Organizatorzy

Honorowy Patronat
Pomorski Kurator Oświaty

Partnerzy

Program Konferencji

  • Otwarcie Konferencji.
    J.M. Rektor dr Tomasz Białas
  • Komisja dyscyplinarna dla nauczycieli – od teorii do praktyki.
    Dorota Suchacz, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
  • Rozwój zawodowy i współpraca międzynarodowa z programem eTwinning.
    Łukasz Kamiński, Ambasador programu eTwinning, Krajowe Biuro eTwinning
  • Jak zwiększyć ofertę edukacyjną dla uczniów w szkołach współpracując ze środowiskiem uczelnianym.
    Monika Ficek, WSAiB
  • Dbałość o dobrostan nauczycieli jako kluczowy element efektywnego zarzadzania zasobami ludzkimi.
    Marzena Grochowska, Wykładowca WSAiB
    Katarzyna Zajączkowska, Dyrektorka Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Partner
  • Awans zawodowy dla nauczycieli "po nowemu" – na co zwrócić uwagę po zmianach?
    Anna Kozłowska i Małgorzata Gogola, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
  • Jak pokonać bariery w relacjach dyrektor – nauczyciel – rodzic.
    dr Karolina Żelazowska-Byczkowska, NODN Cyfrowy Dialog
  • Kompetencje przyszłości w nowoczesnym zarządzaniu szkołą.
    Anna Blokus–Szkodzińska – Wiceprezes Fundacji Pozytywni, Wykładowca WSAiB
  • Poczęstunek i rozmowy stolikowe.
  • Zakończenie konferencji.
Zarejestruj się

Poznaj naszych prelegentów


dr Karolina Żelazowska-Byczkowska dr Karolina Żelazowska-Byczkowska
Posiada wieloletnie doświadczenie jako edukatorka, trenerka, tutorka. Jest dyrektorką Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog. Wcześniej pracowała m.in. jako nauczycielka matematyki i informatyki w warszawskiej SP i LO. Współpracowała bądź wciąż współpracuje m.in. z Centralnym Domem Technologii, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Nowoczesna Polska, Fundacją Szkoła z Klasą 2.0., Fundacją Orange (#SuperKoderzy), Fundacją Centrum Cyfrowe i Koalicji Otwartej Edukacji, była także członkinią grupy Superbelfrzy RP. Ścieżkę naukową kontynuuje w Polskiej Akademii Nauk.


Dorota Suchacz Dorota Suchacz
Prawnik, filolog angielski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. dr W. Pniewskiego w Gdańsku. Ekspert ds awansu zawodowego nauczycieli i doradca metodyczny. Członkini Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej przy MEN, koordynator sieci dyrektorów województwa pomorskiego w Centrum Edukacji Nauczycieli (ABC Młodego Dyrektora). Autorka publikacji z zakresu prawa oświatowego i innowacyjnej edukacji (Edukacja Pomorska). Specjalizuje się w prawie oświatowym, wspomaganiu sprawnego zarządzania oświatą z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz zarządzaniu zmianą dla rozwoju i wzmacniania placówek edukacyjnych.


Anna Kozłowska i Małgorzata Gogola Anna Kozłowska i Małgorzata Gogola
Doradcy metodyczni z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w GODN. Na co dzień Pani Anna pracuje w Przedszkolu nr 58 w Gdyni na stanowisku dyrektora. Funkcję tę pełni od 26 lat, wcześniej w Przedszkolu nr 9 w Gdyni. Pani Małgorzata przez ponad 30 lat pracowała jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w ZSP nr 3 w Gdyni, a od 2022 r. jest dyrektorem Przedszkola nr 23 w Gdyni. Obie panie od 2002 r. są ekspertami z listy MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli. Wspierają innych nauczycieli w konstruowaniu scenariuszy zajęć, tworzenia programów edukacyjnych, oraz służą pomocą, tym którzy decydują się wkroczyć na ścieżkę awansu zawodowego.


Łukasz Kamiński Łukasz Kamiński
Nauczyciel języka angielskiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Gdańsku. Przez 15 lat pracował w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowej i Europejskiej Odznaki Jakości. Koordynator projektu Erasmus+. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach: w roku 2015 “1:1 Pedagogy and devices”, a w roku 2018 „Enhancing creativity and innovation in my classroom” zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom poszerzył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji oraz innowacyjnych metod pracy z uczniami. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Od roku 2017 współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, współorganizując konferencje poświęcone nowoczesnym technologiom w nauczaniu oraz prowadząc kursy dla studentów poświęcone projektom edukacyjnym i TIK w dydaktyce.


Anna Blokus–SzkodzińskaAnna Blokus–Szkodzińska
Pedagog, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki Uniwersytetu Gdańskiego i Ateneum Szkoły Wyższej, założyciel i dyrektor placówki edukacyjno – wychowawczej, wiceprezes Fundacji Pozytywni, trener TUS, edukator FASD. Twórca i organizator szkoleń i warsztatów o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Twórca szkoleń i konferencji w obszarze komunikacji interpersonalnej dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Dzieli się pasją życia i pozytywnym nastawieniem do człowieka.


Marzena Grochowska Marzena Grochowska
Brainolog, kierownik autorskich studiów podyplomowych "Brainologia - zarządzanie dobrostanem", trener, coach kariery, współtwórca aplikacji Happy2Go i książki "GPS Szczęścia", mentor kobiecych biznesów, mama Oliwii i Mateusza.


Katarzyna Zajączkowska Katarzyna Zajączkowska
Dyrektorka Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Partner, nauczycielka, metodyczka, autorka publikacji, z edukacją związana od 2000 roku. Brainolog - ekspertka zarządzania dobrostanem. Ekspertka w projekcie dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Tworzy narzędzia i programy szkoleniowe, wspiera ludzi i organizacje w rozwoju kompetencji przyszłości i budowaniu dobrostanu.


Monika Ficek Monika Ficek
Doradca Edukacyjny Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Kierownik Działu Rekrutacji WSAiB, koordynator projektu „Akademia licealisty w WSAiB”, autor warsztatów kierowanych do młodzieży „ Kim będę za 10 lat – jak określić własne kompetencje i pasje, aby wybrać właściwy kierunek swojej kariery”.


Miejsce

XVII Konferencja dla Dyrektorów Szkół Średnich NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ odbędzie się w budynku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, ul. Kielecka 7

Mapa

Formularz rejestracyjny


Zgłoszenia przyjmujemy do 23 lutego 2024.

Rejestracja zakończona.

Kontakt