stat
Impreza już się odbyła

X Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury

25 maja, w piątek o godzinie 17.00 zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte już Wyścigi Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury. Impreza odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika. Regaty Smoczych Łodzi, których Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest głównym organizatorem, to niezwykłe na skalę krajową wydarzenie, integrujące trójmiejską branżę muzealniczą.

wrz 5

sobota, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk, Bulwar nad Motławą
bilety 3000 zł
- Majowe Muzealne Smocze Łodzie to już trójmiejska muzealna tradycja - mówi Brygida Sonnack, kierownik Działu Inwentarzy Muzealiów NMM, koordynatorka regat i kapitan drużyny NMM - Jesteśmy muzeum morskim, więc kto jak nie my, miałby organizować Smocze Łodzie! Co roku zapraszamy do udziału w Smoczych Łodziach wszystkie instytucje kultury z Trójmiasta. Ekipy, które w tym roku nie mogły, np. z powodu napiętego grafiku, startować w wyścigach, będą nam kibicować. Tegoroczne regaty to już dziesiąta odsłona smoczej imprezy, z której jesteśmy dumni.

W tegorocznych zawodach udział wezmą: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej, Centrum Hewelianum i Gdańska Galeria Miejska - które wystawiają wspólną osadę oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - organizator regat i sześciokrotny zwycięzca wyścigów. Regaty, które rozpoczną się o godzinie 17.00, odbędą się na odcinku: od przystani tramwajów wodnych przy hotelu Hilton do Żurawia. Zakończenie wyścigów i wręczenie pucharów planowane jest na godzinę 19.00 - 19.30. Wygra załoga, która osiągnie najlepszy czas.

Od sześciu lat Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wygrywa zawody - Wkładamy w treningi sporo serca i czasu, ale czujemy presję i oddech innych ekip na plecach - mówi Marek Jankowski z Działu Promocji NMM, szlakowy osady - Smocze łodzie to sport wytrzymałościowo-siłowy: łódka jest tak skonstruowana, że nie rozcina wody lecz tłoczy ją pod sobą. Przez to trzeba użyć sporo siły, aby ją rozruszać. Oczywiście nie tylko siła jest tu ważna: na treningach ćwiczona jest przede wszystkim technika, a bez idealnej synchronizacji osady nie bylibyśmy w stanie płynąć w tempie 60 pociągnięć wiosłem na minutę. I wygrywać! - podkreśla Marek Jankowski. - Jednak to nie rywalizacja, lecz atmosfera wyścigów, jest najważniejsza: świetnie się razem bawimy i to jest najważniejsze!

Patronat medialny nad X Regatami Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury objęło Radio Gdańsk. Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk (MRKS) jak co roku zapewnia sprzęt oraz fachowe przygotowanie do zawodów, a Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wspiera regaty finansowo.Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
26.02 g.17.00
Dynamo Kursk
26.02 g.18.30
MKS Będzin
26.02 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
28.02 g.17.45
BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
28.02 g.19.00
GTK Gliwice
25.02 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
23.02 g.20.30
Visła Bydgoszcz
23.02 g.17.30
Lech Poznań
22.02 g.20.30
Energa MKS Kalisz