Rozmowa z cyklu Nauka Mówi

Jak dawniej wyglądały kampanie reklamowe? Od kiedy możemy mówić o profesjonalnej strategii promocyjnej nadmorskich miejscowości? Czy współczesne media, takie jak np. radio, znacząco wpłynęły na kreowanie wizerunku kąpielisk przed 1945 r.?

Na te oraz inne pytanie z zakresu marketingu w dawnych kurortach porozmawiają dr Aneta Kwiatkowska z PAN Biblioteki Gdańskiej, oraz Karolina Babicz-Kaczmarek, Dyrektorka Muzeum Sopotu. Spotkanie z cyklu „Nauka Mówi” 14 czerwca o godz. 18:00 w Domu Zdrojowym poprowadzi historyk dr Jan Daniluk z Hevelianum. Wstęp wolny,  a rozmowa będzie również transmitowana w mediach społecznościowych Hevelianum: Youtube oraz Facebook.

Rozmowa poświęcona będzie nie tylko niegdysiejszym działaniom marketingowym Brzeźna czy innych kurortów nad Zatoką Gdańską, ale też całego Gdańska czy nawet Kaszub jako atrakcji wypoczynkowych na Pomorzu Gdańskim. Dawne broszury, foldery czy plakaty reklamujące nadmorskie miejscowości pozwolą na prześledzenie, w jaki sposób zmieniają się trendy w marketingu. Dowiecie się też, kto odpowiadał za promocję i budowanie wizerunku kąpielisk w oczach turystów, i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców tych miejscowości.

Spotkanie odbędzie się na poddaszu Domu Zdrojowego w Brzeźnie 14 czerwca o godz. 18:00. Wstęp jest wolny, a rozmowa będzie również transmitowana w mediach społecznościowych Hevelianum.

 

Karolina Babicz-Kaczmarek (Muzeum Sopotu), fot. K.Kreft

Karolina Babicz-Kaczmarek jest historyczką, od początku swojej kariery zawodowej związana z Muzeum Sopotu, którym kieruje jako dyrektorka od 2018 r. Współautorka szeregu projektów i wystaw związanych z historią Sopotu.

 

dr Aneta Kwiatkowska (PAN Biblioteka Gdańska)

dr Aneta Kwiatkowska pracuje w Polskiej Akademii Nauk (PAN) Bibliotece Gdańskiej, gdzie zajmuje się dokumentami życia społecznego. W swych badaniach próbuje łączyć wiedzę historyczną, bibliologiczną i językoznawczą, jak przystało na historyka, bibliotekarza oraz językoznawcę.

 

dr Jan Daniluk (Hevelianum)

dr Jan Daniluk jest historykiem i pełnomocnikiem dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego. Wcześniej pracował m.in. na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Dziale Naukowym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pasjonat i badacz historii Gdańska oraz Sopotu (XIX-XX w.). Zajmuje się także historią II wojny światowej oraz okresu międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem Rzeszy Niemieckiej.

_______________________________________

„Nauka Mówi”, to cykl comiesięcznych rozmów o wpływie nauki na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w jej rozwoju oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Rozpoczął się we wrześniu 2020 roku, a jego gośćmi byli m.in.: neurobiolog, dr Wojciech Glac, który opowiadał o tym, jak zachowuje się mózg w depresji, Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku, tłumaczący, jak ważne są relacje w edukacji, czy Sebastian Soberski, który objaśniał działanie radioteleskopów. Nagrania dostępne są na Facebooku i kanale YouTube Hevelianum. W 2022 roku została poszerzona formuła „Nauki Mówi”. Rozmawiamy również o tym, jakie zastosowanie w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata ma znajomość historii. Korzystamy z zasobów kultury, rozmawiamy o literaturze, która wspiera naukę w wyjaśnianiu zmian klimatycznych. Każde z omawianych co miesiąc zagadnień ma swojego opiekuna merytorycznego z Hevelianum, który jednocześnie wciela się w rolę moderatora rozmowy. Dr Dorota Cieślicka zajmuje się zagadnieniami związanymi z nauką i technologią, dr Max Rykaczewski prowadzi spotkania wokół literatury i klimatu, a dr Jan Daniluk zaprasza na spotkania z historią.

Patronat medialny

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close