WARSZTATY PIEŚNIARSKIE DLA MIESZKANEK GDAŃSKA

Więcej

16 lipca 2022 11:00

Gdańsk

ul. Gdyńskich Kosynierów 11, domofon 2 (około 2 min od „Zieleniaka”)

58 341 79 15

Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk zaprasza kobiety mieszkające w Gdańsku na bezpłatne warsztaty pieśniarskie Laboratorium Pieśni. Jest to innowacyjne działanie edukacyjne i wzmacniające kobiety pozwalające na uwolnienie stresu, odpuszczenie kontroli i wyrażenie siebie. 

Warsztaty pieśniarskie

  • Dla kogo? Dla kobiet mieszkających w Gdańsku*
  • Kiedy? 16 i 17 lipca (sobota i niedziela) w godzinach 11:00 – 18:00 (z przerwami)
  • Gdzie? W Szkole Yogi Zofii Netter, ul. Droszyńskiego 28A, Gdańsk
  • Liczba miejsc: 20 osób
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

  • Uwaga! Warsztaty pieśniarskie są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

*Od uczestniczek nie jest wymagane żadne doświadczenie muzyczne

 

Warsztaty pieśniarskie
Warsztaty pieśniarskie Laboratorium Pieśni prowadzone są autorską metodą Aliny Jurczyszyn pracy z głosem, ciałem i oddechem. Pozwalają na wydobycie potężnego głosu, dają poczucie mocy i jasności, przeszywają wibracjami. Warsztaty śpiewu uczą wyrażania siebie i słuchania swojego wnętrza, a przy okazji rozładowują stres, uwalniają napięcie mięśniowe.

Jeśli chcesz: 

  • sprawić by twój głos był słyszalny – dosłownie i symbolicznie;
  • wyrazić siebie;
  • uwolnić stres; 
  • doświadczyć odpuszczenia kontroli; 
  • wyśpiewać samą siebie.

Weź udział w warsztatach pieśniarskich z Laboratorium Pieśni! 

Jak się zapisać?

  • Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3 lipca 2022r. 
  • Formularz zgłoszeniowy można otrzymać w formie papierowej w sekretariacie CPK Gdańsk lub w formie elektronicznej na maila – wówczas prosimy o wiadomość na:  cpk_gdansk@cpk.org.pl   
  • Zgłoszenia na Warsztaty Pieśniarskie przyjmowane są do 3 lipca 2022 r., a do 6 lipca 2022 r. prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową. 

Laboratorium Pieśni 

Laboratorium Pieśni to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, który powstał w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni: ukraińskie, białoruskie, serbskie, bośniackie, polskie, a także, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej. Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia czy Japonia). 

Osoby prowadzące warsztaty

Alina Jurczyszyn – Kobieta Pieśń, założycielka Laboratorium Pieśni, od prawie dwudziestu lat dedykuje swoją ścieżkę zgłębianiu niezwykłej materii jaką jest dźwięk i pieśni tradycyjne. Podróżuje po całym świecie (m.in. USA, Japonia, Anglia, Indie, Turcja, Izrael i większość krajów Europy), prowadząc warsztaty, koncertując, zbierając pieśni u źródeł. Absolwentka Teatru Gardzienice, reżyserka spektakli muzycznych. W swoim dorobku ma nagranych dziesięć płyt (w tym ostatnia płyta Laboratorium Pieśni: Rasti – w 2020 roku nominowana do Fryderyków ) oraz napisaną książkę „Uwolnij swoją pieśń”. Przez ostatnie lata praktykuje pieśni uzdrawiające, muzykoterapię, przy pomocy swoich instrumentów: bębna, grzechotek, shruti box, dzwonków, liry, fletu, ukulele, mis, a także kamertonów.

Kamila Bigus – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce); wokalistka i aranżerka muzyczna w trójmiejskich zespołach Laboratorium Pieśni oraz Annutara, współprowadząca Warsztaty wokalne Laboratorium Pieśni w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Turcji, Portugalii, Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii; współuczestniczka wielu nagrań płytowych takich zespołów, jak: L.U.C, Symphonic Theater of Dreams, Crane Days, False Month czy Miejscovi; Artystka tworząca ilustracje pod nazwą „My Gold Medicine”, projektantka opraw graficznych do płyt: Laboratorium Pieśni „Rasti”, Annutara „Po drum”, False Month „Forty winks”.

Pytania organizacyjne

W razie jakichkolwiek pytań organizacyjnych zachęcamy do kontaktu mailowego z Centrum Praw Kobiet w Gdańsku: cpk_gdansk@cpk.org.pl 

Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Siła, wsparcie, wzmocnienie”.

 

Pomoc w czasie pandemii Pomoc w czasie pandemii