrze
50'
kolejny rzut w słupek, tym razem K.Bulatović (Czarnogóra)
51'
Czarnogóra wymienia bramkarkę. Trener tej drużyny najwyraźniej już przymierza się, by dać odpocząć najlepszym, bo w sobotę mecz rewanżowy tych reprezentacji w Czarnogórze
52'
[16:23] Bramkę zdobywa Kudłacz-Gloc (POLSKA).
53'
[16:24] Bramkę zdobywa Grbić (Czarnogóra).
53'
[17:24] Bramkę zdobywa Szarawaga (POLSKA).
55'
Zych (POLSKA) wywalczyła karnego
55'
[18:24] Bramkę zdobywa Lisewska (POLSKA) z karnego
57'
[19:24] Bramkę zdobywa Lisewska (POLSKA).
59'
[19:25] Bramkę zdobywa Jauković (Czarnogóra).
wykluczenie
59'
59'
Czarnogóra już do końca meczu w osłabieniu, gdyż do zakończenia gry niewiele ponad 100 sekund
60'
[20:25] Bramkę zdobywa Lisewska (POLSKA).
60'
[20:26] Bramkę zdobywa Pavicević (Czarnogóra).
60'
KONIEC MECZU. POLSKA PRZEGRAŁA 20:26
60'
nagrody dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych drużynach. Uznane nimi: Raicević (Czarnogóra) i Kudłacz-Gloc (POLSKA)
60'
nagrody wręczają prof. Czerwiński, prezes honorowy ZPRP oraz Szczepański, wiceprezes ZPRP
60'
Końcowy wynik nie oddaje przewagi, jaką momentami miała po przerwie Czarnogóra. Rywalki prowadziły już różnicą 8-9 bramek. Skrzydła nieco podcięły im kary, m.in. musiały grać w podwójnym osłabieniu. Ponadto szkoleniowiec przyjezdnych zaczął oszczędzać siły niektórych zawodniczek na mecz rewanżowy, który odbędzie się w sobotę. Polki ambitnie ruszyły do odrabiania strat i w dużej mierze dzięki bramkowym Lisewskiej (POLSKA) omal drugiej połowy nie zremisowały.

Gdynia, Kazimierza Górskiego 8
POLSKA
Czarnogóra

86% 299 typowań POLSKA
3% 10 typowań REMIS
11% 40 typowań Czarnogóra

W drugim środowym meczu Włochy przegrały ze Słowacją 20:21 (8:6)

• Wynik nie dziwi (4)

Kogoś, kto śledzi ostatnie wyniki naszej reprezentacji jak i beznadziejnie słabą ligę, będąca tłem dla lig europejskich. Mamy teraz po prostu słabe reprezentacje - zarówno żeńską (przede wszystkim) jak i męską.

Ciekawostka związana z liczbą kibiców - ilu było?

• 21 3

• 1. mógłbyś być i widzieć (2)

2. można obejrzeć film, który pokazuje ile jest ludzi
      3. za oficjalną uznaje się wersję wpisaną do protokołu, a delegat EHF wpisał 2500

• 0 0

• Nie mogłem być ze względów zdrowotnych

Oglądałem mecz w TV, niestety. Źle to wyglądało - mówię o grze naszej reprezentacji (poza początkiem meczu).

Na tle ostatnich "tłumów" na meczach GTPR wyglądało to faktycznie dobrze, szkoły zrobiły swoje. Ale mnie nie interesuje wersja oficjalna, ale rzeczywistość. A ta - moim zdaniem - wskazuje raczej na poniżej 2 tys. osób.